Esileht Väikelaps Lasteaias õues seljas

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Lasteaias õues seljas

Postitas:

Minu esimene laps läheb järgmisel sõimerühma ja küsimus on, mis selliste vihmaste ilmadega nagu praegu teie lastel lasteaias õues seljas on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 16:18; 21.08 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihmariided???? meil täna iga 30min sadu….

Aga tôsisemalt – samad asjad nagu kodus ôueski. Koguaeg olemas vihmariided (kummikud ja voodrita veekindlad püksid ja jope). Püksid head kôrge pihaga, er kui on märga, aga sadu pole ja jopet pole vaja, siis kiigul kôhuli rippudes vmt ei saa märjaks.

Muidu aga käib mu tüdruk hetkel ôues pikad retuusid, toakleit ja vajadusel dressipluus. Samas ikka lähtun iga päev temperatuurist. Aeda läheb 14.08 ja ilmselt kappi siis dressipüksid ja dresdipluus, eks ôpetajad vaatavad, kas dressipluusi vaja.

Jalatsid kôva kattega tossud, et hommikuse kastese muru sees kannataks olla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kummised vihmariided on meie lasteaias kohustuslikud. Need lähevad tavaliste õueriiete peale. Dressides käib minu poiss enamuse ajast lasteaias. Kui vihma ei saja siis on vaid püksid. Aga ega nad suure lausvihmaga väga õues olegi.

Dressid alla ja kummiriided otsa? Praeguste, +20C ilmadega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 08:46; 11.08 04:02; 19.08 08:18; 20.08 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel (tüdruk) läheb neljas lasteaia aasta. Sellisel suvisel ajal on lasteaias tal õueriieteks üldiselt tavalised puuvillased dressid ja nahksed kerged tossud, lisaks ripub kapis k/s jope ja jalanõuderiiulis on olemas kummikud. Igaks juhuks on kaasas ka põlvini retuusid ja mõni lisakleit. Sageli on augustis ilmad sellised, et päevase (või no pigem hommikupoolse) õueskäigu ajal on jahedam, kuid kui peale õhtusööki uuesti õue lähevad, siis on ikka suvi mis suvi. Siis on hea, kui ei pea dressides õues olema vaid saab nt t-särgi ja retuusidega minna või vahel ka vaid kleidiga.
Lausvihmaga õues ei käida üldiselt, samas vajadusel saab k/s jope peale panna või kui on äsja sadanud, siis kummikud jalga.

Kummiriided on pigem ikka sügise teema, kui juba õues porisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps jookseb hetkel õues ringi paljasääri, napi kleidiga. jah, ka vihmaga.
ei kujuta ette, et paneksin talle dressid ja siis veel kummiriided otsa :-O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kummised vihmariided on meie lasteaias kohustuslikud. Need lähevad tavaliste õueriiete peale. Dressides käib minu poiss enamuse ajast lasteaias. Kui vihma ei saja siis on vaid püksid. Aga ega nad suure lausvihmaga väga õues olegi.

Dressid alla ja kummiriided otsa? Praeguste, +20C ilmadega?

no eile(õigemini pool nädalat juba)oli meil metsik tuul, vihm ja 15 kraadi. Soojast oli asi väga kaugel.

Õudne tõesti – tuul on väljas???? Vihmaga üldjuhul lapsi välja ei aetagi.

Mäletsn, kuidas mõned mammad kaebasid, et meil lasteaias varakevadest saati aknad lahti. Et pokevst ime, kui lapsed haigeks jäävad. Seda, et neid lapsi maast-madalast võõrutatakse karastamisest ja värskest õhust, nad ei usu. Süüdi on ikka keegi teine, mitte vanem, kes suisel ‘aal lapsele fliismütsi ja/ või kummiriided selga topib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 08:46; 11.08 04:02; 19.08 08:18; 20.08 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem pange jah rohkem valikuid lasteaiakappi, meil on pidevalt mingi jama, et ei mindud õue kuna ühel -kahel lapsel ei olnud midagi ilmale vastavat selga panna ja siis peavad kõik toas kükitama, täitsa jama. Isegi kui koduses olus lippab paljalt ringi, siis lasteaias nad ei lase poolpaljalt välja kui ilm kahtlasepoolne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kummised vihmariided on meie lasteaias kohustuslikud. Need lähevad tavaliste õueriiete peale. Dressides käib minu poiss enamuse ajast lasteaias. Kui vihma ei saja siis on vaid püksid. Aga ega nad suure lausvihmaga väga õues olegi.

Dressid alla ja kummiriided otsa? Praeguste, +20C ilmadega?

no eile(õigemini pool nädalat juba)oli meil metsik tuul, vihm ja 15 kraadi. Soojast oli asi väga kaugel.

Õudne tõesti – tuul on väljas???? Vihmaga üldjuhul lapsi välja ei aetagi.

Mäletsn, kuidas mõned mammad kaebasid, et meil lasteaias varakevadest saati aknad lahti. Et pokevst ime, kui lapsed haigeks jäävad. Seda, et neid lapsi maast-madalast võõrutatakse karastamisest ja värskest õhust, nad ei usu. Süüdi on ikka keegi teine, mitte vanem, kes suisel ‘aal lapsele fliismütsi ja/ või kummiriided selga topib.

No issand jumal. Kui suvel on reaalne temperatuur 10 kraadi, pean ma ikkagi laskma tal märgade pükstega KÜLMA tuule käes külmetada, lihtsalt sellepärast,et kalendri järgi on suvi?
Kui on sügis ja õues on pidevalt 15 kraadi, on millegipärast ok juba õhukesi vihmapükse kanda eksole.
Järelikult on siis kummikuid ka patt kanda peale lasuvihma? Ka ju umbsed.

No issand jumal jah – paki siis oma laps kurguni kinni ja ära imesta, et ta pidevalt haige on. Ega muid variante ju välja mõelda ka ei suuda – ikka kas pakane või kõrbekuum?
Ükski lasteaed ei vii lapsi paduvihmaga välja – ei maksa hüsteeritseda. Ja 10-kraadist suve ma ka ei mäleta. Üleüldse – miks laps suvel lasteaias peab olema? Veel – kuidas te ujumas käite? Veest välja tulles võib ju tuul peale puhuda…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 08:46; 11.08 04:02; 19.08 08:18; 20.08 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai oma suvepuhkuse juunis juba kätte ja kaks nädalat saab oktoobri alguses veel.

Ja see on kogu suvepuhkus lapsel??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.08 10:37; 21.08 09:18; 21.08 14:04; 22.08 12:15; 22.08 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai oma suvepuhkuse juunis juba kätte ja kaks nädalat saab oktoobri alguses veel.

Ja see on kogu suvepuhkus lapsel??

Laps sai oma suvepuhkuse juunis juba kätte ja kaks nädalat saab oktoobri alguses veel.

Ja see on kogu suvepuhkus lapsel??

no mida vittu ausõna(nagu soomlastel kombeks on öelda), mida esiteks see sinu tagumikku torgib? Asenduslasteaedasse ta minema ei pidanud.
Mul on ette nähtud 30 päeva puhkust aasta peale. Ema mul on alkohoolik, isaga ma pole juba 5a suhelnud. Õel on omal 2 last. Mees teeb palju musta ületööd, et pere ära elatada. See,et Soomes on piima ja pudrumäed, on juba vana müüt!

Kulla rumal naine – sa pole ainus inimene, kes mujale riiki reisima lubatud. Usu, nii mõnigi veel on kodukülast kaugemale lastud.

Mida su hala suguvõsast peab kirjeldama? Et keegi TEIE lapsi hoida ei saa ja kuidas mees peab end pooleks rabama? Kahe täispalgaga elab Soomes kenasti ära ja sisuliselt saad lausa teise palga säästa (14-aasta kogemused!). Muidugi, kui erialatule odavtööle minna, peab rohkem pingutama ja ehk “musta ületööd” tegema. Isiklikult niisubudeid inimesi ei tunne.

See nüüd teemaväline jutt, sorry!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.08 08:46; 11.08 04:02; 19.08 08:18; 20.08 07:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida esiteks see sinu tagumikku torgib? Asenduslasteaedasse ta minema ei pidanud.
Mul on ette nähtud 30 päeva puhkust aasta peale. Ema mul on alkohoolik, isaga ma pole juba 5a suhelnud. Õel on omal 2 last. Mees teeb palju musta ületööd, et pere ära elatada. See,et Soomes on piima ja pudrumäed, on juba vana müüt!

Lapsest on kahju.

Ja remargi korras: mul on 35 päeva puhkust, ema surnud, isa ligi 80 ja õdesid pole üldse. Aga me võtame mehega mõlemad oma puhkused suvel ja sellele lisaks võimaldab Eesti riik mulle 2 nädalat lapsepuhkust ning mees võtab lihtsalt palgata puhkust juurde. Terve talv läbi kogume raha, et saaksime perega suvel puhata. Laps saab lasteaiast puhata jaanipäevast kuni augusti lõpuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.08 10:37; 21.08 09:18; 21.08 14:04; 22.08 12:15; 22.08 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida esiteks see sinu tagumikku torgib? Asenduslasteaedasse ta minema ei pidanud.
Mul on ette nähtud 30 päeva puhkust aasta peale. Ema mul on alkohoolik, isaga ma pole juba 5a suhelnud. Õel on omal 2 last. Mees teeb palju musta ületööd, et pere ära elatada. See,et Soomes on piima ja pudrumäed, on juba vana müüt!

Lapsest on kahju.

Ja remargi korras: mul on 35 päeva puhkust, ema surnud, isa ligi 80 ja õdesid pole üldse. Aga me võtame mehega mõlemad oma puhkused suvel ja sellele lisaks võimaldab Eesti riik mulle 2 nädalat lapsepuhkust ning mees võtab lihtsalt palgata puhkust juurde. Terve talv läbi kogume raha, et saaksime perega suvel puhata. Laps saab lasteaiast puhata jaanipäevast kuni augusti lõpuni.

Kust tuleb 2 nädalat? seaduse järgi on võimalik saada 10 päeva tasustamata lapsepuhkust aastas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 16:18; 21.08 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb 2 nädalat? seaduse järgi on võimalik saada 10 päeva tasustamata lapsepuhkust aastas.

Nädalas on 5 tööpäeva. Kahes nädalas 10. Lisa siia veel 3 tasustatud lapsepuhkuse päeva ja saad kokku lausa 17-päevase lisapuhkuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.08 10:37; 21.08 09:18; 21.08 14:04; 22.08 12:15; 22.08 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, viimane kägu!
Perekoolis ei tasu küll midagi isiklikult võtta, siin käib näiteks pidevalt “võistlus”, kelle laps paljamalt riides on, eriti intensiivne kätš on talvel, kui õues on stabiilselt +2 kraadi ja lõikav tuul, aga PK reeglite kohaselt on veel täiesti paras õhukeste k/s riiete aeg, sest “no mida te siis lastele selga panete, kui päris miinused tulevad”. Ei tasu ärrituda, las koerad hauguvad! 🙂

Mul endal laps värskelt neljane ja terve suvi olnud lasteaias igaks juhuks voodrita vihmariided ja kummikud olemas, sest selleaastane “suvi” on ju võrratult soe olnud, selline mõnus 17-18 ja külm tuul (ma ei arvesta mõningaid soojemaid ja mõnda üksikut suisa kuuma ilma siia hulka). Ja vahel on neid riideid ka vaja olnud tal ja on olnud üks kahest lapsest, kellel lubatakse kogu lasteaia peale rahulikult õues möllata, kui teised vihmasabina ajal varju all on – noh, mul oma lapsest kahju pole seepärast hakanud, ta on järgi minnes suht rõõmus olnud, et sai rahulikult mängida. Ja palav – retuusid, T-särk ja vihmariided – ei ole tal palav olnud, ta oskab VÄGA häälekalt teada anda, kui tal palav on.

Ning mis puudutab suvepuhkust, siis mul laps puhkas järjest 5 nädalat, 2 sellest käisime kogu perega Vahemere ääres sooja suve nautimas ja ma isegi ei tunne ennast süüdi, talle meeldib lasteaias ja ei lähe sinna vastumeelselt. Talvel puhkame ka 2 nädalat ja minu meelest täiesti paras. Pigem koguperepuhkus kõik koos, kui et kord puhkab üks vanem, siis teine, aga see on ainult minu arvamus, igale oma, ei mõista muid variante hukka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihmariided peavad igal juhul olema. Väikese vihmaga käiakse küll õues ja ka siis kui näiteks lõuna ajal on padukas üle käinud, on ju maa ja kiiged veel tükk aega märjad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea küll, saan nüüd ise ka oma nahal seda õelust, sildistamist ja negatiivsust perekoolis kogeda, lihtsalt selle lause peale, et jaheda ilmaga mu laps kannab lasteaias vihmapükse.

Mina kritiseerisin sind selle eest, et sa oma last kaks suvekuud lasteaias hoiad, mitte selle eest, mis lapsel seljas on. Püüa sellest ilma ropendamata üle saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.08 10:37; 21.08 09:18; 21.08 14:04; 22.08 12:15; 22.08 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea küll, saan nüüd ise ka oma nahal seda õelust, sildistamist ja negatiivsust perekoolis kogeda, lihtsalt selle lause peale, et jaheda ilmaga mu laps kannab lasteaias vihmapükse.

Mina kritiseerisin sind selle eest, et sa oma last kaks suvekuud lasteaias hoiad, mitte selle eest, mis lapsel seljas on. Püüa sellest ilma ropendamata üle saada.

Järgmine kord püsi lihtsalt teemas ja probleem jääb olemata. 🙂

Ja et minu postitus ka teemas püsiks, siis vastan ka küsimusele. 🙂
Meie lasteaias lapsed vihmaga kahjuks õues ei käi. Kiiged ja muru võivad olla pärast hommikust vihma natuke märjad, nii et vihmapüksid või natuke veekindlamad püksid võivad mõnikord kasuks tulla, aga kummijopet ja kummikuid vist küll enne suuremaid lörtsisadusid vaja ei ole.

Minu püsiv mure on see, et mina tahaks, et ma viiks lasteaeda kappi terve hunniku riideid ning selga saaksid talle ainult vastavale ilmale sobivad (hommikul on tihti raske ennustada, mis ilm pärastlõunal on). Reaalselt pole ka kasvatajatel selliseks hindamiseks mahti ning laste külmataluvus on ka väga erinev, nii et kui kapis on vihmapüksid, vihmajope ja fliis, siis ilmselt pannakse see kõik ka selga, kui just parasjagu päike ei paista. 🙂

Minu lapse arvates oleks tegelikult täiesti paras poole oktoobrini kleidi ja crocside väel ringi lipata. Ma ise olen samas totaalne külmavares ja mul on seda raske mõista. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järgmine kord püsi lihtsalt teemas ja probleem jääb olemata. ????

Seda suvepuhkuse juttu alustas too ropendaja ise, mitte need, kes teda selle puhkuse pikkuse eest kritiseerisid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.08 10:37; 21.08 09:18; 21.08 14:04; 22.08 12:15; 22.08 17:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemasse. Minu 6-aastasel lapsel on praegu jalad dressipüksid ja aias olemas nii tossud kui kummikud. Kui vihma pole sadanud, siis paneb tossud jalga, kui on sadanud või kergelt sajab, siis kummikud. Vihmapükse praegu ma talle veel lasteaeda kappi ei panne, sest ta on väga kuumavereline laps ja vihmapükstes oleks tal praegu kindlasti palav. Kui dressipüksid saavad märjaks, siis on kapis vahetuspüksid olemas. Õhtul viin mustad/märjad püksid koju ja hommikul toon kuivad puhtad asemele (vajadusel 2 paari). Väiksematel lastel, kes ehk rohkem maas istuvad, on võib-olla tõesti vihmapüksid juba praegu vajalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Lasteaias õues seljas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.