Esileht Pereelu ja suhted Meeletud süümepiinad.

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Meeletud süümepiinad.

Postitas:

Mul on raske depressioon ja ärevushäired mis ei taha alluda ravile… Hetkel ravimeid ei võta ja asi on eriti hull,..Ma ainult nutan, nutan põhjusel, et tahan olla parem ema oma kahele lapsele..
Ma armastan oma lapsi väga..aga tunnen, et ma ei ole hea ema.
Ma ei tee nendega midagi kasuliku, ei vooli nendega, ei joonista nendeg.. ei õpeta lugema, kirjutama. Neil on kõik asjad olemas mida hing ihkab, ega ei ole kedagi kes neid suunaks ja õpetaks nende asjadega mängima. Lihtsam on anda neile tahvel kätte ja ise samal ajal voodis patja nutta.

Tunnen meeletuid süümepiinu, ma rikun ju oma lapsed ära…..kas on võimalik, et lapsed, kellega ei ole lapsepõlves piisavalt tegeletud ja keda ei ole “arendatud”.. kes viibivad palju nutiseadmetes ja mängimisesest ei ole huvitatud, et neist kasvavad samaväärdsed täiskasvanud nendega-kellega vanemad on lapsepõlvest peale tegelenud ja keda arendanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:51; 22.02 06:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kallike, ma ei tee ka ühtegi neist asjadest oma lastega. mõnikord on nii , et laiskadel vanematel on lihtsalt tublimad lapsed-ema pole nende meelt lahutanud, nad on ise pidanud olema nutikad ja tegevust otsima. nad suudavad ise võileiva valmis teha. ja kui raamatud ning põnevate filmide supakaid keegi ette ei loe, hakkavad nad ka ise kiiremini lugema.
ära muretse. mõtle, et halval on ka oma head külhed , ja heal halvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb on kuulda, et sul pole huvi või tahtmist oma lastega koos midagi teha. Asjad on asjad ja need ei asenda vanemaid.
Kas sulle siis üldse ei paku rõõmu lapsed? Näha, kuidas nad arenevad ja midagi uut õpivad, selgeks saavad või loetu üle arutavad? See nutindus on lisaks aju arengu pärssimisele ja abituse tekitamisele ka terivsele kahjulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka. Me vaatame koos telekast multifilme. Vahel mängisid ja elasid mul seljas, mina pikutasin samas koos nendega põrandal. Süüa leidsid ise külmikust. Vahel ikka käime väljas ka. Väga armastavad väljas mänguväljakutel käia. Väiksemana kipuvad ära jooksma, siis on hea, kui mänguväljakul on aed ümber aga kolmeselt juba on enda ligidal. Proovi viia neid kindlasti lasteaeda. Seal saavad ka arendatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:00; 21.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohkem kui lastega mittetegelemine teeb neile kahju see, et ema kogu aeg patja nutab. Õhkkond kodus võib olla üsna ebameeldiv, kui üks pereliige pidevalt põhjuseta nutab ja tatistab. Tõenäoliselt mees putkab esimesena kodust minema (kui ta seda juba teinud pole) ja lapsedki hakkavad kodust eemale hoidma nii pea, kui vähegi iseseisvaks saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja kirjutab, et nutab meeleheitlikult selle pärast, et ei tee neid asju lastega, ei ole huvipuuduses asi. Aga on kogemus nutuhoogudega, et põhjuseks on nutuhoogudele haigus. Kui saab ravi, need mööduvad ja saab energia panna teistesse asjadesse. Mis iganes või ka mitte midagi võib olla nutuhoogude põhjuseks. Rõõmu kohta: Depressioon ongi see, et ei ole rõõmu. Armastus ja hoolimine ikka on ja mingi positiivne tunne ja natuke tekkivat lootust, kui on või läheb hästi. Teine asi, et ei ole jõudu, et midagi teha. Keha valutab siit ja sealt, üleüldse on väga halb ja jõuete enesetunne. Mingi halvem aeg oligi koos lastega pikutamine see, milleks jõudu jätkus. Parem päev on see, kui suudab koos õue minna ja eriti heal päeval saab ennast pesta, ise süüa teha, pesu ja nõud ära pesta ja riided kappi panna. Lastega ikka koos mängid ja tegutsed aga võiks rohkem. Kahe lapse puhul nad õnneks ei jää päris suhtlemisvaegusse, et on üksteisele mängu- ja jutukaaslasteks.
Ise ütled, et nüüd on päris raske olukord. Mis sul ravimite vastu on? Läheb meelest ära ja kaovad ära? Endal on positiivne kogemus, et vähemalt ööpäev läbi kestvad nutuhood võtab ära ja on üleüldiselt parem tunne olla. Mitte loomulikult ideaalne, sest ajukeemia on juba aastaid sassis aga igal juhul on elukvaliteet parem ja haiguse mõju ümbritsevatele väiksem.
Nutuhoogudel on teine pool ka. Minul tekkis pärast nutuhoogude ära jäämist ühel hetkel vihatunne kõige/kõigi halva ja vale vastu. Varem ma ei ole mitte kunagi vihatunnet tunnud või vihastanud. Põhimõtteliselt tekkis selline vihatunne, mille ajel inimesed kauplusse tulistama lähevad või lennukeid sodiks sõidavad. Seega peab pärast kurvameelsuse möödumist õppima enda negatiivseid emotsioone ehk viha tekkimist ära tundma, valitsema ja suunama, et seda lähedaste peale välja ei vala.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 15:00; 21.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga miks sa siis ei ravi ennast? Nii läbi sa ometi ei ole, et arstile mindud ei saa? Kui psühhiaatri juurde on pikk järjekord, siis tegelikult perearst saab ka midagi kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen- sain üle aasta ravi, kahjuks see muutis mind nii uniseks ja lõpuks ei suutnud päeval enam ärkvel olla…nüüd arsti otsusel, hakkame märtsi lõpul uusi rohte proovima/kasutama. Ootan juba seda. Minu unistus on, et hommikuti ärgates oleks mingigi energia ja teotahe sees.

Aga need süümepiinad, ma kardan tohutult oma laste arengu pärast, just nende tuleviku pärast…kardan, et pidevas tahvlis oleku pärast jäävad nad rumalamaks ja võtan neil võimaluse tulevikus edukaks saada. See ajabki mind nutma, et ma ei suuda olla selline ema nagu ma ennem haigeks jäämist olin. Ma ei nuta kunagi laste ees, lähen alati ülesse oma magamistuppa “uudiseid” vaatama…lapsed on sellel ajal ikka tahvlis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 13:51; 22.02 06:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen- sain üle aasta ravi, kahjuks see muutis mind nii uniseks ja lõpuks ei suutnud päeval enam ärkvel olla…nüüd arsti otsusel, hakkame märtsi lõpul uusi rohte proovima/kasutama. Ootan juba seda. Minu unistus on, et hommikuti ärgates oleks mingigi energia ja teotahe sees.

Aga need süümepiinad, ma kardan tohutult oma laste arengu pärast, just nende tuleviku pärast…kardan, et pidevas tahvlis oleku pärast jäävad nad rumalamaks ja võtan neil võimaluse tulevikus edukaks saada. See ajabki mind nutma, et ma ei suuda olla selline ema nagu ma ennem haigeks jäämist olin. Ma ei nuta kunagi laste ees, lähen alati ülesse oma magamistuppa “uudiseid” vaatama…lapsed on sellel ajal ikka tahvlis.

su kartused on õigustatud, lapsed peaksid loovate asjadega tegelema, nutiseadmeid ei peaks nad selles vanuses üldse tundma. kas sul pole võimalik neid joonistama või legodega mängima panna kui ise nutmas oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tule http://www.saeioleyksi.ee foorumisse ka, ehk leiad toetust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa seda nutmist küljest ära harjutada ei saaks?
sa võid küll nutta, aga püüa seda hakata edasi lükkama. mul oli sünnitusjärgne depessioon ja ma harjutasin selle nutmise küljest just edasilükkamisega ja muu tegevuse otsimisega. mõtlesin, et vot nüüd see tund ei nuta. pean tunni vastu, ei tohi. edasi pikendasin aega. kas sel nutul on põhjuseks õnnetus, lein?
või leia mingit tegevust, mis maandab. värvige lastega koos mandalaid. mandalate raamatutes on kirjas, et see on ka teraapia. on õnne, armastuse, külluse ja muid mandalate värviraamatuid. just voolige. sina vooli enda pärast. osta plasilliini ja mõni raamat, mis näitab, kuidas saab lahedaid loomakesi voolida. küll lapsed rõõmustavad ja teevad kaasa.
minge jalutama. kõndimine on ka hea teraapia. kõndides õppige pähe mõni luuletus. võite arvutamist õppida, või võta kaasa nt eesti mängu küsimused.
selleks peavad olema lapsed muidugi piisavalt igavust tundnud, et kõndimine ja luuletuse päheõppimine oleks nagu meelelahutus. kui nad on saanud juba nutiseadme- pisiku, siis ei paku sellised minu poolt pakutud tegevused neile enam lõbu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga millest on depressioon ja nutuhood? mingi suurem trauma?
ma räägin natuke oma kogemusest. mul oli eelmisel aastal ka tohutu depressioon, ärevushäired, paanikahood, st tean seda tunnet, jõuetust, ärevust jne, mul tekkisid need seoses suhtekriisiga, elukaaslases pettumisega. see selleks.
mul on üks laps, 5 a. ja tead, ma ajasin end jõuga voodist välja, lapsele süüa tegema..õue minema..jne. aga minul oli nii, et ma tundsin, et tegevuses olek ja enda sundimine tegi mulle head, viis mõtted ärevuselt kõrvale, suutsin lapsega koos nalja teha ja temaga naerda. olen seda kuskilt mujaltki lugenud, et depressioonis aitab sageli ikkagi tegutsemine. seda esimest sammu on kõige raskem teha, edasi läheb juba palju lihtsamaks. mulle andis mingi rahunemise kas või seega, kui natuke koristasin, korrastasin lapse riideid jne, tekkis mingi korrastatuse tunne ka peas ja kehas:)
Proovi alul väga väikeste sammudega – päevas üks pisike koostegutsemine lastega, kas või koristamine, joonistamine, plastiliiniga meisterdamine jne.
kui vanad su lapsed on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga need süümepiinad, ma kardan tohutult oma laste arengu pärast, just nende tuleviku pärast…kardan, et pidevas tahvlis oleku pärast jäävad nad rumalamaks ja võtan neil võimaluse tulevikus edukaks saada. See ajabki mind nutma, et ma ei suuda olla selline ema nagu ma ennem haigeks jäämist olin. Ma ei nuta kunagi laste ees, lähen alati ülesse oma magamistuppa “uudiseid” vaatama…lapsed on sellel ajal ikka tahvlis.

Tegelik sina ei karda, depressioonile tüüpilised mõttekäigud kardavad. Mõtted, millel pole reaalsusega mingit pistmist.

Kogu Eesti noorsugu istub ninad tahvlis. Pole vaja muretseda, ega nad siis selle pärast hukka ei lähe. Kümnete tuhandete emade lapsed on tulevikus hukas ning nendele emadele võib juba praegu sildi “läbikukkunud ema” rinnale kinnitada?

Igale asjale on võimalik erinevat moodi läheneda. Sina lähened depressiivselt, teine läheneb stiilis: olen hea lapsevanem, jõuan lapsele kaasaegse tehnikavidina hankida, et laps tänapäevaelu normaalsusest maha ei jääks teiste lastega võrreldes. Ja üldse ei muretse.

Hm, välja kah ju ei saa last saata. Väljas on sellised lapsed, kellel pole tahvlit kodus, kuna vanemad on kolmandast Eestist, seega kodune kasvatus teadagi väljas olevatel lastel milline ja kui enda laps sellistega läbi käib, siis õpib lolle kombeid ja elu hukas. Jälle põhjus muretsemiseks.

Kui depressiooni nurjatud mõtted ära unustada ja olukorda reaalselt hinnata – kuna sa nii palju oma laste pärast muretsed ja isegi nii väikestes asjades – sa ei ole ju kehv ema, nn läbikukkunud. Võimalik, et oled üldse üle keskmise ema. Lihtsalt mõtled endast kehvasti ja üritad ka kägusid sellesse uskuma panna. Aga kuna ornitoloog pole kägu, siis tema õnge ei lähe. Tema ei usu.

Sinu emotsioon pole reaalsus. Kuigi alati minnakse selle õnge ja emotsiooni tõlgendatakse reaalsusena. Kui nii tunnen, siis nii ka järelikult on. Ja selline mõte paneb omakorda veel kehvemini tundma. Nõiaring.

Tahad, ma näitan sulle reaalset pilti depressiooni poolt maalitu asemel? Kõik see, mis sa iseendale mõtetes ütled (selle tõttu kehvad emotsioonid tekivadki, emotsioonid ei teki niisama), kas sa seda ütleks ka teistele naistele? Eluilmaski ei ütleks, sest see oleks ülepingutatud, ülemõeldud, ülekohtune ja ülimalt julm. Aga miks sa enda vastu nii julm ja ülekohtune oled? Kindlasti oled. Ma olen kindel, et sa ei pannud siia kirja peaaegu mitte midagi, mida sa tegelikult negatiivset iseenda kohta pidevalt mõtetes ütled ja milliseid hinnanguid annad. Ole iseenda vastu sama mõistlik, nagu sa teiste vastu oled.

Nüüd luba PK kolleegiumile, et iga päev hakkad lapsega koos nn kvaliteetaega veetma. Natukenegi. Iga päev. Paned igal õhtul enne voodisse minekut iseenda jaoks paberile kirja, mida sa järgmine päev koos lapsega teed ja järgmisel õhtul kirjutad taha TEHTUD! Ning paned kirja järgmise päeva “ülesande” iseendale. Aga ära hakka kohe meeletult ambitsioonikaid asju ette võtma.

Seda PK kolleegiumile detailselt ette kandma ei pea. See on iseendale. Püstitad endale ülesande: selliselt teen ühe nädala. Kui nädal on möödas, siis vaatad lehte ja näed lehelt puust ja punaselt, et hakkad august välja tulema. Sest lehel on ju kirjas faktiliselt.

Ma ei tee nendega midagi kasuliku, ei vooli nendega, ei joonista nendeg.. ei õpeta lugema, kirjutama. Neil on kõik asjad olemas mida hing ihkab, ega ei ole kedagi kes neid suunaks ja õpetaks nende asjadega mängima. Lihtsam on anda neile tahvel kätte ja ise samal ajal voodis patja nutta.

Sa valetad iseendale ja ajad ka meile siin kägu. Ei usu? Võta reaalselt (jah, reaalselt!) paber ja pliiats kätte, kirjuta pealkirjaks:

Mida ma lastega kasulikku teen

ning paari päeva jooksul lisa sinna punkte, mis meelde tulevad, mida sa lastega juba tänaseks päevaks kasulikku teinud oled. Pole kahtlustki, et sinna saab kirja rohkem kui üks, kaks või kolm asja.

Valetamise eest vabandada pole vaja. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga need süümepiinad, ma kardan tohutult oma laste arengu pärast, just nende tuleviku pärast…kardan, et pidevas tahvlis oleku pärast jäävad nad rumalamaks ja võtan neil võimaluse tulevikus edukaks saada. See ajabki mind nutma, et ma ei suuda olla selline ema nagu ma ennem haigeks jäämist olin. Ma ei nuta kunagi laste ees, lähen alati ülesse oma magamistuppa “uudiseid” vaatama…lapsed on sellel ajal ikka tahvlis.

Tegelik sina ei karda, depressioonile tüüpilised mõttekäigud kardavad. Mõtted, millel pole reaalsusega mingit pistmist.

Kogu Eesti noorsugu istub ninad tahvlis. Pole vaja muretseda, ega nad siis selle pärast hukka ei lähe. Kümnete tuhandete emade lapsed on tulevikus hukas ning nendele emadele võib juba praegu sildi “läbikukkunud ema” rinnale kinnitada?

Igale asjale on võimalik erinevat moodi läheneda. Sina lähened depressiivselt, teine läheneb stiilis: olen hea lapsevanem, jõuan lapsele kaasaegse tehnikavidina hankida, et laps tänapäevaelu normaalsusest maha ei jääks teiste lastega võrreldes. Ja üldse ei muretse.

Hm, välja kah ju ei saa last saata. Väljas on sellised lapsed, kellel pole tahvlit kodus, kuna vanemad on kolmandast Eestist, seega kodune kasvatus teadagi väljas olevatel lastel milline ja kui enda laps sellistega läbi käib, siis õpib lolle kombeid ja elu hukas. Jälle põhjus muretsemiseks.

Kui depressiooni nurjatud mõtted ära unustada ja olukorda reaalselt hinnata – kuna sa nii palju oma laste pärast muretsed ja isegi nii väikestes asjades – sa ei ole ju kehv ema, nn läbikukkunud. Võimalik, et oled üldse üle keskmise ema. Lihtsalt mõtled endast kehvasti ja üritad ka kägusid sellesse uskuma panna. Aga kuna ornitoloog pole kägu, siis tema õnge ei lähe. Tema ei usu.

Sinu emotsioon pole reaalsus. Kuigi alati minnakse selle õnge ja emotsiooni tõlgendatakse reaalsusena. Kui nii tunnen, siis nii ka järelikult on. Ja selline mõte paneb omakorda veel kehvemini tundma. Nõiaring.

Tahad, ma näitan sulle reaalset pilti depressiooni poolt maalitu asemel? Kõik see, mis sa iseendale mõtetes ütled (selle tõttu kehvad emotsioonid tekivadki, emotsioonid ei teki niisama), kas sa seda ütleks ka teistele naistele? Eluilmaski ei ütleks, sest see oleks ülepingutatud, ülemõeldud, ülekohtune ja ülimalt julm. Aga miks sa enda vastu nii julm ja ülekohtune oled? Kindlasti oled. Ma olen kindel, et sa ei pannud siia kirja peaaegu mitte midagi, mida sa tegelikult negatiivset iseenda kohta pidevalt mõtetes ütled ja milliseid hinnanguid annad. Ole iseenda vastu sama mõistlik, nagu sa teiste vastu oled.

Nüüd luba PK kolleegiumile, et iga päev hakkad lapsega koos nn kvaliteetaega veetma. Natukenegi. Iga päev. Paned igal õhtul enne voodisse minekut iseenda jaoks paberile kirja, mida sa järgmine päev koos lapsega teed ja järgmisel õhtul kirjutad taha TEHTUD! Ning paned kirja järgmise päeva “ülesande” iseendale. Aga ära hakka kohe meeletult ambitsioonikaid asju ette võtma.

Seda PK kolleegiumile detailselt ette kandma ei pea. See on iseendale. Püstitad endale ülesande: selliselt teen ühe nädala. Kui nädal on möödas, siis vaatad lehte ja näed lehelt puust ja punaselt, et hakkad august välja tulema. Sest lehel on ju kirjas faktiliselt.

Ma ei tee nendega midagi kasuliku, ei vooli nendega, ei joonista nendeg.. ei õpeta lugema, kirjutama. Neil on kõik asjad olemas mida hing ihkab, ega ei ole kedagi kes neid suunaks ja õpetaks nende asjadega mängima. Lihtsam on anda neile tahvel kätte ja ise samal ajal voodis patja nutta.

Sa valetad iseendale ja ajad ka meile siin kägu. Ei usu? Võta reaalselt (jah, reaalselt!) paber ja pliiats kätte, kirjuta pealkirjaks:

Mida ma lastega kasulikku teen

ning paari päeva jooksul lisa sinna punkte, mis meelde tulevad, mida sa lastega juba tänaseks päevaks kasulikku teinud oled. Pole kahtlustki, et sinna saab kirja rohkem kui üks, kaks või kolm asja.

Valetamise eest vabandada pole vaja. ????

Braavo, Ornikas! Ma olen alati teadnud, et sul on kõige oma räiguse juures rohkem empaatiat ja intelligentsi kui perekooli kõige õilsamatel ja korralikumatel kägudel kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahtsin sulle otsida ühte videot, mida kunagi nägin, aga kahjuks ei leia.
Ühesõnaga, seal oli üks USA naine, kes kirjeldas oma elu pärast lahkuminekut ja kohutavat depressiooni.
Ta läks lõpuks terapeudi juurde, rääkis talle, kui kohutav ema ta on (täpselt sama jutt, mis sul) ja kuulas siis, mis terapeudil oli talle seepeale öelda:
“Sa oled suurepärane ema!
Sa nutad teises toas, et su lapsed seda ei näeks, see on isetu. Sa oled nii kehvas olukorras oma elus, ometi oled sa suutnud end kokku võtta, et oma laste põhivajadused katta- su lastel on kodu, söök, riided. Et nad vaatavad multikaid tundide viisi- sa pakud neile meelelahutust, mida oled hetkel suuteline pakkuma, et neil oleks lõbusam ja kergem, et nad ei peaks kannatama või nägema sinu kannatusi. Jne”
Terapeut oli võtnud selle ema iga väite selle kohta, kui kohutav ema ta on, ja selle ümber pööranud, näidates, kuidas ta tegelikult oma lapsi armastab ja neile OMA OLUKORRAS parimat pakub.

Sa oled andnud endast PARIMA, mis sa hetkel suudad. Ja parimat tahad sa üldse anda seepärast, et sa oledki hea ema, ka süümepiinu tunned sa seepärast.
Halval emal oleks ükskõik.
Sinu must auk ei kesta igavesti. Süümepiinad ei aita sind kuidagi. Tegele endaga, stabiilsuse saavutamisega.
Loodan, et teil on ümber lähedasi, kes abi pakuvad ja osa su koormast enda kanda võtavad.
Su lastel on väga hooliv ema, see on kõige olulisem nende kasvamisel.
Kallikalli!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 11:13; 23.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga, seal oli üks USA naine, kes kirjeldas oma elu pärast lahkuminekut ja kohutavat depressiooni.
Ta läks lõpuks terapeudi juurde, rääkis talle, kui kohutav ema ta on (täpselt sama jutt, mis sul) ja kuulas siis, mis terapeudil oli talle seepeale öelda:
“Sa oled suurepärane ema!

Selle pärast ma soovitasingi teema autoril paber ja pliiats võtta, mälus tagasi kerida, mõelda kõige selle peale, mida ta tegelikult lastega kasulikku on teinud ning see kirja panna. Küll paari päeva jooksul meenub nii mõndagi, mida ta tegelikult lastega teinud/pakkunud on.

Depressioonis olevad inimesed loovad peas oma maailma, kus nad on eriliselt mõttetud, laisad, kasutud, saamatud, rumalad, hoolimatud. Ikka täielikud kohe! Teised on kindlasti paremad. Reaalsusega ei ole sellel tavaliselt mingit seost. Siis tulevadki sellised iseloomustused:

“Ma ei tee nendega midagi kasuliku, ei vooli nendega, ei joonista nendeg.. ei õpeta lugema, kirjutama. Neil on kõik asjad olemas mida hing ihkab, ega ei ole kedagi kes neid suunaks ja õpetaks nende asjadega mängima. Lihtsam on anda neile tahvel kätte ja ise samal ajal voodis patja nutta.”

Kohe kindlasti on autor palju kasulikke asju teinud lastega. Depressioonis olev inimene lihtsalt ei näe seda, heidab kõrvale ja eelistab pigem negatiivset näha (seda kah veel tugevalt võimendades).

Autor ei ole mõttetu ema. Ta mõtleb, et on.

Mõttetud emad tavaliselt sellega oma pead ei vaeva.

Autor peab ühest asjast aru saama: ülim kriitilisus enda suhtes pole mitte seetõttu, et ta “on seda väärt”, vaid see on tema oma mõistuse trikk, kuna taoline mõtlemine ja depressioon käivad käsikäes.

Ma arvan, et juba sellise asja teadvustamine teeb olukorda paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leidsin video ka.
Loodan, et saad inglise keelest aru:
http://www.youtube.com/watch?v=_LKrKqG4u2A

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 11:13; 23.02 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on raske depressioon ja ärevushäired mis ei taha alluda ravile… Hetkel ravimeid ei võta ja asi on eriti hull,..Ma ainult nutan, nutan põhjusel, et tahan olla parem ema oma kahele lapsele..
Ma armastan oma lapsi väga..aga tunnen, et ma ei ole hea ema.
Ma ei tee nendega midagi kasuliku, ei vooli nendega, ei joonista nendeg.. ei õpeta lugema, kirjutama. Neil on kõik asjad olemas mida hing ihkab, ega ei ole kedagi kes neid suunaks ja õpetaks nende asjadega mängima. Lihtsam on anda neile tahvel kätte ja ise samal ajal voodis patja nutta.

Minu lugu on sarnane sinu omale. Minu nö allakäik emana algas, kui lapse isa meid maha jättis ja uue pere lõi. Laps oli siis pisike. Olin omadega nii sassis ja läbi, et kohati unustasin lapse sootuks. Jah, tal oli söök laual ja tuba soe, aga emotsionaalne pool meie vahel jäi vajaka. Laps veetis väga palju aega vanavanematega, kes teda siis kantseldasid, talle käsitööd õpetasid ja meid muudmoodi aitasid. Suure vaevaga vedasin ennast tema lasteaia-pidudele. Tundsin seal ennast täieliku luuser-emana, sest teised mammad-papad tundusid minuga võrreldes nii pädevad, nii ideaalsed ja lasteasjus nii “kodus”.
Läks ikka hea mitu aastat, kuniks ma emotsionaalselt omale “jalad alla sain” ja lapsega rohkem tegelema hakkasin. Süüdistasin ennast siis ja teen seda praegugi, kuigi otsest põhjust selleks nagu enam pole. Laps on tubli, praeguseks täiskasvanud ja väga-väga iseseisev noor inimene.

Ole enda vastu natuke leebem. Sa oled ju ka inimene. Mis siis, et ema ja peaksid olema tugevam, vastutavam pool. Muidugi oleks ideaalne, kui suudaksid lastega tegeleda pidevalt, sest need on just need asjad, millest vormuvad nende ilusad mälestused lapsepõlvest. Mina hakkasin omal ajal ka tasapisi pihta, väikeste asjadega. Hakkasime koos süüa tegema näiteks. Koos kodutööde tegemine on hea viis jälle lastega kontakti saavutada. Käisime vahel kinos ja kohvikus. Sedasi muutus meievaheline side tasapisi tugevamaks. Teismeea saabudes olin muidugi mina tagaplaanil ja sõbrad tähtsamad, aga nüüd oleme jälle taas lähedased.

Soovin sulle jõudu oma lastega tegelemiseks. Tee täpselt nii palju kui jaksad ja natukene rohkem. Sellest esialgu piisab. Peamine on aga see, et sa ei süüdistaks ennast nii palju. Edu sulle! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Pereelu ja suhted Meeletud süümepiinad.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.