Esileht Sünnitus Ma ei tea, aga kas ainult minule tundub, siis enamus kannab oma lapsi üle 40 ndl?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ma ei tea, aga kas ainult minule tundub, siis enamus kannab oma lapsi üle 40 ndl?

Postitas:

Küsimus teemas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nii, lihtsalt need muretsevad (alusetult!) rohkem, kellel üle \”tähtaja\” läheb ja kirjutavad rohkem. (37)38-42 on normaalne ajaline sünnitus. Ülekandlus on üle 42 nädala.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 13:48; 16.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska öelda jah, eks see lõpu ärevus on piisavalt suur ja sõnavõtte on ehk ka rohkem 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on jäänud mulje, et kõik eeldavad, et sünnitavad 37. nädalal ja siis kui kohe ei juhtu, siis pettuvad.

Minu tutvusringkonnas on varem sünnitamine harv nähe ja enamuses lähevad üle tähtaja.

Ise eeldasin nii esimesel kui ka sellel korral, et läheb üle. Ongi mõnus rahulik olla, mitte ei närvelda üle.

Seekord õnneks pole ka totraid helistajaid, kes hakkaksid ootust ilmaaegu üles kruttima…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]MinuPäike kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ulekantus on ikka alates 40-st nädalast. Max 42 lastakse kanda ja siis ikka kutsutakse esile. Ilmselt siin rohkem esmasynnitajaid ja nende puhul ongi yle kandmine tavalisem.[/tsitaat]

Ülekandlus on alates 42 ndl, ajaline beebi (37)38-42 ndl. Enneaegsus ja ülekandlus ei ole normaalsed, aga näiteks 41+5 sünnitada on niisama normaalne kui 38+2!

40+0 on esiteks arvutuslik. Selles arvutuses on lihtne eksida ja teiseks ei kesta rasedus alati 40 nädalat. Erinevate naiste normaalsete täis kantud raseduste pikkused on erinevad isegi kuni paar nädalat. Seega on antud vahemik 38-42, ja tähtaeg 40+0 seal keskel tegelikult ei oma mingit tähendust. Põhiline, et sünnitus mahuks vahemikku. Mõistlikum oleks, kui arstid ei annaks üldse kuupäevalist tähtaega, vaid annakski vahemiku, aga tähtaega on meil süsteemil kahjuks tarvis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 13:48; 16.02 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub. Mul tutvusringkonnas vastupidi, täpseid sünnitajaid väga palju.

Ise sünnitasin varem, 38. nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tundu vaid nii.

Statistiliselt on ca 70% üle 40-nädala kandmisi.
umbes 5% sünnivad tähtajal ja keskeltläbi 25% enne 40.nädala täitumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.laps 36+5
2. laps 40+0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Sünnitus Ma ei tea, aga kas ainult minule tundub, siis enamus kannab oma lapsi üle 40 ndl?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.