Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja

Postitas:

Kes on käinud seal sünnitamas ja kes alles läheb? Kiitke ja laitke . mina olen seal arvel ja plaan sinna minna sünnitama.
Kuidas seal personal on? kuidas lood peretubadega? Kuidas muidu õhkkond on? Kuidas suhtutakse seal esmasünnitajatesse ? Ootan igasugu nõuandeid ja kiidusõnu või siis negatiivseid kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitanud seal 2011 ja 2015, ainult kiidusõnad. Või siis olen ma väga leplik inimene. Kuna esimese lapsega läks esilekutsumiseks, siis olin veel päeva haiglas sees, ka seal oli kõik ok. Lapsed vastu võtnud ämmakad ja arst olid supertoetavad, mul keerulised sünnitused ja pärast veel tund õmblemist. Hoolitseti kenasti, tehti kordusuuringuid jne. Esimese lapsega käidi imetamist õpetamas ja kui laps midagi imelikku tegi, siis keegi vaadanud viltu, miks ma tobedaid küsimusi küsin. Täiesti head kogemused (kuigi esimese lapsega oli see üldse minu elu esimene haiglakogemus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ainult kiidan. Sünnitanud seal 2 last ja lähen sinna ka kolmandat sünnitama. Esimesega oli esilekutsumine +11p intensiivis. Esile kutsuti,sest veed hakkasid tilkuma. Nägin ära hunniku personali. Kôik olid toredad. Samas ma ei ole ka nõudlik ja mingit erilist kohtlemist ei otsi. Sûnnitusplaani järgiti. Kõik, mis sai kirja pandud pakuti. Sain vanni. Esimesel korral oli sûnnitajaid vähem ja sai kohe perepalati. Teisel korral tuli veidi oodata. Sûnnitajaid oli tõesti väga väga palju. Ometigi olid kõik rahulikud ja viisakad. Õpetati ka imetamist, naba ja silmade puhastamist jne (esimesel korral). Teisel korral ei olnud vaja. Igaljuhul lähen sinna ka kolmandat korda! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

heihei, aga lähme sünnitusmajaga tutvuma!? ise ka pelgus arvel ja plaan seal sünnitada 🙂

kui oled käpp, saada meil mulle : eliise.jaansoo94@gmail.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen 2x seal sünnitanud. Esimene kord algas enneaegne sünnitus (1,5 kuud varem) – sattusin täiesti ettevalmistumata keset ööd sinna. Personal oli väga toetav – juhendati, aidati, selgitati.
Teisel korral läks erakorraliseks keisriks. Pärast seda olin tükk aega liikumisvõimetu, aga ämmakad igati aitasid lapse eest hoolitseda (pesid, vahetasid riideid-mähkmeid), ka minu eest hoolitseti kui ma haavavalu tõttu ise liikuda ei saanud.
Nüüd olen kolmas kord beebiootel ja jälle plaan sinna sünnitama minna. Üks põhjus on ka see, et Pelgulinna asub mu töökohale väga lähedal ja mul on lihtne plaanilistel visiitidel käia (kasvõi enne tööleminemist nt uriiniproov viia).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen seal mõni aasta tagasi korra sünnitanud, tunde sünnitustoas veetnud ja lõpuks lapse mõõtude tõttu erakorralisele keisrile sattunud. Nüüd olen taas seal arvel. Personali on erinevat. Enamikus on head mälestused, ainult üks sünnitusjärgse osakonna nö vanakooli ämmaemand meenub sellisena, et ajas mind kolmanda päeva hommikul nutma ja olin valmis sealt majast põgenema. Vastupidiselt tema arvamusele lasti meid küll tol hommikul koju ja põgeneda ei olnud vaja. Residente oli vast liiga palju, aga eks neid on igas suuremas haiglas. Taas Pelgulinna kasuks valima kallutas mind muuhulgas kindlasti see, et kohe pärast keisrilõike lõppu viidi mehe ja lapse juurde ning 2 h hiljem saime perepalatisse. Kuna pärast ühte keisrit on niikuinii oht, et järgmisel korral läheb ise sünnitamisega taas kehvasti, siis ITK-sse, kus keisri järel pidavat enamik kuuldavasti tunde üksinda intensiivis lamama, ei kipu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kaks last seal sünnitanud (2011 ja 2013), kummalgi korral ei jäänud midagi häirima. Personal oli abivalmis ja sünnitusel oli kogu aeg ämmakas või arst kõrval, nii et sünnituspalatisse üksi ei jäänud. Esimene laps oli kergelt enneaegne, temaga olin pärast nädal aega veel Pelgus sees, ka siis sain kohapeal nõu ja abi imetamise osas (laps ei tahtnud algul rinda võtta, tuli ka süstlast juurde toita) ja selleks ajaks, kui haiglast välja saime, olin imetamisega ka juba järje peale saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Personal on super Pelgus, minu arust käivad ja nunnutavad kogu aeg, nii sünnitusel, kui pärast. Arvestavad sinu arvamusega, keegi käsi ei vääna. Peretoad on vahvad nagu hotellis. Häiris ainukesena peretoas, et WC-s pole käsidušši, siis pissil käid tavalise dušši all.

Lapse suhtes ollakse samuti väga tähelepanelikud.

Olin esmasünnitaja 2016 novembris.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka olnud kaks sünnitust seal: 2004 ja 2010. Jäin mõlemal puhul rahule, ei ole midagi ette heita. Ka nüüd olen seal arvel, raseduskeskus tundub väga hubane. Esimesel korral oli ka palju “õppureid-arste”, kuna olin vist huvitavam juhtum, pisike ei tahtnud kuidagi sündida, teisel korral oli väga tore ja toetav ämmaemand ning ka pärast jäin kõigega rahule, kui pidin üle nädala pojaga veel haiglas olema, kuna uuriti südant ning anti rohtu bakterisse nakatumise vältimiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin nov lõpus.
Arvel olin ITKs aga esmakordselt rase ja eiteadnud kuidas valudega on läksin kontrolli ja suht ûlbe tädike oli ja jäeti 66seks sisse et magada saaksin(anti tabletti) hommikul tuli arst ja küsis mis põhjusel olen et miks sisse jäeti ,ütlesin et sellep. Et puhata saaksin ja hakkas õiendama et sp pole vaja jätta. Ning tegi uh ja küsisin palju kaal on (siis hakkas õiendama et ei kaaluta kõhubeebit jne) läksin koju tagasi valutama ja õhtil tõmbasin tuhude äppi ja oligi 1-5 min vahed umbes ja läksime siis pelgu kuna ITKs jäi ebameeldiv teenindus. Jõudsime pelgu ja jäeti sisse küsisin kas mees ka võib ja õeldi et jah 🙂 ja hommikul 9.29sündis aga arstid olid väga toredad ja oli praktikant ka koguaeg küsis kas soovin midagi jms. Vedas et saime perepalati aga suht väike tõenäolisus saada ,perepalat oli mõnus hubane 🙂
Nii et positiivne mulje pelgust! 🙂 ning söök oli väga hea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin seal mõni aasta tagasi. Emotsionaalsesmõttes halbu kogemusi pole – st keegi ei käitunud ebaviisakalt vms. Aga minu sünnitusplaanist kinni ei peetud, ehkki selleks mingit meditsiinilist ega muud põhjust polnud. Ei hakka detailidsse laskuma, aga nõukaaegsete sünnitustavade tõttu (mis minu puhul EI olnud vajalikud mitte kuskilt otsast) ei jäänud ma sünnitusega rahule ja mu taastumine füüsilsiselt oli väga väga pikk(1 aasta). Käisin ka oma günekoloogil hiljem, kes töötab erapolikliinikus ja küsisin tema arvamust sellest mis toimus, siis ütles ka et ei käitutud meditsiinilsises mõttes tänapäevaselt ja kui järgmist last lähen sünnitama siis soovitas ITK-sse pigem minna, et seal tänapäevasem suhtumine üleüldises plaanis. Samuti käisin ühe tasulise ämmaka juures teraapias ja sealt tuli sama jutt. Mul on palju tuttavaid kes Pelgus sünnitanud ja rahule jäänud. Aga ise sinna ei läheks enam vene ruletti mängima. ITK-s on suurem tõenäosus hea sünnituskogemus saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine LTKH Pelgulinna Sünnitusmaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.