Esileht Pereelu ja suhted Lastekaitseametnikud ja suhtlemiskorra sunduslik läbiviimine

Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Teema: Lastekaitseametnikud ja suhtlemiskorra sunduslik läbiviimine

Postitas:

Sa ise lahmid. Kui sa nüüd üle loed, siis ma kirjutasin “vanem”, mitte “ema”. Ka isaga kooselav laps võib probleemseks muutuda ja siis võib isa tahta teda ema kaela saata. Mina olen küll sellist asja näinud. Miks sa arvad, et ainult emadega kooselavad teismelised võivad probleemseks muutuda?

Ei, mina arvan, et igasugusest perest laps võib probleemseks muutuda. Ka selline, kes elab kenasti oma ema ja isa mõlemaga koos. Ja emaga elav. Ja isaga elav. Ja ei, ei taha see lapsega koosolev vanem ilmtingimata siis last kaelast ära saada. See on sinu soov inimesi solvata ja haiget teha, et sa siin nii üldistad. Miks sa oled õel? Miks sa kiusad ja lahmid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 09:46; 23.01 09:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Standard lugu on see, et laps ei soovi teise lapsevanemaga suhelda sellepärast, et kooselav lapsevanem on last selles suunas mõjutanud. Sellest lapsekaitsetöötajad ka juhinduvad. Laps armastab mõlemaid vanemaid ja kõrvalekalded sellest on ebanormaalsed.

Küsimusest hästi aru ei saa, aga PkS sätestab, et lapsel on õigus suhelda mõlema vanemaga ja mõlemal vanemal on õigus ja KOHUSTUS suhelda lapsega.

Kus sa tead et armastab? Vabalt võib 10 aastane laps juba oma ühte vanemat täie südamega vihata ja pole mingit tegemist teise vanemaga. Laps ei ole mingi kutsikas keda siis ametnik oma omandiks peab.

Kui 10.aastane laps ühte vanemt südamest vihkab, on teine vanem “tubli” töö ära teinud. Laps ja vihkamine ei käi kokku.

10.aastase lapse vanem

Aga kui see laps on näinud, kuidas see “vihatud vanem” teist vanemat peksab, joob, last ennastki peksnud on või koguni midagi hullemat teinud?
Hetkel see küll ei puutu väga teemasse, sest ohtliku vanemaga lastekaitse vaevalt last kokku tahaks lasta, aga selline võimalus, et 10-aastane laps kedagi juba vihkab, on olemas tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust tuleb selline arvamus, et laps ei võiks vanemaid vihata? Kui vanemad on last näiteks kas füüsiliselt, vaimselt või emotsionaalselt väärkohelnud (ja selliseid asju ei juhtugi väga harva tegelikult), siis on viha sellisele kohtlemisele vastuseks vägagi adekvaatne reaktsioon. Ainuke jama on selles, et lapsed kipuvad selle vihkamise enda vastu pöörama ning selle tagajärjel kannatavad mingit psühhosomaatiliste häirete, ärevuse või depressiooni all. Aga see, et laps ei võiks vanemat vihata – no selline reegel võib kehtida küll ainult kusagil ideaalmaailmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marikaru siis avaldab ka arvamust. Ka kohale ilmumata isa saab trahviga karistada. Iseasi, kas see ema, kui isa ei taha lapsega koos olla, tahab, et järgmisel korral isa siis nö last tuleks võtma ainult selle pärast, et mitte trahvi saada. Trahvimine kehtib mõlemale vanemale. Samamoodi kui on kokkulepe, et last hoiab isa….ja ema peab võtma lapsehoidja on võimalik lapsehoidja kulusid hiljem välja ju nõuda. Ehk siis tegelikkuses on ikka nagu emade võim.
Seda, mis töö emad ära teevad paari aastaga lapsega, nii et laps ei tea, mida ta tahab, on ka palju. Kusjuures kaasatakse siis terve oma suguvõsa. Väike Eesti – jutud, mida hiljem küla pealt kuuled on moondunud äärmusteni. Stiilis, isa läheb lapsele järele, laps ei taha tulla, sest ema räägib kõrval, kuidas isa plaanib lapse ära viia enda juurde ja emme juurde kunagi enam tagasi ei saa, et issi tahab su ära varastada. Jutt, mida serveeritakse oma tuttavatele on, et isa üldse ei hooli ja kokkulepitud aegadel last võtma ei tule ja laps ei taha enam minna.
Lastel on imehea mälu. Lapsed mäletavad hiljem kogu seda tsirkust. Muidugi need lapsed, kelle isa siis oligi see rongaisa…mäletavad ka lapsed seda. Need isad, kes ka edasiselt lapse üritustel osalevad ja on nö “olemas”, seda ei suuda ükski ema ära tappa. Kui isa reaalselt oma last armastab, siis raiu või jutt lapse ajju, et issi ei taha sind näha….lapsel on endal ka aju olemas. Mingil hetkel see laps julgeb emale vastu hakata. Mingil hetkel saab laps aru ema manipulatsioonist.
Mul on sõbranna, kes just rääkis, kuidas ta vihkas seda, kuidas ema ta isa mustas ja isa juurde ei lubanud minna. Ehk see viha tekib vastavalt ema vihale ja väljendusviisile.
Olen ka isa lahku läinud, laps jäi minuga elama. Eksi ei salli, ei austa, ta on vastik! Alguses oli ikka väga raske teha nägu, et muidugi mine kallis laps selle inimese juurde, kellelt mitteilmaski ma ei taha, et sa eeskuju võtaksisd. Väga raske. Ema suskis takka, et elatist ei maksa, pole talle mingit last ka vaja. Õnneks paar sõbrannat siiski tõid ka teistpidi maa peale, et kas sa kujutaksid ette, et sa ühest päevast alates enam oma isaga poleks kohtunud. Või et, sa enam oma last ei näe. Vat ei kujutaks…
Kättemaks on võimas relv, mis vahendeid ei vali.
Kui tegemist ei ole kättemaksuga, siis ei tohiks olla emal lasta ka probleemi lasta teha lapsele psühholoogilist ekspertiisi…
Kuna mina olin ka väga segaduses, sest mu laps minule väljendus ka, et ta ei taha issi juurde minna. Siis käisin kolmanda neutraalse osapoole juures, kes ütleski, et laps armastab oma isa ja tahab seal käia! Samas, eks see on ka silmaga näha. Kui laps neutraalsel pinnal, ema silma alt ära saades issit kallistab ja hoiab lähedusse, siis ilmselgelt laps isa armastab. Kahjuks ilmselt aja jooksul kaob ka see, kui last piisavalt kaua eemal hoida.
Mis vanusest…minu teada võtab kohus kuulda alates 9 aastast juba. Enamasti need rongaisad ei nõua selliselt lapsi, et käigu. Enamasti võitlevad laste nimel ikka isad, kes tahavadki oma lapsega koos olla.
Kahju, et ka kohtulikult ei ole võimalik midagi nende manipuleerivate emade vastu midagi teha. Mis see trahvi maksmine aitab…last sa selle tulemusel ikka ei näe…ja enamasati sellega kaasneb süvenev ajupesu….süüdimatu süvenev ajupesu….vahendeid valimata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks on suhteliselt raske tõestada, et teine vanem vägivaldne oli ja/või jõi. Niisama jutt ilma tõenditeta lastekaitset ja kohtut ei huvita. Määratakse ikka kindlad suhtlemisajad ja polegi midagi teha.

Mul endal lahutuse ega lastejagamisega seni pistmist pole olnud, kuid sinu jutt on küll kõhedusttekitav. Kui laps tuleb rääkima, et teda on näiteks kellegi poolt pekstud või seksuaalselt väärkoheldud, siis see on sinu meelest vaid “niisama jutt” ja esitagu aga laps tõendid. Isegi tunnistajate ütlused on nüüd siis vaid paljas õhk?

Minu meelest on kõige salvestamise ja filmimisega tänapäeval pisut liiale mindud. Kui palju siis ka leidub lapsi, kes niigi paanikas olles on veel võimelised enda vägistamist mobiiltelefoniga filmima?? Günekoloogilise läbivaatuse käigus saab avastada vaid räiget otsest kontakti, ent enamus seksuaalsest väärkohtlemisest väikeste laste puhul piirdub mitteotseste kontaktidega, järelikult on see kõik kohe “tühi jutt ja midagi pole toimunud”! Ning samuti vastupidi- tõendidki pole pühad ilmeksimatud asjad, vägivallatsemise pähe võidakse esitada suvaline sportimisel saadud sinikas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 22:52; 22.01 12:06; 22.01 20:12; 22.01 23:08; 25.01 17:14; 27.01 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba 10 aastasena ei sallinud oma isa, põhjused- alandas ema, vahel lõi teda, jõi, lasi ringi. Minuga suhtumiselt külm ja pidev karjumine pisiasjade kallal. Ema ei rääkinud paraku isast kunagi halvasti, pigem armastas ja lootis, et mees muutub. Kui nad lahku oleksid läinud, poleks mul
Vähimatki soovi olnud temaga kohtuda, ometi keegi polnud teda minu vastu ässitsnud. Lapsed pole lambad, et asjadest aru ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastuseks sellele: “Kägu kirjutas:
Kõigile rongaisadele peaks ka seda väidet meelde tuletama, et lapsel on kaks vanemat võrdsete õiguste ja kohustustega. Pole keeruline arvata, et 10-aastane laps oskab vägagi näha asjade vahel seoseid ja kui ta näeb, et tema ema hoolitseb põhimõtteliselt ainuisikuliselt tema eest, kuna isal on mugavam uue naise juures aega surnuks lüüa, siis pole ime, et ta sellisest isast just palju ei pea.

Laps reeglina armastab oma vanemaid tingimusteta. Kui laps (olgu kasvõi 10 või 16 aastane) räägib mingit juttu, et ta teise vanemaga (loe: isaga) ei taha kohtuda, siis tehakse lapsele psühholoogiline ülekuulamine. Usu mind, laps ei suuda selle 1 tunni jooksul veenvalt valetada ja kuskil poole pealt on selge, kelle mõtteid ta seal esindab.”

Mina tooks näitena ennast! Isa oli see, kes ära läks, aga juba lapsena ja ka nüüd täiskasvanuna, ei süüdista ma lahkuminekus ainuisikuliselt kumbagi vanemat. Tahtsin vaid, et mõlemad vanemad jääks minu ellu ka peale lahutust. Sealjuures ei mänginud rolli see, et üks vanem tegeles minuga 24/7 ja teine käis vaid harva, riideid ei ostnud ja tõi vahel ainult üllatusmuna. Minu kui lapse jaoks oli kõige olulisem see, et minu issi ei ole mind unustanud. Hiljem, kui ema keelas mul isaga kohtumise ja isa ei läinud võitlemiseks kohtusse, tekkis mu südamesse väga suur auk. Tundsin isast väga puudust.

Kui sain täisealiseks, otsisin isa uuesti üles. Selgus, et ema oli valetand isale, et ma ei soovivat teda näha. See ei olnud tõde! Ema hiljem tunnistas, et nii tõesti oli. Nüüd suhtleme isaga! Ja keegi ei saa seda mulle keelata. Kõik ema selgitused, et kuidas tal oli raske üksi mind kasvatada, sest isa polevat teda rahaga ülevalanud ja seetõttu isa ei väärinud minuga kohtumist lasin ma kõrvust mööda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel see küll ei puutu väga teemasse, sest ohtliku vanemaga lastekaitse vaevalt last kokku tahaks lasta, aga selline võimalus, et 10-aastane laps kedagi juba vihkab, on olemas tõesti.

Isa, kes on peksnud ema, aga veel mitte last, ei loeta lapsele ohtlikuks. Sest lapsele pole ta ju midagi teinud (veel).
Ja kustmaalt see ohtlikkuse piir läheb? Kui isa väänab lapsel kätt ja rakendab teatud psühhoterrori võtteid, nt lõhub lapse nähes meelega ära lapse mänguasja, sest lapse käitumises mingi asi ärritas teda, ei ole ohtlik? Püsivaid vigastus ja märke ei ole… löömisi ei ole… mis see siis on?

Ahjaa, samad küsimused kehtivad ka vastupidise soorollide jaotuse puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 00:29; 23.01 00:34; 26.01 17:03; 04.02 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal kodus 10-aastane ning tundes teda ja tema sõpru, väidan et selles vanuses laps oskab juba vihata küll! Kusjuures tundub, et ta teeb seda isegi veel kõvasti intensiivsemalt kui täiskasvanud. Pubekaeas lapse emotsionaalsus on lausa legendaarne – pakud talle hakklihakastet, kohe kisa: “Ma vihkan hakklihakastet, äkkk!!!” Ükskord avastasin lapse lauanurgale lahti jäänud märkmiku, kuhu tütar oma sõbrannadega oli tõmmanud hinnangutabelid iga klassikaaslase kohta, ja siis kirjutasid sinna, kes keda armastab ja kes keda vihkab.

Nüüd võib mõni siin muidugi väita, et ega laps ei teadvatki antud sõna tõelist tähendust. Ent mis on siis “tõeline”? Tõeline on see, millisena ütleja ise seda defineerib. Kui laps defineerib, et ta kedagi vihkab ega taha temaga minna kinno/ istuda ühes pingis/ kohtuda/elada nädala tema juures, siis on see samasugune oma arvamuse avaldamine nagu täiskasvanutelgi.

Ja veel: elu näitab, et pubekaeas hinnatakse paljud asjad ümber ja tihtipeale just vastupidiseks, kui nt ema kodus lapsele seni rääkinud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 21.01 22:52; 22.01 12:06; 22.01 20:12; 22.01 23:08; 25.01 17:14; 27.01 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ise lahmid. Kui sa nüüd üle loed, siis ma kirjutasin “vanem”, mitte “ema”. Ka isaga kooselav laps võib probleemseks muutuda ja siis võib isa tahta teda ema kaela saata. Mina olen küll sellist asja näinud. Miks sa arvad, et ainult emadega kooselavad teismelised võivad probleemseks muutuda?

Ei, mina arvan, et igasugusest perest laps võib probleemseks muutuda. Ka selline, kes elab kenasti oma ema ja isa mõlemaga koos. Ja emaga elav. Ja isaga elav. Ja ei, ei taha see lapsega koosolev vanem ilmtingimata siis last kaelast ära saada. See on sinu soov inimesi solvata ja haiget teha, et sa siin nii üldistad. Miks sa oled õel? Miks sa kiusad ja lahmid?

Ma ei ole õelaks nimetamisega nõus. Ka ei võta omaks kiusamist ja lahmimist. Jah, muidugi võivad ka kahe vanemaga perest pärit lapsed probleemseks muutuda, ma olen sinuga täiesti nõus. Aga see teema siin räägib lahkuläinud peredest ja ühe vanemaga kasvavatest lastest. Veelgi täpsemalt nendest lahkuläinud vanematest, kes omavahel läbi ei saa ja lapse pärast sõdivad. Kahe vanemaga pered ja hästi läbisaavad vanemad sellesse teemasse ei puutu.
See teema on kahjuks algusest peale väga teravaks läinud. Halvustav suhtumine isadesse paistab paljudest postitustest välja ja täiesti pime viha lastekaitseametnike vastu samuti.
Siinseid postitusi lugedes tuli mulle mõte, millest see viha tuleb. Paljud inimesed on ise oma elu väga keeruliseks elanud, näiteks oma lastele väga nõmeda teise vanema valinud. Või siis ei suudeta saada üle lahutusest ja vihast eksi vastu.
Mõnedel inimestel on väga raske tunnistada, et nad ise oma valede valikutega on need hädad põhjustanud. Siis leitaksegi keegi teine, keda süüdistada. Küll on süüdi riik,ühiskond, mehed/naised või hoopis kohtunikud või lastekaitseametnikud.
Mõned inimesed ootavad, et psühholoog, lastekaitseametnik või mõni muu ametimees on nagu hea haldjas, kes peab nende probleemid ära lahendama ja elu heaks tegema. Kuulab ära, mõistab tingimusteta, viibutab võlukepikest ja lapsed on päästetud, paha eks hakkab soovikohaselt käituma või kaob üldse igaveseks silmapiirilt. Aga kui tuleb välja, et spetsialistid ei teegi imetegusid, vaid annavad üksnes nõu, mida inimene ise oma elus tegema ja muutma peab, ja sageli juhivad tähelepanu tehtud vigadele või soovitavad järgida seadusi, on pettumus suur. Nii et minu meelest ei ole viga ametnikes, vaid mõnede inimeste üle paisutatud ootustes.
Kui tulla teemaalgatuse juurde, siis kõigest vahutamisest hoolimata on siin teemas ikkagi välja tulnud, et suhtlemiskorda sunduslikult läbi ei viida, lapse arvamus selgitatakse alati väga põhjalikult välja ja tõeliselt ohtlikke vanemaid, kellega suhtlemine ei ole lapse huvides, leidub väga harva. Enamik lapsi tahab suhelda mõlema vanemaga, olgu see teine vanem milline tahes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.01 01:06; 22.01 17:50; 22.01 22:41; 22.01 22:47; 23.01 09:48; 23.01 09:52; 29.01 01:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamik lapsi tahab suhelda mõlema vanemaga, olgu see teine vanem milline tahes.

Mulle ka väga meeldis see sõnavõtt. Olen näinud olukorda mõlemalt poolt. Olen olnud ka see, kes alguses oli hädas. Olgugi, et olin mahajätja ise, siis kui sind ikka üle valatakse roppustega, siis esimene mõte on ikka, et vastik….see inimene ongi ju minu kallile lapsele eeskujuks. Mina sain abi spetsialistidelt. Tõesti ainult selle tulemusel, et ma olin nõus neid uskuma ja kuulama. Olen lugenud ka läbi kõikvõimaliku kirjanduse ja alusteadmiseks oligi seesama lihtne tõde, et laps räägib mõlemale vanemale erievat juttu, sest ta armastab mõlemat vanemat. Inglise keelsetest materjalidest lugesin, kuidas need manipuleerivad emad seavad oma ego lapse heaolust ju ettepoole. Ehk mind aitaski see, kui nägin oma lapse pealt, kuidas siin nuttis, et ei taha isa juurde minna ja isa rääkis, et seal nutt, et ei taha koju minna. Samamoodi nägin mehe lapse pealt sedasama, siin nutt, et issi – miks ma kauem sinuga ei või olla ja ema juures nutt, et ei taha minna. Sellesama info põhjal ju tehaksegi kohustuslikuks suhtluskord…laps on väike, tahab mõlemat vanemat, aga vanemad ei suuda kokku leppida. Sellepärast teebki ju kohus kohustuse! Olen ikka üsna kindel, et kohus on võimeline ka välja selgitama, kas isal on vägivallatseja tunnuseid või ei…ja ka kohus saab suunata psühhiaatrilisse ekspertiisi!
Ehk siis jah – kui vanemad ei tegele väärkohtlemisega (kahjuks siia alla ei kuulu isegi ju Eesti vabariigis lapse manipulatsioon), siis lapsel ongi õigus mõlema vanema jaoks. Ja vanem, kes lapsele ei maksa elatist varastabki ju lapse tagant!
Kõik emad, kes te näete, kuidas laps teil kodus ei tea, miks issit näha ei taha, siis tuleb esmajärjekorras vaadata enda otsa. Kolmandad osapooled teevad olukorda üldiselt veel hullemaks.
Viimati oli kange tahtmine FB kirjutada ilusa nunnu pildi alla, et küll on kahju, et terve maailm selle pildi alt lugeda ei saa, kuidas selle lapse vanaema isa valetajaks sõimas, kuigi isa läks kohtumääruse järgi sätestatud korrale vastavalt lapsele järele, sest lapsel on õigus olla ka isaga.
Kahjuks pole see ainuke näide, mida tean…ikka on see nii, et kui sa nii ei tee nagu mina tahan, siis sa last ka ei saa!
Õnneks tean ka kärgperesid, kes hakkama saavad ilma suurte tülideta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase postitaja riputaks feminatsid küll oksa. Mis lugu see küll on, naine ja isegi võtab asja süvitsi ja mehed polegi ainult süüdi! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erandeid muidugi on, näiteks kui teine lapsevanem on lapsele ohtlik. Aga see vajab vääga head tõendamist. Samuti see, kui laps pole teist vanemat kunagi näinudki.

Paraku emad kipuvad neid asjaolusid põhjendamata kasutama. Tuletan sulle meelde, et lapsel on kaks võrdset lapsevanemat!

Ei päästa last ka see fakt, et ta pole oma teist vanemat kunagi näinud. Raseduse ajal maha jätnud mees, kes nimetab oma sündimata last värdjaks jne, ilmub välja seitsme aasta pärast ning hakkab nõudma (eelnevalt ähvardanud lapse ema) suhtluskorda. Ja ta saabki selle. Keda see enam huvitab, kui sassi lööb see lapse maailma ja kui raske on emal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võime siin heietada ükskõik mispidi, fakt on ikkagi see, et isasid, kes ei taha lapsega tegeleda, ei saa selleks sundida. Kas sellisel juhul naine tahab sunniraha lasta välja mõitsa on iseasi, sest vb siis see rongaisa kangutab ja võtab ja viib jumal teab kellele selle lapse hoida. Teistpidi on olemas ka isad, kes tahavad lapsega koos aega veeta ja tegeleda, aga emad ei taha seda. Kuidas ja kas nad omas peas selle endale kuidagi välja vabandavad…Kas vabanduseks ongi see, et laps ütles, et ta ei taha tulla (ta küll ise ei tea miks ja ma iga kord uksel nutan kui laps ära läheb…aga mis ma sinna teha saan). Kas see täiskasvanud inimene ka tuleviku peale siis mõtleb, kuidas see laps ju kunagi aru saab, et see on puhas ema manipulatsioon. Laps ju saab ka ükskord mõtlemisvõimeliseks. Noh, selliste emadega seevastu pole midagi teha. Okei, saab ka sunniraha määrata. Siis on juba isa samasugune vahendeid valimata ja lapsest üle sõitev, sest näha ju on, et ema elab kogu oma kättemaksu ja viha lapse peale välja! Mida sellised isad siis tegema peavad? Kusjuures sellisel juhul tõstavadki ka sotsiaalametnikud ja perelepitajad ja ka kohtunik käed üles. Ema ju sisuliselt last ei peksa ja süüa annab. Mis see väike vaimne terror ikka lapsele teeb. Pealegi ega see isa kallistav laps ju ei tahagi isaga koos olla. Kuna ma tean rohkem kui ühte näidet sellest valdkonnast, siis see ilmselgelt ei ole ühe isa probleem. Kuidas te emad õigustate ennast? Ma ei räägi joodikutest ja peksjatest ja lapse hoida viivatest isadest. Kas see on nii suur vajadus kontrollida? Kas endal ei ole raske sellise vihakoorma all elada? Kas lapsele sellist viha ja kättemaksu üle kanda ja näha lasta ei tundu halb mõte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on nii suur vajadus kontrollida? Kas endal ei ole raske sellise vihakoorma all elada?

Marikaru, olles lugenud mitmeid sinu samateemalisi postitusi, tahaks need küsimused just sulle esitada.
Kaua sa jaksad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole viha oma eksi suhtes, ega ka teiste inimeste suhtes. Mul on üsna ükskõik, mida mu eks teeb, või kuidas ta oma eluga hakkama saab. See, et ta mind ähvardab ja sõimab…see on tema valik. Minu valik on lasta ennast kas mõjutada või üle olla. Kuna mul ei ole vajalik, et mu eks mu tunnetega manipuleerida edasi saaks, siis ma olen oma vihast üle. See on tegelikult üsna lihtne.
Kontrollimine mulle ei meeldi. Mulle meeldib, kui inimesed on sellised nagu nad on. Kui mu laps tahab saada lasteaiakasvatajaks – no jumal sellega. Mul ei ole vaja temast vormida meistersportlast või presidenti.
Sedasama eeldan ka vastu. Ma ei soovi, et mind kontrollitaks ja ette dikteeritaks. Kuna ma ise ei vihka ja ei ähvarda, siis ei soovi, et seda teised ka mulle teeksid.
Olen nõus sellega, et iseendaks jäämine mõnes olukorras on osutunud katsumuseks. Lasta endast mööda viha ja vastikus ja mitte ise samaga vastata. See on raske. Käituda nii, et sa ise ka 10 aasta pärast oleksid veendunud, et käitusid parimal võimalikul moel, see on väljakutse. Alati on võimalik oma käitumisele leida vabandusi teiste silme ees…teised ju usuvad seda poolt, kelle juttu nad kuulevad.
Endiselt ei vastata küsimusele, et miks neid lapsi emad manipuleerivad…neid lapsi, kelle isad on olnud kogu aeg lapse jaoks olemas ja kes tahavd lapse elus osaleda? Te ju teate, et see jutt käib teist. Miks siis? Väga tahaksin aru saada! Kas see on viha või kättemaks? Kas on lihtsalt veel väga valus hinges?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ikka on neid isasid ka, kes on pühapäevaisad ja ei hooli jne. Ma ei räägi ju entud juhul nendest, võin siis ka järgmine kord täpsustada selle detaili juurde, et sulle närvi peale ei käiks.
Minu eks manipuleeribki lapsega asjadega. Laiab lapsele kui kõva vend ta on ja kui palju palka saab….seda ilmselgelt ei räägi, et ise ta lapsele elatist ei maksa. Ja kui ikka laps koju tulles räägib, et issi on nii lahe ostis kümme pakki jalkakaarte ja siis vanaema trumpab üle 100 eurose legoga. Kaine mõistuse säilitamine ongi siis mõnikord raske.
Mina vastasin küsimustele, võiksid siis ka sina vastata. Kuna see teema on sul nii hinge peal, siis oled kindlasti enda ära tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui kolmeaastane hakkab nutma, kui isa järgi tuleb, et laps enda juurde viia? Hoiab emast kõvasti kinni ja on hüsteerias, et peab isaga minema? Isa ei tee asjast väljagi, sest on tema kord last võtta ja võtabki. Laps veel ei oska öelda, miks ta sinna minna ei taha, lihtsalt nutab hullult niikui isa järgi tuleb. Mida sellisel juhul teha? Isal ju õigus võtta, kui on tema aeg.

Sellisel juhul pole sa last positiivselt selleks kohtumiseks ette valmistanud.

Pole küll pere katki läinud ega lastekaitsega maid jaganud, aga kuna just kolmene laps kodus, siis sel teemal võtaks küll sõna.

Usun, et suudaks ta max paari päevaga programmeerida armastama või kartma inimest, keda ta isegi kunagi näinud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:54; 24.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et suudaks ta max paari päevaga programmeerida armastama või kartma inimest, keda ta isegi kunagi näinud pole.

Jah – olen nõus, kusjuures selleks ei olegi vaja lapsele midagi sisendada. Paar korda kuuleb telefonivestlust kõrvalt ja näeb suhtumist…ja ongi olemas. Siis on suurepärane võimalus väita, kuidas laps ju ei taha minna…kui seal kõrval siis satub veel kolmas osapool olema, kes näeb seda kõrvalt ja targutab takka, ilma et seda last isa juures näeks, siis ongi tuuga. Kolmas osapool aitab niimoodi takka ennast haletseda ja lapsel süvendada veelgi tunnet, mida tal tegelikult endal polegi.
Kahju, et need inimesed keelduvad ka usukumat, kui spetsialist seda ütleb, või kui raamat seda kirjutab. Sest nende laps ei ole ju selline, mida väidavad raamatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et suudaks ta max paari päevaga programmeerida armastama või kartma inimest, keda ta isegi kunagi näinud pole.

Siinkohal tekib minul küll küsimus, milleks seda programmeerimist üldse vaja on? Äkki laseks lapsel ise otsustada, armastusel lihtsalt kasvada, mitte seda väliselt tekitada. Armastus kahe inimese vahel on peamiselt nende kahe inimese teha. Lapsevanema ja lapse puhul piisab kohalolemisest, lapse jaoks olemas olemisest. Kui üks inimene on valinud mitte kohal olemise, siis ei olegi kolmandate inimeste asi armastust lapses tema jaoks kuidagi tekitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 00:29; 23.01 00:34; 26.01 17:03; 04.02 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitseametnikud on üks põhjus, miks lapsi pole vaja saada. Kas saab olla veel värdjalikumat korda, kui see, et mees, kes ise pere hülgab, peab saama oma lapsi näha nii palju, kui tahab, aga see, kas mees miinimumelatise maksmisega hakkama saab, pole enam lastekaitseametniku probleem?!

Ja sellele lapsele, kes siin väitis, et teda ei huvita, kas ta isa ta emale elatist maksis või mitte, soovin ainult samasse olukorda sattuda: jääda oma lapsega üksikemaks ja siis vastuvaidlematult täita veel kohustusi oma lapse sigitaja ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et suudaks ta max paari päevaga programmeerida armastama või kartma inimest, keda ta isegi kunagi näinud pole.

Siinkohal tekib minul küll küsimus, milleks seda programmeerimist üldse vaja on? Äkki laseks lapsel ise otsustada, armastusel lihtsalt kasvada, mitte seda väliselt tekitada. Armastus kahe inimese vahel on peamiselt nende kahe inimese teha. Lapsevanema ja lapse puhul piisab kohalolemisest, lapse jaoks olemas olemisest. Kui üks inimene on valinud mitte kohal olemise, siis ei olegi kolmandate inimeste asi armastust lapses tema jaoks kuidagi tekitada.

Ma hetkel tõin selle siin välja kui võimaluse kuidas ema saab näidata, et laps ei taha isa juurde minna (ja seda just ema mitte lapse soovi põhjal).

Miks ise kasutan seda? Näiteks kui tuleb külla keegi kauge sugulane keda laps ei mäleta või pole kunagi näinud. Mitu päeva “töötlen” ette, et laps ei kardaks teda (natuke on kartlik) ja inimese saabumise hetkeks ootab pigem teda juba kannatamatult ja saavad kohe koos mängida.
Negatiivsuse loomiseks, ausõna, ei ole kunagi kasutanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 23:54; 24.02 18:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://pluss.postimees.ee/4029599/tueli-lapse-paerast-tekitas-hiigelvola?_ga=1.189803939.948848938.1488033931

ema saab mitu korda nädalas kohtutäiturilt sunnirahahoiatusi, sest ta takistavat lapse ja isa kohtumist. Nende sisu on standardne: kui ema lapsel isaga homme kohtuda ei võimalda, tuleb riigile maksta sunniraha. Ühe ärajäänud kohtumise eest isegi kuni 1917 eurot.

Selline on reaalsus, kui mees asja tõsiselt käsile võtab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte marikaru ise, vaid mehe eksnaine…enda silmas palki ei näe.

Vabandust, mina enda silmas näen palki küll. Saangi aru, et sisuliselt olekski pidanud suhtuma võõrasse inimesesse ikkagi kui võõrasse….mitte sellepärast, et siis lapsel oleks mugav nii olnud, vaid ikka sellepärast, et ema ei oleks pidanud pärst kodus kuulma, kuidas teised inimesed tema lapsesse suudavad suhtuda normaalselt.
Tegelikult on selgelt ju näha, kui kibestunud sa oled. Minul on sinust kahju. Mina olen üle saanud.
Kui sinul on võim kellegi teise rahakoti üle, siis ma ei kujuta ette, miks sa arvad, et samasugune võim on ka teistel naistel. Mina isiklikult ei soovigi oma mehe rahakoti üle võimu. Olen ka korduvalt mehele öelnud, et minul on ükskõik, kui palju ta maksab….ja leppigugi kasvõi eksiga kokku, et maksku siis rohkem, kui siis last näeb. Noh – kõlab natukene nagu, et ma siis ostan omale enda lapsega koosviibimise õiguse! Kui mees peaks töölt ära tulema, siis muide arvan ka, et ühiselt tagatakse mõlemale lapsele heaolu. Vajadusel siis makstakse ka abikaasa lapse elatist minu palgast! Sest siiani on abikaasa ka minu lapse eest ju hoolitsenud!
Sina keeruta oma haiglaseid mõtteid oma peas edasi…võibolla saad sellest mingit kasu, kui minu eriti vastikuks välja mõtled enda jaoks. Mul jumala ükskõik. Ainus millest ma hoolin, on see, et lastel oleks normaalne. Nimelt ma kellelegi midagi nina alla hõõruma ei lähe…Minu eesmärk on alati olnud see, et mehe lapsel oleks ka isa juures hea olla….kui see tähendab ka minu jaoks kasvõi siis eneseületamist.
Huvitav, et need eksnaised vaatavad aint enda mätta otsast, et kindlasti see naine ainult mehele mänguks teeb seda ja toda (eksile koha kättenäitamiseks jne…mis need parimad variandid siin olnud on). Mis krdi mõte see selline on. Kas lapse heaolu pärast ei või tahta saada lapsega hästi läbi?
Ma saan aru, et kui kirujal endal peas on ainult kättemaks, siis on raske mõista inimest, kelle ainuke eesmärk ei ole teistele halba teha!
Saan ka aru eksidest, kellele närvi peale käib see, kui uus naine siis hästi lapsega läbi saab. Tõesti saan….kuidas ise hakkama sain – kaks valikut on siin ju. Laps käib isa juures (see on osa tema identideedist) 1)ta vihkab isa uut naist, sest jumala eest mitte eksile närvi peale käia….või vihkabki, sest on võõra naise laps 2)ta saab lapsega normaalselt läbi.
Kuhu tahaksin mina, et mu laps läheks?!?! Lasteaia puhul ikka kõik naised on õnnelikud, kui laps läheb lasteaeda, kus on tore kasvataja – ka muide võõras naine! Hoiab last iga päev 8 tundi!
Vihake edasi! Kandke edasi oma viha ka lapsele! Vaadake, kuidas teie lapsed siis tulevikus edasi vihkavad!
Üks lastekaitsespetsialist ütles väga tabavalt – ma sain alles siis aru, et ma seda tööd olen juba väga kaua teinud, kui samade probleemidega tulid samade vanemate lapsed. Kas sellist vihkavat tulevikku sa oma lapsele tahadki!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )


Esileht Pereelu ja suhted Lastekaitseametnikud ja suhtlemiskorra sunduslik läbiviimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.