Esileht Rasestumine ja lapse ootamine ma olen algaja

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: ma olen algaja

Postitas:

Tere naised,
nagu ka minu teema pealkiri ütleb, siis olen täitsa algaja inimene siin foorumis(nii naljakas kui see ka ei tunduks). Ma pole kunagi triipe püüdnud, kuid nüüd mehega otsustasime, et aeg on sealmaal ja võiks lapsesaamisele mõtlema hakata. Me oleme nüüdseks elanud koos üle kahe aasta, kaitsevahendeid pole me kasutanud, ma pole kunagi ka pille söönud. Natukene ajab hirmu nahka see, et ma pole siiani nö “juhuslikult” beebi ootele jäänud(kui oleks jäänud, siis oleks meil mõlemal hea meel olnud), ning pähe ronivad igasugused mõtted, stiilis- äkki on mul miskit viga jne. Selle küsimusega pole ma siiani arsti juurde pöördunud, alguses katsetaks nö omal käel, ning kui see tulemusi ei too, siis pöörduks murega kliinikusse. Miks ma siia kirjutan? Põhjus on see, et äkki mõni nutikam oskab mind juhendada, et mismoodi ja mida teha. Ma olen siin foorumis palju ringi vaatanud, googeldanud jne. Natukene keeruline on minu jaoks see, et ma ei ole kursis igasuguste spets terminitega, mida te siin kasutate ning mõni lause, mis sisaldab palju numbreid ja lühendeid on minujaoks segane. Minu tsükkel on väga varieeruv, see võib olla 32 päeva, aga võib olla ka 38 päeva. Mistõttu on raske aru saada, millal on ov. Ega ausaltöeldes mul pole siiani sellest ovˇst sooja ega külma olnud ning seetõttu pole ma ka eriti mingisuguseid muudatusi täheldanud. Olen välja uurinud enda jaoks ka selle, et ilmselt pean ostma omale ov testi, et siis saaksin kindel olla. Ma tänan ette kõiki, kes vastavad ning aitavad.
Palun vabandust, kui mu tekst liiga rumal tundub. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 19:47; 05.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun, et kui te olete kaks aastat kaitsevahenditeta vahekorras olnud ja mees ei käi kuskil väljamaal tööl, ehk et on koguaeg saadaval, siis võiks siiski pigem arstiga kontsulteerida. Väga vähe tõenäoline, et aktiivse suguelu korral olete kahe aasta jooksul absoluutselt iga kord õigest ajast mööda põigelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun, et kui te olete kaks aastat kaitsevahenditeta vahekorras olnud ja mees ei käi kuskil väljamaal tööl, ehk et on koguaeg saadaval, siis võiks siiski pigem arstiga kontsulteerida. Väga vähe tõenäoline, et aktiivse suguelu korral olete kahe aasta jooksul absoluutselt iga kord õigest ajast mööda põigelnud.

Nõustun.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 01:42; 05.03 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun, et kui te olete kaks aastat kaitsevahenditeta vahekorras olnud ja mees ei käi kuskil väljamaal tööl, ehk et on koguaeg saadaval, siis võiks siiski pigem arstiga kontsulteerida. Väga vähe tõenäoline, et aktiivse suguelu korral olete kahe aasta jooksul absoluutselt iga kord õigest ajast mööda põigelnud.

Nõustun.

Nonii, nüüd ma hakkangi muretsema:( Esmaspäeval panen naistearsti juurde aja kinni ning ka viljatusravikeskusesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 19:47; 05.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ennast liialt maha materda, probleem ei pruugi olla üldse Sinus. Ja võibolla on see lihtsalt mingi pisiasi, ole rahulik ja käi arstidel ära ning eks siis näeb edasi. Tavaline naistearst muidu ei saa sulle üldse abiks olla, saab vaid teha suguhaiguste analüüsid pm ja uh aparaadid on neil nkn nadid. Aga ära võib vast ikka käia. Viljatusraviarstile soovitan jah otse pöörduda ja koos mehega ikka.

Küsi kindlasti ureaplasma analüüs ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.03 01:42; 05.03 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei pea tähendama, et teil kummalgi midagi viga oleks! Jah, valdav enamik rasestub oluliselt pingutamata, aga on täiesti võimalik, et sperma lihtsalt ei ole munarakuni jõudnud selle 24h (!!!) sees, kui viljastumine võimalik on.

Mina ei rasestunud samuti ligi kahe aasta jooksul – mul on regulaarne tsükkel, mis aasta lõikes 1-3 päeva võrra liigub, aga mens. algas alati nädala keskel. Vahekorras olime praktiliselt alati ainult nädalavahetusel, seega rasestumine võimatu ja minu mehel sellist spermat ei ole, mis päevi elus püsiks järelikult 🙂

Nüüd jäin rasedaks Clearblue OV teste kasutades kolmandal korral.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõus viimase vastajaga. Ei tasu kohe muretsema hakata, et midagi on kindlasti viga.
Tehti üks uuring mis näitas, et naistest kes viljatusraviarstile pöörduvad seoses sellega et pole pikama aja jooksul rasestunud vaid 13% oskas öelda millal neil üldse ovulatsioon toimub ehk neil polnud aimugi millal kuust on see lühike viljakas aeg millal rasestuda võib.
Seega ma arvan, et võiks kõigepealt selle endale selgeks teha ja natuke õigel ajal proovida vahekorras olla.
Kui käid metsas pimesi püssi paugutamas mitu aastat lootuses et mõni lind ehk ette jääb, siis ma usun et see tõenäosus pihta saada lihtsalt suvalise põõsa poole tulistades teadmata kas seal mõni lind ka on on ju suhteliselt väike…

Ma soovitaks lugeda neid kahte artiklit:
https://www.fertilityfriend.com/Faqs/#/Faqs/How-To-Get-Pregnant.html

https://www.fertilityfriend.com/Faqs/#/Faqs/Ovulation.html

Soovin edu! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Halloo inimesed, kui inimene regulaarselt (mitte ainult nädalavahetustel!) suguelu elab ja pole kahe aasta jooksul rasedaks jäänud, siis on põhjust ikka muretseda!

Käi lase ennast ja meest kontrollida, see ootamine küll mingit kasu ei too.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui käid metsas pimesi püssi paugutamas mitu aastat lootuses et mõni lind ehk ette jääb, siis ma usun et see tõenäosus pihta saada lihtsalt suvalise põõsa poole tulistades teadmata kas seal mõni lind ka on on ju suhteliselt väike…

aiiii kui hea, nii täpselt 😀 😀 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi midagi siin ebatõenäolist olla. Meil eksmehega oli ka väga kaua aktiivne suguelu. Mitte mingeid vahendeid ei kasutanud. Kui ühel hetkel olin rase:)
Kui tita on plaanis,siis tuleks ov jälgima hakata. Minu arst soovitas ov ajal ülepäeviti vahekorras olla. Ja kui mõnda aega ei ole õnnestunud,siis arsti juurde minna. Võetakse sinult ja mehelt analüüsid. Ja vajadusel saadetakse ka laparoskoopiasse. See on operatsioon. Vaadatakse emakat ja munajuhasid. Munajuhad võivad umbes olla.
Ma soovin sulle peagi rasvaseid triipe:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekooli foorumit lugedes peetakse aasta jooksul mitte rasestumist kindlasti “arstiabi vajavaks”, aga päriselu ei käi mingi statistilise keskmise ega õpikuteksti järgi. Ega arstile minekus midagi halba pole, aga kohe suurelt muretsema hakata ja end viljatuks pidada ka pole põhjust.
Meil oli rasedusvastaste vahenditeta suguelu 3a enne kui rasedaks jäin. Ise jõudsin jah sel ajavahemikul mõned korrad arstil käia, mingit põhjalikku analüüsiderodu ei tehtud. Tavaanalüüsid, üks arst kirjutas ka duphastoni, mille tagajärjel kadus iha üldse ja võtsin 1,5kuuga 8kg juurde. Meest arstile ei saatnudki, oli meie otsus, et lihtsalt elame. Soov oli suur, aga otsustasime, et kunstliku tegemiseni ei lähe. Tuleb, siis tuleb. Kusjuures olime mõlemad 30+.
Ja tuligi ise. Sai tehtud ööl, mil ma sain närvivapustuse. Ei tea, mis asi seal vallandus, et järsku see ühendumine siis toimis. Teine tuli hoopis planeerimata ja jumala valel ajal tehtuna (5p enne päevi).
Mul on ka sõbranna, kel tervisega kehvad lood ja päevi pm pole. No see naistevärk ikka pubekast saati täitsa haige. Ja jõudsid nad mehega juba peaaegu lapsendamiseni, loobusid natuke enne lõppotsust. Kuu hiljem jäi rasedaks, nüüd on 4 lapse ema 🙂 Kõik ise tulnud, kuigi päevi nt tal polegi…

Teemaalgatajal soovitaks kõigepealt minna konkreetse plaaniga arstile, et teha rutiinne kontroll ja teha kindlaks, kuidas tsükkel toimib (ov olenevalt tsükli pikkusest). Ja siis rahus edasi toimetada. No võiks ju proovida ov püüda ja jätta mees paar päeva enne kuivale, äkki õnnestub siis? Ma tean, et on jube raske end rahulikuks mõelda, aga see toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaks aastat on proovitud, siis tasuks ikkagi lihtsalt kindluse mõttes arstil ära käia ja järgi kontrollida. Täitsa julgelt võiks pöörduda näiteks Viljatusravikeskusesse http://www.itk.ee/kliinikud/naistekliinik/naistekliinikust/viljatusravikeskus või Reproduktiivmeditsiini keskusesse http://www.lapsesoov.ee/reproduktiivmeditsiini-keskus/.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine ma olen algaja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.