Esileht Pereelu ja suhted lapse heaolu vs enda soovid

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: lapse heaolu vs enda soovid

Postitas:

Huvitav, et perekoolis on alati palju inimesi, kes elavad erinevates Eesti servades ja üksteisest kaugel. Tallinn versus Misso? Kas või miks kolitakse püsivalt hästi kaugele elama, kui tegelikult tunnistatakse, et vanavanemate lähedus on lastele oluline? Kas keegi tahab tõesti samasugust olukorda tulevikus oma lastega?

Eh. Tead, noored lähevad õppima. Nätieks Tartusse. Ja vanemad elavad siis võibolla seal Hageris, mille eelpool näiteks tõin.
Ja väga paljud noored leiavad endale kaaslase kellega peret luua just õpingute ajal. No paraku on see nii ja pole midagi parata, kui siis kaaslase vanemad on hoopis teises suunas.
Või noor pere elab Tallinnas, aga vanavanemad endiselt kuskil Kagu-Eestis. Ei, seda ei tehta meelega, nii lihtsalt kujuneb.

Õpingute ajal ollakse enamasti tõesti, kas Tallinnas, Tartus või Pärnus, kuid kas ainuke võimalus ongi jääda elama linna, kus kooli ajal endale kaaslane leiti? Küsisingi seepärast, et miks kolitakse x-asukohta püsivalt elama, kuigi valikuid saavad teha inimesed ise. Tartust Raplamaale jõuab vähemalt kahe tunniga või alla selle ja see vahemaa pole teemaalgatajale ilmselt probleemiks. Perekoolis räägitakse pidevalt Eesti erinevatest servadest ja mitmetunnisest sõidust, et suur osa noori peresid elavad Tallinnas, aga vanavanemad nt Missos, sest see on tõesti vahemaa, mille läbimiseks kulub vähemalt 3-3,5 tundi. Tallinnast Kagu-Eestisse, Otepääle, Elvasse, Põlvasse sõidab 2,5 tunniga või natuke peale ja pole mõtet hakata vastupidist väitma. Paljudel on korralikud autod ja ühistransporti kasutatakse vähe.

Eestis paistab olevat väärtuste kriis, sest isegi vanavanemate maju ei osata hinnata. Kui lapsepõlvekodu asus kusagil korteris, väikeses ja kauges maakohas, siis ei pruugi tõesti sinna miski enam tagasi tõmmata. Kuid isegi tühje eramaju on väikelinnad täis, mis Tallinnaga võrreldes on kaks kuni kolm korda odavamad. Nt töötatakse suures linnas ja vanavanemate tühjad majad asuvad sealt 30-60 km kaugusel, seisavad ja lagunevad, sest noored pered eelistavad elada suure laenuga ostetud linnakorteris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 20:31; 11.08 10:57; 11.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpingute ajal ollakse enamasti tõesti, kas Tallinnas, Tartus või Pärnus, kuid kas ainuke võimalus ongi jääda elama linna, kus kooli ajal endale kaaslane leiti? Küsisingi seepärast, et miks kolitakse x-asukohta püsivalt elama, kuigi valikuid saavad teha inimesed ise. Tartust Raplamaale jõuab vähemalt kahe tunniga või alla selle ja see vahemaa pole teemaalgatajal ilmselt probleemiks.

Jah, tihti jäädakse peale ülikooli lõpetamsit elama suurematesse kohtadesset (Tartu, Tallinn) või nende lähiümbrusesses, sest seal on võimalik erialatööd saada. Seda esiteks. Ja teiseks, kui kokkusaanud noorte ühe vanemad elavad kuskil Saarema väikekülakeses ja teise noore vanemad Võrumaa väikekülakeses, siis mõlema vanema lähedale elama niikuinii ei saa. Või peaks nüüd kaaslasi valima vanemate elukoha järgi?
Jah, muidugi saab autoga Tartust Raplamaale paari tunniga. Aga ühistrasnpordiga nt Hagerisse jõudmiseks kulub üle poole päeva, sest tuleb kasutada kolme erinevat transpordivahendit. Ja igale sõiduajale lisandub mõningane ooteaeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et perekoolis on alati palju inimesi, kes elavad erinevates Eesti servades ja üksteisest kaugel. Tallinn versus Misso?

Õpingute ajal ollakse enamasti tõesti, kas Tallinnas, Tartus või Pärnus, kuid kas ainuke võimalus ongi jääda elama linna, kus kooli ajal endale kaaslane leiti? Küsisingi seepärast, et miks kolitakse x-asukohta püsivalt elama, kuigi valikuid saavad teha inimesed ise. Tartust Raplamaale jõuab vähemalt kahe tunniga või alla selle ja see vahemaa pole teemaalgatajal ilmselt probleemiks. Perekoolis räägitakse pidevalt Eesti erinevatest servadest ja mitmetunnisest sõidust, et suur osa noori peresid elavad Tallinnas, aga vanavanemad nt Missos, sest see on tõesti vahemaa, mille läbimiseks kulub vähemalt 3-3,5 tundi. Tallinnast Kagu-Eestisse, Otepääle, Elvasse, Põlvasse sõidab 2,5 tunniga või natuke peale.

Mina tulin Tln õppima, ning peale lõpetamist järgmine nädal läksin kohe tööle (kui sa arvad, et ma ei tahtnud kodukandi ligidusse tööle saada, siis eksid, aga kahjuks soovid ja töökohtade pakkumised ei pruugi ühtida). Samal ajal töötasid mu veel mitte pensioniealised vanemad üks 15 km ühel pool kodust, teine 45 km teisel pool kodust (nb! bussiühendusega tööle õigeks ajaks ei saanudki). Ausaleölda ei olnud siis ja ole ka nüüd minu vanemate kodukohas eriti väljavaateid tööd saada ning küsitav ka lapsepõlvekodu säilimine/mittesäilimine (ka keeruline, sest kelle töökoha linna siis kodu osta, kahte kahjuks ei olnud võimalik sealse kodu mahamüümisega, uues kohas oleks ilmselt ühe korterilegi juurde tulnud maksta). Elanikkond on vähenenud seal üle poole ning julgen arvata, et vähemalt kolmveerand neist on pensionärid, kes pensoni ja maaharimisega endal hinge sees hoiavad. Mõned töökohad on, aga paljud nooremad on lapse kooliealiseks saamisel (äärmisel juhul 9kl lõpetamisel) ka ära kolinud, sest pole ju mõtet, kui kõik (kaasa arvatud lapsed)niikunii iga päeva mujal tööl/koolis käivad.
Eesti pole ka nii suur, et aeg-ajalt maal käies vahemaad üüratuks jäävad (meil siiski sõpruskonnas enamuses perel ka 1 auto). Probleem kipub olema selles, et ühistransport ei liigu sinna just tihti ning mõnikord tuleb mitmeid ümberistumisi teha. Minu vanemate kodukoha pensionärid saadetakse umb 25-45 km kaugusele väikelinna artile/haiglasse, aga kahjuks sinna 25 km kaugusele arstile käimine on keerulisem(mingil hetkel ühe päevaga edasi-tagasi ei saanudki, mu isa teeb pidevalt kellegi abipalvel sõite sinna), kui 130 km kaugusele Tallinnasse. Ja minu vanemate juurde on hetkel (mingil hetkel lisati sissesõit, muidu oli nii, et busse läks hulgim 5 km kauguselt mööda, aga peatus oli alles 45 km) lihtsam bussiga minna, kui mehe vanemate juurde, mis on tunduvalt ligemal (minu mälu järgi oli päevas 1x ning ka veidi enne tööpäeva lõppu ehk samuti sai laupäeval minna ning oma 3 h sõitu, sest ta tiirutas kõik väikekohad läbi). Meil bussisõidud küll harvem, kui autot vaja jagad mitmesse kohta liikumisel ja/või tagasitulles oleks mitu autot või vahest harva lapse õnneks (talle meeldib).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 17:24; 11.08 11:32; 11.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tuli meelde teisest teemast see kellegi tuttav, kes umbes teemaalgataja lapse vanust (või oli see veel vanem) last ainult süles ringi tassib põhjendusega, et erinevalt teistest vanematest armastab tema oma last päriselt. Teemaalgataja tundub umbes sama suhtumisega olema. Olgu lapsel pealegi paha, peaasi, et emme õhtuti oma nunnutamisvajaduse rahuldatud saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal ajal töötasid mu veel mitte pensioniealised vanemad üks 15 km ühel pool kodust, teine 45 km teisel pool kodust

Kas see polegi siis sõidetav vahemaa? Kui noored hakkavad koos elama, sobivat elukohta kaaluma ja valikuvõimalusi neil pole, siis tõenäoliselt valitakse ühiseks koduks linn, kus õpitakse või töötatakse. Kui aga ühel on sõidetavas kauguses, vanavanemate poolt seisma jäänud tühi maja, siis miks müüakse need esimese hooga maha, et võtta lisaks suur laen ja osta lähemale, kaks või kolm korda kallim linnakorter? Kahjuks on sarnase mentaliteediga inimesi palju, kes väikelinnades oma lähedaste sugulaste maju müüvad. Nt noored elavad Tallinnas ja müüvad vanavanemate maja Rapla kandis või siis elatakse Tartus ja müüakse maja Otepää lähedal või Räpinas, et võtta veel laenu juurde ja osta Tallinnasse või Tartusse kõigest korter. Selle asemel võiks maja korda teha, elada ja lapsi kasvatada väikelinna eramus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 20:31; 11.08 10:57; 11.08 12:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle poole päeva kulub küll, aga meie kangelasel on ju aega reede õhtust esmaspäeva hommikuni. See on orienteeruvalt 60 tundi. Isegi kui ta sellest 20 tundi teel on (no nii palju ei tohiks olla) ja 16 tundi magab, jääb tal lapsega olemiseks 24 tundi

Ei maksa marsruudi koostamisel teha seda viga, et ajada end ilmtingimata läbi suurte keskuste.

Tartust Hagerisse sõitsin viimati ikka kahe sõiduvahendiga. Bussiga otse Raplasse, sealt bussiga Hagerisse.

Noh, ma vastasin inimesele, kes väitis, et Tartust Raplamaale saab paari tunniga. Jah, sul on õigus, Hagerisse saaks Tartusse põhimõtteliselt ka Rapla kaudu. Loodetavasti vaatasid plaane ka. Tartust Raplasse käib kaks bussi päevas, üks jõuab 13.25, teine 19.29. Raplast Hagerisse saaks ainult 16.25 väljuva bussiga, sest kõik eelmised on juba läinud, kui esimene buss Tartust kohale jõuab. NB! See buss liigub ainult nädalavahetustel. Sõidab see buss 1,5 tundi. Nii et kokku läheks aega 10.30 (esimene buss, mis Tartust Raplasse väljub) – 17.55. so 7,5 tundi, kui ma nüüd õigesti arvutasin. Sisaldab 3 tundi ootamist Raplas ja saab teha seda ainult nädalavahetustel. Läbi Tallinna on siiski kiirem, kuigi kasutada tuleb 3 trasnpordivahendit.

Aga see selleks. Tartu Hageri on siiski tehtav, kuigi aega läheb. Aga palun mulle nüüd marsruut juhul, kui inimene töötab ja elab näiteks Õismäel. Tööpäev lõppeb reedel kell 17.30. Ja sihtkoht oleks jõuda ühistransporti kasutades (takso või autorendi jaoks raha ei ole) last vaatama Ahunapalusse (http://peatus.ee/#route_search;A33385;30358). Ja esmaspäeval kell 8.30 peab inimene jälle Õismäel tööl olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samal ajal töötasid mu veel mitte pensioniealised vanemad üks 15 km ühel pool kodust, teine 45 km teisel pool kodust

Kas see polegi siis sõidetav vahemaa? Kui noored hakkavad koos elama, elukohta valima ja valikuvõimalusi neil pole, siis tõenäoliselt valitakse ühiseks koduks linn, kus õpitakse või töötatakse. Kui aga ühel on sõidetavas kauguses, vanavanemate poolt seisma jäänud tühi maja, siis miks müüakse need esimese hooga maha, et võtta lisaks suur laen ja osta lähemale, kaks või kolm korda kallim linnakorter? Kahjuks on sarnaseid inimesi väikelinnad täis, nt noored elavad Tallinnas ja müüvad vanavanemate maja Raplas või siis elatakse Tartus ja müüakse maja Otepääl või Räpinas, et võtta veel laenu juurde ja osta Tallinnasse või Tartusse kõigest korter.

Ma ei tea, minu (ja minu eakaaslaste) vanemad ja vanavanemad surid “ebasobilikul ajal” ehk minu vanavanemate kodu vabaksjäämine on tulnud siis, kui isegi lapselapsed juba eelnevalt oma töö-ja elukohavalikud teinud (ilma vanavnaematelt või vanematelt saadud pärandusteta). Kahjuks on mu vanavanemate kodud ikka väikelinnast kaugel külades (tegelikult tänapäeval üsna väljasurnud külades), kus ei poodi, ei töökohti ega midagi ja seal elamiseks peab raha palju olema (kahjuks meil kellelgi seda ei ole, kuigi hetkel veel tahaks hoida maakoduna ja tuleviku mõttes alles). Minu vanemad veel elavad ning ei ela väikelinnas ja nii minul kui vennal on ammu elukohad olemas ning vanemate surma korral võib ehk rääkida lastelastelaste sinna minekust, aga kui ikka tööd ei ole, siis püsiva elukohana pole ilmselt mõtet, aga suvituse mõttes ilmselt esialgu jääb alles. Eraldi võttes ei ole 45 km nii pikk, aga kui pead iga päev edasi-tagasi sõitma ja seda ka kõik sinu pereliikmed (lisaks pereliikmed, kes ise ei liigu vaid kelle liikumised vajavad transporti), siis muutub see 45 km paljuks (nii ajaliselt, kui ka rahaliselt, kui ka teeoludelt, sest väikestes kohtades ei ole teed alati lahti lükatud on isgi porit tõttu väiksema autoga läbimatud jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 17:24; 11.08 11:32; 11.08 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul, teemaalgataja, on väga vedanud: maal puhta looduse keskel oleva vanaema, kes ise soovib last enda juurde hoida võtta. no super lihtsalt! ja püüa mitte äärmuslikult mõelda, 2 kuud maal. ei pea ju sirgelt 2 kuud maal olema, võib olla ka lasteaiaga vaheldumisi, 2 ndl maal, 2 ndl lasteaias..jne, variante on. ise saaksid ka n-ö puhata, ei pea lapse eest vastutama kogu aeg ja saaksid oma käike käia, sõbrannade või mehega kahekesi aega veeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ta läheb ööseks koju muidugi tagasi ja laupäeva hommikul sõidab tasuta ühistranspordiga bussijaama, kus asub bussile. Või läheb rongijaama hoopis. Ütleme, et 8.05ks. Siis on ta 10.17 Tartus. Jalutab raudteejaamast kesklinna bussijaama, kuhu on vast 2 km ja see ka ju enamasti allamäge. See võtab siis 25-30 min. Kl 11.10 sõidab bussiga Agalisse, kohal on laupäeval kl 12.17 ja jalutab sealt 5 km (minul on see tund, noorematel 50 min) mööda korralikku teed ilusal suvisel päevaajal oma last vaatama Ahunapalusse.

Mõistagi. Ja alles on praktiliselt laupäeva lõunatund. Jääb paaalju tunde lapsega suhelda, kuni tuleb hakata end tagasi sättima.

Lisandus! Pärast marjakorjamist annan ka tagasitee. Pühapäev, Ahunapalu-Õismäe. Jalutuskäik suvisel pühapäeval Agalisse bussile kl 17.20. Seega peab kingi ja linnariideid sättima hakkama kuskil 16.05 ja kui laps kilomeetri kaasa jalutab, on veel parem. Niisiis Tartus kell 18.35 ja samast bussijaamast (nüüd ma ei viitsi enam rongidega mängida) kell 21.20 Tallinnas ja tasuta ühistranspordiga koju.

Kui ka laps ei jaluta vastu ja laps ei jaluta tagasiteel kaasa, on lapsega olemise aega ca 26 h, millest uneaeg on 8 h ja lapsega saaks lõbutseda 18 h.

Tänan. Kuna kanti ei tunne, siis tõesti ei osanud Agali busse otsida. Et kui inimene on terve ja terved jalad, on see pmst tõepoolest võimalik. Kas sama kehtib ka kõigi teiste Eesti pisikülade kohta, ei tea. Võimalik, et sul on õigus ja tõesti kehtib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

äkki tahab veel keegi pimesi näpuga mõne X kohakese Eestis otsida ja kangelaslikult sinna logistikat koos arvutustega teha? Saaksite ennast targa ja tähtsana tunda. Iseenda ees vähemalt, sest teemaalgatajal pole sellest küll muffigi kasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 15:03; 10.08 20:54; 11.08 16:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see üks õpitud abitus jälle ole – ei saa last maale viidud ega maalt ära toodud. Selle asmele solgutatakse last suvel lasteaeda. laps saaks maal mõnusalt hommikul magada ja värkseks õhus olla, aga näed – ema ei tahab nunnutada peale tööpäeva paar tundi ja siis hommikul unise lapse lasteaeda viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisuguses olukorras, kus vanaema elab sellises kohas, kuhu ühistranspordiga reisimine on võimatu missioon, tuleks esimesel võimalusel teha juhiload. Kui raha vähe, tehke eraldi konto, kuhu kogute autokooli raha.

Auto saab osta ka odavapoolse, ei pea kohe uut liisingusse võtma.

Kui elada linnas ja maale kellelegi külla asja pole, siis saab jah ilma autota edukalt hakkama. Aga kui on ikka selline probleem, et ei saa last maale vanaema juurde viia ja ei saa lapsele sinna külla minna kui juba viidud on, siis on ikka auto hädavajalik tarbeese, mitte enam luksus.

Järgmiseks suveks saaks load vast tehtud küll, kui tahtmist on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 16:35; 10.08 18:33; 11.08 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, minu meelest on see teemaalgataja probleem ülikummaline. Kuidas on see üldse võimalik, et ei saa organiseeritud näiteks nii, et 1 kuu emaga, kui sel puhkus, 1 kuu vanaemaga ja siis 1 kuu lasteaias?

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

Sulle ju öeldi juba mitu korda, et ei pea kohe äärmusesse minema ja last kaheks kuuks ära saatma. Laps võib vanaemaga veeta nädala või kaks, seejärel kuu aega kodus olla ja siis veel nädalaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

Kas sa tõesti kavatsed oma pereelu elada teiste, sinu jaoks täiesti tundmatute inimeste arvamuse järgi? Kas sul omal mõtlemisvõimet ei olegi? Et kui ütleme, et oled kanaema, siis sa ka tunned ennast kanaemana?

Ma kardan, mul on reaalsustaju juba veidi nihkes siin ema ja mehe manipulatsiooni keskel. Kui teen mehe soovi järgi, teeb ema skandaali, ja vastupidi. Mitte, et ma siit tegevusplaani otsiks, vaid pigem uuriks, milline mingi keskmine arvamus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 14:52; 10.08 15:26; 10.08 15:41; 11.08 10:35; 11.08 19:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun ka sellist vanaema…

Meie pere prioriteet on, et lapsed saaksid terve suve olla lasteaiast vabad.
See patareidelaadimise aeg on ÜLIOLULINE lastele.
Võtame mehega eraldi puhkused, kasutame lapsehoidjaid.
Kahjuks vanemad nõus max 1 nädala hoidma.
Su vanemad on kuldaväärt!
Las laps olla kadvõi paar nädalat seal…
2 kuud järjest oleks pikk aeg küll, vähemalt mu laste jaoks. Aga 2×2 nädalat suve jooksul ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kardan, mul on reaalsustaju juba veidi nihkes siin ema ja mehe manipulatsiooni keskel. Kui teen mehe soovi järgi, teeb ema skandaali, ja vastupidi. Mitte, et ma siit tegevusplaani otsiks, vaid pigem uuriks, milline mingi keskmine arvamus.

Ma arvan, et keskmine arvamus on, et tehke kompromiss. Laps ei pea olema kaks kuud järjest vanaema juures ilma emme-issita. Aga laps ei pea ka lasteaiast puhkust saama ainult 4 nädalat emme puhkuse jagu. Osaliselt pange lapse isaga puhkused eri aegadele, et 4 nädal asemel oleks 6 või 7 seda aega, kus ema või isa või mõlemad korraga puhkavad. Ja siis võiks laps vanamea juures ka olla natuke enne ja natuke pärast teie puhkust. Kokku tulekski lapsele ehk 2-2.5 kuune puhkus lasteaiast ära ja samal ajal ei pea kaks kuud järejst teist eemal olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.08 21:23; 10.08 21:36; 11.08 11:32; 11.08 13:31; 11.08 16:27; 11.08 23:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-aastase lapsega on üksjagu tegemist, teda peab kogu aeg silma all hoidma ning ta jääb veel üsna kergesti haigeks. Tavamõistes maavanaemal on aga suvel palju tegemist – peenrad rohida, muru niita, taimed kasta, siis vaja marjad korjata ja sisse teha. Lehmi ega sigu ilmselt enam ei peeta, aga ka eespool üles loetud asjad võtavad aega. Ja vanaema on ju vana ema, mis tähendab, et võib olla valutavad tal aeg-ajalt liigesed, võib-olla on ta närvidki aja jooksul lühikeseks kulunud. Ning kui ta oma toimetustega hakkama ei saa, siis võib ta isiklikku rahutust lapse peale välja elama hakata. Ei pruugi muidugi, aga kui vanaema NÕUAB lapse maale toomist, siis ma ei usu, et ta väga rahuliku närvikavaga inimene on.
Mina ei viiks nelja-aastast kaheks kuuks maale. Eriti mitte neil tingimustel, mida teema-algataja kirjeldab. Minu ema elab maal, aga ma näen, kui raske tal niigi on (sest ta on klassikaline maavanaema) ning minu laps tähendaks talle suurt lisakoormust. Seepärast käin maal koos lastega ning lapsi üksi vanaema juurde ei jäta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tulin Tln õppima, ning peale lõpetamist järgmine nädal läksin kohe tööle (kui sa arvad, et ma ei tahtnud kodukandi ligidusse tööle saada, siis eksid, aga kahjuks soovid ja töökohtade pakkumised ei pruugi ühtida). Samal ajal töötasid mu veel mitte pensioniealised vanemad üks 15 km ühel pool kodust, teine 45 km teisel pool kodust (nb! bussiühendusega tööle õigeks ajaks ei saanudki). Ausaleölda ei olnud siis ja ole ka nüüd minu vanemate kodukohas eriti väljavaateid tööd saada ning küsitav ka lapsepõlvekodu säilimine/mittesäilimine (ka keeruline, sest kelle töökoha linna siis kodu osta, kahte kahjuks ei olnud võimalik sealse kodu mahamüümisega, uues kohas oleks ilmselt ühe korterilegi juurde tulnud maksta). Elanikkond on vähenenud seal üle poole ning julgen arvata, et vähemalt kolmveerand neist on pensionärid, kes pensoni ja maaharimisega endal hinge sees hoiavad. Mõned töökohad on, aga paljud nooremad on lapse kooliealiseks saamisel (äärmisel juhul 9kl lõpetamisel) ka ära kolinud, sest pole ju mõtet, kui kõik (kaasa arvatud lapsed)niikunii iga päeva mujal tööl/koolis käivad.
Eesti pole ka nii suur, et aeg-ajalt maal käies vahemaad üüratuks jäävad (meil siiski sõpruskonnas enamuses perel ka 1 auto). Probleem kipub olema selles, et ühistransport ei liigu sinna just tihti ning mõnikord tuleb mitmeid ümberistumisi teha. Minu vanemate kodukoha pensionärid saadetakse umb 25-45 km kaugusele väikelinna artile/haiglasse, aga kahjuks sinna 25 km kaugusele arstile käimine on keerulisem(mingil hetkel ühe päevaga edasi-tagasi ei saanudki, mu isa teeb pidevalt kellegi abipalvel sõite sinna), kui 130 km kaugusele Tallinnasse. Ja minu vanemate juurde on hetkel (mingil hetkel lisati sissesõit, muidu oli nii, et busse läks hulgim 5 km kauguselt mööda, aga peatus oli alles 45 km) lihtsam bussiga minna, kui mehe vanemate juurde, mis on tunduvalt ligemal (minu mälu järgi oli päevas 1x ning ka veidi enne tööpäeva lõppu ehk samuti sai laupäeval minna ning oma 3 h sõitu, sest ta tiirutas kõik väikekohad läbi). Meil bussisõidud küll harvem, kui autot vaja jagad mitmesse kohta liikumisel ja/või tagasitulles oleks mitu autot või vahest harva lapse õnneks (talle meeldib).

Kas kegi sai sellest pikast mina-minu vanemad jutust aru? Või sellest, kuidas see teemaga liitub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 04:34; 11.08 04:44; 16.08 11:34; 16.08 11:38; 16.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes, minu meelest on see teemaalgataja probleem ülikummaline. Kuidas on see üldse võimalik, et ei saa organiseeritud näiteks nii, et 1 kuu emaga, kui sel puhkus, 1 kuu vanaemaga ja siis 1 kuu lasteaias?

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

Oled küll.

Kuidas see vanaema sinna salapärasesse maakohta saab? Temal ei tule “teise Eesti serva” rännata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 04:34; 11.08 04:44; 16.08 11:34; 16.08 11:38; 16.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, minu (ja minu eakaaslaste) vanemad ja vanavanemad surid

Minu vanemad veel elavad

❔❔❔

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 11.08 04:34; 11.08 04:44; 16.08 11:34; 16.08 11:38; 16.08 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

2 kuud järjest tundub ka minu jaoks liiga pikk, aga mitte enda vaid lapse pärast.
Nelja-aastast ei viiks nädalakski üksinda sinna ja mõtleks hoopis muude asjade peale:
kas lapsel on seal ohutu?
ega seal ei ole veekogusid, lähedalasuvat metsa, kas õu on taraga piiratud?
Kas vanaema on suuteline jälgima ja valvama last, et lapsega midagi ei juhtuks? neljas kuni viies eluaasta on just see vanus, kus lapsed harrastavad sõnagi ütlemata täiskasvanu juurest minema jalutamist ja niimoodi kaduma lähevad.
Puugid?
Rästikud?
Hulkuvad koerad?

Ütleme, 6-7 on juba niipalju arukas vanus, et julgeks viia vanaemale, aga 4…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks kuud lapsest eemal olla tundub minu jaoks ka pikk ja ma pole kindlasti kanaema. Paar nädalat oleks ok. Aga Eesti mastaabis, et ei saa kahe kuu jooksul kordagi last vaatama mindud, see tundub ka saamatus kuubis! Nagu siin juba öeldud, igale poole saab sõidetud, kui just pole Ruhnu saar. Rendite auto nädalavahetuseks, või kui endal pole lube, siis kasvõi palute mõnd tuttavat. Või sõidate kuhugi suuremasse linna läheduses, a la Võru, Põlva, Valga, ja sealt võtate takso. Taksosõit on praegusel ajal täitsa taskukohane.
Aga kuna teema juba nii vana, siis ilmselt teemaalgatajal juba ka ammugi otsus tehtud ja laps kas siis vanaema juures olnud või lasteaias.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 15:17; 16.08 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab igat moodi, küsisin teiste arvamust, kas neile tunduks ka 2 kuud liiga pikk või olen mina kanaema

Kas sa tõesti kavatsed oma pereelu elada teiste, sinu jaoks täiesti tundmatute inimeste arvamuse järgi? Kas sul omal mõtlemisvõimet ei olegi? Et kui ütleme, et oled kanaema, siis sa ka tunned ennast kanaemana?

Ma kardan, mul on reaalsustaju juba veidi nihkes siin ema ja mehe manipulatsiooni keskel. Kui teen mehe soovi järgi, teeb ema skandaali, ja vastupidi. Mitte, et ma siit tegevusplaani otsiks, vaid pigem uuriks, milline mingi keskmine arvamus.

Mees teeb skandali, kui laps suvel maale läheb ja lasteaiast veel mõnusalt puhata saab? Kelle huvide eest tema seisab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted lapse heaolu vs enda soovid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.