Esileht Pereelu ja suhted Mees elab minu kulul

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Mees elab minu kulul

Postitas:

Seega võtsin lihtsalt teadmiseks, et see mees on ema “lemmikmees” ja et emal on oma “lemmikasjadele” õigus nii, nagu minulgi oli õigus oma “lemmikasjadele” oma kodus. Sellest tulenevate muutustega tuli mul lihtsalt arvestada ja nii lihtne see oligi.

Ülalpeetav “lemmikmees” on oluliselt suurem väljaminek, kui nt moeasjad ja riidehilbud. Täpselt samamoodi ka isa uus “lemmiknaine”, kui isa on lapse elus olemas ja kohal. Lemmiku positsioonil sekspartner on reeglina ka kulukam, kui kallis tõukoer või -kass.

Ma ei ütle, et nii ei või, aga lihtsalt – selliseid lemmikuid saavad endale lubada vaid jõukad inimesed, mitte sellised, kes peavad vajalikuks perekooli kurtma tulla, et raske on. Teemaalgataja ilmselgelt pole nii rikas, kui sinu ema. Kui ei saa endale sellist kulukat lemmikut lubada, siis ei saa, emal on kohustus oma lapsed ära toita ja üles kasvatada.

Ja on veel üks oluline nüanss. Sinu moeasjad ja riidehilbud ei tule ei sinu ega su emaga kobisema, kui miskit ei meeldi. Koer ja kass ka ei tule. Aga ema/isa partneril on see võimalus alati olemas, et nad hakkavad ennast oma ülalpidaja ja tolle laste arvelt tarbetult jõuliselt kehtestama. Tähendab, nii ema kui lapsed loobuvad mitmetest hüvedest selle nimel, et keegi nendega õiendaks. Mismoodi see pereväärtusi toetama peaks? Või täiskasvanute vastu austust äratama? Teemaalgataja partner pealekauba valetab teemaalgatajale ja töökohtadest jääb ilma laiskuse tõttu, see ei ole nende omavaheline kokkulepe ega ei ole tingitud invaliidsusest. Mis väärtus on sellel mehel pereliikmena üldse? Mis eeskuju on ta lastele?

Ole nüüd, minu ema oli kõike muud kui rikas ja juba enna mehe tulekut elasime ikka väga kokkuhoidlikult ja vaeselt. Võib-olla selline vaeselt elamine õpetabki muuhulgas ka paindlikkust ja kohanemisvõimet, mis iseenesest on head omadused. Ega ma väidagi, et selline mees mingi vältimatu pereväärtus on – tõenäoliselt ei ole ja ikka tahaks ju alati, et inimesed meie ümber oleks ideaalsed ja elu oleks ideaalne jne – aga kui kellelgi selline suht jobu, aga samas kahjutu mees juba olemas on, ja naine temaga koos elada tahab, siis – ma ei tea, ma kuidagi mõistan, et ju siis nii lihtsalt on. Ja ma tõesti ei suutnud lapsena selles mingit katastroofi näha – samuti nagu ei suutnud katastroofi näha selles, kui ema mees minuga vahel õiendas. See ei olnud oluline, st minu kui lapse maailmas olid olulised hoopis muud asjad – kool, sõbrad, mängud, suvevaheaeg, seiklused, ema jne. Raha ja see, kas seda oli palju või vähe, oli täiskasvanute kauge maailm, mis mind eriti ei huvitanud või huvitas tõesti ainult siis, kui mingit konkreetset asja tahtsin. Aga noh, ei taha tegelikult vaielda, ju siis teiste(l) lastel on teistmoodi.

Edited: õiendamine üldjoontes on muidugi nõme ja ma tegelikult ei kiitnud seda heaks ei siis ega nüüd. Aga kahjustav see siiski polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 13:39; 20.06 22:50; 21.06 10:28; 21.06 11:13; 22.06 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teemaalgataja juba perekooli kurtma tuleb, ju ta siis ise leiab ka, et selline lemmikloom käib talle üle jõu.
Mina läksin sarnasest mehest lahku just seetõttu, et leidsin, ilma mõjuva põhjuseta ülalpeetav isa on lapsele väga halb eeskuju. Ja no ma ise ei jaksanud sellist lemmiklooma enam pidada. Mingu ja toitku enast ise. Emotsionaalselt käis see asi mulle ka üle jõu.

Õiendamine ilma põhjuseta on lapse enesekindlusele hävitav. Sain lapsepõlves ise liiga palju õiendamise osaliseks ja nüüd on mul tihti tõke ees, et ma niikuinii ei saa, ei oska, ei tee õigesti…
aga nüüd saan ma oma vanematele öelda, et ärge saagige mu närve selle eest, et ma pole elus midagi suurt saavutanud, ma olen oma praeguse eluga rahul ja see pole enam teie asi. (tegelikult ma päris rahul ei ole, aga see pole ikkagi nende asi, mul on nende õiendamisest kõrini.)
Ilma selliselt hävitatud enesehinnaguta poleks ma ilmselt oma lapse isaks siukest ludrit meest valinud. Mees vähemalt ei õiendanud. Aga ülalpeetav oli. See tekitas lõpuks alandava tunde, et minuga ollakse koos ainult minu võrdlemisi napi sissetuleku pärast ja mind inimesena ikkagi ei hinnata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.06 10:20; 20.06 16:02; 21.06 10:43; 21.06 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega võtsin lihtsalt teadmiseks, et see mees on ema “lemmikmees” ja et emal on oma “lemmikasjadele” õigus nii, nagu minulgi oli õigus oma “lemmikasjadele” oma kodus. Sellest tulenevate muutustega tuli mul lihtsalt arvestada ja nii lihtne see oligi.

Ülalpeetav “lemmikmees” on oluliselt suurem väljaminek, kui nt moeasjad ja riidehilbud. Täpselt samamoodi ka isa uus “lemmiknaine”, kui isa on lapse elus olemas ja kohal. Lemmiku positsioonil sekspartner on reeglina ka kulukam, kui kallis tõukoer või -kass.

Ma ei ütle, et nii ei või, aga lihtsalt – selliseid lemmikuid saavad endale lubada vaid jõukad inimesed, mitte sellised, kes peavad vajalikuks perekooli kurtma tulla, et raske on. Teemaalgataja ilmselgelt pole nii rikas, kui sinu ema. Kui ei saa endale sellist kulukat lemmikut lubada, siis ei saa, emal on kohustus oma lapsed ära toita ja üles kasvatada.

Ja on veel üks oluline nüanss. Sinu moeasjad ja riidehilbud ei tule ei sinu ega su emaga kobisema, kui miskit ei meeldi. Koer ja kass ka ei tule. Aga ema/isa partneril on see võimalus alati olemas, et nad hakkavad ennast oma ülalpidaja ja tolle laste arvelt tarbetult jõuliselt kehtestama. Tähendab, nii ema kui lapsed loobuvad mitmetest hüvedest selle nimel, et keegi nendega õiendaks. Mismoodi see pereväärtusi toetama peaks? Või täiskasvanute vastu austust äratama? Teemaalgataja partner pealekauba valetab teemaalgatajale ja töökohtadest jääb ilma laiskuse tõttu, see ei ole nende omavaheline kokkulepe ega ei ole tingitud invaliidsusest. Mis väärtus on sellel mehel pereliikmena üldse? Mis eeskuju on ta lastele?

Ole nüüd, minu ema oli kõike muud kui rikas ja juba enna mehe tulekut elasime ikka väga kokkuhoidlikult ja vaeselt. Võib-olla selline vaeselt elamine õpetabki muuhulgas ka paindlikkust ja kohanemisvõimet, mis iseenesest on head omadused. Ega ma väidagi, et selline mees mingi vältimatu pereväärtus on – tõenäoliselt ei ole ja ikka tahaks ju alati, et inimesed meie ümber oleks ideaalsed ja elu oleks ideaalne jne – aga kui kellelgi selline suht jobu, aga samas kahjutu mees juba olemas on, ja naine temaga koos elada tahab, siis – ma ei tea, ma kuidagi mõistan, et ju siis nii lihtsalt on. Ja ma tõesti ei suutnud lapsena selles mingit katastroofi näha – samuti nagu ei suutnud katastroofi näha selles, kui ema mees minuga vahel õiendas. See ei olnud oluline, st minu kui lapse maailmas olid olulised hoopis muud asjad – kool, sõbrad, mängud, suvevaheaeg, seiklused, ema jne. Raha ja see, kas seda oli palju või vähe, oli täiskasvanute kauge maailm, mis mind eriti ei huvitanud või huvitas tõesti ainult siis, kui mingit konkreetset asja tahtsin. Aga noh, ei taha tegelikult vaielda, ju siis teiste(l) lastel on teistmoodi.

Edited: õiendamine üldjoontes on muidugi nõme ja ma tegelikult ei kiitnud seda heaks ei siis ega nüüd. Aga kahjustav see siiski polnud.

ei olnud kahjustav? kuidas ei olnud siis, kui sinu väärtused on nihkes? ilmselgelt on see otseselt kahjustanud sinu mõttemaailma selles osas, mis puudutab pereelu vanemate, laste ja võõraste meeste osas. see on ikka õige, et lapsepõlvetraumad tulevad kaasa, tahab inimene seda ise või ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega võtsin lihtsalt teadmiseks, et see mees on ema “lemmikmees” ja et emal on oma “lemmikasjadele” õigus nii, nagu minulgi oli õigus oma “lemmikasjadele” oma kodus. Sellest tulenevate muutustega tuli mul lihtsalt arvestada ja nii lihtne see oligi.

Ole nüüd, minu ema oli kõike muud kui rikas ja juba enna mehe tulekut elasime ikka väga kokkuhoidlikult ja vaeselt. Võib-olla selline vaeselt elamine õpetabki muuhulgas ka paindlikkust ja kohanemisvõimet, mis iseenesest on head omadused. Ega ma väidagi, et selline mees mingi vältimatu pereväärtus on – tõenäoliselt ei ole ja ikka tahaks ju alati, et inimesed meie ümber oleks ideaalsed ja elu oleks ideaalne jne – aga kui kellelgi selline suht jobu, aga samas kahjutu mees juba olemas on, ja naine temaga koos elada tahab, siis – ma ei tea, ma kuidagi mõistan, et ju siis nii lihtsalt on. Ja ma tõesti ei suutnud lapsena selles mingit katastroofi näha – samuti nagu ei suutnud katastroofi näha selles, kui ema mees minuga vahel õiendas. See ei olnud oluline, st minu kui lapse maailmas olid olulised hoopis muud asjad – kool, sõbrad, mängud, suvevaheaeg, seiklused, ema jne. Raha ja see, kas seda oli palju või vähe, oli täiskasvanute kauge maailm, mis mind eriti ei huvitanud või huvitas tõesti ainult siis, kui mingit konkreetset asja tahtsin. Aga noh, ei taha tegelikult vaielda, ju siis teiste(l) lastel on teistmoodi.

Edited: õiendamine üldjoontes on muidugi nõme ja ma tegelikult ei kiitnud seda heaks ei siis ega nüüd. Aga kahjustav see siiski polnud.

Milline su enda pereelu on? Oled kooselus/abielus? Milline on suhe lastega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ütlesin ju, et libateema – tädi pole siiani välja ilmunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.06 09:12; 20.06 09:14; 20.06 10:01; 20.06 12:33; 20.06 12:46; 22.06 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega võtsin lihtsalt teadmiseks, et see mees on ema “lemmikmees” ja et emal on oma “lemmikasjadele” õigus nii, nagu minulgi oli õigus oma “lemmikasjadele” oma kodus. Sellest tulenevate muutustega tuli mul lihtsalt arvestada ja nii lihtne see oligi.

Ole nüüd, minu ema oli kõike muud kui rikas ja juba enna mehe tulekut elasime ikka väga kokkuhoidlikult ja vaeselt. Võib-olla selline vaeselt elamine õpetabki muuhulgas ka paindlikkust ja kohanemisvõimet, mis iseenesest on head omadused. Ega ma väidagi, et selline mees mingi vältimatu pereväärtus on – tõenäoliselt ei ole ja ikka tahaks ju alati, et inimesed meie ümber oleks ideaalsed ja elu oleks ideaalne jne – aga kui kellelgi selline suht jobu, aga samas kahjutu mees juba olemas on, ja naine temaga koos elada tahab, siis – ma ei tea, ma kuidagi mõistan, et ju siis nii lihtsalt on. Ja ma tõesti ei suutnud lapsena selles mingit katastroofi näha – samuti nagu ei suutnud katastroofi näha selles, kui ema mees minuga vahel õiendas. See ei olnud oluline, st minu kui lapse maailmas olid olulised hoopis muud asjad – kool, sõbrad, mängud, suvevaheaeg, seiklused, ema jne. Raha ja see, kas seda oli palju või vähe, oli täiskasvanute kauge maailm, mis mind eriti ei huvitanud või huvitas tõesti ainult siis, kui mingit konkreetset asja tahtsin. Aga noh, ei taha tegelikult vaielda, ju siis teiste(l) lastel on teistmoodi.

Edited: õiendamine üldjoontes on muidugi nõme ja ma tegelikult ei kiitnud seda heaks ei siis ega nüüd. Aga kahjustav see siiski polnud.

Milline su enda pereelu on? Oled kooselus/abielus? Milline on suhe lastega?

Minu isa oli alkohoolik, ema vastu vägivaldne jne. Lahutasid siis, kui olin ca 5-aastane. Isaga ma eriti ei suhtle, kuigi temapoolne soov on olemas. Sellel perioodil, millest siin teemas kirjutanud olen, olin juba 10+ aastat vana.
Mingis mõttes võib öelda, et kogu läbielatu plussiks on just see, et mul on selge pilt, kuidas ma oma elu elada ei taha ja vastavalt sellele olen üritanud ka oma samme seada. Otsisin teadlikult meest, kes on hea ja aus. Alkoholi kuritarvitamine mehekandidaatide puhul oli kindel ei, sest isa alkoholism oli liiga selgelt meeles. Samas ema mehe ludrisus (kui selline sõna olemas on) polnud mind ilmselt niimoodi mõjutanud, et seaksin ambitsioonikuse, töökuse ja majandusliku kindlustatuse mehekandidaatidele eeltingimuseks. Ja leidsingi endale täpselt sellise mehe, nagu otsisin – targa, südamliku, õiglase, ausa, kuigi vaese ja laisavõitu. Võin ausalt öelda, et olen temaga väga õnnelik – me kuidagi sobime ideaalselt vaatamata tema (ja ilmselt ka minu) puudujääkidele ühiskonna silmis. Laps on meil 4-aastane – mulle nii meeldib temaga maailmaasju arutada, tema küsimustele vastata, loodust tutvustada jne. Sugulased naeravad, et kasvatan temast väikest filosoofi ja lillelast. Ta saab üldiselt väga hästi aru, et me ei osta mingit järjekordset moe-mänguasja sellepärast, et sellised asjad on tühised/hingetud ja selle raha, mis me nende asjade peale muidu äraraiskaksime, võime me panustada hoopis millegi toreda tegemisele üheskoos. Ma pole tüüpiline ema, olen 30-ndais, aga mingis (heas) mõttes tunnen ennast nii, nagu polekski päriselt kunagi täiskasvanuks saanud ja minu enda lapsepõlv oleks olnud nagu alles äsja. Kindlasti ei oska ma oma lapsele edasi anda mõningaid selliseid pereväärtusi, mida ühiskonna enamus vaikimisi õigeks peab (materiaalne mõtlemine, võitja-mentaliteet, edukultus jne). Aga kui ma ise pean oluliseks hoopis teisi väärtusi, mis pole küll ühiskonnas üldlevinud, aga on siiski mitte kedagi kahjustavad, ning annan neid oma lapsele edasi, siis kuidas saab öelda, et see on kahjustav? Ei ole ju nii, et väärtushinnangud on kas õiged või valed: kuni need kedagi (tõeliselt) ei kahjusta, on need lihtsalt erinevad ja samas kõik õiged.

Nii pikk jutt sai lihtsalt näitamaks, et ka keerulistest oludest välja kasvanud laps võib saada elus õnnelikuks – kuigi ta ellusuhtumine võib olla teistsugune kui enamusel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 13:39; 20.06 22:50; 21.06 10:28; 21.06 11:13; 22.06 13:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Mees elab minu kulul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.