Esileht Kodunurk Maja ehitus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Maja ehitus

Postitas:

Tahaks oma kodu, oma maja. Arutasim, kas osta krunt ja ehitada või osta maja.
Millised on Teie mõtted ja kogemused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kaalusin sama. Küsisin pakkumisi Ritsust, Kastellist ja paarist kohast veel. Ikka tuli krunt + majakarp + sisetööd kokku kallimad kui valmismaja ostmine. Eelis olnuks muidugi see, et saaks maja täpselt oma soovide järgi tellida. Puuduseks igavene asjaajamine ja sekeldamine (krundi ost, kes valab vundamendi, kes teeb elektritööd, kasutusloa taotlemine jne). Lõpuks ostsime valmismaja. Kui on aega oodata ja vaadata, siis võib üsna hea pakkumise otsa sattuda, kui müüjal müügiga kiire. Või kui on pikalt müüdud, tee oma pakkumine; sageli võetakse vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime vana sara ja sisuliselt ehitasime ringi, st. uue. Miks just nii? Sest asukoht (keset Eestit), naabrus, loodus, kommunikatsioonid-liitumised väga head. Lisaks saime enne rahareformi ostetud ja omanikuga hea diili. Laenu maksime juba kuue aastaga ära ja just eelmise aasta lõpul käis hindaja, kes hindas maja VÄGA kõrgelt. Aga me oleme ka roppu tööd siin teinud! Kive ja kände autoga vedanud, rohinud, saaginud, lõhkunud, vedanud, kaevanud, süvendanud, täitnud… oeh. Suurelt jaolt mehega kahekesi, aga on ka mitmeid päris tõhusaid talgupäevi olnud (näiteks vana laastukatuse mahavõtt, põletamine ja uue pealepanek, krundi puhastamine lepavõsast, jõeäärse puhastus jne).
Mäletan, kuidas ma autoga kive põllunurka vedasin ja siis ühe mahalaadimise ajal jalgupidi ümarate-libedate maakivide vahele kinni jäin. No ei saa ei edasi ega tagasi. Telefon autos ja abi ei saa ka kutsuda. Olin veel nii lollakalt auto (buss õigemini) taga, et mind polnud tee peale näha ka. Kisa palju tahad, keegi ei oska otsida.
Mees oli oma tööhoos ja ei pannud mitu tundi tähele, et mind polegi. Siis enne õhtut hakkas ikka otsima ja sain päästetud, aga nädal aega ei saanud jalale astuda ka. õnneks luud olid terved, olin vaid üsna tugevalt muljuda saanud.
Teinekord tiris mees köiega mingit kännujuurikat autoga maa seest välja, kui köis puruks läks, buss nii tugevalt nõksatas, et tema peaga vastu uksepiita koksas ka pea lõhki lõi.
Väiksemaid vigastusi ei hakka kokku lugemagi, lisaks vana katuse alt leitud tigedate vapsikute eest joostud kilomeetreid arvutama (paar surakat sain ikka ära ka).

Üldkokkuvõttes enam niisugust tööd ei teeks, kuigi odavalt saadud asi on mitme-mitmekordse väärtuseni kasvanud. Siiski nüüd eelistan osta ja nö. kohe puhtasse tuppa astuda. Aga õnneks pole enam vist vajadust ka midagi tegema hakata, sest meie pisike onn on just see, mida oleme tahtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 07:46; 21.03 00:07; 21.03 00:11; 21.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehitades saad korraliku ja kvaliteetse. Seda aga ainult siis kui on olemas eelnevad kogemused remondi ja ehitusega. Ehk siis nagu öeldakse, umbes kolmanda maja võid endale ehitada, siis saab õige. Esimene ja ilmselt osaliselt ka teine lähevad aia taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime vana sara ja sisuliselt ehitasime ringi, st. uue. Miks just nii? Sest asukoht (keset Eestit), naabrus, loodus, kommunikatsioonid-liitumised väga head. Lisaks saime enne rahareformi ostetud ja omanikuga hea diili. Laenu maksime juba kuue aastaga ära ja just eelmise aasta lõpul käis hindaja, kes hindas maja VÄGA kõrgelt. Aga me oleme ka roppu tööd siin teinud! Kive ja kände autoga vedanud, rohinud, saaginud, lõhkunud, vedanud, kaevanud, süvendanud, täitnud… oeh. Suurelt jaolt mehega kahekesi, aga on ka mitmeid päris tõhusaid talgupäevi olnud (näiteks vana laastukatuse mahavõtt, põletamine ja uue pealepanek, krundi puhastamine lepavõsast, jõeäärse puhastus jne).
Mäletan, kuidas ma autoga kive põllunurka vedasin ja siis ühe mahalaadimise ajal jalgupidi ümarate-libedate maakivide vahele kinni jäin. No ei saa ei edasi ega tagasi. Telefon autos ja abi ei saa ka kutsuda. Olin veel nii lollakalt auto (buss õigemini) taga, et mind polnud tee peale näha ka. Kisa palju tahad, keegi ei oska otsida.
Mees oli oma tööhoos ja ei pannud mitu tundi tähele, et mind polegi. Siis enne õhtut hakkas ikka otsima ja sain päästetud, aga nädal aega ei saanud jalale astuda ka. õnneks luud olid terved, olin vaid üsna tugevalt muljuda saanud.
Teinekord tiris mees köiega mingit kännujuurikat autoga maa seest välja, kui köis puruks läks, buss nii tugevalt nõksatas, et tema peaga vastu uksepiita koksas ka pea lõhki lõi.
Väiksemaid vigastusi ei hakka kokku lugemagi, lisaks vana katuse alt leitud tigedate vapsikute eest joostud kilomeetreid arvutama (paar surakat sain ikka ära ka).

Üldkokkuvõttes enam niisugust tööd ei teeks, kuigi odavalt saadud asi on mitme-mitmekordse väärtuseni kasvanud. Siiski nüüd eelistan osta ja nö. kohe puhtasse tuppa astuda. Aga õnneks pole enam vist vajadust ka midagi tegema hakata, sest meie pisike onn on just see, mida oleme tahtnud.

Ja arvad, et kui maja müüma hakkad, siis ostja hindab seda, kui roppu töõd te seal teinud olete või mitu korda oma pead katki koksasite? Ostja näeb ikka vana sara, mida on natuke kõpitsetud ja kivid-kännud ära veetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krunt, millel on olemas kõik vajaminevad kommunikatsioonid, korrektsed dokumendid, hea asukoht, korralik ligipääs ilma koormisteta – mõnikord maksab see juba poole uuena ostetava maja maja hinnast. Tõenäoliselt siiski natuke vähem, aga pane vundamendivalu otsa ja ongi pirakas hulk raha läinud. See on töö, mida reeglina peaks tegema korralik firma, garantiiga, sosssepade toel on võimalik kahekordne raha magama panna.
Teemaalgataja, kui sa sellist küsimust juba küsid, siis võib arvata, et sul pole suuremat aimu, mida majaehitus tavainimestele tähendab. Juba dokumentatsioon ja lubade saamine – meeletu ooteaeg ja palju viivitusi. See on nagu raudnael, et kui sul on midagi vaja, siis kõik vastava ametkonna inimesed puhkavad, on just töökohta vahetanud, lähevad lapsehoolduspuhkusele, on haiguslehel või surevad ära. Ja asendajad ei saa midagi aru, sest igal pool on puder ja kapsad ja puudulik dokumentatsioon. Või leitakse mingi apsakas, mille parandamine võib venima jäädagi, seda just juriidilises võtmes.
Tean ka juhtumeid, kus inimene on ostnud kirjade järgi korraliku krundi, aga alles hiljem selgub, et puurkaev on küll olemas, mingid dokumendid nagu ka, aga ometi on puurkaev vallas kaardistamata ja kooskõlastamata, luba pole kunagi väljastatudki – seega illegaalne kaev.
Ja kui ostad niisama meeldiva maalapi, siis tuleb arvestada sissesõidutee tegemisega, mahasõit vajab Maanteeameti luba, mida ei pruugi saada, tihti tuleb seada servituut, millega võib tulla palju tüli, riidu ja rahakulu. Mõnikord tuleb maa ümber registreeida elamumaaks (kui see seda juba pole), üks asjaajanine teise otsa. Maamõõdistamised, projektide tegemised, järelvalve, elektriprojektid. Elektriliitumisest ei hakka rääkimagi, see on hull teema.
Kui on palju vaba aega ja veel rohkem vaba raha, siis tasub. Kui on plaan laenu toel, siis kindel EI.

Mina endale ostsin vana maja, mida olen juba mitmeid aastaid taastanud ja lõppu pole veel näha. Ja osad asjad venivad, sest meie vald ajab näpuga pisiasju taga. Katusevahetus (teine materjal), välisvoodri muutmine (püstlaua asemel horisontaallaud ja teine värv) katuseviilu kuju muutmine, kahe korstna lisamine, uue puurkaevu tegemine, teisele korrusele kasutusloa saamine, elektriprojekt, lisahoone prohekt ja luba – see nimekiri on pikk ja tuleb juurde. Mina taastan endale tähtsat ja omast maja, seepärast selle tee ette olin nõus võtma. Oma mugavuse pärast ja närvide säilitamiseks oleksin võinud pigem uue maja osta või siis vähemalt heas korras maja, kus ainult iluravi vaja.

Mis teil umbkaudseks summaks planeeritud on? Selle küsimisest oleksin võinud alustada. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 10:20; 22.03 01:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vana maja, aga seinad on väga heas korras. Põrand tuli teha uus ja mees arvas, et teeks siis kogu majale betoonpõranda. Selgus, et firmasid, kes betoonpõrandaid teevad, on päris palju. Firma juhendas, kuidas soojustus tuleb õigesti panna, soojustuse-armatuuri pani mees ise. Siis tuli betooniauto kohale ning terve põrand valati, tasandati ja lihviti vähem kui päevaga.

Ma arvan, et ongi 2 varianti:
1) osta heas seisus, kohe sissekolitav või tugev, renoveerimiskõlbulik maja.
2) osta krunt, kus kehvas seisukorras maja/varemed, aga on olemas kõik mu vajalik – toimiv kaev/veevärk, elektriliinid, sissesõidutee, ehk ka õue ilmestavad põlispuud. Ehitada sinna uus maja või osta tehasest valmismaja.

Tühjalt kohalt alustamine ehk siis maja ehitamine sinna, kus pole varem maja olnud, pole sissesõiduteed, pole elektrit – see on suur mässamine, aja- ja rahakulu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just eelmise aasta lõpul käis hindaja, kes hindas maja VÄGA kõrgelt. Aga me oleme ka roppu tööd siin teinud!

Ja arvad, et kui maja müüma hakkad, siis ostja hindab seda, kui roppu töõd te seal teinud olete või mitu korda oma pead katki koksasite? Ostja näeb ikka vana sara, mida on natuke kõpitsetud ja kivid-kännud ära veetud.

Ei saa ka aru, miks on pika jutu sees vaja alati mainida kinnisvara väärtust. Oluline peaks olema, et te ise ennast majas hästi tunneksite ja teile seal sobiks. Kas teadmine, et majale pandi hindeks “5+” teeb selle kuidagi erilisemaks? Hind on oluline siis, kui plaanite lähiajal kolida, kuid teie müügile ju ei mõtle. Keegi ei tea, mis olukord on kinnisvara turul aastate või aasakümnete pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 18:47; 21.03 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ideaalne variant on krunt kus juba kõik vajalikud kommunikatsioonid ja paberid olemas. Uue maja ehitus oma soovide järgi ja kogemustega ehitaja käe all on parim lahendus. Korraliku uue maja saab suhteliselt kiiresti ja mõistliku hinnaga kätte, näiteks puitkarkassmaja: http://kenwalt.ee

Vana maja renoveerimise kohta juba kirjutati siin päris pikalt. Kui inimene on emotsionaalselt seotud olemasoleva majaga (lapsepõlvekodu jne), siis on mõistetav renoveerimistööde ettevõtmine.

Kui aga on valida kas uue maja ehitus või vana maja ost+renoveerimine, siis kindlasti uus maja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja arvad, et kui maja müüma hakkad, siis ostja hindab seda, kui roppu töõd te seal teinud olete või mitu korda oma pead katki koksasite? Ostja näeb ikka vana sara, mida on natuke kõpitsetud ja kivid-kännud ära veetud.

Ei, ma ei hakka seda kellelegi müüma. Hindamine on osalt iseendale teadmiseks, osalt testamendimaterjaliks. Jah, mina olen see alla 40, kes testamendi on juba teinud.

Ma ei eelda ka kellegi-millegi arvamist. Kirjutadin vaid, et OMA KODU ehiramine omaenda kätega on roppraske. Huvitav, aga raske. Teemaalgataja ju küsisli, kad osta või ehitada. Mina ise hakkasin vaid heietama.

Sul on mingi õelus või kadedus sees kuigi ma ei saa aru miks. Need, kes meie kodu ühe kauni kodu teatud liiki tiitliga pärjasid, ei arvanud upsakalt, et “ah, vana sara mida natuke kõpitsetud ja kivid-kännud ära viidud”. Sinu üleolev suhtumine ei solva, küll aga paneb imestama ja kaasa tundma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 07:46; 21.03 00:07; 21.03 00:11; 21.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka aru, miks on pika jutu sees vaja alati mainida kinnisvara väärtust. Oluline peaks olema, et te ise ennast majas hästi tunneksite ja teile seal sobiks. Kas teadmine, et majale pandi hindeks “5+” teeb selle kuidagi erilisemaks? Hind on oluline siis, kui plaanite lähiajal kolida, kuid teie müügile ju ei mõtle. Keegi ei tea, mis olukord on kinnisvara turul aastate või aasakümnete pärast.

Juba põhjendasin miks hinnsta lasime.

Miks on olemas sisustusajakirjad ja -portaalid kellegi võõraste kodude piltidega? Miks korraldatakse konkursse ja miks neid pilte vaadatakse? Kui vastust tead, siis saad ka aru, et vahel on lihtsalt nii hes tunne oma tehtud tööst, et miks mitte seda jagada. Majahinne 5+ on ikka etem, kui hädine 3.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 07:46; 21.03 00:07; 21.03 00:11; 21.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka aru, miks on pika jutu sees vaja alati mainida kinnisvara väärtust. Oluline peaks olema, et te ise ennast majas hästi tunneksite ja teile seal sobiks. Kas teadmine, et majale pandi hindeks “5+” teeb selle kuidagi erilisemaks? Hind on oluline siis, kui plaanite lähiajal kolida, kuid teie müügile ju ei mõtle. Keegi ei tea, mis olukord on kinnisvara turul aastate või aasakümnete pärast.

Juba põhjendasin miks hinnsta lasime.

Jah, kuid anonüümses kommentaariumis ei tea keegi midagi teie majast või täpsest asukohast ja see polegi oluline. Peaaegu alati rõhutatakse kinnisvara teemade all maja, korteri väärtust või asukohta, justkui kõik muu on teisejärguline. Pole siin väga lugenud, et keegi tooks välja, et elab näiteks Türil, Jõhvis või siis Tartus, Jaamamõisas või Ropkal, ikka Tammelinn ja Ihaste jäävad kõlama, või siis Tallinnas, kesklinn, Nõmme ja Pirita. Kas kommentaarium on tõesti ainuke võimalus, kuidas oma enesehinnangut kergitada, et las kõik loevad ja imestavad? Milleks? Kui asukohta või kinnisvara väärtust pole otseselt küsitud, siis see ei oma üldse tähtsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 18:47; 21.03 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul pole raha, et lasta endale erilahendusega maja teha, vaid peaksid leppima tüüpmajaga, siis küsi pakkumisi ja vaata valmismajadae hindasid ja saadki teada. Palju sõltub ju asukohast, et kas sinna üldse on valmismaju müügil või vastupidi – vabu krunte kuhu ehitada.

Meie ostsime valmis maja. Aga mitmed naabrid on lasknud ehitada majakarbi valmis ja siis sisetööd ise teinud – kui on oskajad käed, siis miks mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina endale ostsin vana maja, mida olen juba mitmeid aastaid taastanud ja lõppu pole veel näha. Ja osad asjad venivad, sest meie vald ajab näpuga pisiasju taga. Katusevahetus (teine materjal), välisvoodri muutmine (püstlaua asemel horisontaallaud ja teine värv) katuseviilu kuju muutmine, kahe korstna lisamine, uue puurkaevu tegemine, teisele korrusele kasutusloa saamine, elektriprojekt, lisahoone prohekt ja luba – see nimekiri on pikk ja tuleb juurde.

Kuna endal katusevahetus, välisvoodri vahetus (teist värvi) ja veel üht-teist suvel ees ootamas, siis uurin, et millest vald sellisel puhul kinni hakkab? Ma naiivne arvasin, et selliste tööde paberimajandus on ainult ehitusteatise esitamine. Mille kallal seal nokkida annab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kuid anonüümses kommentaariumis ei tea keegi midagi teie majast või täpsest asukohast ja see polegi oluline.

Oma esimeses kommentaaris kirjutan ju

Ostsime vana sara ja sisuliselt ehitasime ringi, st. uue. Miks just nii? Sest asukoht (keset Eestit), naabrus, loodus, kommunikatsioonid-liitumised väga head.

Keset Eestit, ehk siis Kesk-Eesti. Logistiliselt väga hea koht, lisaks eelpoolkirjeldatule veel boonusena hea veega puurkaev, tööstusvool, hea mullaga maa jne., jne. Olen ise põline linnainimene olnud, aga pole iial kesklinnu ja eriti mitte Tallinnat fännanud. Liigne Tallinna-kesksus on ausalt öeldes tülgastav, aga see polegi hetkel teemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.03 07:46; 21.03 00:07; 21.03 00:11; 21.03 18:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina endale ostsin vana maja, mida olen juba mitmeid aastaid taastanud ja lõppu pole veel näha. Ja osad asjad venivad, sest meie vald ajab näpuga pisiasju taga. Katusevahetus (teine materjal), välisvoodri muutmine (püstlaua asemel horisontaallaud ja teine värv) katuseviilu kuju muutmine, kahe korstna lisamine, uue puurkaevu tegemine, teisele korrusele kasutusloa saamine, elektriprojekt, lisahoone prohekt ja luba – see nimekiri on pikk ja tuleb juurde.

Kuna endal katusevahetus, välisvoodri vahetus (teist värvi) ja veel üht-teist suvel ees ootamas, siis uurin, et millest vald sellisel puhul kinni hakkab? Ma naiivne arvasin, et selliste tööde paberimajandus on ainult ehitusteatise esitamine. Mille kallal seal nokkida annab?

Reeglina peakski maja välisilme muutmisel piisama ainult ehitusteatisest või kergest kooskõlastusest sinna juurde.
Minu maja miinus on see, et asub väga nähtaval kohal ja valla huvi on see, et me ei teeks midagi, mis võiks ümbruskonna harmooniat rikkuda. Ja et me ei muudaks muidu nii arhailist talumaja plastiku- ja plekipeletiseks. Mu polegi plaanis, aga vallametnikud ei taha uskuda, ajavad näpuga järge. Ja põhitegelinski on töölt ära rohkem kui tööl. Meil ei ole küll otse muinsuskaitseteemasid, küll on aga asukoht miljööväärtuslik.
Kaevuteemaga läks meil asi teravaks ja pole siiani suhtlus vallaga täielikult normaliseerunud, kuigi ma püüan. Meile ei antud vallast luba uue puurkaevu tegemiseks, kuna ümbruskonna maa-ala ei kannatavat seda koormust välja. Naerukoht, sest tegu on väikese hajakülaga. Pealegi meil oli juba hoovis vana puurkaev, sellele vald rõhuski, et kasutage seda. Olekski kasutanud, aga ei saanud. Toru oli läbi, pumpa sisse lasta polnud võimalik, aga toruvahetust ei suutnud keegi teostada, sest polnud olemas masinat, mis selle toru sealt maa seest kätte oleks saanud, katsetasime ja raiskasime mõttetult kena kopika. Puurkaev nagu oli, tilkagi vett ei saanud, tõime naabritelt. Kaheksa pikka kuud. Lõpuks asi lahenes, omal moel.
Minu näide on võib-olla veidi äärmuslik, võimalik, et vald on kehvemapoolne ja et minagi näitan liialt teravalt hambaid, aga tuleb mujalgi selliseid asju ette. Ei saa pimesi arvestada, et inimesed on ilusad ja head ja kõik laabub. Tavaliselt laabubki. Aga on erandeid. Kurb on ise see erand olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 10:20; 22.03 01:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ehitanud 2 aastat oma unistuse maja. See suvi peaks valmima. Parim lahendus minu jaoks. Saab täpselt nii nagu ise tahan. Pole midagi hullu see ehitus..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Kesk-eestis ilmselt pole mõtet ise ehitada, aga Haabneemens juba on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsime Tallinnas krundi koos majalobudikuga, selle võtame kohe maha ja ehitaja teeb uue. Ehitaja leidmine oli suht pikk protsess.

Kõige rohkem muidugi võttis aega lammutus- ja ehitusloa saamine: veidi üle kahe aasta. Vahepeal muutus ehitusseadus, vahepeal muutusid ametnikud, olid puhkused jne jne, no ulme lihtsalt, kuidas see masinavärk Tallinnas ei tööta. Aga me teadsime kohe krunti ostes, et kaua läheb, meil aega on.

Miks ehitame? Sest meeldivat maja pole Tallinnas sobivas asukohas olemas. Isegi poole miljoni eest ei ole. Ma ei tea, millega inimesed ja arhitektid mõtlevad… väga palju ebapraktilisust ja inetust on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Maja ehitus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.