Esileht Väikelaps Lapsel kaelal valus koht?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lapsel kaelal valus koht?

Postitas:

5-aastane laps kaebas täna, et kaelal katsudes väga valus. Proovisin siis ise…erines teisest kaela poolest küll, aga kuna valus, siis ma ei saa ud õiget sotti, et kui suur või, mis üldse.
Asus kõrvalestast grammikese allpool.
Võib see olla lümfisõlm?
Laps ise terve, vähemalt siiani mingeid muid haigusnähte pole olnud. Paar nädalat tagasi oli kõrvapoletikus, aga seda valu hakkas kurtma täna õhtul.
On kellelgi kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 21:20; 18.03 21:50; 29.03 22:02; 29.03 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just ise lõpetasin sama asjaga. Kõrvanibust allpool lõualuu all oli lihtsalt valus koht. Käisin ka perearstile näitamas – pidigi olema põletikujärgne lümfisõlme põletik. Tehti vereproovid ja midagi ei leitud. Kahe nädala pärast läks valu üle. Mingit ravi ei saanudki. Aga igaks juhuks võiksite ikkagi arsti juures ka käia, sest perearst nagu mainis, et et iseenesest üle ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 18:50; 23.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh! Kas teil oli siis eelnevalt midagi? Minu omal oli küll kõrvapoletik, aga juba veebruaris. Ise üle ei lähe, aga teil ju läks kui ravi ei antud?
Käisime hommikul haigla peal näitamas. Uuriti, puuriti, katsuti…vereproovi ei tehtud.
Öeldi, et võib olla ka lümfisõlmes endas mingi infektsioon.
Pidime jälgima ja vajadusel siis perearstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 21:20; 18.03 21:50; 29.03 22:02; 29.03 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel sama asi, ühel hommikul ärkas ja kurtis et kael valus. Ehmatasin ka ära et mis jama see nüüd on. läksime kohe arstile ja tehti kindlaks et kõrvad vaiku täis ja väike põletik ka. Saime rohud peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli eelnevalt mingi gripilaadne viirus kallal. Ise küll ei tea, et mingi hull põletik oleks olnud. Ja läks jah lihtsalt ise üle – mingeid ravimeid küll ei võtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.03 18:50; 23.03 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Eelmine kord siis taandus viiendaks päevaks täielikult. Sai 5p korras olla kui taas kurtis sama kohta ja taas suurenenud.
Seekord tuvastasin tal kurgumandlitelt mädakorgi. See võib sellise tulemuse anda? Kõrvatagused ka tihti tal katki, saime täna rohu peale.
Vereproov ka võeti. Aga täpselt samamoodi. 2p suur ja valus, kolmandal päeval taandub vaikselt ja valutu.
Kõige nõmedam on see, et ma pole tal neid sõlmi iial katsunud ja mul pole õrna aimu ka kui suured või väikesed need tal muidu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 21:20; 18.03 21:50; 29.03 22:02; 29.03 22:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli eile sama asi 4aastasega – ärkas hommikul ja pea-kael nii valus, et ei saanud liigutada ja kisas täiega. Palavikku ei olnud ja valgustundlikkust ka mitte. Andsin Panadoli, ei mõjunud. Helistasin perearstile, soovitas minna EMOsse. Seal oli targem vanem proua pediaater ja ütles, et külma tuulega kael külma saanud, võibolla oli väljas higine lasteaias, kombekas polnud ilusasti kinni-sall kaelas vms. Haiglas anti Nurofedi, see võttis poole tunniga valu ära. Ja siis veel 2 X päevas andsime Nurofedi arsti soovitusel ja oligi haigus läinud. Nii et ei pruugigi mingi hull põletik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma andsin ka seda Nurofeni.
Lihtsalt, et miks ta nüüd nädal hiljem uuesti välja lõi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.03 21:20; 18.03 21:50; 29.03 22:02; 29.03 22:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Väikelaps Lapsel kaelal valus koht?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.