Esileht Ilu ja tervis Lapsele kõrvaaugud/kõrvarõngad kõrva

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lapsele kõrvaaugud/kõrvarõngad kõrva

Postitas:

Mis oleks sinu jaoks mõistlik vanus? Imik? Või jätate lapsele ise valiku kas ja millal ta soovib endale kõrva auke?

Kuidas teie endaga vanemad käitusid kõrvaaukude osas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

augustati alles siis, kui ise tahtsin ja siis pidin ka pikki aastaid norima. vanus oli selline, et sain hoolitsemisega ise hakkama.
laps peab ikka ise otsustama, mida tema tahab. lapsevanem peab otsustama kuna laps teatud asjaks valmis on. mõni laps võib poes viina ka nuruda, aga see ei tähenda, et ta selle saama peab. see vanem, kellele meeldib augustamine võib vabalt ennast mulgustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise olen augustamata, tütar saab siis kui tahab (eeldusel, et lasteaed tolleks ajaks läbi)

Ma ise tahtsin kooli ajal, aga ei lubatud, nüüd ei taha, võibolla hakkan veel tahtma, ei tea

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise sain esimesed kõrvaaugud 11-aastaselt, kui olin ikka mitu kuud palunud.
Minu laps saab augud siis, kui on näha, et see on tema vankumatu soov ja ta suudab selleks tarbeks ka pisut valu ära kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul murdeealisena ei lubatud teha ja elasin seda väga üle, vahepeal tundus see nii oluline, oli nagu mingi staatuse näitaja. Samas- nii palju enesekindlust mul ka polnud, et oleks ilma loata teinud. Hiljem lasin ikka augud teha. Mõnes kultuuris tehakse jah juba väikelastel need, aga mu meelest eesti kultuur ei ole selline. Mina laseks siis teha, kui laps tahab. See ei ole ju eriti valus. Ainult et mädanema võib minna- puhastama peab korralikult, aga probleeme võib vahel ikka tekkida (vist). Mõnel tekib liigliha ka (olen kuulnud), aga seda ma ei teagi, millest see tuleb. Veel on oluline, et ei kantaks liiga raskeid kõrvarõngaid. Isegi kõrvalt on kole vaadata, kui raske rõngas kõrvalesta venitab. Ja mul oleks probleem, kui laps mingeid imelikke auke hakkab tahtma või kõrva sõelapõhjaks torkima või tätoveeringuid tahtma- nii et tegelikult olen ise ka konservatiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise emalt luba ei küsinud. Lihtsalt sai tehtud. Vanust oli ehk 12-13.
Vanem tütar tahtis kuueselt, siis kui esimesse klassi läks. Teine tahtis kümneselt. Lapsed said mis tahtsid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

mina lasin teha 13-aastaselt, hoolitsesin aukude eest ise.

vanem tütar hetkel 7 ja ei kavatse veel lubada, kuigi aegajalt on juttu olnud, et mõnel rühmakaaslasel on ja tema tahaks ka. teeb siis, kui selleks tõesti valmis on (loe: annab endale aru, et see on valus ja et aukude eest peab hoolitsema ka).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütred said kõrvarõngad 7- ja 8aastaselt. olid juba pikemat aega tahnud ja augud tegid oma kogutud raha eest. olid piisavalt suured ja mõistlikud, et aukude eest hoolitseda, said hästi hakkama. minu arusti jäid ilusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:03; 22.07 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahjaa, lisan veel eelmisele kommentaarile lisaks, et rippuvaid kõrvarõngaid ei luba kanda (kuigi mõned klassiõed neil kannavad), minu arust ei ole eakohane ja võivad kuhugi taha kinni jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.07 00:03; 22.07 00:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imikule ma ei teeks. mitte seepärast et laps ei saa ise otsustada, vaid ohutuse pärast. ta võib avastada oma kõrva ja kõrvarõnga seda kiskuma hakata. kõrvarõngas võib tulla lahti ja laps paneb selle suhu. kuna see on nii pisike, siis võib selle tõmmata endale kopsu või alla neelata.
minu lapsed said kõrvarõngad kuskil 7-8 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise sain 12-13 aastaselt. Üks tütar (3,5a) juba praegu tahab, aga minu meelest vara ja ega kolmese soovi väga tõsiselt ei võta ka. Teine tütar on 1,5a. Luban siis kui vanemad on (u. kooliealised), kui muidugi soovi veel siis avaldatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar sai 5aastaseks sünnipäevaks. Enne valmistasin ette, teadis, et valus on ja nõel lükatakse läbi kõrva (torkasin teda nõelaga kõrva – piisavalt kõvasti, et oleks valus, kuid mitte nii, et verd oleks jooksnud). Sai põhimõttest aru ja tegemise päeval kosmeetik kiitis, et tubli tüdruk. Paljud ei laskvat enam teist auku teha.
Ma kõrvaauke ja juuste värvimist olen lubanud nii palju kui ise tahab. Tulemuseks suur imestus ja juukseid on tooninud kergvärviga 2x punaseks ning need kõrvaaugud tal seni ainsad. Neiu on 16a.
Ise sain kõrvaaugud 11a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma augud peale 1 klassi edukat lõpetamist. Tehti püstoliga ja hooldasin ise. Hiljem sain pisikesed rõngakujulised, mida ei pea ära võtma. Selline oli emaga kokkulepe. Lisaaugud sain kuskil põhikooli alguse poole, täpset klassi ei mäleta. 1 auk läks nihu lusaaukudest, sest tehti krõmpskondi sisse. Jäi mädanema ja tuli liigliha, seega pidin sellest kolmandast august loobuma. Praeguseks olen ka teisest lusaaugust loobunud. Ju kasvasin välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Lapsele kõrvaaugud/kõrvarõngad kõrva

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.