Esileht Väikelaps Lottemaa – kuidas minna ja mis vanusegrupile mõeldud?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Lottemaa – kuidas minna ja mis vanusegrupile mõeldud?

Postitas:

Kes on käinud lastega Lottemaal, siis mis vanuseni seal veel huvitav võiks olla? Meil 4-aastane tahab kangesti minna, aga 9- ja 13-aastased arvavad, et on väga titekas koht ja nemad huvitatud ei ole.

Ja veel – kuna minek bussidega, siis kui palju on Reiu kooli peatusest jalgsi käimist? Meil on ka 2,5-aastane laps, kes on üldiselt tubli käija, kuid väga pikalt ta siiski teel olla ei jaksa (ja vankris istumisest keeldub:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 00:14; 31.07 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökaaslane just hiljuti käis oma 11a ja 9a poistega ning arvas, et enne lapselaste saamist nende perel nüüd vist Lottemaale asja pole rohkem. 9-aastane veel oli leidnud seal ühtteist huvitavat, aga 11a oli juba selline suht piiripealne-oli natuke seal Oskari kuuris meisterdanud ja staadionil toimetanud, aga muu enam väga ei köitnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 00:50; 31.07 20:58; 07.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alumisest parklast viib üles lahtine rongike st seal kõndimise muret pole.
Aga, jah, kui asja kogu piletiraha eest võtta siis võiks seal veeta terve päeva ja siis 2,5a võiks küll väsinult vahepeal kärus olla, isegi magada(isegi kui tavaliselt keeldub, mina võtaks kaasa-kui väga väsinud ning uni ja jonn peal, ehk õnnestub seal uinak teha ja käru all jne on väga hea hoida riideid, toidukotti jms)… muidugi on erinevates majades tegevust, sh lösutamist kott-toolidel põrsaste majas(see ongi hämar ja vaiksem puhkemaja) ja vahepeal sööte jne, võib ka mere ääres tunnikese aega maha võtta, liivas mängida ja supelda…

Mina käisin 12aastastega(sugulastega koos, kel väiksemad lapsed) ja see oli ka viimane piir, et neil midagi teha oleks, see-eest 4a-7a trallisid täiega. Suurtele meeldis pigem liulaskmine 2. korruse kõrguselt, seiklusrada jne, planetaarium ka…tegelastega sporti teha vms eriti mitte, see oli siiski suunatud väiksematele st koolieelikutele aga tegelased olid lahedad suhtlejad.
Ja kuna mul tüdrukud, siis neile meeldis mh väikeste sugulaste hoidmine-abistamine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu seitsmene poiss juba ei olnud huvitatud, varem oli. Tüdrukud ehk huvituvad kauem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge ikka autoga. Reiu kooli peatusest on ikka korralik maa + mööda suure maantee äärt, 1 samm vasakule ja oled auto all.
Teismelistel pole seal tõesti midagi teha. Kui see valmis sai, oli mu poiss 7a, polnud nõus sinna minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mõttetu koht. Sobib ainult siis, kui lapsed on tulihingelised lotte fännid. Muidu on igav juba 5 aastastel tüdrukutel ka, kes nagu peaks sihtgrupp olema. Sama raha eest minge parem vembu-tembu maale (seal on palju rohkem põnevat eriti just aktiivsematele lastele), kui natuke raha juurde panna, siis soome või jurmala veeparki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 10:35; 01.08 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see selline täiesti eatu positiivse energiaga koht. Olen käinud järjest 3 aastat. Kõige noorem laps oli esimesel aastal 10.kuune, vanemad 10 ja 12. Sel aastal käisin siis 2a10k vanuse ja 12 ja 14-aastasega. Nautisime väga. Peab leidma endas natuke lapsemeelsust ja saab väga mõnusa positiivse energialaengu. Sel aastal mu suuremad ilmselt nautisid väikevenna vaimustust ja temaga koos tegutsemist aga esimesel aastal oli neil ka huvitav. Kõige nooremal jäi 1 päevast väheks et kõike piisavalt teha ja olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minge ikka autoga. Reiu kooli peatusest on ikka korralik maa + mööda suure maantee äärt, 1 samm vasakule ja oled auto all.

Meil ei ole autot:) Variant on muidugi ka Pärnust taksoga minna, kui bussipeatusest ikka mitu kilomeetrit astuda tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 00:14; 31.07 00:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte Pärnust Port Arturi juurest ei lähe otsebuss? Uuri seda. Ilmselt ainult 1-2 reisi päevas, aga ikkagi variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole pikk maa ju – maantee äärt mööda 50m, edasi parklasse veel 250m (ütleb Google)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga mõttetu koht. Sobib ainult siis, kui lapsed on tulihingelised lotte fännid. Muidu on igav juba 5 aastastel tüdrukutel ka, kes nagu peaks sihtgrupp olema. Sama raha eest minge parem vembu-tembu maale (seal on palju rohkem põnevat eriti just aktiivsematele lastele), kui natuke raha juurde panna, siis soome või jurmala veeparki.

Need on kaks nii erinevat kohta, et su soovitus on veidi kohatu. Esiteks on Vembumaal ainult tühi kargamine 😀 jah sobib küll aktiivsele lapsele aga Lottemaal on ühendatud kultuur ja aktiivsus 🙂 on spordiüritusi (maratonijooks, võimlemine, staadioni peal erinevat atribuutikat, seiklusrada, meri), teatreid (mitu etendust päevas), muusikategevused, tegelaste vestlusrigid jne jne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda artelu, et Lottemaa on mõttetu, kuna tegevust on vähe, olen varem ka nagu lugenud. Minu meelest on Lottemaa edukaks külastamiseks kaks eeldust:
1. Nii lapsed kui täiskasvanud on Lotte lugudega kursis ja need on nende jaoks omased. Kui olla vaadanud ära Lotte multikad ja lugenud läbi raamatud, on äratundmisrõömu igal sammul. Kui aga taustalugusid ei tea, siis tõesti jäävad need majad ja masinad ja tegelased ilmselt kaugeks
2. Lottemaale ei tasu minna ootusega, et saab lapse kuskile batuutide-ronimiste-liumägede-basseinide vahele mitmeks tunniks ära sokutada ronima kisama ja kargama ning ise niisama rahulikult olla. Lottemaa on minu meelest üles ehitatud sellele, et vaadatakse, uuritakse ja arutletakse koos lastega,vahel on vaja lapse tähelepanu millelegi juhtida, vahel miskit filmist või raamatust aidats meenutada jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 00:50; 31.07 20:58; 07.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lottemaa sobibki ainult nendele lastele, kes on tõesti fännid. 9 ja 13 aastast ei hakkaks sinna kindlasti vedama.
Meie oleme vaadanud lotte filme, on raamatuid, aga lotte jätab lapsed täiesti külmaks. Mul sõbranna laps käis klassiekskursioonil lottemaal (8-9a), tervest klassist oli paar last, kellele meeldis, aga nii suurtel on seal igav. Mul ka suurem 9, teine 7, nemad ka ei taha minna, pole kunagi tahtnudki (tüdrukud). Tutvusringkonnas pole ûhtegi peret/last, kes teist korda lottemaale tagasi tahaks. Ah jaa, üks pere on, ags nende laps on aeglasemat laadi, seetõttu talle selline rahulik vaatamine meeldibki. Tavaliselt tahavad lapsed ikka mängida ja rahmeldada. Ega ma ise nt vembu tembu maast vaimustuses pole. Kuna oleme seal korduvalt käinud, hakkab tüütama, aga lastele väga meeldib ja seal on tegevust igale vanusele. Aga kindlasti mitte ei istu ja pikuta ma seal niisama. Loomulikult jooksen lastel sabas ja turvan neid?! Seal on ju oht igal pool. Kas tõesti laseksite nt 5 aastasel seal ise ringi joosta samal ajal päevitades?
Lihtsalt kuna piletid pole just sellistes kohtsdes kõige soodsamad, saaks sama raha eest toredama päeva veeta (just laste jaoks), kui lottemaa seda pskub, eriti arvestades suuremate laste huve. Mul endal ka 3 last, pole just kerge kõigile meelejärgi olla:) Põhimõtteliselt ongi valik, kas kinkida väiksemale tore päev, teised jôlguvad kaasas, piletiraha maksad ikka, minna ainult väiksemaga ja teistega mujale või rääkida väiksem ära, et minna mujale, kus kogu perel on tore.
Meie nt oleme viimastel aastatel külastanud lähinaabrite erinevaid kohti…mis tegelikult on natuke kurb, et eestis eriti selliseid erinevaid kohti polegi. Lottemaa on omaette, muud pargid suht dubleerivad ûksteist ja ongi kõik. Lätis ei jõua toredates kohtades ära käiagi, lapsed saavad enne suureks….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 10:35; 01.08 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 9-aastane poiss käis sel aastal esimest korda ja ütles, et jäi juba titekaks. Ütles, et hea meel, et ära käis, aga enam minna ei tahaks. Lotte filmid talle muidu meeldivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mulle tundub, et see, kas lastele Lottemaal meeldib või mitte, on suuresti kinni täiskasvanutes.
Ehk et – kui täiskasvanud loodavad, nagu keegi eespool ütles, et saab lapsed kusagile ära sokutada ja ise rahus ja vaikuses olla, siis seda ei ole. Ja siis on pettumus suur, just lapsevanematel.
Samuti – kui lapsevanemale endale rahulikult kulgemine ja mõnus vaatamine ja äratundmisrõõm raamatutest-multikatest tuttavatest asjadest (isegi kui ei ole tulihingelien fänn) ei meeldi, siis on neil pettumus suur.
Ja see pettumus kandub üle lastesse, seda enam, et siis tahavad vanemad joosta Lottemaa läbi suure hooga ja ei taha kusagil eriti peatuda, uurida, vaadata. Ja siis ei meeldi lastele ka.
Olen näinud neid pettunud nägusid, et “polegi lõbustusparki ja teeme nüüd ruttu” vanemaid, igal aastal.

Minu 9ne tütar ei ole juba mitu aastat Lottevaimustuses, ent käib seal avamisest saadik igal aastal vähemalt korra ja on väga rahul ja mina ka. Tema (ja mina ka) käibki seal vaatamas tuttavaid asju, helgelt sisustatud maju, etendusi ja tegelasi. Seda enam, et seal igal aastal uusi tegelasi ja tegevusi või kohti on. Muidu vist tõesti enam ühe päevaga ei jõuaks kõikidesse asjadesse süveneda ja rahulikult vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile 5.a ja 9.a tüdrukud olid igatahes 3-ndat aastat järjest jälle väga rahul ja lahkusime alles siis, kui väravad kinni pandi. Oleme käinud nii oma autoga, taksoga (vt kodulehelt, 10 euri 1 ots, taksobussiga natuke kallim) kui ka sel aastal bussiga (üks ots täisk 0,70 eur, kooliealine 0,30 eur). Natuke kartsin õhtul Lottemaalt tagasijalutamist 5.a puhul, aga kuna üks tegelane jalutas meiega kaasa, siis läks “lupsti”. Teiseks saab muidugi saata pisemad rongiga ja ise jalutada, meie jaoks oli see väga OK pikkus.
Kuna meil aastate jooksul majad kõik läbi vaadatud, siis sel aastal esimese poole päevast käisime mööda etendusi ja korraldatud üritusi ja minul oli ka täiskasvanuna täitsa tore vaadata, sellised ainult täiskasvanutele mõeldud kilde oli päris palju sees 🙂 Ja peale Klausi jutu, mille puhul ma pole kindel, olid kõik teised etendused uued. Kärbes Jaak oli sel aastal eriti ehe, eelmine aasta oli kuidagi liiga noor poiss ja polnud päris see. Üldse on minuarust aastatega tegelaste suhtlemisoskus ainult paremaks läinud ja nad oli väga mõnusad ja “omad”. Lihtsalt tulebki nendega vastavalt nende tegelaskujule vigurjuttu ajada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka selleks aastaks on nüüd Lottemaal käidud. Käisin sel korral oma 5,5-aastase tütrega kahekesi. Vaatamist ja toimetamist jagus terveks päevaks, jõudsime u kella 11 paiku ja ära tulime poole kuue ajal. Kuna majades olime varem käinud, siis pigem keskendusime samuti sel korral etendustele. Minu meelest oli 5,5-aastane ideaalseimas Lottemaa sihtgrupi vanuses.

Üks asi, mis mulle silma jäi, oli see, et need tegelased oskasid kuidagi jube hästi tunnetada piiri, et kui palju ja kuidas lapsega suhelda. Nt tagasihoidlikumatele lastele algul lihtsalt lehvitasid või viipasid, selliste julgematega hakkasid kohe juttu ajama. Mul endal on ka selline veidi tagasihoidlikum laps, kes vahel, kui nt kuskil miski tegelane kohe mürinal nö “peale lendab”, suht ehmub, seega on minu meelest selline tunnetamine ja suhtlusstiili valimine vastavalt lapsele väga oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 00:50; 31.07 20:58; 07.08 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks veidi liiga rahamaiguline koht. Ok, pilet piletiks, kuigi ka see võiks vähemalt täiskasvanutele soodsam olla, kuid pargid põllu peal-maksa, sõidad rongiga-maksa(ja veel mõlema suuna eest eraldi), lapsed soovivad pannkooki-maksa väikese pannkoogi eest rohkem, kui restoranis.

Ise soovitan soojalt sellises vanuses lastega Haapsalu linna külastada. Käisime hiljuti just ja tegevust jagus terveks päevaks. Iloni imedemaal perepilet oli 18eur ja tegevust jagus 4-5 tunniks. Lapsed said mängida, meisterdada, teatud päevadel on seal ka muud tegevused, tasub kava jälgida. Lisaks sellele Haapsalus väikese rongiga 40min sõit 3€ inimene ja aurikuga 20min 5€ inimene. Pärast veel linnuse varemed ja sealne mänguväljak, aafrika rand mänguväljakuga. Hommikul kohale jõudes soovitan enne tegevuste kallale asumist Teele kohvikust läbi astuda ja päeval saab soodsalt keha kinnitada näiteks Taksi pubis.
Kokkuvõttes tuleb tunduvalt soodsam ja minu meelest ka põnevam päev, kui Lottemaal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks veidi liiga rahamaiguline koht. Ok, pilet piletiks, kuigi ka see võiks vähemalt täiskasvanutele soodsam olla, kuid pargid põllu peal-maksa, sõidad rongiga-maksa(ja veel mõlema suuna eest eraldi), lapsed soovivad pannkooki-maksa väikese pannkoogi eest rohkem, kui restoranis.

Ise soovitan soojalt sellises vanuses lastega Haapsalu linna külastada. Käisime hiljuti just ja tegevust jagus terveks päevaks. Iloni imedemaal perepilet oli 18eur ja tegevust jagus 4-5 tunniks. Lapsed said mängida, meisterdada, teatud päevadel on seal ka muud tegevused, tasub kava jälgida. Lisaks sellele Haapsalus väikese rongiga 40min sõit 3€ inimene ja aurikuga 20min 5€ inimene. Pärast veel linnuse varemed ja sealne mänguväljak, aafrika rand mänguväljakuga. Hommikul kohale jõudes soovitan enne tegevuste kallale asumist Teele kohvikust läbi astuda ja päeval saab soodsalt keha kinnitada näiteks Taksi pubis.
Kokkuvõttes tuleb tunduvalt soodsam ja minu meelest ka põnevam päev, kui Lottemaal.

Haapsalus on jah tore mänguväljak ja linnuses on ka huvitav.Just käisime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, mis mulle silma jäi, oli see, et need tegelased oskasid kuidagi jube hästi tunnetada piiri, et kui palju ja kuidas lapsega suhelda. Nt tagasihoidlikumatele lastele algul lihtsalt lehvitasid või viipasid, selliste julgematega hakkasid kohe juttu ajama. Mul endal on ka selline veidi tagasihoidlikum laps, kes vahel, kui nt kuskil miski tegelane kohe mürinal nö “peale lendab”, suht ehmub, seega on minu meelest selline tunnetamine ja suhtlusstiili valimine vastavalt lapsele väga oluline.

Meil oli muidu Lottemaaga väga hea kogemus, aga selles suhtes just täpselt vastupidine. Käisin koos oma 3,5-aastasega, kellega koos “Leiutajateküla Lotte” mitu korda loetud, igapidi julge, suhtleja ja hakkaja tüdruk. Aga kohe rongi peale minnes istusid otse meie vastu kärbes Jaak ja mesilane Susumu ning olid niivõrd lärmakad ja intensiivsed, et minu tavaliselt sedavõrd julge ja suhtlusaldis tüdruk kohkus. Ning mida enam ta tagasi tõmbuda ja end minu selja taha peita üritas, seda intensiivsemalt ja kärarikkamalt nad teda lõbustada üritasid, muidugi last sellega veel rohkem hirmutades. Kusjuures sinna juurde käis veel umbes selline tekst, et: “Mul on ka vahel paha tuju, siis mulle meeldib ka jonnida. Meil on Jaapanis isegi jonnimise koolid. Näitame koos, kuidas me jonnime. [Röögivad ja trambivad jalgadega täiest kõrist]” Jne. Kusjuures mul laps absoluutselt ei jonninud, vaid lihtsalt ei rääkinud nendega, puges mu selja taha ja kartis. Heast tahtest kantud lõbustamisüritus, aga oskamatult tehtud, absoluutselt ei tajunud vajadust laps rahule jätta ja kohaneda lasta, ehkki ma ise mitu korda ütlesin, et laps kardab ja kogub julgust.

Tagajärg oli see, et minu muidu ülimalt suhtlemisaldis ja lõbusa loomuga kolmene hoidis terve päeva kõigist tegelastest nii kaugele, kui vähegi võimalik. Ning isegi näidendis kartis neid tegelasi, ehkki tavaliselt naudib teatrit täiel rinnal. 🙁 Õnneks oli Lottemaal küll ilma tegelasteta suhtlematagi küllalt tegevusi terveks päevaks ja kokkuvõttes elamus meile mõlemale igati positiivne (ning minu meelest on iga lõbustus kallis ning arvestades, kui palju ehitustööd, igapäevaseid töötajaid ja kõike seal on, pole pilet sugugi kallimate killast). Aga tegelastest ei tahtnud mu laps küll midagi teada, ainult Oskari töötoas leidis Oskariga ühise keele ja meisterdasid koos … Kui enne äraminekut pidime ikkagi kärbes Jaagu majast läbi käima (seal oli mingi kampaania, et küsimustele vastates sai pärast suveniiripoest meene, ja üks küsimus oli kärbes Jaagu majas oleva kella kohta, siis tüdruk oli nõus tulema ainult minu järel ja minu käest kinni hoides, ise värises vaprusest, ning kui olime veendunud, et Jaaku polegi kodus, ja kella üle vaadanud, põgenes tüdruk, ilma et oleks isegi ülemisele korrusele vaatama tahtnud minna – “sest äkki kärbes Jaak tuleb koju ja saab pahaseks”. Eks see ilmselt oleneb konkreetsete rollide täitjatest. Aga igatahes meie kogemuse järgi võib minna nii- ja naapidi. Muidu laps kostümeeritud tegelasi kuskil mujal kartnud ei ole.

Ning kokkuvõttes rõhutaksin veel kord, et üldiselt oli Lottemaa meie jaoks igati positiivne ja sümpaatne kogemus. Laps tahab kindlasti järgmisel aastal uuesti minna. Aga teismeliste jaoks seal ilmselt tõesti eriti midagi ei ole. Isegi need seiklusrajad tegi mu 3-aastane kõik vabalt läbi (tõsi, neil on lasteaias sarnased seiklusrajad, seega ta on varem harjutada saanud). Muu Lotte-temaatika on ka ikka rohkem koolieelikutele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 16:48; 09.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele..
Julge, suhtleja ja hakkaja laps küll nii ei käitu. Kujutad ette midagi, mida pole olemas. Püüa adekvaatsemalt last analüüsida, see tuleb lapse kasvatamise juures ainult kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele..
Julge, suhtleja ja hakkaja laps küll nii ei käitu. Kujutad ette midagi, mida pole olemas. Püüa adekvaatsemalt last analüüsida, see tuleb lapse kasvatamise juures ainult kasuks.

Ja Sina muidugi analüüsid võhivõõrast last ühe kommentaari põhjal adekvaatselt ning eksimatult, eks? Äkki Sa püüaksid ikkagi iseennast adekvaatsemalt analüüsida? 😛

Nagu eespoolgi mainitud, ei ole mu laps kunagi varem ega hiljem sel moel käitunud. Tegu on lapsega, kes läks 2-aastasena esimest korda ihuüksi lasteaeda, ilma et ta oleks tundnud vähimatki kartust ega võõristust uue koha, uute inimeste või emast eemalejäämise ees; kes on alati valmis esimesena lavale kargama, kui otsitakse vabatahtlikke; kellele pole mingi probleem suvalise võõraga tänaval vestlust alustada jne jne jne. Ma olen varem mõnel üksikul korral näinud, kuidas ta uude kohta sattudes on mingi poose pärast häbelikkust teeselnud (ise suurivaevu naeru tagasi hoides), aga Lottemaa oli esimene koht, kus ta tõesti silmanähtavalt ja ilma teeskluseta kartis pärast Susumu ja Jaagu üliägedat “pealetungi”.

Ja üleüldse, see, kas minu laps on tagasihoidlik või julge suhtleja (mõlemal omad eelised, mitte pole üks teisest kuidagi parem), ei puutu mitte kuidagi teemasse. Üks vastaja väitis, et kõik tegelased oskavat arglikke lapsi taktitundeliselt kohelda. Mina jällegi kirjeldasin vastupidist kogemust. Ka tõesti arga last ei peaks ju kohe väravas veelgi rohkem ära hirmutama, kas pole? Eks see muidugi oleneb ilmselt konkreetsetest tegelastest ja näitlejatest, ilmselgelt peab igal tegelasel seal olema minimaalselt kaks dublanti, muidu ei õnnestuks ju kuidagi töö- ja puhkeaega järgida. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 16:48; 09.08 08:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just käisin oma poistega, 9 ja 6a. Poisid nautisid täiega! Olime terve päeva ja järgmisel aastal tahavad tagasi minna! Mul oli ka plaanis bussiga minna, aga l6puks otsustasin takso kasuks. Pärnu taksol (1222) on Lottemaaga diil ja maksab 10 euri (Pärnust minnes). Viib otse väravasse ja tuleb ka sinna vastu, kui tellid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleks, et kuni 7-aastastele on ideaalne. Eriti äge on kuni 5-aastastele. Täiesti super koht, kuhu minna väikeste lastega. Eriti ilusa ilmaga on seal võimalik kasvõi terve päev olla ja vahepeal merekaldal sulistada, piknikutada ja lobiseda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin siis täna Lottemaal oma ligi 10-aastase tüdrukuga. Ta jäi väga rahule. See oli meil esimene kord Lottemaad külastada. Minu laps on muidugi päris lapsemeelne ka. Tõenäoliselt sobiks talle ka järgmine aasta Lottemaa külastus.
Läksime Tallinnast rongiga Pärnu (väljumine 7:44, Pärnus 10:02, rongiga sellepärast et mõte Lottemaale minna tuli planeerimata ning hommikustele bussidele olid piletid välja müüdud netis). Pärnust maakonnabussiga Reiu kooli peatusesse. Lottemaa parklast läksime Lottemaa rongiga siis teemapargi väravasse. Kohal olime enne 11 kindlasti.
Laps vaatas kõik tegelaste etteasted, etendused ära (niipalju kui jõudis). Käis majades, uuris, puuris kõike, mida märkas. Osales ringmängudes, mida skulptuuride väljakul läbi viidi.
Joonistas jänesemaja õues, pea tund aega lihtsalt laskis liumäe torust alla, jooksis trepist aga muudkui ülesse uuele ringile. Seikluspargis turnis jne. Tulime ära kell 17:00 paiku. Kuid oleks võinud ka lõpuni 18:00-ni olla. Laps ei olnud karvavõrdki tüdinenud ega tahtnud ära tulla.
Kohapeal ostsime ainult jäätist, kummalegi 1. Võileivad ja vesi olid endal kaasas.
Ainuke miinus täna oli see, et ilm oli jube kuum. Laps oli aga nii elevil ja rahul, et ei lasknud ennast sellest häirida, kui muidu on kuuma ilma üle suur viriseja. Aeg ajalt kastis ennast veega, kuid virisemist ei olnud. Mina ise istusin igal võimalikul juhul varjus, sest ma ise ei talu ka kuuma.
Tagasi Pärnu uuesti maakonnabussiga ning Tallinna tulime Pärnust 18:30 liinibussiga.
Kuna hommikul oli äratus väga vara, siis bussis tüdruk magas terve tee, ärkas Tallinnas.
Ma polegi oma last ühegi ettevõtmisega nii rahulolevana näinud kui täna Lottemaal.
Nii, et olen väga rahul selle “ekspromt” väljasõiduga. Saab käidud ka ilma autota inimene, ettevõtlikkust peab olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Väikelaps Lottemaa – kuidas minna ja mis vanusegrupile mõeldud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.