Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev, kui külaliste hulgas on allergikuid

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Lapse sünnipäev, kui külaliste hulgas on allergikuid

Postitas:

Tulemas on lapse sünnipäev ja külaliste hulgas on allergikuid. Üks ei saa süüa üldse piimatooteid, isegi või ajab kärna. Teine ei saa süüa nisu. Võib-olla on mõni allergik veel, ei tea. Kindlasti otsin netiavarustest ka, aga äkki keegi oskab soovitada menüüd, mis sobiks? Kõik ei pea kõike süüa saama, aga igaühel peaks valikut olema. Eriti keeruline on tordiga. Teeks selle ise, aga ei oska välja mõelda, millest teha tort, kui piimasaadused ja nisu on välistatud. Palun nõu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 14:01; 26.04 23:43; 27.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen sellise menüü järgi iga päev süüa ja ka pidulaudu, ilma nisu ja piimata.
Kui sa plaanid midagi teha, otsi “paleo+ roa nimi”, paleotoitumine on ilma gluteeniteraviljade, ilma piimata. Paleo birthday recipes jne otsi ka: http://againstallgrain.com/2012/08/19/a-paleo-birthday-party/

Nt hakklihapallid (hea hakkliha, suitsusink maitseandjaks, olen teinud, jäävad head, retsept lingil), suuured vaagnad hästi värvilisi puuvilju. Toorsalateid. Kanakoibi maisihelbepaneeringus nt (või gluteenivaba riivsaiaga).
Usinal nt on päris palju gluteenivabasid näkse, küpsiseid (beseed, kookosküpsised) majoneesiga ja ilma hapukooreta salatid (pead ainult eraldi uurima, et nad kasutaksid lõssipulbrit mittesisaldavat majoneesi või palud ilma kastmeta ja kasutad ise nt Hellmanns majoneesi, kus pole piima). Mulle saatsid nad vga kenasti kõikide toodete koostise, kui küsisin, nüüd on kodulehel lausa eraldi http://usin.ee/tootekategooria/vegantoidud-gluteeni-ja-laktoosivabad-tooted/ rubriik (NB! Laktoosivaba ei võrdu piimavaba!)
Magusaks on olnud Pavlova tort (selle põhi on nisujahuta ja tegelikult väga hea lihtne teha, holimata keeruka toidu kuulsusest) sojavahukoorega ja puuviljadega. Kookideks on miljoneid retsepte mandli ja kookosjahuga, mis ei jää millegiga alla tavalistele kookidele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 14:33; 27.04 11:05; 27.04 16:58; 28.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemas on lapse sünnipäev ja külaliste hulgas on allergikuid. Üks ei saa süüa üldse piimatooteid, isegi või ajab kärna. Teine ei saa süüa nisu. Võib-olla on mõni allergik veel, ei tea. Kindlasti otsin netiavarustest ka, aga äkki keegi oskab soovitada menüüd, mis sobiks? Kõik ei pea kõike süüa saama, aga igaühel peaks valikut olema. Eriti keeruline on tordiga. Teeks selle ise, aga ei oska välja mõelda, millest teha tort, kui piimasaadused ja nisu on välistatud. Palun nõu!

Sünnipäeva kutsele on alati mõistlik kirjutada ka märge, et võimalikest allergiatest teatada ette.
Ma elan ise soomes, siin on üsna lihtne laktoosi- ja gluteenivaba menüüd koostada, sest enamus tooteid ongi kohe L ja G vabad. Siin ka alati tuleb ette teada anda kui lapsel mingi allergia. Eestis ma polegi kohanud eriti palju L ja G vabasid tooteid aga leidsin sellise asja netist:
http://toidutare.ee/toidust/hooaeg/1A55B/
Minu teada kondiitritooteid saab ka juba päris paljudest kohtadest tellida laktoosi-ja gluteenivabalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kena, et viitsid jamada, eriti kui enda laps allergiline pole.
Mina näiteks ei viitsi, kuigi tean, et külaliste hulgas on allergikuid. Hoopis nende allergikute vanemad on oma lastele eraldi koogi kaasa teinud, mida nad siis tavatordi asemel söövad. Muu, nö soolase toidu valik on piisavalt suur, et midagi igale leida. Kui muud ei söö, siis juurikad ja puuvili sobib alati. Lapsed nagunii ammu ei tule enam sünnipäevale sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati arvestan allergigutega, see on minu arvates elementaarne. Kui kutsud, siis arvesta ka eripäradega. Me peame veel ka arvestama näiteks sealihavabade (halal) vorstidega. Ma ei tea, kuidas eestis, aga Norras müüakse spetsiaalseid gluteeni- ja piimavabu tordisegusid. Teen alati neist koogi. Kui segu käepärast ei ole, saab jahu asendada maisijahu, kookosjahu v6i riisijahuga. Muna-v6ivabu kooke leiab ka guugeldades. P6hiline on, et ei m6tle, et oh, siin nii vähe näiteks v6id sees, see ei tee midagi. Ka imepisike raasuke piima – v6i gluteenitoodet v6ib m6nele lapsele l6ppeda väga kurbade tagajärgedega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

päris ausalt öeldes, ma ei tuleks selle peale, et arvestada, sest mu enda lapsel ega tuttavate lapsel pole selliseid ekstreemseid allergiaid. mu enda laps on küll muna vastu allergiline, aga kui muna on toidu sees väheses koguses, siis pole hullu. täidetud mune näiteks ei tohiks.

aga kui keegi lapsevanem ise mainiks, siis arvestaks küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 14:01; 26.04 23:43; 27.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemas on lapse sünnipäev ja külaliste hulgas on allergikuid. Üks ei saa süüa üldse piimatooteid, isegi või ajab kärna. Teine ei saa süüa nisu. Võib-olla on mõni allergik veel, ei tea. Kindlasti otsin netiavarustest ka, aga äkki keegi oskab soovitada menüüd, mis sobiks? Kõik ei pea kõike süüa saama, aga igaühel peaks valikut olema. Eriti keeruline on tordiga. Teeks selle ise, aga ei oska välja mõelda, millest teha tort, kui piimasaadused ja nisu on välistatud. Palun nõu!

Sünnipäeva kutsele on alati mõistlik kirjutada ka märge, et võimalikest allergiatest teatada ette.
Ma elan ise soomes, siin on üsna lihtne laktoosi- ja gluteenivaba menüüd koostada, sest enamus tooteid ongi kohe L ja G vabad. Siin ka alati tuleb ette teada anda kui lapsel mingi allergia. Eestis ma polegi kohanud eriti palju L ja G vabasid tooteid aga leidsin sellise asja netist:
http://toidutare.ee/toidust/hooaeg/1A55B/
Minu teada kondiitritooteid saab ka juba päris paljudest kohtadest tellida laktoosi-ja gluteenivabalt.

Laktoosivabadest toodetest pole kasu, kui lapsel on kaseiinitalumatus 🙂

Mina telliks sefiiritordi, mille sisuks on biskviit (gluteenivaba biskviidiretsept on google kaudu leitav), mis on marjadega immutatud. Nii saavad kõik süüa. Või teine valik oleks magustoiduks tordi kõrvale jäätis (mahlajäätis, riisipiima baasil jäätis, neid on ka poodides hea valik juba).

Nii tore, et arvestad allergikutega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:04; 27.04 20:07; 29.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siiani on olnud laual ikka midagi, mis piima, nisu, muna, maasikaid või muud sarnast ei sisalda. Igaüks ise valib, mida sööb. Näpuga ei näita. Või on probleem selles, et allergik ei suuda keelatule vastu panna ja see toiduaine tuleb tema vaateväljast eemal hoida?

Iseasi, kui pidu korraldatakse allergikule, kuhu kogunevad teised temasugused. sellise peo kokk peab muidugi sihtrühmale keskenduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui vanad on lapsed. Kui need allergikud on 10+aastased, siis ei pea ju KÕIK laual olema allergeenivaba, piisab kui paned juurde sildi vms, eraldi tähistatud asjad või ütled neile, et selles on sees piim. Nii suur laps teab ise hoiduda, vrd kolmeaastane, kes ikka tahab proovida seda ja toda.

Sefiiri, linnupiima, beseetordid on hea valik. Olen teinud ka “kooretarretise” kreemitorti india pähkli kreemiga, mitte kui mitte midagi polnud aru saada, midagi natuke sellist: http://veganmaailm.com/2013/07/30/toorvegan-marjatort/ “koor” siis india pähkli kreemist, sojavahukoorest, zelatiinist (marja, kohvi, pähkli, misiganes torti saab teha).
Parim gv biskviitpõhja retsept: http://www.food.com/recipe/prize-winning-gluten-free-sponge-cake-471486

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 14:33; 27.04 11:05; 27.04 16:58; 28.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas pähklid mitte väga tugev allergeen ei ole? Ei tea küll, et külalistel kellelgi pähkliallergia oleks, aga anafülaktilise šokiga ka ei tahaks riskida. Või kõik pähklid ei ole tugevad allergeenid?

Ei olegi plaanis kõiki asju kõigile söödavaks teha, aga mitut torti küll ei tahaks tegema hakata. Tort PEAB olema, ilma ei saa mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 14:01; 26.04 23:43; 27.04 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas pähklid mitte väga tugev allergeen ei ole? Ei tea küll, et külalistel kellelgi pähkliallergia oleks, aga anafülaktilise šokiga ka ei tahaks riskida. Või kõik pähklid ei ole tugevad allergeenid?

Ei olegi plaanis kõiki asju kõigile söödavaks teha, aga mitut torti küll ei tahaks tegema hakata. Tort PEAB olema, ilma ei saa mitte.

Pähklid ON tugev allergeen. Vahet ei ole, millised pähklid. Meil on tavaline, et kirjutame kutsele, et kui on allergiaid v6i toidu suhtes erisoove (a la halal vorstid sealihavorstide asemel), siis palun v6tta ühendust. Nii on hea kerge planeerida :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pähklid ei sobi, siis saab kreemitordi/tordikreemi teha sojatoorjuustust https://eritoitumine.ee/toiduained/piimatoodete-asendamine/taimsed-toorjuustud-gluteeni-ja-piimavaba/
kui kookose maitse meeldib, siis täitsa mõnusa vahukoore saab kümast kookoskoorest.
Kui tahta teha tordipulbrist koogipõhja, siis üks paremaid on Provena sokolaadimuffinipulber (müüb Rimi, Delice), saab teha tordi ka, mitte ainult muffineid, on gv ja piimavaba. http://hellutreenib.blogspot.com.ee/2013/02/gluteeni-ja-laktoosivabad-provena.html
Kalevil ja muidu on mitmeid sokolaade, mida saab kasutada magustoitudes: Suur Tõll, tumedad sokolaadid kirsiga, vaarikaga ja martsipanitäidisega.
Alpro tumeda sokolaadi desserdist saab suurepärase läikiva sokolaadiglasuuri, heledatest saab tordi vahele kreemi (ega neid soja asju meeletul hulgal süüa ei tasu, aga sina teed 1x).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 14:33; 27.04 11:05; 27.04 16:58; 28.04 10:25;
To report this post you need to login first.

Ma olen nüüd väga ebapopulaarne, aga kui minu lapsel( kes ei ole allergik), on sünnipäev, siis tordi teen ikka temale meeldiva- maitseva. S.t. “päris” tordi, mitte mingi sojatoorjuustu-india pähkli kreemiga koogi, mõeldes ühele õnnetule allergikule, kes vbl ei tulegi või isegi kui tuleb, siis ei tahagi torti. Meie peres ei sööda üldse sojaga asju, no kohe üldse ei maitse, nii et meist jääks selline tort tõenäoliselt söömata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles ise allergiku ema, siis nii armas on lugeda et keegi soovib arvestada.
Üks nisu-muna-piimavaba tort:
Põhja tegin datliküpsiste retsepti järgi. Panin sellest retseptist kõike 1/2, rullisin koogivormi põhja õhukese kihi, lasin tund aega seista ja küpsetasin 180 kraadi juures 20 minutit.

Datliküpsiste retsept on selline

125 g kuivatatud datleid
1 dl vett või heledat mahla
125 g piimata margariini
1,5 dl suhkrut
1 tl soodat
2 dl maisijahu
2 dl tatrajahu
Valmistamine
Tükelda datlid ja pane potti. Lisa vedelik ja kuumuta keema. Võta pott tulelt ja lisa rasv ja suhkur. Sega korralikult.
Lase natuke jahtuda ja klopi kuivained hulka.

Selle küpsetatud (ja jahutatud) põhja peale panin õhukese kihi pirnimoosi (võib ka õuna vms moosi). Sinna peale soja vaniljepudingi (500 g pakk), mis oli segatud eelnevalt paisutatud ja kuumaveevannis sulatatud 3 tl želatiiniga (želatiinile pane paisutamiseks peale külma vett nii vähe kui kannatab, muidu jääb pudingi maitse lahja). No ja siis tahab kook seista, kui puding on tarretunud siis ongi valmis. Ma lasen tavaliselt öö läbi seista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd väga ebapopulaarne, aga kui minu lapsel( kes ei ole allergik), on sünnipäev, siis tordi teen ikka temale meeldiva- maitseva. S.t. “päris” tordi, mitte mingi sojatoorjuustu-india pähkli kreemiga koogi, mõeldes ühele õnnetule allergikule, kes vbl ei tulegi või isegi kui tuleb, siis ei tahagi torti. Meie peres ei sööda üldse sojaga asju, no kohe üldse ei maitse, nii et meist jääks selline tort tõenäoliselt söömata.

Minu laps ei või ka tavalisi torte süüa ja viimati tellis sõbranna teistele tavalise tordi ning minu lapse pisikese temale sobiva tordi 🙂 See oli nii armas. Ja mul mitu sõbrannat arvestavad minu lapsega. Kui näiteks tort on see nn tavaline, siis temale on jäätis (selline, mida süüa võib). Vahepeal olen ka ise koogi kaasa võtnud. Eriti nõme on see, kui teatakse lapse allergiast/talumatusest ja siis tuuakse talle selline asi (komm, kook vms), mida ta süüagi ei või.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:04; 27.04 20:07; 29.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd väga ebapopulaarne, aga kui minu lapsel( kes ei ole allergik), on sünnipäev, siis tordi teen ikka temale meeldiva- maitseva. S.t. “päris” tordi, mitte mingi sojatoorjuustu-india pähkli kreemiga koogi, mõeldes ühele õnnetule allergikule, kes vbl ei tulegi või isegi kui tuleb, siis ei tahagi torti.

Arusaadav ja tegelikult õige, aga oleks ju ikkagi armas, kui sa natukenegi selle lapse peale ka mõelnud oled ja talle siis mõne muu sobiva magustoidu teed või ostad. Selle lapse ema oskab seda kindlasti hinnata! Kui on lähem tuttav, siis võid ju ema käest üle küsida, ehk toob ta ise midagi kaasa (meie alati viime ise oma koogi ka, kuigi ikka on head perenaised teinud kas eraldi gv küpsistega pokaalimagustoidu või nt ühe tordi veerandiku kookosvahukoorega).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 14:33; 27.04 11:05; 27.04 16:58; 28.04 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teeks tavalise tordi, sünnipäevalapsele meelepärase. Allergikutele siis midagi muud veidi lisaks- gluteenivabad muffinid mingi kookosvahukoorega vms. Lapsed on isegi tavalise tordi osas valivad, mingit ekstreemset vegan-torti ei sööks tõenäoliselt mitte ükski, vbl ka mitte need, kelle pärast tehtud.

PS mu oma laps oli ka esimestel eluaastatel allergik. Nii piimale kui munale. Tordid olid ikka tavalised, ta ise magusast ei hoolinud ja torti niikuinii ei söönud. Oleks väga piinlik minule kui allergiku emale, kui keegi oleks nüüd tema pärast piima-muna-vaba tordi oma lapse sünnipäevaks teinud ja tema oleks kauge kaarega sellest mööda käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd väga ebapopulaarne, aga kui minu lapsel( kes ei ole allergik), on sünnipäev, siis tordi teen ikka temale meeldiva- maitseva. S.t. “päris” tordi, mitte mingi sojatoorjuustu-india pähkli kreemiga koogi, mõeldes ühele õnnetule allergikule, kes vbl ei tulegi või isegi kui tuleb, siis ei tahagi torti. Meie peres ei sööda üldse sojaga asju, no kohe üldse ei maitse, nii et meist jääks selline tort tõenäoliselt söömata.

Loomulikult teed oma lapsele meeldiva tordi, aga allergiavaba. Asju saab asendada v6i kasutada allergiavabu segusid. Väga kurb on sellisest hoolimatust suhtumisest lugeda. Miks siis üldse allergik sünnipäevale kutsuda, kui temaga on nii raske arvestada? Mida tunneb laps, kes peab pealt vaatama, kuidas k6ik torti söövad, aga tema ei saa oma eripära t6ttu?! Aus6na, aga minu jaoks on see lauskiusamine. Allergia ei ole lapse enda soov, ta on sellega sündinud. Miks siis täiskasvanu ei v6iks natukenegi arvestada ja pakkuda ka sellele lapsele toredat sünnipäevaelamust.V6i kui t6esti oma lapse torti pole v6imalik (tegelikult on ikka küll, asi on viitsimises kinni) allergiavabaks muuta, siis miks mitte teha veel üks väiksem kook, mida ka allergik saaks süüa. Lapsele jääks hea tunne sisse, et näe, temaga arvestati, mitte ei rikutud oma hoolimatusega elamust ära (mis tunne endal oleks kui, oled sünnipäwval, k6ik vitsutavad head-paremat, aga sina pead lihtsalt k6rvalt vaatama).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 00:01; 29.04 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

gluteeni ja laktoosivabu torte ja kooke saab tellida siit Cafelyon.ee Ei ole vaja kodus jändama hakata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks neile mingi muu magustoidu, aga ainult siis, kui tegemist on arstide poolt diagnoositud allergiaga. Mitte mingi vuhvel testidega väljamõeldud diagnoosiga. Pakuks siis jäätist. Ei pea tort olema, muidugi peab arvestama, et ka teised äkki tahavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on enamik allergikuid harjunud, et nad ei saa seda, mida teised, aga saavad midagi võrdväärset. Mul on rühmas, mida juhendan, allergik, kelle ema ekstra rõhutas, et teised lapsed ei jätaks sünnipäevade puhul kommi toomata. Lihtsalt temal on alati endale sobivad kommid kotis ja kui keegi pakub, saab laps oma kommi. Kui ütlesin, et võime ka kõik neid sobivaid komme süüa (siis peaks kõik vanemad teadma ja arvestama), oli ema imestanud, et miks – teised emad ei pea taga otsima sellele lapsele sobivaid komme, kui tal on imelihtne ise paar tükki kaasa panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen näiteks üksikema ja pean pere eelarvet päris pingsalt jälgima. Tõenäoliselt on igasugused kookospiimad, sojavahukoored, datlid, imejahud jm päris kallid. Näiteks tahan lapse sünnipäevaks teha kräsupea kooki ning pean selle jaoks ostma nisujahu, vahukoort, hapukoort, muna, suhkrut ja šokolaadi. Rohkem midagi vaja pole. Samas pean ühele allegikule (kes lõpuks ehk ei tulegi sünnipäevale või ei tahagi torti) ostma siin eespool oleva retsepti järgi lisaks datleid, piimata margariini, maisijahu, tatrajahu, soja vaniljepudingut jne. Lisaks veel kõik teised toidud (nt ei saa allergik süüa sünnipäevaks tehtud kartulisalatit ning pean tema jaoks eraldi toidu tegema). Samuti riskin asjaoluga, et ostan siiski kogemata mõne toiduaine, mis allergikule ei sobi ja panen toidu sisse. Pole ju nende allergikute toiduasjadega kursis. Lõpuks riskin veel allegiku surmaga või teab millega. Nt siin eespool olev soovitus, et ühe tordinurga võib ju teistmoodi teha. Kuidas ma saan 100% kindel olla, et mingeid alleegikule sobimatuid aineid siiski sinna kooginurka ei satu?

Kas sul telefon on? Siis helistadki allergikust lapse emale ja konsulteerid. Küsid, kas seda v6i toda on lapsel v6imalik süüa ja palud soovitusi toidu osas. Pole ju nii raske. Allergiavaba koogi tegemiseks ei pea hirmkalleid asju kokku ostma, aitab ühest koogisegust. Saad sellest kasv6i muffineid teha. Samuti on külmlaua jaoks küllalt alternatiive olemas, mis raha ei röövi.

Kutse peal on tavaliselt kirjas ju, et mitte tulemisest paluks teatada. Siis sa ju tead, kas see laps tuleb v6i mitte. Meil peetakse sellest ikka kinni ja helistatakse/ sms kui laps ei tule.

Minu jaoks on loomulik, et arvestan k6igi kutsutud laste eripäradega, olgu need siis allergiad v6i miskit muud. Näiteks mu ühe lapse üks parimatest s6pradest ei söö viinereid, mis on tüüpiline sünnipäevatoit siin, kus elame. Teen talle alati miskit muud ja k6ik on rahul :). Laps on 6nnelik, et temaga arvestatakse ja minul süda rahul, et laps saab k6hu täis ja on r66mus.
Kohe on tulemas vanema lapse sünnipäev ja kutsutud on 23 last (peab koos parima s6braga, neil on sünnad lähestikku). Samuti arvestame allergiate ja muude asjaoludega (s6prade hulgas on paar moslemit).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 00:01; 29.04 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen näiteks üksikema ja pean pere eelarvet päris pingsalt jälgima. Tõenäoliselt on igasugused kookospiimad, sojavahukoored, datlid, imejahud jm päris kallid. Näiteks tahan lapse sünnipäevaks teha kräsupea kooki ning pean selle jaoks ostma nisujahu, vahukoort, hapukoort, muna, suhkrut ja šokolaadi. Rohkem midagi vaja pole. Samas pean ühele allegikule (kes lõpuks ehk ei tulegi sünnipäevale või ei tahagi torti) ostma siin eespool oleva retsepti järgi lisaks datleid, piimata margariini, maisijahu, tatrajahu, soja vaniljepudingut jne. Lisaks veel kõik teised toidud (nt ei saa allergik süüa sünnipäevaks tehtud kartulisalatit ning pean tema jaoks eraldi toidu tegema). Samuti riskin asjaoluga, et ostan siiski kogemata mõne toiduaine, mis allergikule ei sobi ja panen toidu sisse. Pole ju nende allergikute toiduasjadega kursis. Lõpuks riskin veel allegiku surmaga või teab millega. Nt siin eespool olev soovitus, et ühe tordinurga võib ju teistmoodi teha. Kuidas ma saan 100% kindel olla, et mingeid alleegikule sobimatuid aineid siiski sinna kooginurka ei satu?

Allergiku lapse pärast ei pea tegema mingit eraldi torti, vaid piisab kui talle võtta midagi sobivad (nt kamabatoon piimaallergikule, mahlajäätis peaks ka sobiv olema mitmete allergiate puhul). Ei ole see nii kallis midagi aga see on nii oluline, et allergikut peetakse ka meeles. Allergikud on harjunud küll, et nad ei või süüa aga samas on nad ikkagi kurvad, kui lauda tuuakse uhke tort, mida kõik söövad ja nemad niisama pealt vaatavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.04 07:04; 27.04 20:07; 29.04 15:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev, kui külaliste hulgas on allergikuid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.