Esileht Koolilaps Lõpueksamiteks õppimine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lõpueksamiteks õppimine

Postitas:

Lapsel on gümnaasiumi lõpueksamite aeg. Kas ja kui suure pinge all on olnud te lapsed, kes teevad eksameid tänapäeval?
Ma vaatan õudusega, et midagi head sealt ei saa tulla, sest aeg on antud eksamiteks ette valmistuda? aga mingit erilist närvi mu lapsel küll pole sees. elab nagu vaheaja elu. Pisut vaatab midagi õpikust. Kuna pileteid nagu vanasti nüüd pole, on eksam kogu õpitu peale ja see teeb aine nii suureks, et ei teagi mida korrata. Nii ta vaatabki siit ja sealt ja läheb eksamile.
Ma mäletan omast ajast, et enne eksamit käis palavikuline õppimine päeval ja öösel ja ikka jäi 1 päev puudu.
Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas nii saab, et ei õpi enne eksamit?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa seda varianti ei kaalu, et ehk on laps kõik need aastad nii hästi õppinud, et ongi kõik selge? Meie peres olid eelmisel aastal põhikooli eksamid ja ka mingit erilist õppimist kodus ei näinud, ometi sai laps kõik eksamid viied (ei ole mingi eriline tarkpea, päris tavaline laps on). Ma mäletan ka oma kooliajast hullu tuupimist enne eksameid, aga minu meelest ei ole tänapäeval enam selles stiilis eksameid, et pead nt matemaatikas suutma mingid paar lk teksti sõnasõnalt peast paberile panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on selgelt märksa kehvem pingetaluvus kui minul omal ajal. Üks asi on õppimine – ka mina ise ei õppinud ka keskkooli lõpueksamiteks eriti, sest kõik oli ju niigi 100x läbi nämmutatud tundides. Aga teine asi on võime ennast eksamil kokku võtta ja endast maksimum välja pigistada. Ülikooli ajal tuli mul ikka ette, et ettevalmistus polnud kõige parem, kuid eksamil suutsin ennast nii kokku võtta, et minu soorituse põhjal jäi minu teadmistest väga hea mulje. Minu pojal on aga vastupidi – ta võib ainet üsna hästi teada, aga eksamil läheb paanikasse ja teeb vigu ka seal, kus ta muul ajal ka une pealt kõik õigesti teeks. Ta ongi õnnetu praegu, sest ise tunneb, et eesti keele eksamil läks kirjand tal kehvasti – üsna sarnastel põhjustel. Oli närvis ja ei suutnud keskenduda.
Kas see on üldine tänapäeva laste omadus või minu lapse eripära? Ei oska last muul moel aidata, kui soovitan tal ennast korralikult välja magada ja üritada rahulik olla…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on selgelt märksa kehvem pingetaluvus kui minul omal ajal. Üks asi on õppimine – ka mina ise ei õppinud ka keskkooli lõpueksamiteks eriti, sest kõik oli ju niigi 100x läbi nämmutatud tundides. Aga teine asi on võime ennast eksamil kokku võtta ja endast maksimum välja pigistada. Ülikooli ajal tuli mul ikka ette, et ettevalmistus polnud kõige parem, kuid eksamil suutsin ennast nii kokku võtta, et minu soorituse põhjal jäi minu teadmistest väga hea mulje. Minu pojal on aga vastupidi – ta võib ainet üsna hästi teada, aga eksamil läheb paanikasse ja teeb vigu ka seal, kus ta muul ajal ka une pealt kõik õigesti teeks. Ta ongi õnnetu praegu, sest ise tunneb, et eesti keele eksamil läks kirjand tal kehvasti – üsna sarnastel põhjustel. Oli närvis ja ei suutnud keskenduda.
Kas see on üldine tänapäeva laste omadus või minu lapse eripära? Ei oska last muul moel aidata, kui soovitan tal ennast korralikult välja magada ja üritada rahulik olla…

Konsulteeri perearstiga, on ravimeid mis võtavad liigse paanika ja ärevuse maha. Ta ei pea seda rohtu pidevalt kasutama, vaid vastavalt vajadusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka laps lõpetab gümnaasiumit ja teeb riigieksameid. Mitte mingit närvi pole. Isegi eksamiajad pole meeles, täna küsis minu käest, kas ma tean, millal järgmine on. Selline hajameelse professori tüüp. Inglise keele tegi juba eelmisel aastal ära, sai 97 punkti. Mõtles, et milleks oodata veel aasta, kui vabalt võib ka pärast 11. klassi teha. Ja kuna eesti keel on tänaseks ka tehtud, siis ongi täpselt 1 eksam veel ju jäänud. Mis siin ikka siis pabistada …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma ka eriliselt ei õpi. Ei tavaliseteks eksamiteks, ei nüüdseks riigieksamiks.
Eelmisel õhtul lehitseb oma õppematerjalid läbi.
Eesti keele eksamile läks ka jumala rahulikult. Mil iganes ma pühapäeva õhtul tema tuppa vaatasin, siis tegeles hoopis oma õpilasfirma asjadega. Laupäeval käis hoopis Riias ühes koolis katseid tegemas.
Tema moto ongi, et kõike tulebki viimasel hetkel teha, siis tegeled intensiivsemalt, ei mökuta ja kõik jääb seetõttu paremini meelde.
Ise arvab, et ehk saab eesti keele omast viie ära.
Mina ise omal ajal õppisin/kordasin 3 päeva enne iga eksamit. Hullult nagu ei tuupinud ja kui mingi üritus samal ajal oli, siis ära ka ei öelnud. Enda kohta teadsin, et kuigi viimael õhtul tundub, et mitte midagi ei tea ja kõva närv on sees, siis eksami ajal hakkab nagu ise-enesest kõik meelde tulema ja jutt jooksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ainus asi, milleks on vaja eraldi õppida, on suulised lõpueksamid erialaines, kui mõni kool neid koolieksami nime all teeb. riigieksamid on nagunii suht köki.möki

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise arvab, et ehk saab eesti keele omast viie ära.

Mis viie? Vähemalt 90 punkti sajast? Selle said eelmisel aastal näiteks ainult 298 inimest 6884 sooritajast, nii et siis ju ikka väga tubli laps sul. Muidugi- ei ole välistatud, et sel aastal tulevad kuidagi paremad tulemused ja kõrgem keskmine punktisumma üleüldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka eriti ei valmistunud eksamiteks. Üht-teist kordasin enese rahustamiseks üle, vaja tegelikult polnud. Matemaatika (siis oligi vaid nö lai mata) jaoks ei kavatsenudki midagi korrata, sest seda ülikooli sisseastumiseks vaja polnud (tegin 5 riigieksamit) ja olin kindel et saan vähemalt nii 60 punkti, kui eksam peaks halvasti minema. Aga siis lõi õpetajale mingi veider idee pähe ja ta tahtis mulle matemaatika hinnet kokku nelja panna, kuigi mul olid 80% perioodihinnetest viied. Mainisin talle seda ja siis ta ütles, et ok, aga tehku ma eksam hästi. Siis vaatasin veel mõned lahenduskäigud ja valemid üle, mõned päevad enne eksamit. Sain 87 punkti, oleks võinud ka rohkem saada, aga laisk olin…
Vajalikud eksamid sain üle 90.

Minu eksamitest on muidugi palju aastaid möödas, aga ma ei pidanud õppima, sest olin terve põhikooli ja keskkooli korralikult õppinud. Neid aastaid korralikku õppimist nädala-paariga nagunii tasa ei tee, aga korralikult väljapuhanuna töötab eksamil mõte palju paremini kui magamata ja kurnatuna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Lõpueksamiteks õppimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.