Esileht Ilu ja tervis Lümfisõlm kaelal

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Lümfisõlm kaelal

Postitas:

Kael on juba pikalt valutanud just nendelt kohtadelt kus asuvad lümfisõlmed. Esimesel korral perearst kaela ei katsunud, saatis mind füsioterapeudi juurde. Tegin kaelaharjutusi, aga valu kestis ikka edasi. Selline vastik tuim valu, mida on koguaeg tunda. Läksin uuesti perearsti vastuvõtule ja kaebasin sama kaelavalu. Arst katsus ja tundis vasakul pool väikest lümfisõlmekest. Kirjutas saatekirja ultrahelisse. Sain vastuseks: KIRJELDUS Kaelal gl. submand. ja gl. parotise struktuur ühtlane. Vasakul submandibulaarselt rasvhiilisega lümfisõlm 0,7×0,4 cm. Muus osas iseärasusteta.
Perearst ütles, et saadab mind kirurgile, et täpsustada kas on vaja veel uuringuid teha.

Kas kellegil on olnud sarnast lümfisõlme, mis uuringud on edasi tehtud ja mida üldse selline lümfisõlm võiks tähendada? Perearst ei öelnud muud midagi, ise googeldan ja otsin vastuseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Minul on ka tehtud uh lümfisõlmedest. Aga sellise läbimõõduga lümfisõlme ei peeta juu suurenenud sõlmeks, vähemalt mulle öeldi, et alla 1 cm läbimõõduga on norm sõlmed. Ühelt sõlmelt on mul võetud ka proov nõelaga aga kõik oli korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 23:41; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Minul on ka tehtud uh lümfisõlmedest. Aga sellise läbimõõduga lümfisõlme ei peeta juu suurenenud sõlmeks, vähemalt mulle öeldi, et alla 1 cm läbimõõduga on norm sõlmed. Ühelt sõlmelt on mul võetud ka proov nõelaga aga kõik oli korras.

Mismoodi nõelaga proov võetakse, kas on ebameeldiv? Tõesti minu lümfisõlm mõõtude poolest ei ole suur. Kuid siiski iga selline leid tekitab veidike muret.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas.

Midagi hullu küll ei olnud see võtmine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.06 23:41; 09.06 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne ei saa midagi arvata sellest, kui nõelaga proov võetud, sinna sisse ju ei näe! Loodame et midagi hullu pole, olen ise küll opile saadetud vähiga, kaelapiirkonnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 14:58; 10.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see perearst ei nõudnud kohe et samaaegselt tehtaks biopsia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 14:58; 10.06 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lümfisõlm katsudes on valus, kas annab seda kohta mudida ja kas see on pehmekoeline? Kui jah, siis pole nii hull asi. Kindlasti lase proov võtta kui määratakse ja lase ka korduv uh teha, et näha uuesti mõõtmeid.
Minu lugu noore inimese kohta on väga kole, mis sai alguse suurenenud lümfisõlmest, aga minul oli väga suur see, ei olnud valus ega saanud ka mudida, oli selline kõva tükk ja nõelbiopsia, mida võeti kolmest kohast, oli korras, aga lümfisõlme eemaldamisel ja uuringule saates selgus kahjuks pahaloomuline lümfisõlme kasvaja – klassikaline Hodsgini tõbi. Nõelbiopsiat tehes ei pruugi nõel sattuda nii-öelda vähirakkude koldesse ja sellest tulenevalt oli ka proov korras.
See ei ole minu hirmujutt sinule vaid see on selleks, et sa ise käiksid arstidele niipalju pinda kuni selgub tõde ja kui see tulemus on hea, siis on kõik korras. Mina olin ise see, kes käis pinda ja tekkisid ka muud kaebused, aga arste ei huvitanud senikaua kuni sattusin tõeliste arstide juurde Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus kõik selgus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:53; 12.06 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne ei saa midagi arvata sellest, kui nõelaga proov võetud, sinna sisse ju ei näe! Loodame et midagi hullu pole, olen ise küll opile saadetud vähiga, kaelapiirkonnas.

Väga kurb kuulda. Loodan, et olete nüüd terveks saanud. Kuidas see alguse sai, kas olid mõned sümptomid millele võiks tähelepanu rohkem pöörata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lümfisõlm katsudes on valus, kas annab seda kohta mudida ja kas see on pehmekoeline? Kui jah, siis pole nii hull asi. Kindlasti lase proov võtta kui määratakse ja lase ka korduv uh teha, et näha uuesti mõõtmeid.
Minu lugu noore inimese kohta on väga kole, mis sai alguse suurenenud lümfisõlmest, aga minul oli väga suur see, ei olnud valus ega saanud ka mudida, oli selline kõva tükk ja nõelbiopsia, mida võeti kolmest kohast, oli korras, aga lümfisõlme eemaldamisel ja uuringule saates selgus kahjuks pahaloomuline lümfisõlme kasvaja – klassikaline Hodsgini tõbi. Nõelbiopsiat tehes ei pruugi nõel sattuda nii-öelda vähirakkude koldesse ja sellest tulenevalt oli ka proov korras.
See ei ole minu hirmujutt sinule vaid see on selleks, et sa ise käiksid arstidele niipalju pinda kuni selgub tõde ja kui see tulemus on hea, siis on kõik korras. Mina olin ise see, kes käis pinda ja tekkisid ka muud kaebused, aga arste ei huvitanud senikaua kuni sattusin tõeliste arstide juurde Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus kõik selgus.

Tänud pika vastuse eest!Loodan, et kõik terved nüüd! Kas oskate soovitada Tartu Ülikooli kliinikumist mõnda head arsti? Siiani olengi ise peale käinud alates esimesest külastusest perearstile kaelavaluga. Mulle jääb mulje, et ma peangi peale käima, sest arst vaatab mulle sellise näoga otsa, et mida te soovite…??? Ütles, et vereproovi teeme peale ultraheli ja kuidagi see kõik venib päris pikaks. Loodan, et midagi tõsist ei ole. Kaelas on ebameeldiv tunne ja üle terve kaela. Ei tea kas see on sellega seotud või mitte. Homme lähen alles perearstile, et kirurgi juurde saatekirja saada, sest telefoni teel perearst ei kirjuta midagi, tahab mind alati ka näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see perearst ei nõudnud kohe et samaaegselt tehtaks biopsia?

Oleks võinud tõesti biopsia kohe teha, aga mina ei osanud ka küsida. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lümfisõlm katsudes on valus, kas annab seda kohta mudida ja kas see on pehmekoeline? Kui jah, siis pole nii hull asi. Kindlasti lase proov võtta kui määratakse ja lase ka korduv uh teha, et näha uuesti mõõtmeid.
Minu lugu noore inimese kohta on väga kole, mis sai alguse suurenenud lümfisõlmest, aga minul oli väga suur see, ei olnud valus ega saanud ka mudida, oli selline kõva tükk ja nõelbiopsia, mida võeti kolmest kohast, oli korras, aga lümfisõlme eemaldamisel ja uuringule saates selgus kahjuks pahaloomuline lümfisõlme kasvaja – klassikaline Hodsgini tõbi. Nõelbiopsiat tehes ei pruugi nõel sattuda nii-öelda vähirakkude koldesse ja sellest tulenevalt oli ka proov korras.
See ei ole minu hirmujutt sinule vaid see on selleks, et sa ise käiksid arstidele niipalju pinda kuni selgub tõde ja kui see tulemus on hea, siis on kõik korras. Mina olin ise see, kes käis pinda ja tekkisid ka muud kaebused, aga arste ei huvitanud senikaua kuni sattusin tõeliste arstide juurde Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus kõik selgus.

Tänud pika ja põhjaliku vastuse eest!Loodan, et kõik terved nüüd! Kas oskate soovitada Tartu Ülikooli kliinikumist mõnda head arsti? Kui kaela katsun ei tunne ma seal midagi. Siiani olengi ise peale käinud alates esimesest külastusest perearstile kaelavaluga. Mulle jääb mulje, et ma peangi peale käima, sest arst vaatab mulle sellise näoga otsa, et mida te soovite…??? Ütles, et vereproovi teeme peale ultraheli ja kuidagi see kõik venib päris pikaks. Loodan, et midagi tõsist ei ole. Kaelas on ebameeldiv tunne ja üle terve kaela. Ei tea kas see on sellega seotud või mitte. Homme lähen alles perearstile, et kirurgi juurde saatekirja saada, sest telefoni teel perearst ei kirjuta midagi, tahab mind alati ka näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin enne pikalt enda loost, tahan lisada veel seda, et vereproovid olid mul ideaalses korras.
Kas kurk on ka valutanud selliselt kummaliselt nagu oleks meeletu kurguvalu ja õhtuks on nagu kadunud, aga hommikul tõustes taas kurk valus?
Kuna mina jõudsin oma looga otsapidi allergoloogi juurde Ülikooli kliinikumis, siis tema tegi kiirsuunamise mulle Ülikooli kliinikumis dr Labotkini juurde, kes on onkokirurg ja tema vaatas minu nii-öelda kaelal oleva muna peale, et siin on midagi tõsist (enne olin jooksnud perearsti ja Järvamaa arstide vahet ning ka Tartu arst võttis biopsiat ning keegi neist ei osanud lugeda tehtud kompuutri vastust, kus tegelikult tulid välja veel mõned suurenenud lümfisõlmed, aga neile ei pööranud keegi tähelepanu). Kui oli selgunud minu diagnoos, tehti kohe kiirelt mulle uus kompuuter ja PET (süstitakse märkainet ja siis tehakse ülesvõte, sinna kuhu märkaine koguneb, on haiguskolded).
Ära anna kindlasti alla, lase perearstil saata end hematoloogi vastuvõtule, minu raviarst on kliinikumis Jane Lehtmaa, kes on ka hematoloog ja väga tark ja ülimalt tore arst. Las ta teeb sulle need vereproovi analüüsid ka ära, aga lase samal ajal omale hematoloogile aeg panna. Ainult ise nõudes ja vähegi loogiliselt asjadele lähenedes saab parima tulemuse. Kindlasti ei tohi oma jonni jätta!
Küsin veel igaks juhuks ega öiseid higistamisi ole? Või ebamäärast külmatunnet? Või ka teatud toiduainete või paljude suhtes, et ei tea, ei taha enam nagu seda süüa ja see pole see, mida tahaks ja üldse ei tea, mida sööks, ükski asi ei istu nagu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:53; 12.06 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lümfisõlm katsudes on valus, kas annab seda kohta mudida ja kas see on pehmekoeline? Kui jah, siis pole nii hull asi.

Minu lähisuglasel avaldus ka vähk niimoodi, et kaela lümfisõlmed olid paistes, aga temal olid siirded lümfiõlmedes ja need olid väga valusad puutumisel ning kaelal olid just kõvad valulikud mügarikud. Seega ei ole alati nii, et kui on valus, siis ei ole asi hull.

Teemaalgataja, ära nüüd meie vähijuttudest kinni haara, minu sugualsel oli terve kael neid täis, välja nägi nagu mumpsi põeks, mitte ei olnud üks väike sõlmeke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin enne pikalt enda loost, tahan lisada veel seda, et vereproovid olid mul ideaalses korras.
Kas kurk on ka valutanud selliselt kummaliselt nagu oleks meeletu kurguvalu ja õhtuks on nagu kadunud, aga hommikul tõustes taas kurk valus?
Kuna mina jõudsin oma looga otsapidi allergoloogi juurde Ülikooli kliinikumis, siis tema tegi kiirsuunamise mulle Ülikooli kliinikumis dr Labotkini juurde, kes on onkokirurg ja tema vaatas minu nii-öelda kaelal oleva muna peale, et siin on midagi tõsist (enne olin jooksnud perearsti ja Järvamaa arstide vahet ning ka Tartu arst võttis biopsiat ning keegi neist ei osanud lugeda tehtud kompuutri vastust, kus tegelikult tulid välja veel mõned suurenenud lümfisõlmed, aga neile ei pööranud keegi tähelepanu). Kui oli selgunud minu diagnoos, tehti kohe kiirelt mulle uus kompuuter ja PET (süstitakse märkainet ja siis tehakse ülesvõte, sinna kuhu märkaine koguneb, on haiguskolded).
Ära anna kindlasti alla, lase perearstil saata end hematoloogi vastuvõtule, minu raviarst on kliinikumis Jane Lehtmaa, kes on ka hematoloog ja väga tark ja ülimalt tore arst. Las ta teeb sulle need vereproovi analüüsid ka ära, aga lase samal ajal omale hematoloogile aeg panna. Ainult ise nõudes ja vähegi loogiliselt asjadele lähenedes saab parima tulemuse. Kindlasti ei tohi oma jonni jätta!
Küsin veel igaks juhuks ega öiseid higistamisi ole? Või ebamäärast külmatunnet? Või ka teatud toiduainete või paljude suhtes, et ei tea, ei taha enam nagu seda süüa ja see pole see, mida tahaks ja üldse ei tea, mida sööks, ükski asi ei istu nagu?

Kurguvalu on hommikul küll, aga see võib olla refluks. Külmavärinaid ei esine, toiduainete suhtes on kõik hästi. Perearstil käidud tema konsulteeris ultraheli arstiga ja arvasid, et kirurgile vastuvõtuks ei ole põhjust. See on normaalne leid. Küsisin perearstilt, et kas peaks millalgi uuesti UH tegema? Perearst vaatas otsa ja ütles ei ole vajadust. Hetkel ei ole rohkem sellega tegelenud ja olen halvad mõtted peast visanud. Midagi ei valuta ja kõik tundub nagu ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lümfisõlm katsudes on valus, kas annab seda kohta mudida ja kas see on pehmekoeline? Kui jah, siis pole nii hull asi.

Minu lähisuglasel avaldus ka vähk niimoodi, et kaela lümfisõlmed olid paistes, aga temal olid siirded lümfiõlmedes ja need olid väga valusad puutumisel ning kaelal olid just kõvad valulikud mügarikud. Seega ei ole alati nii, et kui on valus, siis ei ole asi hull.

Teemaalgataja, ära nüüd meie vähijuttudest kinni haara, minu sugualsel oli terve kael neid täis, välja nägi nagu mumpsi põeks, mitte ei olnud üks väike sõlmeke.

Mul ei ole lümfisõlm paistes ja ei valuta. Kaelavalud on küll, aga seda just nendes piirkondades kus kaeal lümfid on. Hetkel valusid enam pole. Ma ei haara kinni vähi jutust, sest olen need mõtted peast visanud ja elan edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.06 22:01; 09.06 23:55; 12.06 18:43; 12.06 18:51; 12.06 18:53; 12.06 18:55; 19.06 12:55; 19.06 12:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Lümfisõlm kaelal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.