Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 407 )

Teema: Märts 2012 Vol.3

Postitas:

Nublu, kaua Teid haiglas hoitakse??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud! Me ikka ja tublid ja kosume kiirelt.
Ei teagi kui kaua haiglas hoitakse. Varsti saab kaks nädalat täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maasu12 millest Sa seda järeldad, et varem tahab tulla? Lihtsalt sisetunne või millegi konkreetse järgi? Ma lihtsalt huvi pärast uurin. Ise ei kujuta küll ette, suurem osa minu tuttavatest on üle kandnud ja sünnitasid esilekutsumisega. Seega kardan just, et nii pidi läheb..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama sisetunne kusjuures. Aga vb on mind mõjutanud see, et õel tuli ka tita varem (3.nädalat) ja paljud tuttavad on öelnud mulle, et sul tuleb raudselt varem (ilmselt viitavad mu kõhu suurusele) 😀
Ja mul õhtuti ka selline päevade valu alakõhus ja alaseljas. Mitte päris igal õhtul, aga siiski. Ja see käib iga teatud aja tagant, näiteks iga 3-4 minuti tagant 3 korda. Rohkem õnneks mitte. Emakas harjutab juba vist…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, mul LA-l oli natukene kasvust maas just. Samas on ta algusest saadik väga aktiivne olnud. Ei teagi siis, tuleb millal tuleb 🙂
Ootan pikkisilmi viimast UH mis arst teeb, tahaks nii näha veel pisikest ja teada kuidas ta kasvanud on! :))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nublu29: millal sa märkasid, et limakork sul eraldus kui üldse märkasid või sul hakkas protsess pihta kohe peale lootevete eraldumist?

Mul endiselt kõik korras. Mingeid toonuseid ei tunne ja valusid ka mitte. Ainult raske on öösel ühe külje pealt teise külje peale keerata. Appikene juba 35 nädal jookseb ja ega sünnituseni polegi enam kaua 🙂

Head ootusaja jätku kõigile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siis on ka ikka ja endiselt valud vaagnas ja eriti hullud just siis kui magan..ühelt küljelt teisele keeramine on nii piinarikas aga ühe külje peal terve öö magada ka ei suuda. Päeval käies nagu väga hull polegi, talutavad! Mul ämmaemand soovitas kaltsiumi süüa, et siis väidetavalt pidavat valud väiksemaks minema. Kas ka lähevad kommenteerida ei oska. Bandaa¸i kandma ei ole ka veel hakanud, sest öösel poleks sellest nagunii tolku.
Aga jäänud on veel 8nädalat tähtajani 🙂 seega pole väga hull! Aeg läheb kiirelt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on öösel ka parem kui päeval korralikult bandaa¸i kannad. Siis laps ei \”väsita\” vaagnat ära ja öösel on kergem keerata. Muidugi kohe esimese päevaga ei mõju, aga nädalaga tunned juba vahet küll 🙂
Ma enne sõin ainult magneesiumi, nüüd võtsin kaltsiumiga magneesiumi, lootes, et äkki vaagnavalu laob ära, aga ei midagi. Ma ei saa küll sellest kaltsiumi mõjust aru.

Mul on tita vist nii alla vajunud, et kõndida on kah valus. Tihti peab poole sammu pealt seisma jääma, sest vaagna põhjas on nii valus ja selline tunne, et tita kukub välja varsti 😀 Kummardada ja enam ei saa, nagu tikk oleks kõhus 😀
Mõnes mõttes ei julgegi enam bandaa¸i kanda… Kui laps ongi seal all juba peadpidi, kas tal siis kuidagi suruv tunne pole seal kui bandaa¸ ümber on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tita on alla vajunud kas kõndimise ajal on ka selline ebamugav tunne,nagu keegi muljuks põit ja tupes sees näriv aga õrnalt näriv valu?väljast ma küll eriti midagi aru ei saa,et oleks alla vajunud,aga võibolla ka on,igatahes jopelukk,ei lähe mul enam kinni:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, just selline tunne ongi. Kohe tunda, et keegi on seal täitsa vaagna põhjas ja surub. Mul avaldub teravate torgetena see valu (vaagna ja tupe vahel nagu kuskil). No selline tunne, et trügib altpoolt väljapoole 😀 Väljast mul ka midagi aru saada pole… Ega ma kindel ka pole, kas ta on juba alla vajunud, homme lähen arstile, äkki siis saan teada 🙂
Jopelukku saan ka vist viimased korrad veel tõmmata, pean kõhu natuke sisse tõmbama, et seda kinni saaks panna 😀 Kui lukk kinni, siis lasen kõhu jälle lõdvaks ja hea olla, jope iseenesest ei pigista, mugav on. Aga varsti-varsti enam ei mahu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles ämmaemand, et kõik ei saagi aru kui kõht alla vajub ja samas ei pruugi see ka kõigile haiget ega valu põhjustada. Minul pole mingeid valusid ega ebamugavus tundeid.
Järgmine nädal jälle arsti juurde. Kas te käite ka nüüd iga kahe nädala tagant arstil ja teete analüüsid? Mina igatahes käin.

Ilusat ootusaja lõppu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lexus- ma ei tea kas limakork tuli või ei tulnbd varem. mina igatahes ei pannud midagi tähele. Mul tuli ootamatu sünnitus. Kuues meel ütles et ma läheks lihtsalt kontrolli ja peale kontrolli kui ootasin autot tulid lihtsalt veed ära haiglas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin ka ,et nüüd hakkan käima iga kahe nädala tagant,aga pani jälle kolm pool nädalat hiljemaks aja,ma ei julgenud küsida ka pidevalt ta kurjustab minuga kui midagi küsin,ei hakka enam teda vahetama ka,kui ainult kaks või kolm korda pean teda veel nägema.pean jälle uriini proovi viima ja saan eelmise käigu vereanalüüsid teada,võeti jälle kolm topsiku täit,mmmm mõnus….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kolme nädala pärast uus aeg. Saan siis UH ka, et lapse kaalu vaadata 🙂 KÜ mul 97 (sama, mis kuu tagasi) ja EPK 31.
Sellised õhtused mõningased valud pidid normaalsed olema. Ja et tita surub nii kõvasti vaagnasse, et kõndidagi valus, selle peale soovitati ikka bandaa¸i kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea nüüd kas peaks ka küsima,millal mulle tehakse UH,või pole plaaniski?:S kui arstile lähen mul siis ju 37.nädal aga UH ajast polnud siis juttugi ja sinna peab ikka aja panema.Krt(vabandust)aga ma pean vist ikka küsima ta käest aga ta ju närvihaige:)
Täna hommikul siis üritasin autot käima saada aga mõttetu,vedasin akusid tuppa ja välja tagasi,ei tea kas mõjus halvasti ka see tassimine…alaselg valutab kuidagi rohkem kui enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Akud ju nii rasked, ära parem tassi neid igaksjuhuks, võid nii enneaegse sünnituse endal esile kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teha,keegi peab ju selle töö ka ära tegema,sõita oli ju vaja,aga tänan muretsemast,nüüd tundub,et valud kadunud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen arsti juurde nädalapärast. Viimati ta ütles küll, et 36 nädala paiku teeb veel UH, et ei teagi kas siis see kord või järgmine.
Tõstmiste ja tassimistega löövad mul ka alati valud, kas vaagnapiirkonda või selga.. Toon küll puid väga vähe haaval, aga sellestki juba piisab. Õnneks kui natukene puhata läheb ruttu üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Znaine: kindlasti küsi arstilt, et saaksid UH teha, mis siis et ta närvihaige on või ebameeldiv. Kahju kui selliseid arste on, kes on ebameeldivad 🙁 Aga ega vist enam ole mõtet arsti vahetada jah, kannata need viimased nädalad veel ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teki saad haiglast ju 🙂 Padja ka.

Ma lähen homme suurele shoppingule. Saab vankri kätte ja ostan kõik ülejäänud puuduvad asjad ka ära- vannilinadest kuni apteegikaubani 🙂

34.nädalat täis. Uskumatu. Kohe kohe on aeg sünnitama minna… Kas kardate ka juba või vastupidiselt ootate lausa?
Ma vist ootan, tahaks juba teada-tunda kogu seda protsessi. Rohkem kardan seda lapsega harjumise aega, et kuidas ikka hakkama saan jne…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka juba väga ootan aga loodan, et enne 37 nädalat välja ei vupsa. Peale seda juba võib siis täiskantud rasedus.
Väike hirm ikka on sünnituse ees aga see mis peale seda toimub on ime kui saad selle tillukese beebi oma käte vahele :)))) See on seda väärt!
Ja selle ees, et beebi eest hoolitseda ma ka väga ei karda. Kõik on hakkama saanud, miks me siis mingid erandid oleme 🙂 Mõtlen koguaeg positiivselt 🙂 Loomulikult esimesed kuu-kaks on harjumise aeg nii sulle kui beebile aga see aeg läheb nii kiiresti ja varsti on kevad ning suvi siis juba lihtsam, õues soe ja meel rõõmsam jne.

Jõudu ja jaksu meile :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lihtsalt ei mõtle veel sünnitusele, vähemalt mitte selliselt, et mida see endast kujutab. Hetkel üritan veel nädal või kaks tööl käia ja loodan, et minu tibukesed jaksavad ka märtsi alguseni vastu pidada, siis täitub mul 36-37 rasedusnädalat. Vanker on meil olemas ja natuke riideid ka, kõik ülejäänu plaanin nüüd veebruari teises pooles muretseda kui reaalselt dekreedis olen ja on rohkem aega ringi kolada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei teagi, kas kõik on korras. Küsisin ÄE, kas UH ka veel tehakse, ütles, et kui EPK vastab nädalatele ja dopler südametöö normaalseks kinnitab, enam ei tehta. Midagi kurta ka polnud talle, analüüsid kõik korras. Isegi kõhtu pole ette näidata, kuigi järgmisel kuul sünnitama. Naabrid küsisid mehelt, et mida me tost võrevoodist tassisime ükspäev. Said siis teada, olid üllatunud küll.

Häda ju, kui midagi häda pole 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu puhul naabrinaine imestas, et noh kas ei olegi veel titat kätte saanud või? 😀 Kõht siis ikka suur…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nii vastikult närib aegajalt tupes ja vastik raskuse tunne all ja koguaeg on pissihäda tunne,ei tea kas see üle ka läheb või kestab sünnituseni.Nagu te juba teate ei helista ma oma arstile,kuna ta ju närvihaige.Millest see võib olla,on kellegil kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki laps surub nii alla juba? Mul ka pidevalt seal all valud, eriti valus on siis kui põit tühjendan, siis kohe teravad valud terves vaagnas. Ei tea millest… Arstilt küsisin, et kas laps on nii all, et terve vaagen on valus ja kõndimisega juba raskusi, ta ütles, et laps juba raske ja vajub ikka allapoole. Sellest ka valud. Soovitas bandaa¸i kanda. Mul arst soovitab iga asja peale bandaa¸i kanda 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina sain nüüd järjekordses ultrahelist kinnitust, et laps on väga hea söömaga ja saab \”toitu\” hästi kätte ning on seetõttu u nädala võrra oma kasvust eest (kui võrrelda raseduse kestusega). Ämmaemand soovitab mul pigem nn jänesetoidule üle minna, et laps sünnituseks liiga suureks ei kasvaks. Ta rõhutab juba mitmendat korda, et viimasel raseduskuul võib laps kasvada 100 aga ka kuni 400 g nädalas – kasv sõltub suuresti sellest, kui palju ja mida ema sööb.
Mulle on alati süüa meeldinud ja olen kogu oma täiskasvanuea kaaluga hädas olnud. Kord tuleb jälle juurde ja siis teen ranget kaalujälgimist ja võtan maha. Nüüd, rasedana, olen endale ikka kõike head-paremat lubanud (muidugi tervisliku ja täisväärtusliku menüü kõrvalt) – üldjuhul tähendab see magusat :P. Ilmselt seetõttu on ka kaalu palju juurde tulnud (praeguse seisuga + 22 kg), kuigi oma roll on selles kaalutõusus ka ravimitel, mida enne rasedust võtsin (kirjutasin sellest oma esimeses ülipikas postituses :P).
Kuna ma teen vaimselt pingelist tööd, tunnen ikka, et vajan turgutuseks nt ¨okolaadi, aga nüüd pean siis sellest loobuma. Tean, et ka imetamise ajal ei ole ¨okolaad hea ja loomulikult ei mõju see hästi pärast sünnitamist plaanitavale kaalust allavõtmisele, aga nii raske on sellest juba praegu loobuda. Mõtlesin kogu aeg ju nii, et niikaua, kui ma rase olen, võin ikka magusat süüa veel … 😀 Jah, eks tuleb oma mõtlemist muuta, sest ega ma seda ka ju ei taha, et laps liiga suureks kasvaks … Jõudu meile kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst määrab teile ise lihtsalt kontrolliks UH,või mainite ise ka,et tahaks UH? Ma endiselt mõtlen,et kuidas oma arstile öelda,et tahaks ikka seda viimast UH-d,nii soo pärast kui ka sellepärast,et kui suur mul see kõhuelanik on.Ma tõesti ei tahaks minna tasulisse seda tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vist pärast seda 20. nädala looteanatoomiat ei olnudki ette nähtud, aga minule tehti üks erakorraline UH 30. nädalal pärast ägeda kõhutõve põdemist (olin lausa haiglas paar päeva). Siis see UH-arst ütles, et poiss üsna suur juba. Ja nüüd eile käisime ise tasulises (dr ¦oisi juures) UH-s – see oli III trimestri uuring. Jäin väga rahule, sest see oli tõesti põhjalik uurimine :).
Küsisin ka mingi hetk ämmaemandalt, et kas tehakse lõpupoole veel korralist UH-uuringut, aga tema arvas, et kui kõik korras, siis ei tehta üldjuhul. Muidugi ei keelanud ta mind tasulisse uuringusse minemast, kui sellest rääkisin. Olen juba kord selline pabistis, et tahan kõiges kas või oma hingerahu pärast kindel olla :D. Samas mõistan täielikult ka neid, kes tasulist teha ei taha (see summa ka ikka üsna suur).
Usun, et sa peaksid lihtsalt oma arsti käest küsima, et kas saaks veel ühe UH teha ja võib-olla polegi see nii keeruline :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge..proovin siis ka bandaa¸i kanda, äkki on tõesti sellest natukenegi kasu! Lõpuni veel aega ka, saab mõnda-aega kanda!
Magneesiumi ja kaltsiumi söömisest siin tõesti mingit kasu täheldanud pole – söö palju tahad, ikka samad vaevused edasi.

Kas keegi teist teab, kuidas täpsemalt seda EPK mõõdetakse, peaks olema ju häbemeluust kõhu keskosani (kui kodus ise mõõdan, siis mõõdud väiksemad, kui ämmaka mõõdetud). Kas nad lisavad sinna mingi nr juurde? Teab keegi?

Ise ootan juba pisikese sündi, ootan et aeg kiiremini liiguks. Tegemist meeletult aktiivse tegelasega, koguaeg annab endast märku ja mida rohkem ta sipleb, seda rohkem tahaks temaga juba kohtuda. Aega aga veel on!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 407 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Märts 2012 Vol.3

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.