Esileht Ilu ja tervis Mandliopp- ära hirmutamine?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Mandliopp- ära hirmutamine?

Postitas:

Minul oli mandliopp üle nädala tagasi, kuid valu pole üldse selline nagu kõik siin internetis kirjutavad. Ütlen ausalt, teiste kogemused hirmutasid mu tõsiselt ära. Kõrva ja kurguvalu on küll, aga VÄGA talutav. Teised on oma kogemust kirjeldanud kui “surmav”, “sünnitamisest isegi valusam” ja “mitmed magamata ööd”. Kas kellegil on ka sama lihtne mandliopist taastumine olnud või on mul see valuperiood veel ees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina ei tundnud ka midagi enneolematut.
Ei võtnud ühtegi valuvaigistit. Minu jaoks oli see valu nagu väga suur kurguvalu, mis tasapisi taandus. Ei midagi muud.

Samas mu mees kirjeldas ka seda, kui väga hullu aega. Tema sõi valuvaigisteid pea kaks nädalat.

Ikkagi individuaalne siis 🙂

Sa ei pea muretsema, et äkki nüüd hakkab midagi hullu juhtuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu ka, et sul nüüd veel hullemaks läheb. Aga inimesed on erinevad. Ma üldiselt pole väga nõrguke, aga mandliop oli tõesti hull. Või no taastumine. Teisel päeval sain haiglast välja. Peale oppi kaks nädalat sain süüa-juua ainult kõrrega leiget püreesuppi, jogurtit, vett, jäätisekokteili – väga väiksed kogused. Mitte ükski tükiline asi alla ei läinud, rääkida hästi ei saanud, sest suud lahti teha ei olnud võimalik. Neelamine tegi põrguvalu. Valuvaigisteid sõin kolm nädalat. Kogu aeg pidin jääkotti kaelal hoidma, muidu magada ei saanud. Olen ka sünnitanud ja sünnitusest nii hirmsaid mälestusi ja valutundeid pole. Tuttava 5-aastane laps käis eelmisel suvel mandliopil ja järgmisel päeval jooksis ja mängis juba teiste lastega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin 3ndal päeval EMO’sse ja palusin valuvaigistavat süsti – valu lõi kõrvadesse ja kohutavalt jube oli olla. Mäletan seda mõnutunnet, mis tekkis peale süsti.
Olen arusaanud – et loeb vanus, mida vanem (ise olin 45) -seda hullem – mandel on sidekoestunum ja kõvem, lastel mandlid pehmed. Kas see ka tõsi on ei tea, aga lapse paranes paari päevaga ja siis tuli tagasihoida – et haavad veel värsked.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju sa siis võtad korraliku intervalliga valuvaigisteid. Ma ükskord jäin öösel kauemaks magama, kui valuvaigistite vahe oleks tohtinud olla – vaat siis küll oli ärgates selline valu, et …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli samasugune kogemus nagu teemaalgatajal. Ei lähe hullemaks, aga see et ei valuta ei tähenda, et terve oled. Füüsilist pingutust pead ikka vältima.
Ja eks see ole sama nagu sünnitamisega, ühe jaoks on mitmepäevane piin ja õudus, teisel sups ja valmis. See, et mul ei valutanud ei tähenda, et ongi kõigil samamoodi. Ja ma olin ligi 40 kui mandliopil käisin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Mandliopp- ära hirmutamine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.