Esileht Veebikonstaabel Laskmisharjutused lastele – kas seaduslik?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Laskmisharjutused lastele – kas seaduslik?

Postitas:

Leidsin sellise sünnipäevavõimaluse alaealistele lastele nagu http://www.tlk.ee/et/lastesunnipaev
Kas tõesti on seaduslik antud olukord, et ma võin 12a lapsega minna ja lasketiirus tulistada päris relvadest, olgugi et paukpadrunitega?

Ma tean, et küsimiseks ilmselt vale koht, aga parema võimaluse peale seadusesilma seisukoha küsimiseks ja ei leinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Ei, see ei ole vale koht. Ja jah, see tegevus on seaduslik ja tulistama ei pea paukpadrunite vaid reaalse moonaga. Kogu see tegevus toimub instruktori juhendamisel.

Relvaseadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/13166920?leiaKehtiv
§ 86. Relva laenutamine ja kasutamine lasketiirus
(8) Õppeasutuse või põhikirja alusel tegutseva laskespordiorganisatsiooni lasketiirus võib laskeinstruktori või relvaluba omava lapsevanema vahetu järelevalve all sporditulirelva kasutada anda vähemalt 12-aastasele isikule. Relvaluba omav lapsevanem või laskeinstruktor võib oma vastutusel ja vahetu järelevalve all anda lasketiirus oma isiklikku tulirelva ja selle laskemoona kasutada vähemalt 12-aastasele lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah normaalne.
Mõne muu spordialaga saab isegi veel nooremas vanuses tegeleda.
Spordiga tegelemisel on vanusepiirid ja juhendajatepoolne järelevalve selleks, et noor spordihuviline endale ja teistele ohtlik ei oleks. Lisaks laskespordile näiteks ka poks, langevarjuhüpped, autoralli, jõutõstmine, triatlon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loomulikult normaalne.
nt meil olid omal ajal igas koolis lasketiirud, ka kõigis nn tallinna eliitkoolides.
koolidevahelistel laskevõistlustel käisime juba mingi 4-5.klassi tüdrukutena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti mõistlik tegevus, sest see pole häbiasi, kui laps teab relvadest ja kuidas käituda relvaga. Mu mehel päris mitu relva ja alati kutsub meie 2 last ( tütred , 6 ja 10 aastane ) relva puhastamise juurde, et oleks neil ka asjadest ülevaade. Samuti saavad mõlemad hakkama õhupüssist laskmisega. Mina leian, et see on hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Veebikonstaabel Laskmisharjutused lastele – kas seaduslik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.