Esileht Väikelaps Lasteaiakoht Tartus suvel sündinud lapsele

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Lasteaiakoht Tartus suvel sündinud lapsele

Postitas:

Kas juuli lõpus sündinud lapsel on üldse lootust 2 aastaselt koht lasteaeda saada ja veel samasse aeda, kus suurem laps juba käib? Laps praegu kohe-kohe 1,5a, plaan oli ta lasteaeda panna jaanuarist ehk täpselt aasta pärast, mil ta 2,5a. Ma ei kujuta ette muidugi, poole aasta pealt see vist suhteliselt utoopiline soov mul. Mõtlengi, et kas üldse on lootust, et näiteks suvelõpus 2a lapsele see aasta kohataotlus tehakse? Kui see koht tuleb veel aasta edasi, siis saab mul laps ju enne 3a kui ma tööle. Lasteaeda harjutama hakatakse augustis, aga ma ei saa ju tööandjale öelda, kuule ole hea inimene oota veel kuu aega, kuni ma last aeda harjutan. Puhkust mul ka ei ole võtta. 6 lapsepäeva oleks, aga sellega vist ei harjuta ära 🙂 Või mismoodi teistel juulilaste emal on olukord lahenenud? Kuulaksin huviga kogemusi. Üldse ei taha last kuhugi lastehoidu vahepealseks ajaks panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai eelmise aasta juunis 1a6k vanaks ja lasteaiakoha pakkumisi hakkas laekuma vist augustist ja 2 korda ka sealt, kus ta mul esimese eelistusena oli, kokku oli pakkumisi okt lõpuni 6. Teadsin, et nov lähen tööle ja panen lapse hoidu, kus vähema lapsi korraga ja seega lükkasin munitsipaallasteaia kohad kõik tagasi. Hoius kohanes 6 tööpäevaga.
Ehk siis, mul ei ole küll juulilaps, aga kohti pakuti juba 1a8k vanusele lapsele ja ka soovitud lasteaeda. Ja võimalus on ju ka sügisel koht kindluse mõttes vastu võtta ja jaanuarini lihtsalt kohatasu maksta, ilma et laps kohal käiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartus on iga nurga peal lastehoid, kuhu saab lapsi viia aastaringselt. Harjuta jaanuaris või augustis, vahet pole. Seega kui lasteaiakohta soovitud aeda ei saa, lähed lähima samas piirkonnas asuva lastehoiu juurde ja paned lapse sinna. Hind on sama ja rühmad oluliselt väiksemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge see, et tuleb lastehoidu panna, kui munitsipaalis kohta ei saa, aga ma üldse ei tahaks seda. Eelistaksin selle peatüki vahele jätta ja kohe aia rühma, kuhu jääb koolini. 2.5a harjub tõesti kiiresti, võib isegi lapsepäevadega välja vedada 🙂 tegelikult ikka väga loodan, et koht tuleb väikse varuga enne lapse 3a saamist. Laste eraldi aedadesse vedamine on absurdsuse tipp, olgu nad nii kõrvuti kui tahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanud nüüd aru, mis see “väikse varuga enne 3a saamist” tähendas… Sa ju tahtsid (hiljemalt) 2,5-aastaselt panna, nii sain teemaalgatusest aru?
Usun, et leiad koha (2-aastaseks saamise) õppeaasta algul, pead siis selle eest sügisest alates maksma ja talvel (või millal iganes soovid) saad harjutama hakata. Küsimuseks jääb küll jah, kas saad samasse lasteaeda. Aga kuhugi munitsipaali kindlasti.
Meil suurem augusti laps, sai koha ja hakkasime tasapisi harjutama septembris (2-aastaselt)

p.s. Lugesin nüüd sinu postitusi üle ja ei saa aru, kas sul laps üldse lasteaia järjekorda on pandud ja mis ajast alustamiseks siis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklikusse üldjuhul poole aasta pealt ei määrata – kui, siis saad oma koha juba augustis ja võid teha avalduse, et hakkad seda alles jaanuarist kasutama (või midagi taolist, mingid kokkulepped tehakse siis otse lasteaiaga juba). Aga oma eelistatud aeda ei pruugi tõepoolest kohe esimesena saada. Ilmselt sulle hakatakse märtsis-aprillis pakkumisi tegema, ei pruugi tulla pakkumist eelistusega aeda, sest kahjuks jah määrab Tartus lapse sünniaeg palju. Sõimerühmi on ka üsna vähe alles jäänud, paljud lasteaiad on muutnud süsteemi ja näiteks segarühmi on juurde tekkinud.

Oleneb, kuidas sa kohataotluse tegid? Kui panidki kirja jaanuarikuu, mil laps 2,5 – siis ei pruugita sulle praegu üldse mingit pakkumist teha, kõigepealt võetakse ette ikka need lapsed, kes juba sügisest kohta soovivad.

Aga muidu kohaprobleeme vist Tartus enam ei ole, lihtsalt eelistustega ei pruugi nii minna, nagu soovid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:17; 24.01 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panin jah jaanuariks avaldusse, peaks selle ära muutma, on suurem tõenäosus.
Kägu 09.12-kui kevadel koha pakkumist ei tule ja poole aasta pealt koha saamine on ebatõenäoline, siis lükkub aasta edasi, koha pakkumine tehakse kunagi kevadel,uue rühma harjutamine aeda algab augustist, mina pean tööl olema juulis. Seda ma siin muretsengi, kas jääb piisav ajavaru. Eriti murelikuks teeb mind see, et soovitud lasteaias avatakse nüüd sügisel ainult üks sõimerühm. Muidu iga aasta seal 2-3 rühma olnud. Sõimerühma all mõtlen 2.5-3a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on juulilaps. Kohapakkumise saime selleks sügiseks, mil lapsel oli vanust 3a2k.
Kui ta sai 2a, siis kulutasin linnavalitsuse uksi nii et seda nägu (no ok, liialdus, 2 kirja kirjutasin ja korra ka helistasin). Eriti marru ajas see, et nabrilaps, kes on sündinud novembris, on noorem kui minu laps, sai sügiseks ka kenasti sõimekoha. Ehk et talle pakuti kohta, kui ta oli mingi 1a6k ja minu 2-aastasele kohapakkumist ei tulnud. Eks ma sain selleg ka Tartu süsteemi tundma, et suvelastel on tõesti võimatu sõimekohta saada.
Seega, mina panin lapse erahoidu, kus käis aasta ja siis läks riiklikku.

Teine laps mul juunilaps. Ka temaga läks samamoodi (ja naabrinaisel teine laps oktoobris sündinud, kes sai samuti ilusti sõimekoha, kui 2a polnud veel täiski, kuid minu laps sai koha alles 3-aastaselt). Esmalt käis aastakese lastehoius ja siis läks vanema lapsega samasse lasteaeda.

Poole aasta pealt pakutakse kohti küll. Nüüd ju ARNO. Näiteks, kui meie rühmast läks nüüd detsembris üks laps ära (kolis Tallinnasse), siis läks ARNOsse märge, et koht on vaba ja pm nädala pärast oli juba uus laps kohal. Tegemist 5-aastaste rühmaga. Ma ei tea, vb sõimes hoitakse rohkem kohta kinni ja pigem makstakse selle eest, kuigi laps aias ei käi (hoitakse veel aastake kodus, pole aiaküps, vmt põhjused).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 00:43; 21.01 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastamast. Tundub, et peab vaikselt lastehoidusid otsima hakkama, sügisest sinna osakoormusega ja jaanuarist tööle. Koht ilmselt enne 3a ei tule, vähemalt igaksjuhuks ei arvesta sellega. Kesklinnas, Sass lasteaia kõrval mõnda toredat hoidu teate? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta otse soovitud lasteaia juhatajaga ühendust ja küsi. Tegelikult ikka ei ole nii, et kohti jagub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta otse soovitud lasteaia juhatajaga ühendust ja küsi. Tegelikult ikka ei ole nii, et kohti jagub.

Meie lasteaia juhataja (Karlovas üks armas lasteaed) ütles, et ARNO tulekuga on juhatajal käed seotud ja ei saa mingeid susservussereid enam teha (a la, et ühe pere lapsed samas lasteaias käiks vmt, kuna kogu määramine käib automaatselt läbi ARNO-süstemei).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 00:43; 21.01 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et ühepere lapsed samas lasteaias käiksid ei ole mingi susser-vusser 🙂 lugege määrust! Juhatajaga pole üldse mõtet ARNO valguses asju ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis susservusserist te räägite. Lasteaia koha saamine ühe pere lastel samasse lasteaeda on elementaarne ökonoomsusprintsiip ja ka määrustes kirjas. Ma ei kujuta ette, kui ma oma kolme last, kes korraga lasteaias käivad, peaksin igaüht ise lasteaeda vedama, tööle ma küll niiviisi ei jõuaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, ARNO süsteem loomulikult arvestab ka õdesid-vendi, aga kui sellesse konkreetsesse aeda lihtsalt ei ole kohta sõimeealisele poole aasta pealt, siis ta ei saa seda ju määrata ka. Tõenäolisem, et hiljem kohtade tekkides saad lapse ümber tõsta soovitud aeda.
Tartus tõesti on sõimekohti suht väheks jäänud, paljud lasteaiad on neid vähendanud, mõnes ei olegi üldse enam – sõimekate koormus on lastehoidudele lükatud. Mina uuriks LV-st ja konkreetsest lasteaiast kõigepealt, mis võimalused on, jätaks märgi, et soovid samasse aeda, kus vanem laps juba käib. Ja siis tegutseks vastavalt – kui tõesti kohta ei ole, siis paneks lapse ajutiselt kuskile mujale (lastehoidu? – kus vähem lapsi ja kohanemine ehk lihtsam) ja uuriks järjepidevalt uuesti, et ehk vabaneb kunagi koht ka soovitud aeda.
Võib tulemust anda küll, sest juhatajad pole ka kivist. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 09:17; 24.01 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jee, uskumatu, aga saingi soovitud lasteaeda sõimerühma koha. Laps saab juulikuus 2a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jee, uskumatu, aga saingi soovitud lasteaeda sõimerühma koha. Laps saab juulikuus 2a.

Nii vahva!:) Mul ka juulilaps, nüüd juba suur tüdruk, aga omal ajal sai ka ilusti lasteaeda – Helika. Kuhu lasteaeda saite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Lasteaiakoht Tartus suvel sündinud lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.