Esileht Sünnitus Lapsehoidja sünnituse ajaks

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapsehoidja sünnituse ajaks

Postitas:

Kodus on ees 2,5-aastane, abikaasa viibib kodus vaid nädalavahetusteti, paari kuu pärast on teise lapse sünnitus. Kuidas olete lahendanud sarnase olukorra sünnitama minnes, kui meest pole olnud kodus (või kui ongi kodus, aga tahaks ikka teda kätt hoidma) ning kodus on väike laps. Märgin koheselt ära, et lapse vanaema elab Eestimaa teises otsas ning meie oleme Tallinnas suht omapead, kõik lähedasemad sõbrad elavad Tallinnast väljaspool. Oskab keegi soovitada ehk usaldusväärset firmat, kust saaks erandkorras lapsehoidjat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:27; 13.10 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanaemal on auto, siis võid ju ikka tema kutsuda. Reeglina ei kesta sünnitus 2-3 h – need ikka erandid. Kui oled veendunud, et nüüd on päris õiged valdu käes, helistad vanaemale, kes hakkab sõitma. Mees viib sind sünnitusmajaj ära, kui ta on kodus sel ajal ja ise läheb koju vanaema ootama. Kui sa selle ajaga ära ei sünnita, siis liitub mees hiljem, kui vanaema on saabunud.

No ja siis kas ühtegi teist sugulast või sõbrannat ei ole lähemal kui vanaema, kes saaks lapse niikauaks enda hoolde võtta, kuni vanaema saabub? Sest kui sünnitus peaks kestma pikemalt, siis 2,5aastasel võib päris šokk olla, kui järsku peab nt 15 h olema võõra inimese hoole all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 08:51; 13.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanaema on vanem pensionär, autoga ise ei sõida. Bussiga kuluks tal miinimum 2,5-3 tundi.. Esimene sünnitus kestis 3 tundi, kardan, et teine läheb äkki veel rutem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 14:27; 13.10 11:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis mees sünnituse kanti koju! Mismõttes pead sina üksinda selle teemaga tegelema? Või siis kui kuidagi ei saa, siis ehk peadkilapse haiglasse kaasa võtma, mis sul üle jääb. Ta pannakse kuhugi palatisse sind ootama. Ega teda ju välja ei visata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi juba praegu mingi lapsehoidja, kes saab lapsega koosolemist harjutada. Ei ole ju normaalne jätta näiteks keset ööd laps võhivõõra inimesega, kelle kõrval ta siis ärkab ja ära ehmatab. Teine võimalus on, et pensionärist vanaema tuleb juba varakult sinu juurde elama kuni sünnituseni. Minu arust kõige normaalsem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on siin ka ainult üks variant – vanaema tuleb mingi aeg enne tähtaega teie juurde elama. See annab vanemale lapsele aega temaga harjuda ja siis pole probleemi kui mitu päeva vanaema hoole all veetma peab ning kui mees on kodus õigel ajal, siis saab ta ka kätt hoidma tulla.
Lapsele võõras lapsehoidja võib olla ükskõik kui usaldusväärne, aga 2-aastane laps on väike ning teda ootamatult võõra inimesega jätta pole minu arvates mõistlik mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kasutaks ka seda viimast varianti, kui enam tööl ei käi. Siis pole ju probleemi. Nagunii sul ilmselt raske ka üksi toimetada ööpäev läbi lõpurasedana väikese lapsega – ise olen just 38. nädalat rase ja laps sai just 2 ja ikka suht raske on olla. Õue minema pean end sundima, sest ega ma väga liikuda ei jaksa. Õnneks on meil oma hoov, aga lapsel hakkab seal 30 minutiga juba igav ja kui ma teda väravast välja ei lase, siis nõuab juba tuppa 😀 Tahaks aga ju pikemalt värskes õhus olla ja nii ma siis vaevaliselt taarun lapsel järel ja loodan, et ta eest ära ei jookse – saan ta veel küll kätte, aga pärast jälle paha olla 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 08:51; 13.10 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina harjutaksin last eelnevalt lapsehoidjaga, olgu see siis tasuline lapsehoidja või mõni tuttav Tallinnast. Ilma autota vanaema küll variant ei ole.

Mina kolisin ka väikese lapsega rasedana uude kohta elama. Aga ma tegelesin väga aktiivselt ja suunatult sellega, et endale kiirelt leida lähedusest piisavalt head tuttavad, kelle poole hädakorras pöörduda. Panustasin sellesse suhete loomisesse oma jaksu ja aega päris korralikult. Sest ka minu mees oli sageli lähetustes ja see periood, mil laps teoreetiliselt välja võib vupsata on siiski päris pikk.

Kui vanaemal ei ole loomi kelle eest hoolitsema peab siis on jah hea võimalus vanaema enda juurde elama võtta nendeks nädalateks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi olla õiged valud õigel ajal arusaadavad. Küll neid autos sündinud lapsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Sünnitus Lapsehoidja sünnituse ajaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.