Esileht Väikelaps Liha “asendaja”.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Liha “asendaja”.

Postitas:

Laps 1a7k. Mure selline, et laps pole juba u pool aastat liha söönud, vahest väga harva üksikud ampsud. Sain teada, et hemoglobiini tase on madal. Küsisin küll arstilt, et millega võiks asendada liha, et laps oma vajalikud ained kätte saaks, aga selget vastust ei saanudki. Laps lihtsalt sülitab liha välja, isegi peenelt hakitud liha suudab ta suus välja sorteerida 😀 Oskab keegi äkki aidata? Keegi, kellel olnud sama mure?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:02; 20.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin mingi aeg liha saumiksriga püreeks ja segasin toidu hulka. Nii ei saa lihatükke välja sorteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

supi keedad nt lihapuljongiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin mingi aeg liha saumiksriga püreeks ja segasin toidu hulka. Nii ei saa lihatükke välja sorteerida.

Sama siin. Pole mingit muud imenippi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin ka püreeks liha ja segasin tatra sisse siis sõi. Ka siis kui tegin toidud hakklihaga sobis. Siis äkki soovis külas olles proovida grillvorsti. Maitses. Hiljem sobis juba ka grill liha ja veel hiljem hakkas juba normaalselt sööma. Eelistab kana, siga maitseb vähem

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsed, oad, kõrvitsaseemned, kuivatatud aprikoosid jne jne. Taimsete rauaallikate nimekiri on päris pikk. Rauarikkale toidule võiks kõrvale süüa midagi c-vitamiinirikast ja kindlasti ei tohiks paar tundi enne ja pärast tarbida piimatooteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:56; 22.04 22:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saumikser ongi lahendus.
Mina olen algusest peale lapsele liha sellega ära püreestanud ja ei kujutanud ettegi, et kuidagi teisiti teha. Ja siis ei jõudnud mulle jupp aega kohale, kuidas osad emad räägivad, et laps liha ei söö. Niimoodi püreestatud liha pole ju võimalik välja nokkida, välja sülitada. Aga siis sain aru, et osad ikka tükke annavad. Lapsele ei pruugi vastumeelne olla mitte liha, vaid hoopis tükid.
Minu 1a ja 9k laps nüüd juba sööb liha ka pisemate tükkidena, aga need tükid peavad olema pisikesed ja pehmed. Muu toit kõrval võib palju suurematükilisem olla. Osadel lastel võtab tükilise toiduga harjumine kauem aega ka, sellega tasub arvestada. Peaasi, et ta närimisharjumise tekkimiseks midagigi närida oskab, see ei pea tingimata olema liha.
Ja veel – lapse maitsemeel on pidevas muutumises. Ei ole nii, et kui kuu aega ei söönud liha, et siis on nagu aamen kirikus, et liha ei maitse. Asi on kas veel harjumata maitses või vales suuruses, vales pehmusastmes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:56; 20.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pakun ka, et tal võib olla vastumeelsus lihatükkide tekstuuri osas, mitte niiväga maitse. Proovi saumikseriga ja vaata, kuidas läheb. Taimsed rauaallikad sobivad ka, kuigi paljudes neist on kas raua imendumist takistavad ühendid (lektiinid kaunviljades) või mitteheemne raud ehk väheimenduv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läätsed, oad, kõrvitsaseemned, kuivatatud aprikoosid jne jne. Taimsete rauaallikate nimekiri on päris pikk. Rauarikkale toidule võiks kõrvale süüa midagi c-vitamiinirikast ja kindlasti ei tohiks paar tundi enne ja pärast tarbida piimatooteid.

Laps piimaallergik.
Pole talle kunagi saumiksriga toitu purustanud. Liha on ta alati väikeste tükidena söönud. Lihtsalt üleöö enam ei sobinud ja sülitab välja.
Juu siis tuleb saumikser muretseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 10:02; 20.04 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta ilma muretsemata! 🙂
(Rikas eesti keel, kus iga asi seondub murega.)
Minul ei olnud saumikser asi, mis majapidamises olemas. Ei näinud vajadust lihtsalt. Lapse toitude jaoks ostsin. Maximast, 5-eurose. Aasta ja kolm kuud on käigus olnud ja teeb oma töö kenasti ära.
Hakkasin mõtlema, et minu laps vahepeal korra üldse ühtegi tükilist toitu alla ei neelanud – põhjuseks punetav kurk. Vahepeal seisma jäänud saumikser hakkas siis jälle vatti saama.
Ka hammaste tulekust hellad igemed võivad ajutisi tagasilööke põhjustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:56; 20.04 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanemale lapsele ei meeldi, kui lihakiud lähevad hammaste vahele, hästi peeneks lõikamine aitab, pole saumikserit tingimata vajagi. Aga noorem on sihuke tüüp, et tunneb ära, kui liha on toidu sisse peidetud, saumikseriga peenestatud lihaga toit jääb temast söömata. Pasteet ja viinerid on ainsad lihalised toidud, mida on nõus sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga võibolla ongi asi selles, et liha on tükkidena toidu sees? st kas oled proovinud pakkuda talle suuremat lihatükki, kotlett kätte? a la kanakoib jne et liha ei olegi tükkidena toidu sees vaid on toidu kõrval – lõikad tükkideks siis, kui laps abi palub.

No ja püreesupid on hea versioon, siis ei pea nö muu toidu sisse koguaeg püreestatud liha segama, kui nö suure tükina näpuvahelt ka ei taha.

Liha asendavaid köögivilju jmt soovitan otsida igasugustelt vegan-toitumise lehtedelt. Nemad peaksid ju eksperdid olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan veiseliha anda – see on rauarikkam kui siga ning palju rauarikkam kui nt kanafilee (viimases on rauda üsna vähe). Siis piisab aeg-ajalt toidu sisse peitmisest, st ei pea igapäevaselt seda sisse suruma.
Taimsed rauaallikad on samuti hea võimalus, aga kahjuks on nii, et loomsetest toiduainetest imendub raud paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et lihastreik võib olla tingitud hammaste tulekust. Igemed hellad ja tükiline toit põhjustab ebamugavust. Küll läheb üle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://vegan.ee/soomine-elustiil/toitumisinfo/olulisemad-toitained/raud/ siin on päris palju rauaallikaid, mis ei ole liha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks lapsele liha sundida kui ta ei taha? Rauda saab igalt poolt mujalt ka.
Ja siis räägitakse, et veganid oma lastele oma elustiili peale sunnivad…
Mulle on samuti liha vastumeelne, ainult kala söön ja muna, aga hemoglobiin ja ferritiin on täiesti normis. Üleeile sain just vereanalüüsi vastused. Hetkel veel raseduse 32n ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rauda on palju punastes köögiviljades, spinatis ja granaatõunas.

Huvitav kust see rauarikka granaatõuna müüt pärineb? Granaatõun on kasulik vili aga rauda see eriti ei sisalda. Tunduvalt rohkem rauda sisaldavad näiteks maasikad, aprikoosid, viigimarjad, mustikad. Klaas granaatõunamahla näiteks katab vaid 1% päevasest rauavajadusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:56; 22.04 22:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Liha “asendaja”.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.