Esileht Erivajadustega laps Lasteaed Tallinnas, kus toetatakse tarka last?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lasteaed Tallinnas, kus toetatakse tarka last?

Postitas:

Tere kõigile! Palun soovitage Tallinna kesklinnas lasteaeda, kus on normaalsed õpetajad, kes toetavad arengust ees last tema tegemistes ning oskavad talle mõistlikku tegevust leida, mitte ei pidurda lapse arengut? Hetkel käib laps sellises lasteaias, kus toimub kõige klassikalisem peade maharaiumine- sa pead olema selline, nagu kõik, või muidu…:( Olen juba ette tänulik vastuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust laps sellise “diagnoosi” sai siis, et ta on eriliselt tark?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks andekus on ka üks erivajaduse vorme, aga selleks, et saada teistmoodi kohtlemist vastavalt lapse eripärale peaks ikka mingi ametlik diagnoos andekuse kohta olema. Muidu väga tõsiselt keegi seda asja ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile! Palun soovitage Tallinna kesklinnas lasteaeda, kus on normaalsed õpetajad, kes toetavad arengust ees last tema tegemistes ning oskavad talle mõistlikku tegevust leida, mitte ei pidurda lapse arengut? Hetkel käib laps sellises lasteaias, kus toimub kõige klassikalisem peade maharaiumine- sa pead olema selline, nagu kõik, või muidu…:( Olen juba ette tänulik vastuse eest!

Milles avaldub lapse arengus ees olek? Ja paluks mõni näide peade maharaiumisest.

Lasteaias käiv laps peab eelkõige õppima sotsiaalset toimetulekut. Laps peab oskama endaga hakkama saada (riidesse, potile) ja teistega koos mängida ning sealjuures ka mängureeglitele alluma ning teistega arvestama. Kui lapsel on süvendatud huvi millegi vastu, siis saab seda huvi väga edukalt arendada kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on 4 aastat ja 4 kuud vana, oskab lugeda (suuri ja väikeseid tähti), trükitähtedega kirjutada, lugeda numbreid tuhandetesse, arvutada peast 20 piires, paneb 6+ legosid joonise järgi ilma abita kokku, arutleb maailma asjade üle, huvitab poliitika ja igasugused veidrad teemad.

käib rühmas koos omavanuste lastega (ta on ise küll üks noorimaid), kellest osa ei tunne tähtigi. samas ma ei näe selles mitte mingisugust probleemi. seal nad joonistavad, voolivad, laulavad jne. aeleb koos teiste lastega ja käib käpuli mööda tuba ja õues möllab poris :D. minu meelest on kõige tähtsam, et tal oleks lasteaias tore ja lõbus. mis tast ikka kogu aeg arendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik normaalseid lasteaiaõpetajaid suudab tarka last toetada. Kas samas lasteaias on samavanade laste õpetajad normaalsemad ja saaks rühma vahetada? Muidu hakka lasteaedu läbi käima ja uurima, kus on vaba kohta ning palu enne otsustamist õpetajatega kohtumist.

Minu lastel oli ühes lasteaias ülitore õpetaja kahe assistendiga, kes suutis ühtlaselt nii nõrgemate kui tugevamate arengut toetada. Otsis üritusi ja töövahendeid vastavalt laste huvidele, lasi neil lastel teisi õpetada, kes milleski tugevad olid. Ja leidis igas lapses selle midagi, milles ta tugev on ja mida ta teistega võiks jagada. Kõikides äratas uudishimu ja soovi teada saada, proovida, õppida. Kahjuks see lasteaed asub Tallinna kesklinnast 100km kaugusel.

Pidime kolima ja uues lasteaias õpetajad dresseerivad lapsi nagu koeri. Mingit individuaalset lähenemist pole, kõik tehku ühte moodi. Põhiline kasvatusviis on laste peale karjumine. Vaatan ringi uue lasteaia järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa selle toetuse all silmas pead?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Erivajadustega laps Lasteaed Tallinnas, kus toetatakse tarka last?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.