Esileht Kodunurk Marjamaa talu marjad – kuidas kasvatatakse?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Marjamaa talu marjad – kuidas kasvatatakse?

Postitas:

Tere.

Kuna sügavkülm suvel korjatud marjadest tühi, siis olen hakanud poest ostma. Aga olen jäänud mõtisklema, et kas lisaks eestimaise toodangu eelistamisele, on näiteks Marjamaa talu marjad välismaistest kuidagi tervislikumad ka? Sest mahemärki neil küljes ei ole ja on võimalus, et pritsitakse lõpuks sama palju kui välismaa vaarikaid/mustsõstraid.

On keegi kursis Marjamaa talu marjade valmimisega ja kuivõrd seal talus mürgitamisi/pritsimisi tehakse? Nende kodukal küll kirjas, et toodetakse keskkonnasõbralikult, aga rohkemate täpsustusteta võib see mida iganes tähendada.

Ma vist tegelikult tahan nagu südamerahu, et kui ostan kallimaid marju, et siis ei maksa tühja vaid maksan parema toote eest 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 13:15; 13.03 17:55; 15.03 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ma Marjamaa talust, ei tea sealt kedagi. Küll aga kasvatan ise marju, mul on ka mitu tuttavat maainimest, kes väikehobina sõstraid-maasikaid-vaarikaid kasvatavad ja neid müüvad.
Ilma pritsimata kasvatamine on müüt. Kui, siis oma enese aias 30 maasikapuhmast või viit sõstrapõõsast võid nõnda hoolada ja nõgesevirtsaga sitikaid tõrjuda.
Kevadel saab mari lehekaudset väetist, korra pritsin enne õieaega nii õielõikaja kui vaarikamardika vastu – ilus saak on garanteeritud. Sööni ise, keedam moose ja müün ka marju.
Marjamaa-taolised tootjad, kes meie poekettidesse jõudnud on – neil on ikkagi kindlad kvaliteedinõuded. Kasvatamist jne siiski kontrollitakse. Olen kindel, et meie aktiivsed euroametnikud kotivad kasvatajaid enam kui seda Hispaania või Prantsuse põlduri kallal tehakse – meie marjad on igal juhul puhtamad.

Peale selle – mürkide kasutamist saab vähendada, kui kasvandus on õige koha peale rajatud. Nt vaarikas peab tuult saama, kahjureid pole siis palju. Aga unistus pritsimata marjadest – see mata maha. Või kasvata ise marju 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 17:17; 13.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, siis on selge, et suure toodangukoguse saamiseks pritsimata ikkagi ei saa. Aga on lootust, et Eesti marjade eelistamine tervisele siiski parem.

Aga kas pritsimisel ja pritsimisel võib ka vahe olla. Et kas saab eelistada mahepritsimist kuidagi või mingeid leebemaid tooteid? Või on mahemarjad sellised, mida üldse ei pritsita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 13:15; 13.03 17:55; 15.03 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahe ja öko on pigem nn müügisõnad. Tõelist mahemarja saad nt metsast. Või talumemme sõstrapõõsast, millele memm vast viis aastat tagasi sõnnikut andis.
Pritsimisel ja Pritsimisel on vahe. Ka koduaeda saab teha nn taimetõmmiseid või osta nt NeemAzal mürki, mis on pm looduslik. Neid mürke, õigemini tõrjevahendeid, on veelgi.
Kui nt turult taadi käest ökokapsast või kaali soovid, võid enam vähem kindel olla, et ostad nn nitraadipommi. Seesama sõnnikväetis teeb juurikad nitraadirohkeks. Ilusaid pikki porgandeid ei saa porgandikärbest tõrjumata.
Mina korilen meeleldi metsas. Nt metsvaarikas maitseb paremini kui kultuurmari.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 17:17; 13.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on pritsmürkidel, pritsimise sagedusel jne vahe. Väetamata ja pritsimata ei saa kuidagi, ka mahetootjatel on väetised jms, mis on lubatud, et mitte ainult sõnnikuga ja nõgeseleotisega ei mässata. Aga mida teeb Marjamaa jt talud ning mida poola ja hispaania aednik, seda muidugi ei tea. Aga samas olen ma ikkagi meelsamini nõus jätma oma mõni euro eesti tootjale. Ostan marju umbes pooleks välismaistega (põhiliselt ka siis, kui marjamaa jt asjadel on soodushind, pikalt olid selveris soodukaga maasikamoos ja jõhvikad jne ja Rimi oma märgi all müüdavad marjad, päris neid poolakeelsete kirjadega pole ammu ostnud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma pritsimata kasvatamine on müüt. Kui, siis oma enese aias 30 maasikapuhmast või viit sõstrapõõsast võid nõnda hoolada ja nõgesevirtsaga sitikaid tõrjuda.

Nii hull see asi nüüd ka ei ole. Mina ei pritsi oma aias-põllul midagi. Kasvatan endale ja müün ka kuigipalju. Maasikaid on üle 1000 taime, marjapõõsaid mitukümmend ja igasugu muud kraami kasvatan ka. Selliseid aiapidajaid on kindlasti veel. Marjamaa talu kohta ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mahemarja kasvata ise. Mina olen oma marju komposti abil kasvatanud aastaid, istutan jälle ümber, roteerin kasvukohta ja pole midagi pidanud peale prtsima. Pritsima peab siis, kui marjakasvatusega elatist tahad teenida. Kõik mu 20 sõstrapõõsast elavad ilusasti ilma pritsimata, 6*5 m maasikapeenart samuti. Tikritele olen pidanud tuhka talviti peale raputama ja sain hallitusest nii lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina pritsin cocaga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski müügiks kasvataja ei saa ilma mürgita. Võibolla 3-4 esimest aastat ka saab, aga siis on kindlasti põllud mardikaid ja kahjureid täis. Või esimene vihmane suvi toob haigused.
Küll on aga vahe pritsimiste arvus – Eestis pritsitakse vist ca 2 korda, Poolas 10 korda ja Hollandis mäletamist mööda 25 korda aastas. Mürk on kallis ja kehvemates riikides seda nii ei priisata kui jõukamates.
Ka mahetootjatel on lubatud mürgitada ja väetada, aga vähem kordi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh neile, kes on teemasse kirjutanud ja tausta valgustanud! Ise põlise linnainimesena ei tea aiandusest midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 13:15; 13.03 17:55; 15.03 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma pritsimata kasvatamine on müüt. Kui, siis oma enese aias 30 maasikapuhmast või viit sõstrapõõsast võid nõnda hoolada ja nõgesevirtsaga sitikaid tõrjuda.

Nii hull see asi nüüd ka ei ole. Mina ei pritsi oma aias-põllul midagi. Kasvatan endale ja müün ka kuigipalju. Maasikaid on üle 1000 taime, marjapõõsaid mitukümmend ja igasugu muud kraami kasvatan ka. Selliseid aiapidajaid on kindlasti veel. Marjamaa talu kohta ei oska öelda.

Sama siin. Saab ka ilma pritsimata täiesti edukalt. Ka Eestis on neid marjakasvatajaid, kes ei pritsi ja aastast aastasse väga suurt saaki toodavad. Maarjamaa kohta ei tea, aga ise tarbin mõningaid nende marju. Osad marjad on neil täitsa metsast korjatud, need on üsna kindlalt pritsimata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Marjamaa talu marjad – kuidas kasvatatakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.