Esileht Väikelaps Lapse pesemine

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Lapse pesemine

Postitas:

Pidzaama teemas jäi silma mõnedel, et 3 aastane käib õhtuti dushi all. Tekkis küsimus, kas ise siis? Või käite abis?
Minul käib 3 aastane üle päeviti pesus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käivad 5,5 a ja 4 a iga õhtu duši all, aga alles viimasel ajal saavad ise nii hakkama, et saavad õige temperatuuriga vee timmitud, ei suuna dušiotsakut eiteakuhu, vaid ikka enda peale jne. Nii et tegelikult olen ikka lastega koos vannitoas ja abistan. Teine asi on see, et kui kõrval ei oleks, siis nad laseks vanni vett täis ja jääkski sinna mängima, nii et tavalisel tööpäeva õhtul lasevad lihtsalt veega üle end, nädalavahetusel saavad pikemalt vannis sulistada ja mängida. Kui õhtul duši all käivad, siis pead ei pese ega dušigeeliga kogu keha, vaid laseme lihtsalt veega üle ja seebi või dušigeeliga pesevad pepu (suvisel ajal, kui palju õues ja liivakastis jmt, siis muidugi pesevad ka jalad seebi või dušigeeliga, aga praegu ei näe vajadust). Kuna lasteaias on mõlema rühmas korra naaskelsabad olnud, nii et meiegi lastel olid, siis selles suhtes olen nüüd üsna hoolikas, et kord päevas ikka pepu ka puhtaks, et kord päevas aluspesu vahetus, kord nädalas voodiriided ja uneriided pessu, rätikud pesen kaks korda nädalas, triigin kõik jne. No ei taha kuidagi jälle seda naaskelsabade õudust üle elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu 4-aastane tütar käib umbes korra nädalas või harvem duši all / vannis. iga päev pesen tal ainult näo, hambad, jalad, pepu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käivad 1-2x nädalas dušši all. Üks kuiva nahaga, teine atoopik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidzaama teemas jäi silma mõnedel, et 3 aastane käib õhtuti dushi all. Tekkis küsimus, kas ise siis? Või käite abis?
Minul käib 3 aastane üle päeviti pesus.

Ikka olen koos lapsega vannitoas ja tema dushiga peseb end. Isegi pepu ja noku peseb väga hoolega ära. Pead ei pese iga päev. Korra nädalas, kui vannipäev on. Laps 3 aastane. Algul üritasin noksi ise pesta, aga talle teeb see kõdi ja hakkas ise pesema. Pesuvahendit ei kasuta, kuivatab pigem. Neutral seepi kasutan vahel, kui on väga kakarohke päev olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 07:43; 27.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult kuni laos ise hakkana ei saa, on vanem abiks. Ega siis see, et laps ei saa üksi hakkama, tähebda et kasimata peab olena ????

Mul laps 2a4k ja käib ka igal õhtul dušši all. Peseme jalad-käed-pepu-jalgevahe. Puhta veega. Peseks üle keha, aga kuiv nahk. Kord nädalas saun ja peale sauna sulistab vannis. Ja nädala keskel korea ikka loputan dušši all terve kere. Selline rutiin alates ajast, kui lõpetasin peale kakamist pepu pesu kraaniall.

Suvel saab igapäevasekt ülekere pesu, siis liiva ju kõikjal. Õnneks soojal ajal läheb ka nahk paremaks ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:11; 27.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas te laste peput ja jalgu pesete, kui laps duši all ei käi? Silmapesukausis?
Minu laps käib iga päev duši all. Loputame puhtaks kaenlaalused, pepu-noku ja jalad. Mõnikord seebiga, mõnikord lihtsalt puhta veega. Pead peseme korra nädalas. Olen lapsele abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks teie lapsed iga päev dushi all käivad? Kas nad tõesti juba higistavad vms? Nahale ei ole ju see hea, et nii tihti seda pesta.
Minu laps peseb igapäevaselt näo, hambad ja muidugi mitu korda päevas käsi. Üleni käib vannis nädalas korra. Iga päev paneb puhtad riided selga. Laps 3-aastane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte silmapesukausis, vaid suures pesukausis. Silmi saab väga edukalt ka kraani all pesta, selleks meil eraldi kaussi ei ole.
Osa inimesi leiab, et kausis olev vesi saab ju kohe mustaks, duši all lased pidevalt puhast peale. Aga ei ole see laps õhtuks nii must midagi mu meelest. Muidugi kui suvel paljajalu õues käib, peab tuppa tulles jalad eraldi ära pesema.
Viieaastane, peseb ise, aga ma pean vaatama, et ta ikka näo peale ka vett paneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:37; 29.03 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed ronivad vanni, seisavad seal, pluus seljas ja pesevad pepu ja varbad puhtaks (veega). Üleni ei pese, nahk niigi liiga kuiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks teie lapsed iga päev dushi all käivad? Kas nad tõesti juba higistavad vms? Nahale ei ole ju see hea, et nii tihti seda pesta.
Minu laps peseb igapäevaselt näo, hambad ja muidugi mitu korda päevas käsi. Üleni käib vannis nädalas korra. Iga päev paneb puhtad riided selga. Laps 3-aastane.

No eisteks on see harjutamise küsimus. Et laps võtaks seda iseenesestmõistetavana, igapäevase hügieeni osana

teiseks kipub lastel näiteks tilk püksi tulema, kui mänguhoos pole aega wc-sse minna. Lisaks nt juba 5-6aastased lapsed, kes pühivad ise endal peput, aga võibolla siiski mitte nii hästi veel. Toitu võib sattuda ka karaevahele (nt piimanire voolab mööda lõuga alla) jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 08:11; 27.03 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks teie lapsed iga päev dushi all käivad? Kas nad tõesti juba higistavad vms? Nahale ei ole ju see hea, et nii tihti seda pesta.
Minu laps peseb igapäevaselt näo, hambad ja muidugi mitu korda päevas käsi. Üleni käib vannis nädalas korra. Iga päev paneb puhtad riided selga. Laps 3-aastane.

Nahale pole ta võibolla hea, kui dushigeeliga hõõrud igapäev. Minu laps on lihtsalt harjunud niimoodi dushiga end pesema. Ronib jalgupidi vanni ja solgutab seal 3-5 minutit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 07:43; 27.03 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kolmene kui viiene käivad iga päev pesemas. Valdavalt on üle ühe õhtu vann ja siis teistel õhtutel dush. Nad ise käik he ameelega iga päev vannis aga see ei ole mõistlik vee kasutus. Kuna dushigeele ei kasuta valdavalt ja šampooni ka mitte, siis pesevad ennast nii palju kui saavad ise ja siis vajadusel abistan mõne piirkonnaga või tuletan meelde, et kas seal ka pestud sai. Kuigi lastel higi veel ei ole ebameeldiva lõhnaga, siis higistavad nad mõlemad mul päeva jooksul päris usinalt, on ka päevi, kus saadan nad keset päeva õuest tulles korraks ennast loputama, sest näiteks juustele/ peale tuleb higistades juba lõhn juurde. Ma leian, et kui nahk on okey (ei ole erakordselt kuiv või mõne haiguse käes kannatav), peak sigapäevane hügieen olema elementaarne ja lihtsam ning mugavam on laps üleni dushi alla saata kui et hakata eraldi üksikuid kehaosi pesema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kolmene ja viiene pesevad ehk käivad vannis ainult kord nädalas, vahel nt haiguste ajal tulevad ka pikemad vahed sisse. Ühelt poolt häbiväärne tänapäeval pesta nii harva, teiselt poolt – praktiline vajadus tõesti puudub. Mõlemat ikka assisteerin pesemisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks tänapäeval peaks olema häbiväärne nii harva pesta – eeldusel et laps räämas näo ja kakase pepuga ringi ei jookse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 10:37; 29.03 09:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Lapse pesemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.