Esileht Kodunurk Mandlijahu vs nisujahu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Mandlijahu vs nisujahu

Postitas:

Sooviks natuke infot, kes kasutavad küpsetistes mandlijahu või siis mõnda muud jahu, välja arvatud nisujahu. Olen otsustanud oma elust ja toidulaualt eemaldada nisujahu ja nisutooted, seda nii tervislikel põhjustel kui ka lihtsalt huvist teistsuguse maitse vastu.

Retsepte otseselt ei soovi, seda jagab google ka. Aga tahaks teada, et kui mul on kokaraamatust võetud retsept, mis sisaldab nisujahu, siis kas ma võin üks-ühele selle asendada mandlijahuga?

Ja kuna ma pole elus mittekunagi söönud toodet, mis oleks tehtid mandlijahust, riisijahust või mõnest muust jahust, siis keegi võiks ausalt mainida, et kuidas maitseb mandlijahu. Sesuhtes, et kas on vahet väga tunda. Võib ka soovitada mingit teist jahusorti, peale mandlijahu ja nisujahu. Näiteks midagi millest valmistada biskviiti kui ei taha nisujahuga teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:02; 02.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksühele asendada ei saa. Koogid on suht omamoodi 🙂 otsi ragne värgi raamat paleo külastused vms, seal palju retsepte. Edu! Elan juba kolmas kuu nisujahuta. Tervis paranes suuresti!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maisijahu näiteks (olen teinud gluteenivabast Schäri maisijahust biskviiti küll ja veel).
Tatrajahu (sellest muidugi biskviiti ei tee, aga sobib teha muretaignast pirukapõhja, küpsiseid).
Kaerajahu – muude kookide küpsetamisel.
Mandlijahust olen teinud erinevaid kooke, biskviiti küll mitte, sest kasutan selleks gluteenivaba nisujahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksühele asendada ei saa. Koogid on suht omamoodi :) otsi ragne värgi raamat paleo külastused vms, seal palju retsepte. Edu! Elan juba kolmas kuu nisujahuta. Tervis paranes suuresti!

Tänud soovituse eest, lähen laenutan raamatukogust selle raamatu.
Ma just tervise pärast peangi jahu vahetama, hea on kuulda, et nisujahust loobumine tõesti tervist kellelgi parandanud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 16:02; 02.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina teen kõik koogid ainult kaerajahust ja pole erilist erinevust täheldanud.
Maisijahuga on teist moodi.
Tatra ja mandlijahu ei ole kasutanud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mandlijahuga kookidel on tugev martsipanimaitse, mis mulle üldse ei maitse. üks ühele kindlasti asendada ei saa, ei maitse ega tekstuuri pärast. Kookosjahu on ka variant, aga ka imelik ja tugeva maitsega. Ma loobusin koos nisujahuga ka küpsetistest, no ei ole söödavad need asendustooted, õnneks kaob peatselt ka isu nende järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biskviiti teha spelta jahust on minu eelest imehea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biskviiti teha spelta jahust on minu eelest imehea.

ja spelta ei ole sinu meelest nisu või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gluteenivabad jahud näiteks on tavaliselt jahusegud, pidavat andma paremad küpsetamisomadused kui jahud eraldiseisvana, nii et võid kaaluda ka jahude segamist.

Ise teen pannkooke tatrajahust, muffineid kaerajahust, paneerin riisi- või kartulijahuga ja kookide küpsetamiseks kasutan jahusegusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule just meeldib mandlijahu kasutada maitse pärast. Tavaliselt võib retseptides, sh biskviidis julgelt 1/3 jahust mandlijahuga asendada ja tulemus tuleb väga hea ja maitsev. Kuidas kellelegi muidugi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks natuke infot, kes kasutavad küpsetistes mandlijahu või siis mõnda muud jahu, välja arvatud nisujahu. Olen otsustanud oma elust ja toidulaualt eemaldada nisujahu ja nisutooted, seda nii tervislikel põhjustel kui ka lihtsalt huvist teistsuguse maitse vastu.

Retsepte otseselt ei soovi, seda jagab google ka. Aga tahaks teada, et kui mul on kokaraamatust võetud retsept, mis sisaldab nisujahu, siis kas ma võin üks-ühele selle asendada mandlijahuga?

Ja kuna ma pole elus mittekunagi söönud toodet, mis oleks tehtid mandlijahust, riisijahust või mõnest muust jahust, siis keegi võiks ausalt mainida, et kuidas maitseb mandlijahu. Sesuhtes, et kas on vahet väga tunda. Võib ka soovitada mingit teist jahusorti, peale mandlijahu ja nisujahu. Näiteks midagi millest valmistada biskviiti kui ei taha nisujahuga teha.

Muidugi võib asendada mandlijahuga.
No et lihtsalt kui retseptis olid nisujahuga soolaküpsised, siis mandlijahu pannes saad mandlimaitsega soolaküspsised.

Ok, liiga keeruline iroonia oli see.

Tegelikult asenda nisujahu pigem riisi-, maisi-, tartajahu või nende segudega ning lisa ka riisi-, maisi- või kartulitärklist.

Ja kui tahad mandliküpsiseid, sisi eelnimetet jagusegue lisa mandlijahu mandlimaitse saamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi teab juhuslikult kohta, kust mandlijahu soodsalt osta saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maisijahu ma eriti ei soovita. See ei kerki üldse ja pole ka maitselt suurem asi. Sobib ainult nt kastmepaksendajaks vm soolakamate toitude jaoks.
Mandlijahu on nii kallis, et seda osta väga pole mõtet. Osta mandleid ja tee jahu ise, kohviveskiga, õpetused on netis olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi õnnestuvad mandlijahust muffinid. Ka täiesti ilma nisujahuta. Ainult rasvainet ära pane, sest mandlijahu ise on väga rasvane ja kaloririkas muidugi ka, sellega peab arvestama. Küll näiteks ei saa teha pannkooke tavaretsepti alusel, ei seisa koos lihtsalt. Siis peab panema palju palju rohkem muna. Olen proovinud teha tavaretseptiga ja jäi nagu puder, nüüd mõtlesin proovida rohke muna, banaan ja mandlijahu. Vaatame, kuidas tuleb.
Suures osas retseptidest võib kasutada nisujahu asemel mandlijahu, kuid kõik, mis peavad kerkima ja koos püsima, on kahtlased. Sest see paljukirutud gluteen annabki õhulisuse ja koospüsimise. Kes ei karda kaloreid ja süsivesikuid, saab biskviiti teha näiteks paljast tärklisest. Mind natuke hirmutab see suhkrukogus, mis siis organismis tekib.
Mandlijahu saab ise teha ka nii, nagu mina – algul teen mandlipiima (annab kohvile hea maitse, kuigi mitte päris piima värvi) ja siis järgijäänud massi kuivatan, jahvatan uuesti ja kasutan mandlijahuna. Sellisel massil praktiliselt mandlimaitset pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üksühele asendada ei saa. Koogid on suht omamoodi :) otsi ragne värgi raamat paleo külastused vms, seal palju retsepte. Edu! Elan juba kolmas kuu nisujahuta. Tervis paranes suuresti!

Tore, et aitad, aga kas Sa vähemalt inimese nime võiksid õigesti kirjutada? Nimereegli kohaselt? Ja tema “toodangu” samuti? Ma ei ole keelepede, aga praegu lõi küll valustalt silma 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen puutunud kokku tsöliaakiahaigete (st.inimeste, kellel on gluteenitalumatus dignoositud ja kübemekegi nisujahu tooks kaasa seedehäired, pidev tarvitamine aga juba soolekahjustuse).

Ja tõesti- ei ole see nisujahu asendamine nii kerge – teiste jahude omadused lihtsalt pole samad nagu nisujahul. Kõige parem asendusvariant on spetsiaalsed gluteenivabad jahusegud (firmadelt Schär ja mis nad on) – kuna neid jahusegusid on suurte kogemustega eritoidu tootjad timminud nii,et koospüsimine ja kerkimine oleks enam-vähem.

Mis mulje mul on jäänud? Maisijahu on sobib maitseomadustelt imehästi igasugu magusate küpsetiste jaoks -vahvlid, koogipõhjad, keeksid, küpsised. Sageli peavad inimesed maisijahu-värke isegi maitsvamateks kui vastavaid nisujahu-analooge. Ka maisijahul põhinevad saiapätsid (näiteks leivamasinas küpsetatud) on kollased ja maitsvad. AINULT – parem on mitte jamada puhta maisijahuga, vaid osta näiteks Schäri maisijahul põhinev gluteenivaba jahusegu -selle küpsetusomadused on puhtast maisijahust lihtsalt võrratult paremad. Igasugu magusate küpsetiste puhul võib nisujahuga retseptis Schäri jahu asendada 1:1. Saia küpsetamisel leivamasinaga tuleks võtta aluseks leivamasinaga kaasas oleva retseptivihiku retsept, aga õige jahu-pärmi-vee suhte leidmiseks peab siiski veidi eksperimenteerima ka – 1:1 asendades võib ala- või üle kerkida, nii et paar esimest saia ei pruugi olla just super, aga katse-eksituse meetodil tuleb lõpuks see parasjagu kerkinud. Ka igasugu lisanditega (seemnesai, rosinasai, pähklisai jn.) peab enne katsetama, millise koguse lisandit saiatainas välja kannatab, ilma et see mõjutaks kerkimist.

Kui sa aga tahad asenduseks kasutada justnimelt puhtaid jahusid, siis on kindlam otsida kohe vastav retsept, mittte hakata nisujahuretsepti baasil midagi aretama. no näiteks, kui tahad teha just tatrajahupannkooke, siis otsidki retsepti “tatrajahupannkoogid”. Neid retsepte on ilmunud tsöliaakiahaigetele ja allergiliste lastele mõeldud raamatutes ja netilehekülgedel. Seal on hea see, et keegi teine inimene on katsetamise töö juba ära teinud -seega on väiksem tõenäosus,et välja tuleb täielik käkk!

Aga muidugi, kui viitsid ise uusi asju katsetada ja välja mõelda ega heitu, kui kohe välja ei tule, siis võid loomulikult retseptivaramut ka uute retseptidega täiendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Mandlijahu vs nisujahu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.