Esileht Pereelu ja suhted Ma pole piisavalt rikas teise ringi mehe jaoks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Ma pole piisavalt rikas teise ringi mehe jaoks

Postitas:

See kirjutis on aus tõde, mida on ilmselt paljudel valus lugeda.

Tõstan lingi Postimehest, kuid kopeerisin teksti siia.

http://naine24.postimees.ee/3978547/marin-ma-pole-piisavalt-rikas-teise-ringi-mehe-jaoks?_ga=1.66383150.124269861.1483334563

Kirjutasin paar nädalat tagasi üksikemadest, kes on tegijamatest tegijamad. Siiralt nii arvangi. Samas on mul veidi hirm neist mõnega seotuks saada, mis oleks kärgperesid punudes teoreetiliselt pentsikult lihtsalt võimalik.

Ei oma samuti täpsemat aimu, milline lapsevanem ma oleksin, aga ideaalis tahaksin olla vähemalt sama hea, kui olid minu vanemad. Nemad olid õnnelikus abielus ja kasvatasid meid koos. Mõlemad käisid tööl ja oma ajude säästmiseks ja energiavarude taastamiseks ka kumbki kaks korda nädalas trennis. Õhtuti oli neil seega aega pere jaoks kolm-viis tundi, lisaks nädalavahetused. Kohutavalt vähe, ma ütlen! Mäletan oma lapsepõlve küll õnnelikuna, aga teistele sellest rääkides toon alati eraldi helge aspektina välja need õnnelikud hetked, kui vanematel minu jaoks ekstra aega oli, ükskõik, kas siis pikem autosõit, mille ajal sai omavahel mõnusalt rääkida, puhkusereis või nädalasisene riigipüha – sülle sadanud lisapuhkus.

Mul on kahju lagunenud peredest. Kogu see traagika, et emmel-issil armastus otsa sai, lastel pole ühist aega mõlemi vanemaga korraga ja ka uutest liikmetest, kes katkisest perest kärgpere üles ehitavad. Tean muidugi ka elutervelt hästitoimivaid kärjemudeleid, mis tänaseks töötavad paremini kui algsed koosseisud, see veidi lohutab, aga enamasti kaasnevad selle peremudeli kirjeldustega lõpmatu logistiline perse, vanemate omavahelised vaidlused või siis tuim eiramine kõiges, mis lastega suhtluskorda otseselt ei puuduta.

Kas mulle tundub ainult või ongi vähem osalev lapsevanem teatud eas põnnide jaoks lihtsamini selles «hea vanema» rollis? Kes tuleb sünnipäevale tõukeratas näpus, samal ajal kui igapäevalapsevanem hoolitseb, hambad ristis, olme eest ja ei jaksa kalleid kinke teha. Halvimal juhul on tegemist veel tõprast isaga, kes elatise tasumisega nõus pole ja ema rassib siis nii tööd kui lapsevanemdamist kahe eest. Ja kes ennast paradoksaalsel kombel halvasti, majanduslikult saamatu ja läbikukkununa tunneb? Jep, ikka suure vaeva nägija. Nädalavahetused isaga – väga mõnus, aga kui nädala sees on laste uneaeg kell 21 ja emmed jõuavad töölt-poest-ringidest kuskil 18 paiku, jääb neid lastega koosolemise tunde õhtuti ikka nutumaiguliselt vähe. Mis Lottemaad, teatrid ja spaade külastused? See privileeg jääb pühapäevastele pereliikmetele.

Sellega kaasnesid absoluutselt kõik negatiivsed omadused-tiitlid, mida ühele naisele külge võimalik pookida on. Perelõhkuja, loll, kindlasti oli juba mu ema äärmiselt loll, kade, kitsi, kahtlemata kasutan kellegi lapsele mõeldud raha enda hüvedeks
«Minu mehe uus naine»

Võin huumori ja tolerantsiga läheneda igale üksikjuhtumile, mida kuulen või kõrvalt näen, olen ka ise sellises peremudelis osaline olnud, aga teate, mis? Enam nagu hästi ei tahaks. Ma olen sitke nagu rannakadakas, aga seda on minu jaoks liiga palju.

Inimesed, keda taga ei räägita, pole mõne teooria järgi ka suuremat väärt, aga mõni tsirkus võib vabalt ka ilma minuta toimuda. Olen olnud selles rollis, kus sain külge vankumatu sildi «minu mehe uus naine», mis kehtis ka viis aastat pärast kooselu algust ja sellega kaasnesid absoluutselt kõik negatiivsed omadused-tiitlid, mida ühele naisele külge võimalik pookida on. Perelõhkuja, loll, kindlasti oli juba mu ema äärmiselt loll, kade, kitsi, kahtlemata kasutan kellegi lapsele mõeldud raha enda hüvedeks (loe: kunstküüned ja muu selline, mida ma küll iial kandnud pole). Loomulikult ahnelt ablas nõid, kes rahakotirauad enda poole hoiab, mees ju maksaks küll, aga «see tema uus naine ei luba…». Rõõmustasin kordade üle, kui mind halvustavalt ajukahjustusega mimmiks ei nimetatud ja elu oleks olnud lihtsam, kui oleksin välja näinud kole ja olnud töötu, siis poleks kõik minuga kaasas käiv äkki nii suuri etteheiteid kohanud, et küllap see lapse arvelt tuleb.

Äkki ma ei sobigi sinna? Ma ei taha olla halb inimene, ma ei ole ahne ega taha odavamalt läbi saada, pole vajadust kellegi rahakoti peal liugu lasta ning ise hõlpelu elada. Lähikondlaste hinnangul pole ka ma südametu ega õel. Ma ei vihka lapsi, mis siis, et ma neid endale vähemalt seni ei soovi. Tahan olla hea, ehk: kui kellegagi pesa punun, siis sellepärast, et armastan teda. Aga ma ei oska armastama hakata kiiremini, kui see juhtub. Ma ei tea kellegi teise laste harjumusi ega eelistusi, pean need vaikselt ja samm-sammult välja uurima, selgeks tegema, meelde jätma. Ma ei saa peale suruda, et mind usaldataks, see on tohutult pikk protsess, aga äkki mind üldse peljatakse? Mis siis, kui saame lähedasteks, aga suhe kui selline puruneb? Kes siis need killud kokku pühib?

Tulen ma ikka õigel ajal selle peale, et arvutada, kas järgmine puhkusereis on see, kuhu on meie kord lapsed kaasa võtta ja sihtkoht selle järgi valida. Või kui tuleb idee nädalavahetuseks Riiga lennata ja sinna võiks idee poolest – kuid plaaniväliselt –maimukesed kaasa võtta, siis kas oleks normaalne nende emalt seda küsida või näitaks see minu täielikku ettemõtlematust, isekust ja hoolimatust tema plaanide osas?

Piisavalt rikas pole ma ka

Kapitalistlik ühiskond toimub raha kaudu ja mullegi meeldib mõnusalt ära elada. Kärgperendus on aga roppumoodi kallis, sellist mitme partneriga laste saamist võiksid endale lubada majanduslikult heal või väga heal järjel olevad inimesed. Keskmise sissetulekuga mees, kes oma kahe lapse ema juurest minema marsib, peaks ikka väga südamest järele mõtlema, kas teha uue naisega veel ühiseid järeltulijaid või piisaks olemasolevatest ja lubada neile võimalikult inimväärset kasvukeskkonda, kus ei lähe raha ainult toidu peale, vaid saab kulutada ka trennivahenditeks, hobideks, koguda ülikoolifondi, puhata ja kas või lastetoa remonti tihedamini teha kui kord 18 aasta jooksul.

Laostav projekt, see teise ringi mehega pereloomine. Ma ei ole piisavalt rikas, et osta odavaid asju, ega piisavalt rikas taaskasutuses ringleva mitme lapse isaga pereloomise jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:21; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

autor on väga purjus olnud

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:51; 15.01 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates räägib autor neist probleemidest ausalt, mida paljud ei julge tunnistada. Ma olin kihlatud mehega, kel olid lapsed. Nüüd, 15 aastat hiljem, tuleb mul tunnistada, et autoril räägib õiget juttu. Kui tunded käivad üle pea, siis loomulikult keegi ei tunnista selliseid probleeme, nagu siin teemas välja toodud. Ma näen oma sõprade kärgperedes täpselt selliseid muresid ja lahkhelisid, samuti see, et raha kulub palju rohkem, kui on üleval pidada kaks peret. Rääkimata sellest, et eraldi elavad vanemad ei saa mitte mingil moel võrdselt aega lastele panustada, sest see pole eraldi elades lihtsalt võimalik. Samuti jäetakse mainimata, et kui lahutada ja uus pere luua, siis sõpruskonnad lagunevad ja see lisab uude peresse veelgi pingeid, sest on minu ja sinu endised sõbrad + uued sõbrad. Minu naabrimees, kes on 20 aastat oma abikaasaga koos elanud ja on ligi 50-aastane, tunnistas kord ausalt, et tema enamus eakaaslased ei mõtle lahkumineku peale, sest näevad teiste pealt, mis on selle rängad tulemused ja üliharva jääb uus õnn õitsema.

Loomulikult paljudele see kirjatükk ei meeldi, kes ikka tahab avatud silmadega vaadata kärgperenduse probleemidele otsa vaadata, kui endal samad teemad kodus lahendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:21; 15.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaidlen vastu – olen mehe laste näol saanud endale väga head sõbrad. Minu jaoks ei ole mehe lapsed kunagi olnud mingi koorem, vaid lisaboonus. Oleme mehe lapsed koolitanud, alati toetanud ja ise ka neile taskuraha jaganud. Nad on nüüd täiskasvanud, oma pered – olen n.ö. kasuvanaema toredatele põnnidele. Küsitakse ikka nõu, kuidas lastega hakkama saada- kuna mul on kogemus värskem. Lapsed ise on ka tunnistnaud, et vanemate lahkuminek oli õige otsus ja kui meil käivad, siis on nii hea ja kodune tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 10:33; 16.01 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et kärgperede puhul mängib teatud rolli ka laste vanus ja arv. Kui mehel või naisel on juba suurem laps, kes on ka teismelisena ühiste vanematega elanud, siis mõistab ta võibolla paremini, kui vanemad enam koos ei ela. Kui lapsi on rohkem, nt 2 või 3 ja nad on alles väikesed, siis on neil keeruline aru saada, miks vanemad elavad eraldi ja aastate jooksul võib tekitada ka tigedus vanema suhtes, kes teise juurde läks ning see võib üle kanduda kogu vastassoole.
Selge on see, et kärgperenduse puhul peab vanematel olema väga hea sissetulek, et pidada üleval lapsi eelmises ja uues peres. Samuti peaks olema emotsionaalselt päris raske jagada end võrdselt kõigi laste vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viie aastaga ei suutnud mehe lastega ära harjuda ja nendega häid suhteid luua?

Tead, ma arvan, et sinus polegi üldse asi. Ei klappinud üks kooselu, probleemid kasvasid üle pea ja sina olid vaid viimane piisk karikas, mis “aitas” neil lahku minna. Kui see poleks olnud sina, siis oleks see olnud keegi teine. Ilmne on ka see, et niiviisi tekkinud järgmine suhe ei saagi õnnestuda. Sa olid lihtsalt “plaastersuhe”, sillaks inimeste liikumisel ebaõnnestunud suhtest vabadusse. Selliste õnnestumise tõenäosus on alla 5%. Niiet ära võta isiklikult.

EDIT: Aa, ok, teema algataja ei ole kirjatüki autor… nojah, aga mõte jääb samaks. “Sina” asendada sõnadega “see naine”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kärgperendus nõuab ikka meeletult raha jah. Kohtusin just mehega, kellel on eelmisest suhtest kolm väikest last. Elatis siis 690 eurot kuus sellest aastast. Mees on tubli, rabab mitmel rindel, et saaks elatise makstud ja ka selles mõttes tubli, et ei plaani rohkem lapsi saada. Sellegipoolest on ju juba ette selge, et uuele perekonnale jääb tal vähe aega ja ressurssi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:52; 15.01 14:03; 15.01 23:27; 16.01 17:40; 20.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mulle tundub ainult või ongi vähem osalev lapsevanem teatud eas põnnide jaoks lihtsamini selles «hea vanema» rollis? Kes tuleb sünnipäevale tõukeratas näpus, samal ajal kui igapäevalapsevanem hoolitseb, hambad ristis, olme eest ja ei jaksa kalleid kinke teha. Halvimal juhul on tegemist veel tõprast isaga, kes elatise tasumisega nõus pole ja ema rassib siis nii tööd kui lapsevanemdamist kahe eest. Ja kes ennast paradoksaalsel kombel halvasti, majanduslikult saamatu ja läbikukkununa tunneb? Jep, ikka suure vaeva nägija. Nädalavahetused isaga – väga mõnus, aga kui nädala sees on laste uneaeg kell 21 ja emmed jõuavad töölt-poest-ringidest kuskil 18 paiku, jääb neid lastega koosolemise tunde õhtuti ikka nutumaiguliselt vähe. Mis Lottemaad, teatrid ja spaade külastused? See privileeg jääb pühapäevastele pereliikmetele.

Küsimus polegi rahalistes võimalustes vaid hoopis kasvatuses ja käitumises.
Kipub väga sageli nii olema, et isegi mõistlik lahus elav lapsevanem, kes elatist korralikult maksab, hakkab seda lahus elamist lapsega kohtudes üle võlli üle kompenseerima, lapsele on kõik lubatud, mitte midagi pole keelatud, ja kui see laps oma põhikoju tagasi läheb, siis sellel peamisel lapsevanemal tuleb jälle hakata kasvatama ja kuri olema.
Jalgratas jalgrattaks, aga arva, kes lapsele rohkem “meeldib”, kas see, kes lubab lõhkemiseni komme pugida, või see, kes piirab? Kas see, kes käsib enda järelt koristada, või see, kes lubab poriste jalgadega tuppa marssida? See, kes käsib õppida ja kes käib lapsega hambaarsti juures, või see, kes jookseb lapse iga tahtmist mööda kinno ja kaubakeskusesse ja lõbutsema? See, kes käsib pool üheksa magama minna või see, kes lubab nõrkemiseni telekat vaadata?

Ja lisaks, kui ka kasvatuslikud erimeelsused saavad lahus elavate vanemate vahel mõistlikult lahendatud, siis tuleb teise ringi mehe võtnud naisel ikkagi arvestada millegi sellisega, mida ta kurameerimisperioodil ei osanud arvesse võtta – mehe lapsed on suure tõenäosusega igal teisel nädalavahetusel tema juures, nad ei pruugi temasse hästi suhtuda ja kui suhtuvadki, siis on nendest aru saamine ja sellest tulenevalt ka nendega hästi läbi saamine suure tõenäosusega keerulisevõitu asi. Tore, kui õnnestub ja kui väärtushinnangud klapivad. Aega jagada tuleb ikka paratamatult. Kui tahad meest ainult endale, siis ei ole teise ringi mees sinu jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et siiski on palju rahalistes võimalustes. Teise ringi mees üldjuhul laenu ei saa, elatis on ju kohustus. Kui on vaja laenuga suuremat elamist osta, siis kas uus naine on see, kes üksi vastutab?
Olen ka kärgperekonna liige ja kui ma oleksin seda teadanud, mis mind ootab, poleks ma seda sammu astunud. Tegelikult olen kaalunud ka lahkuminekut, ära on hakanud väsitma kogu see olukord.
Mehe eks on mulle mitmeid kordi ette heitnud, kuidas ma pean ikka arvestama, et mehel on laps ja tema on kõige tähtsam. Jah, ma mõistan seda. Aga me elame minu korteris ja kui ma tahaks vahel natuke rohkem puhata, siis mul see võimalus puudub, ma pean arvestama, et mehe laps tuleb nädalavahetusel. Elame suht väikses korteris, magamistuba ja köök- elutuba, eks see mängib palju rolli. (Hiljuti oli siin üks teemaalgatus- ma lähen hulluks. Ma ei ole selle loo teemaalgataja). Mu tuttavate seas on ka selliseid näiteid, kus mees elab naise majas ja ta panustab enamus rahast oma eelmisele perele. Naine teeb remonti, tema maja ju.

Hiljuti kohtus mu üks sõbranna mehega, kellel on kahe erineva naisega lapsed ja kuna ta näeb minu elu, siis otsustas, et ta ei arenda suhteid selle mehega. Tore mees, aga liiga palju probleeme on ette näha.
Ja samas peaksid naised ka aru saama, et mehed ei taha liiga keerulise eluga naisi. Arvan nii, et ühe korra võib elus eksida, aga kui sul on juba kahe erineva mehega lapsed, siis on seda liiga palju. Pean siin silmas lahkuminekuid, kui laste isad on surnud, siis on teine asi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga armastus kompenseerib ju kõik. Kui ikka armastad, siis kannatad kõik välja. Muide, väga õige, et selles artiklis ega ka üheski muus selleteemalises loos ei siin ega mujal pole hakatud tähelepanu pöörama sellele, mida lapsed tunnevad. Üks kägu küll eespool ütles, et teismelised saavad paremini aru, mis armastus on ja et emme-issi peavad nüüd uue armastuse pärast lahku minema, aga seegi oli öeldud rohkem vanemate seisukohast. Et nad sind pärast vihkama ei hakka. See ongi peamine. Et nad sind, head inimest, pärast vihkama ei hakkaks. Selle pärast on mõistlikum ka ise olla see pühapäevavanem, lööd kaks kärbest ühe hoobiga: saad uue parema abikaasa ja lapsed armastavad sind rohkem.

Elada tuleb osata!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust paras jalgratta leitamine see teema üldse. Igaüks teab juba iidamast aadamast, et mida rohkem lapsi, seda suuremad kulud. Ja mitte ainult toit, mida siin ühe teemas oksendamiseni keegi lahkas. Kõik kulud, abs. kõik. Ja veel seda ka, et kärgperenduse inimesed las igaüks tegeleb oma lastega ja oma eksidega ise. Mis krd jama see juba aastaid ketrub lollide seas, et “mehel oli pere, mees läks minema, leidis uue ja appi appi! kas tõesti mees ei saagi enam lapsI teha, mis nüid saab, laske meestel ometi persid luua, armatada, lapsi teha, kas te arvate et meestel, pole õigust lapsi saada, sellise imearsatibulinnutibi jutt ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:40; 15.01 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust paras jalgratta leitamine see teema üldse. Igaüks teab juba iidamast aadamast, et mida rohkem lapsi, seda suuremad kulud. Ja mitte ainult toit, mida siin ühe teemas oksendamiseni keegi lahkas. Kõik kulud, abs. kõik. Ja veel seda ka, et kärgperenduse inimesed las igaüks tegeleb oma lastega ja oma eksidega ise. Mis krd jama see juba aastaid ketrub lollide seas, et “mehel oli pere, mees läks minema, leidis uue ja appi appi! kas tõesti mees ei saagi enam lapsI teha, mis nüid saab, laske meestel ometi persid luua, armatada, lapsi teha, kas te arvate et meestel, pole õigust lapsi saada, sellise imearsatibulinnutibi jutt ju.

Midagi ei saa aru. Äkki enne õpiks kirjutamise selgeks, kui hakkad armastama ja lapsi tegema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:52; 15.01 14:03; 15.01 23:27; 16.01 17:40; 20.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kärgperendus nõuab ikka meeletult raha jah. Kohtusin just mehega, kellel on eelmisest suhtest kolm väikest last. Elatis siis 690 eurot kuus sellest aastast. Mees on tubli, rabab mitmel rindel, et saaks elatise makstud ja ka selles mõttes tubli, et ei plaani rohkem lapsi saada. Sellegipoolest on ju juba ette selge, et uuele perekonnale jääb tal vähe aega ja ressurssi.

No aga see olukord lahendataksegi tänapäeval nii, et otsitakse endale uus naine, kes pakub korterit ja süüa ja võibolla ostab riidedki selga, oma raha läheb elatiseks ja vähene järelejääv oma hobidele “sest ma pean ju ka elama”. Mingit aega lähebki see läbi, uus naine rühmab kõigi eest võidukas usus, kui palju parem naine ta on kui mehe eks… Mingil hetkel jõuab uuele naisele asi kohale, et ta põhimõtteliselt ostab omale sisse meheteenust diivanikaunistusena. Kui siis suhe puruneb, teatab mees uhkelt: “Tänapäeva naisi huvitab ainult raha!” ning lahkub püstipäi… aegsalt valmis otsitud uue naiivse näitsiku juurde, kes suures armastuses hakkab tema heaks rühmama, tundes uhkust selle üle, kui palju parem on ta mehe mõlemast eelmisest eksist…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:51; 15.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust paras jalgratta leitamine see teema üldse. Igaüks teab juba iidamast aadamast, et mida rohkem lapsi, seda suuremad kulud. Ja mitte ainult toit, mida siin ühe teemas oksendamiseni keegi lahkas. Kõik kulud, abs. kõik. Ja veel seda ka, et kärgperenduse inimesed las igaüks tegeleb oma lastega ja oma eksidega ise. Mis krd jama see juba aastaid ketrub lollide seas, et “mehel oli pere, mees läks minema, leidis uue ja appi appi! kas tõesti mees ei saagi enam lapsI teha, mis nüid saab, laske meestel ometi persid luua, armatada, lapsi teha, kas te arvate et meestel, pole õigust lapsi saada, sellise imearsatibulinnutibi jutt ju.

Midagi ei saa aru. Äkki enne õpiks kirjutamise selgeks, kui hakkad armastama ja lapsi tegema.

Jutt sai vigadega, aga mõte jääb samaks. Minu jutt inspireeritud kõikidest jurajuttudest siit ja ajakirjandusest, milles üks viimastest alles hiljuti siia torgati. Kus keegi naine laskis sellist udu ja häma, mida kirjutasin. Appi, appi, elatis suur, laske meestel ometi lapsi teha ja armastada, kas siis meestel polegi õigust peret luua jne. Oli ju tibulinnujura.
Ainult piisavalt jõukad mehed suudavad ülal pidada mitut peret. Seega probleemi pole. Eelmine naine kirjutas kenasti ilmaliigsete tundepuhanguteta kõik välja. Ja imestama paneb see, et seda üldse peab inimestele selgitama, tänapäeval. Oh seda mõistust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 13:40; 15.01 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga enamasti kaasnevad selle peremudeli kirjeldustega lõpmatu logistiline perse

Kas mu vanad silmad nägid õigesti? Niimoodi muuseas kasutataksegi avalikus tekstis selliseid sõnu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 15:51; 15.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kärgperendus nõuab ikka meeletult raha jah. Kohtusin just mehega, kellel on eelmisest suhtest kolm väikest last. Elatis siis 690 eurot kuus sellest aastast. Mees on tubli, rabab mitmel rindel, et saaks elatise makstud ja ka selles mõttes tubli, et ei plaani rohkem lapsi saada. Sellegipoolest on ju juba ette selge, et uuele perekonnale jääb tal vähe aega ja ressurssi.

mees ongi rahakott

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:51; 15.01 16:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu eksil on 3 last uue naisega lisaks meie kahele lapsele. kõigile raha küll jagub aga aega mitte.ajapuuduse tõttu kannatavad minu lapsed.
lahku läksime selle uue suhte pärast. neil kahepeale on piisavalt suur sissetulek, et elatis ei mõjuta nende pere toimetulekut.
seega kui oled ise hästi teeniv naine, pole oluline kui palju sul mehel lapsi eelmisest elust on.
eriti kui saad endale väga hea palgaga mehe.samuti tasub uurida ega mehe eksnaine miinimupalgaline pole.siis on alati raha vähe.min elatisest ei piisa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu eksil on 3 last uue naisega lisaks meie kahele lapsele. kõigile raha küll jagub aga aega mitte.ajapuuduse tõttu kannatavad minu lapsed.
lahku läksime selle uue suhte pärast.

Ja need uued naised nüüd kelgivad siin oma suuremeelsusega, kuidas nad lubavad ja koguni käsivad ega tee vähimatki numbrit sellest, et nn isa oma lastele elatist maksab. Lastel isa küll ei ole, aga raha on, sest issi uus armastus on lihtsalt niivõrd tore inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja need uued naised nüüd kelgivad siin oma suuremeelsusega, kuidas nad lubavad ja koguni käsivad ega tee vähimatki numbrit sellest, et nn isa oma lastele elatist maksab. Lastel isa küll ei ole, aga raha on, sest issi uus armastus on lihtsalt niivõrd tore inimene.

Mahajäetud pere jaoks polegi lahkuminekus mitte midagi toredat. Hea siis, et rahagi on, paljudel pole sedagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:52; 15.01 14:03; 15.01 23:27; 16.01 17:40; 20.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui selle kirjatüki autor ikka tegelikult ka eksisteerib, siis on ta lihtsalt loll, kes on kaotajaks sündinud. Teise ringi mehe omamine on lihtsalt elementaarne võimu küsimus, kumb naine, kas esimene või teine, suudab oma sõna selles kärgpere süsteemis maksma panna ehk kumma kasutada on olulisem osa mehe finantsidest.
Või kuidas mehe esimese ringi naisel on lihtsam vaene olla, kui mees juhtub ta koos lastega maha jätma ja omale võimuka teise naise võtma, kellega samuti lapsed soetab?
Vaesemapoolne naine muidugi ei olegi kunagi eriti tark, vastasel korral ta ei oleks vaene.
Ma elan juba ligi 20 aastat nn teise ringi mehega, vaene ma just ei ole, aga kogu pere jooksev raha nii meie ühiste laste kasvatamiseks, hobideks, majapidamiseks kui perereisideks tuleb mehe rahakotist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 23:47; 18.01 22:49; 20.01 21:46; 20.01 21:48; 20.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu eksil on 3 last uue naisega lisaks meie kahele lapsele. kõigile raha küll jagub aga aega mitte.ajapuuduse tõttu kannatavad minu lapsed.
lahku läksime selle uue suhte pärast.

Ja need uued naised nüüd kelgivad siin oma suuremeelsusega, kuidas nad lubavad ja koguni käsivad ega tee vähimatki numbrit sellest, et nn isa oma lastele elatist maksab. Lastel isa küll ei ole, aga raha on, sest issi uus armastus on lihtsalt niivõrd tore inimene.

mis suuremeelsusega? mehe lapsed kuuluvad ka meie perre, nad on minu tütre poolõed. Isa ei ole kunagi neil ära kadunud, väga head suhted on, kuigi tüdrukud eelistavad minuga rohkem suhelda.
Ära näe igal pool tonti. Minu tutvuskonnas on kõigil lahkuläinud isadel suhted lastega väga head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 10:33; 16.01 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvuskonnas on kõigil lahkuläinud isadel suhted lastega väga head.

Kui palju neid sul seal tutvuskonnas siis on? Ja mis pagana “head suhted”? Mul on oma kaugete sugulastega Prantsusmaal ka täitsa head suhted – ikka helistame ja tsätime ja käime külas.
Aga kui nad peaksid mu vanemad olema, siis tuleks küll öelda, et mul pole vanemaid.
Ma ei saa aru saamagi, kuidas seda ei mõisteta. Kodunt välja kolinud isa, mingi teise naisega elav isa, isa, kes ei ole ema mees, ei ole täisväärtuslik isa, ükskõik kui “head suhted” sul temaga on.
Sama käib ema kohta. Pealegi ei süüdista ma siin praegu kedagi eraldi, vaid lihtsalt konstateerin fakti: lahkuläinud vanemad ei ole enam vanemad, lastel ei ole enam peret ja nende suure õnne ning rahulolu võite kirjutada ainult oma fantaasia arvele, mis peab teid rahustama. See, et lapsed väga palju välja kannatavad ja ei teegi skandaali ega tõsta iga päev kisa, ei tähenda veel, et nad on õnnelikud ja rahul.

See laste rahulolu ja rõõmu toonitamine on sama rõve kui vägistaja ütleb vägistatavale: sul on ju hea, on ju, eks ju? Ja räägib teistele ka, et ta ise tahtis.

Kui ringi tõmbate, siis vähemalt tunnistage, et jama küll, aga me teisiti ei saanud, ihu nõudis. Lapsed tuli ohvriks tuua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees jättis oma exi maha pärast seda, kui tuli välja, et naine oli teda üle aasta kolleegiga petnud ning teadmata kumamst siis selle aja jooksul lausa 2 aborti teinud. Ex muidugi ei eita seda ise ka.

Mehel oligi õigus ta maha jätta, arusaadav ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju neid sul seal tutvuskonnas siis on? Ja mis pagana “head suhted”? Mul on oma kaugete sugulastega Prantsusmaal ka täitsa head suhted – ikka helistame ja tsätime ja käime külas.
Aga kui nad peaksid mu vanemad olema, siis tuleks küll öelda, et mul pole vanemaid.
Ma ei saa aru saamagi, kuidas seda ei mõisteta. Kodunt välja kolinud isa, mingi teise naisega elav isa, isa, kes ei ole ema mees, ei ole täisväärtuslik isa, ükskõik kui “head suhted” sul temaga on.
Sama käib ema kohta. Pealegi ei süüdista ma siin praegu kedagi eraldi, vaid lihtsalt konstateerin fakti: lahkuläinud vanemad ei ole enam vanemad, lastel ei ole enam peret ja nende suure õnne ning rahulolu võite kirjutada ainult oma fantaasia arvele, mis peab teid rahustama. See, et lapsed väga palju välja kannatavad ja ei teegi skandaali ega tõsta iga päev kisa, ei tähenda veel, et nad on õnnelikud ja rahul.

See laste rahulolu ja rõõmu toonitamine on sama rõve kui vägistaja ütleb vägistatavale: sul on ju hea, on ju, eks ju? Ja räägib teistele ka, et ta ise tahtis.

Kui ringi tõmbate, siis vähemalt tunnistage, et jama küll, aga me teisiti ei saanud, ihu nõudis. Lapsed tuli ohvriks tuua.

Täpselt nii see on. Minu eks räägib ka alati, kui toredasti kõik on ja lapse elu on nii tore. Seda, et laps vahel nutab, et issit ei ole, seda ta ju näe. Mida laps tunneb, et issi kasvatab nüüd võõraid lapsi, mis laps tunneb, kui kohtume ta isaga lasteaias, mina viin meie last, issi viib võõrast last, see pole kellegi asi. Muidugi ei ole see päriselt enam tema isa ega see uus perekond ei ole tema perekond, seal on ta külaline. Kõik need vahvad vahetused tulevad ikkagi laste arvelt, imelik, et seda siis endale ei julgeta tunnistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:52; 15.01 14:03; 15.01 23:27; 16.01 17:40; 20.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik need vahvad vahetused tulevad ikkagi laste arvelt, imelik, et seda siis endale ei julgeta tunnistada.

Ma ka ei saa aru, kuidas täisaruga inimesed endale kinnisilmi, sõrmed kõrvas, sisendavad, et kõik on korras, kõik on täpp-selt nagu enne, laps ei kaota midagi, ta on õnnelik jne. Milline enesepettus.
Lisaks on selgelt märgatav, kuidas neis lahutusteemades tegelikult üldse lastest ei räägita, nagu neid ei oleks olemaski.

Jah, ma ei räägi vägivaldsest suhtest, kus üks on märatsev alkohoolik või poolsurnud narkar. Ma räägin ikka sellest, kuidas “tunded said otsa”.
Pubekad teevad lapsi. Kui kahju on lastest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei saa aru, kuidas täisaruga inimesed endale kinnisilmi, sõrmed kõrvas, sisendavad, et kõik on korras, kõik on täpp-selt nagu enne, laps ei kaota midagi, ta on õnnelik jne. Milline enesepettus.
Lisaks on selgelt märgatav, kuidas neis lahutusteemades tegelikult üldse lastest ei räägita, nagu neid ei oleks olemaski.
Jah, ma ei räägi vägivaldsest suhtest, kus üks on märatsev alkohoolik või poolsurnud narkar. Ma räägin ikka sellest, kuidas “tunded said otsa”.
Pubekad teevad lapsi. Kui kahju on lastest.

No see “laps ei kaota midagi, laps on isegi õnnelik” ei pruugi olla enesepettus ka siis, kui perekonnas olid pidevad tülid.

Mis sa arvad, kui tore on olla laps sellises kodus, kus sa oled sunnitud pealt vaatama-kuulama oma vanemate pidevaid tülisid? Mul on kogemus – ei ole eriti tore! Nii et mina lapsena ausalt soovisin, lausa “nõidusin”, et vanemad lõpuks ometi lahku läheksid ja olin õnnelik, kui nad lõpuks läksidki lahku. Sest ma tahtsin lihtsalt kodurahu ja selle ma ka sain. Ja oleks võinud tõesti veidi varemgi lahutada.

Aga kui kärgperendusest rääkida, siis loomulikult on raske, kui laste arv, keda ühel inimesel oma sissetulekust ülal pidada tuleb, kasvab väga suureks. Kui mehele on jõukohane pidada ülal 2-3 last, ei pruugi mehele enam sama jõukohane olla ülal pidada 4-5 last. Selline kärgperendus, kus ühe inimese (ütleme, mehe) laste arv kasvab suureks – see toimib materiaalselt valutult tõesti ainult siis, kui vähemalt üks (mees või siis uus naine) on piisavalt jõukas sellise elustiili jaoks. Jah, paljude lastega kärgperendus on kallis elustiil. Siin polegi nagu midagi vaielda.

(Minu isal oli kokku 3 last, seega mitte jahmatavalt suur arv, ja need sai ta ülal peetud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin kindel, et nüüd lendavad peale kõik kaks kägu, kes oma vanemate lahutuse üle rõõmsad olid. Aga äkki oleks veelgi rõõmsamad olnud, kui vanemad oleksid õppinud läbi saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik need vahvad vahetused tulevad ikkagi laste arvelt, imelik, et seda siis endale ei julgeta tunnistada.

Ma ka ei saa aru, kuidas täisaruga inimesed endale kinnisilmi, sõrmed kõrvas, sisendavad, et kõik on korras, kõik on täpp-selt nagu enne, laps ei kaota midagi, ta on õnnelik jne. Milline enesepettus.
Lisaks on selgelt märgatav, kuidas neis lahutusteemades tegelikult üldse lastest ei räägita, nagu neid ei oleks olemaski.

Jah, ma ei räägi vägivaldsest suhtest, kus üks on märatsev alkohoolik või poolsurnud narkar. Ma räägin ikka sellest, kuidas “tunded said otsa”.
Pubekad teevad lapsi. Kui kahju on lastest.

Tänapäeval saadakse lapsi üldse ilma meheta ehk spermadoonori abil – ühiskond on selle valiku ilma vastu vaidlemata aktsepteerinud. Miks selle koha pealt keegi sõna ei võta, vaid räägitakse naiste õigustest ilma mehe poolse sekkumiseta lapsi saada ja looteid kaotada? Kuidagi silmakirjalik ei tundu nendest “õnnetutest” lastest rääkida, kes isaga 24/7 ühe katuse all ei ela, aga kelle isa kuhugi jäädavalt ei kao?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 23:47; 18.01 22:49; 20.01 21:46; 20.01 21:48; 20.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval saadakse lapsi üldse ilma meheta ehk spermadoonori abil – ühiskond on selle valiku ilma vastu vaidlemata aktsepteerinud. Miks selle koha pealt keegi sõna ei võta, vaid räägitakse naiste õigustest ilma mehe poolse sekkumiseta lapsi saada ja looteid kaotada? Kuidagi silmakirjalik ei tundu nendest “õnnetutest” lastest rääkida, kes isaga 24/7 ühe katuse all ei ela, aga kelle isa kuhugi jäädavalt ei kao?

Minule räägid seda või? Mina ei ole see ühiskond, kes vastu vaidlemata lastevabrikuid aktsepteerib. Kust sa võtad seda üldse, et mulle siin selle koha peal moraali loed?!
Üldse, väga tüütu on, kuidas ükskõik millise probleemi puhul tullakse välja mingi teise probleemiga, et “miks seda aktsepteerid?” Aga ei aktsepteerigi. Võta ennast kokku nüüd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 15.01 13:00; 15.01 22:34; 16.01 11:00; 16.01 11:02; 17.01 23:53; 18.01 20:40; 20.01 20:23; 20.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval saadakse lapsi üldse ilma meheta ehk spermadoonori abil – ühiskond on selle valiku ilma vastu vaidlemata aktsepteerinud. Miks selle koha pealt keegi sõna ei võta, vaid räägitakse naiste õigustest ilma mehe poolse sekkumiseta lapsi saada ja looteid kaotada? Kuidagi silmakirjalik ei tundu nendest “õnnetutest” lastest rääkida, kes isaga 24/7 ühe katuse all ei ela, aga kelle isa kuhugi jäädavalt ei kao?

No see on ikka hoopis teine teema ju. Kui lapsel pole isa kunagi olnudki, siis ei oska ta seda ka taga igatseda. Siin on juttu lastest, kellel oli terve perekond olemas, suhted isaga välja kujunenud ja siis äkki isa lahkub ja tema perekond ja elukorraldus muutuvad. Minu sõbranna sai doonorspermaga lapse, tal on väga tore perekond ja laps õnnelik. Tema elus pole mingeid muutusi olnud, kõik on algusest peale paigas. Lahkuminek on ikka hoopis midagi muud ja pühapäevaisa pole enam see, mis pärisisa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 11:52; 15.01 14:03; 15.01 23:27; 16.01 17:40; 20.01 21:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Ma pole piisavalt rikas teise ringi mehe jaoks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.