Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse ajal teise kohta tööle

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Lapsehoolduspuhkuse ajal teise kohta tööle

Postitas:

Uurin, et kas pean teatama oma praegusele tööandjale, et asun teise kohta tööle lapsehoolduspuhkuse ajal. Töölepingus on küll kirjas, et ei tohi teise tööandja juures ilma tööandja nõusolekuta töötada, kui küsisin siis öeldi, et nad ei taha et konkurendi juures töötan. Teine tööandja on hoopis teine ala, mis hetkel kehtiva tööandja valdkonda üldse ei puuduta.
Kas pean teise tööandja juures sõlmima tähtajalise lepingu või võin ka sõlmida tähtajatu lepingu? Vanemahüvitis on lõpenud üle poole aasta tagasi, kas pean ka sotsiaalkindlustusametit teavitama uuest tööandjast?

Olen kaalunud tööandja juurest ära tulla, sest töötingimused on muutunud ning töö iseloom samuti, töökeskkond on radikaalselt muutunud negatiivsuse suunas, kaader voolab kiirelt ja tööandja ei hinda oma töötajaid pärast omanike muutumist. Mõtlen uude kohta tööle minna aga seal on katseaeg ning ei tea kuidas sealsed töötingimused väikelapse kõrvalt sobivad ning kuidas tööandja suhtub minu kui lapsevanema vajadustesse tööaja suhtes (lasteaiaga harjutamine, haigused jne.), seega ei tahaks veel vanasse kaevu enne sülitada kui …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 23:25; 12.08 21:44; 12.08 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks sa ei võiks praegust tööandjat teavitada ja luba küsida, kui tegemist pole konkurendiga?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 00:36; 12.08 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid küll, eelmist tööandjat teavitama ei pea.
Eelmise tööandja juurde võid kuni lapse 3a saamiseni 2-nädalase etteteatamisega tagasi pöörduda. Aga vahepeal teises kohas töötamine ei ole üldse tema asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võid küll, eelmist tööandjat teavitama ei pea.
Eelmise tööandja juurde võid kuni lapse 3a saamiseni 2-nädalase etteteatamisega tagasi pöörduda. Aga vahepeal teises kohas töötamine ei ole üldse tema asi.

Võid küll, eelmist tööandjat teavitama ei pea.
Eelmise tööandja juurde võid kuni lapse 3a saamiseni 2-nädalase etteteatamisega tagasi pöörduda. Aga vahepeal teises kohas töötamine ei ole üldse tema asi.

ja kas SINA vastutad, kui esimene tööandja talle kahjunõude esitab, kuna ta ei täitnud oma allkirjastatud lepingus olevat punkti?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 00:36; 12.08 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaalkindlustusametit ei huvita absoluutselt, kas sa oled lhp-l, töötad(kus st kas uues või vanas kohas) või jäid töötuks. See ei huvita neid ka VH saamise ajal, ammugi pärast selle lõppu. Ainus situatsioon, millest tuleb teavitada, see on, kui VH-ga samal ajal saad rohkem töötasu/kuus kui VH määr st hetkel 430 bruto/kuus), sinul pole midagi teatada kui sa VH ei saa hetkel.

Kui töölepingus on konkurentsikeeld ja/või teatamiskohustus siis pead lepingut täitma isegi siis kui leping on peatatud(lhp ajal).

Jah, üldiselt on Tööinspektsioon seisukohal, et kui sa ei saa konkurentsipiirangu eest lisatasu või kui väga selgelt pole tegu konkurendiga siis keeld ei kehti aga milleks riskida?

Luba küsida pole vaja, vaja on teada anda st informeerida, sest põhimõtteliselt pole antud juhul ju tööandjal midagi lubada v mitte lubada sest ei ole tegu konkurentsiga.Sina informeerid(mina teeks seda kirjalikult) ja tööandja võtab teadmiseks.

Võid tööle asuda. Kas töölepinguga või töövõtulepinguga, tähtajatu või tähtajalisega, ise otsustad, kõik ok.

Lihtsalt hiljemalt enne lapse 3a saamist(kui siis on 2 täiskoormusega kehtivat lepingut-uus ja see, millelt oled lhp-l) 30p vähemalt otsustad ära kummal kohal jätkad ning teises kohas esitad lahkumisavalduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ütleb selgeks, et selleks, et see konkurendi juures töötamise keeld kehtiks, peab ettevõte maksma lisatasu, mis kajastub eraldi, mitte ei ole mingi x osa palganumbrist. Ka lepingus peab see summa sees olema. Kui sellist asja pole, siis on keeld õigustühine ja mingisugust kahjunõuet ei järgne.

Lisaks veel peab olema täpsustatud, kes on konkurendid. Kui teemaalgataja ütleb, et teine ettevõte on hoopis muul alal, siis ei usu, et probleem on. Loe ka https://www.juristaitab.ee/et/toosuhetest/saladuse-hoidmise-kohustus-ja-konkurentsipiirang

Mina praegust tööandjat ei teavitaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uurin, et kas pean teatama oma praegusele tööandjale, et asun teise kohta tööle lapsehoolduspuhkuse ajal. Töölepingus on küll kirjas, et ei tohi teise tööandja juures ilma tööandja nõusolekuta töötada, kui küsisin siis öeldi, et nad ei taha et konkurendi juures töötan. Teine tööandja on hoopis teine ala, mis hetkel kehtiva tööandja valdkonda üldse ei puuduta.
Kas pean teise tööandja juures sõlmima tähtajalise lepingu või võin ka sõlmida tähtajatu lepingu? Vanemahüvitis on lõpenud üle poole aasta tagasi, kas pean ka sotsiaalkindlustusametit teavitama uuest tööandjast?

Olen kaalunud tööandja juurest ära tulla, sest töötingimused on muutunud ning töö iseloom samuti, töökeskkond on radikaalselt muutunud negatiivsuse suunas, kaader voolab kiirelt ja tööandja ei hinda oma töötajaid pärast omanike muutumist. Mõtlen uude kohta tööle minna aga seal on katseaeg ning ei tea kuidas sealsed töötingimused väikelapse kõrvalt sobivad ning kuidas tööandja suhtub minu kui lapsevanema vajadustesse tööaja suhtes (lasteaiaga harjutamine, haigused jne.), seega ei tahaks veel vanasse kaevu enne sülitada kui …

Kas uut tööandjat ei huvita Sinu taust? Kas ta Sinu eelmiselt tööandjalt ei või infot küsida? Kui Sa pole oma eelmist tööandjat informeerinud, on see üsna negatiivse alatooniga situatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus tööandja teab minu tausta hästi ja aktsepteerib seda, mind soovitasid minu endised kolleegid, kes on samasse töökohta tööle asunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 23:25; 12.08 21:44; 12.08 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, negatiivse alatooniga situatsioon on see igal juhul. Emapalk on läbi, pean tööle minema. Kui vanasse kohta lähen, pean hakkama 100% töökoormusega kohe tööle, sest kaadrivoolavuse tõttu on rahvast vähe ning “lasteaiaga harjutamine ja laste haigused” pole pehmelt öeldes nende asi, tegemist välismaa omanikega. Teiseks valataks mind 3-4 kuud seisnud tähtaja ületanud tööga üle ning neljandaks on töökohas vahetunud kõik tööprogrammid (uus omanik dikteerib oma töövahendid), vahetunud minu otsene ülemus, kõik meeskonnas olnud kolleegid on lahkunud ning olemasolevad kolleegid on maksimaalselt 6 kuud seda tööd teinud (mina 10 aastat). Seega, peaksin hakkama kohe korraga ise ümber õppima, vananenud asju tegema, ka neid töid mis lhp eelselt minu töö polnud, sest inimesi on vähe. Tõenäoliselt ei suuda ma kogu seda töökoormat üksi muidu hallata, kui peaksin tegema ületunde, kuid laps on alla 2 aastane ning pole veel lasteaeda läinud (septembrist hakkame harjutama). Tegemist on reaalsete klientidega kellele pead kohe vastama telefonis ja e-mailis.
Uues kohas ollakse teadlikud, et laps on väike ja hakkame alles harjutama ning sellega ollakse nõus arvestama. Samas ma pole veel kindel, mis mind seal ees ootab ja kas jõuame sellise kompromissini, mis mõlemaid osapooli rahuldaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.08 23:25; 12.08 21:44; 12.08 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teine valdkond siis võid julgelt oma jõudu muujal katsetada. Ise tegin sama, sest kahtlustasin koondamist. Edu ja loomulikult ka jaksu! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapsehoolduspuhkuse ajal teise kohta tööle

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.