Esileht Väikelaps Lapsed on nii väsitavad

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lapsed on nii väsitavad

Postitas:

Väga veider probleem ja ei teagi kust poolt asja vaadata.
Olin lapsega kodus 1a. Oli väsitav. Mu töö ei lõppenud kodus kunagi ja tegin mehele selgeks, et peale tööd oleks mul ka vaba aeg, ning andsin lapsehoiujärje temale.
Nüüd olen käinud tööl 1kuu. Mees jäi koju. Tulen ma töölt ja mees võtab endale õhtu vabaks. Ma olen aga tööst juba väsinud ja nüüd pean veel hakkama tegema seda, mida mees pole jõudnud ja lapsega tegelema. Tundub jälle ebaõiglane. Kuigi varem tundus nii õiglane, kui mees tööl käis…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 22:11; 24.04 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mees ei käi tööl ?
No kui ta oli terve päev lapsega, tahab tema ka puhata. Arusaadav ju.

Selline see eluke on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on õiglane see, et tööl käiv vanem annab kodusele vanemale puhkust ja tegeleb ise lapsega. Samas saan aru, et sa pead ka pärast tööd kodutöid tegema hakkama? Kodutööd võiks küll koduse vanema teha olla. Kui täna ei jõudnud, siis teeb homme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga veider probleem ja ei teagi kust poolt asja vaadata.
Olin lapsega kodus 1a. Oli väsitav. Mu töö ei lõppenud kodus kunagi ja tegin mehele selgeks, et peale tööd oleks mul ka vaba aeg, ning andsin lapsehoiujärje temale.
Nüüd olen käinud tööl 1kuu. Mees jäi koju. Tulen ma töölt ja mees võtab endale õhtu vabaks. Ma olen aga tööst juba väsinud ja nüüd pean veel hakkama tegema seda, mida mees pole jõudnud ja lapsega tegelema. Tundub jälle ebaõiglane. Kuigi varem tundus nii õiglane, kui mees tööl käis…

lohutuseks- hullemaks läheb aastatega, sest laps oskab end kasvades rohkem väljendada,rohkem vajab erinevaid tegevusi,lisanduvad ringid jne.

Kui on tubli laps, saad kooli minekuga vabaduse. Kui aga vajab koguaeg õppimisel tuge, siis ……

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis oleks siis sinu meelest õiglane lahendus? 🙂 Ma tean seda tunnet küll: “sina käid tööl puhkamas, saad vähemalt omasugustega rääkida, mina pean olema 24t titekarjas, ma tahan ka välja korraks” ja
“kas saaks nüüd natukene kuhugi roomata, kus puhata tööst saaks (ei saa, vlisuksest sisse tulles ripuvad lapsed jala küljes juba”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma varem kui ise kodune olin arvasin, et kodus olla on raskem kui tööl käia.
Praegu tunnen, et kodune olla oli ikka kergem. Tunnen end palju väsinumalt. Tööl on vaja teha tööd, mõelda. Ma ei saa seda küll pidada “tööl puhkamiseks”. see väsitab. Tahaks peale tööd puhata. Peale tööd aga algab nagu veel üks tööpäev nüüd.
Ma imestan, et kuidas mees sellega hakkama sai. Töö, pood, koju lapsega tegelema, õhtusöök ja homme jälle sama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.04 22:11; 24.04 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti oleneb hästi palju sellest, mis sorti töö on. Mina küll tundsin tööle minnes, et see on nagu puhkus – olin lapsega kodus olnud aasta ja 8 kuud. Töö on istuv (aga mitte tooli külge aheldatud, sirutada võin nii palju kui tahan), kas üksi või kahekesi toas – vaikus on just peamine, mis puhkust annab, mõelda on vaja, aga see on teist sorti mõtlemine kui lapsega tegelemisel ja seega tõesti puhkuseks.
Kui teemaalgataja töö on füüsiline ja tõesti väsitab päeva lõpuks, siis mu arust tuleks koos mehega maha istuda ja teha koduste tööde graafik – nt tema koristab jooksvalt lapse järelt, paneb pesu masinasse ja riputab kuivama, koorib kartulid ja köögiviljad. Poeskäigud – kuidas mugavam on, kas sina töölt tulles põikad läbi või käib mees päeva jooksul koos lapsega. Suuremad koristamised võib teha nädalavahetusel koos (minu laps selles vanuses näiteks üldse ei lasknud koristada, vingus ja rippus küljes, nii et koristada sai ainult siis, kui teine oli lapsega välja läinud). Mis kodutöid siis ikka enam nii väga on? Muide, söögitegemise arvelt on võimalik kõvasti aega kokku hoida, kui teha süüa mitmeks päevaks korraga ja lihtsamalt (supid, ahjupraed, vormiroad). Siis on võimalik küll, et tuled töölt, viskad söögi potti valmima ja võid õhtu otsa lihtsalt lapsega tegeleda. Mitte et see ka ei võiks väsitav olla, aga kindlasti on see vahelduseks töö juures tehtavale – ja pika tööpäeva järel tegelikult ju hakkad juba lapse järele igatsema ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emade elu. Lihtsalt on nii. Suur õnn, kui on õnnestunud laps saada sellise mehega, kes sellest aru saab ja viitsib/hoolib/pingutab. Aga ema tähtsus ja ülesanded ja nn “koorem” lapsega tegelemisel ja vastutamisel – seda ei ole võimalik tegelikult muuta, ema lihtsalt on lapse jaoks niivõrd palju olulisem isik, isegi kui isa on suurepärane ja tegeleb palju lapsega.
Seda mõistad päriselt alles siis, kui laps juba suur. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma varem kui ise kodune olin arvasin, et kodus olla on raskem kui tööl käia.
Praegu tunnen, et kodune olla oli ikka kergem. Tunnen end palju väsinumalt. Tööl on vaja teha tööd, mõelda. Ma ei saa seda küll pidada “tööl puhkamiseks”. see väsitab. Tahaks peale tööd puhata. Peale tööd aga algab nagu veel üks tööpäev nüüd.
Ma imestan, et kuidas mees sellega hakkama sai. Töö, pood, koju lapsega tegelema, õhtusöök ja homme jälle sama.

Poes käib ja süüa teeb lapsega kodus olev vanem. Tuled töölt koju ja puhkad koos lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hah, meil peres on samamoodi – mina lastega kodune. Õhtul, kui mees tuleb koju, tahab tema puhata ja teeb seda mõnuga – mitu tundi kohe ja siis ongi aeg hakata lapsi magama ajama – seda teen loomulikult jälle mina. Mehe “tööks” on siis AK-d vaadata.
Tegelikult on nii, et mõlemal on tööpäev seljataga ja mõlemal oleks vaja puhata. Minu meelest oleks õiglane, kui see aeg, mis jääb töölt kojutuleku ja magamamineku vahele jaotatakse võrdselt mehe ja naise vahel. Näiteks kui üks tuleb töölt kell 6 ja magama hakatakse sättima kell 21, siis jääb aega 3 tundi. Sel juhul hoiab last naine 1,5 tundi ja mees ka 1,5 tundi. Mõlemad saavad puhata. Kes on lapsega, see teeb ka söögi. Poes saab käia töölt tulles (nimekiri varakult valmis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majapidamistööd teeb tööpäevadel loomulikult kodune vanem. Töölkäiva poole töövaba aeg peab olema võrdselt jaotatud – mõlemal on õigus vabale ajale. Võib õhtud ära jagada, aga võib ka nii, et töölt tulnud vanem puhkab esmalt tunni, siis tegeleb lasega või vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, meil mehega sellist asja, et üks pool nõuaks õhtul: “Mina nüüd puhkan ja muud ei tee!” pole olnud. Õhtusel ajal meie, 2 täiskasvanut, tavaliselt mõlemad kuigivõrd toimetame, kuid see on selline madala intensiivusega toimetamine – intensiivset kodutöödega rabelemist (mida päeval töötanud/lapsi kantseldanud inimene pole võimeline tegema) tööpäeva õhtuti kohe kindlasti ei toimu.

No näiteks – mees läheb abiruumi katla alla puid või pesumasinasse pesu panema, aga selle kõrvalt mängib tal abiruumis ka telekas, saab omi mõtteid mõelda – “käib töö ja puhkus koos”. Mina olen pimedal ajal tavaliselt toas, söögid jms. põhitööd on juba kaelast ära, valvan lapsi, selle kõrvalt mängib ka telekas ehk “käib töö ja puhkus koos”. Kui mees laekub tuppa, on lapsed rohkem tema küljes ja saan nats midagi lugeda või omi mõtteid mõelda. Kui on pikad valged päevad ja juhtun õhtul veel lastega õues olema, saab ju päikese käes lõdvestuda, üle õue mineva mehega juttu ajada vms. Kui tuleb toidupoodi minna, siis läheb kas mees (siis on autosõit tema üksi olemise aeg), mees vanema lapsega (senikaua olen mina 1 lapsega, mis tähendab vaiksemat ja rahulikumat aega mulle) või vahel ka kogu pere – siis on lapsed rihmadega kinni 😛 ja saab autosõidu ajal juttu ajada. Aga vahel lähme peale mehe kojutulekut hoopis kõik sünnipäevale ning laekume koju laste magamamineku ajaks.

Nädalavahetusel saab kordamööda kodust ära käia (üks on kodust ära, teine hoiab lapsi) – natuke vaheldust kodukesksest elust – või hoopis teha suuremat koristust (kus on hea, kui teine hoiab sel ajal lapsed nö. jalust ära) või koos kuhugi minna – kuidas kujuneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mis imetingimusi teil puhkamiseks vaja on? Meil pole iialgi nii olnud, et üks tahab puhata ja seega ei tohi keegi teda segada. Kui oleme mehega mõlemad kodus, tegeleme mõlemad lapsega. Kui mees ütleks, et ta on väsinud ja ei jaksa lapsele tähelepanu pöörata, siis ma saaks päris pahaseks.

Kodu koristan päeval lapsega, söögid valmistan lapsega. Lapse lõunaune ajal on minul aeg iseendale: puhkan, õpin, vaatan telekat, võimlen vms. Kui mees koju jõuab, siis sööme, üks meist teeb köögi korda ja teine peseb vajadusel lapse puhtaks, vaatame telekat, räägime juttu, mängime lapsega. Laps läheb kaheksast magama ja seejärel on meie kahe aeg mehega.

Kui tahan koduseinte vahelt pääseda, lähen üksi jalutama või trenni (käin 2-3 korda nädalas, samuti mees), sõidame kõik koos ratastega, lähme poodi vms.

Laps saab peagi kaheseks ja lasteaias ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Lapsed on nii väsitavad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.