Esileht Ilu ja tervis Mees köhib/köhatab koguaeg

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Mees köhib/köhatab koguaeg

Postitas:

Mul on suur mure mehe tervise pärast. Mees köhib ja köhatab päeva jooksul kümneid kordi. Päris kokku lugenud ei ole aga no normaalne see minu arust pole.
Vanust pea 30, meeletus ülekaalus pole, ei ole ka suitsetaja.
Ise arvab, et pole tal miskit viga ja arstile pöörduda ei taha.
Mis võib seda köhimist põhjustada? On see normaalne? Kas lihtsalt kuiv õhk või mõni tõsisem haigus? Peaks ta ikka arstile näitamas käima ennast? Olen mures lihtsalt..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:54; 19.01 16:31;
To report this post you need to login first.

Äkki on allergia? Või hoopiski tikid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan allergia. Ka võib refluks tekitada kuiva köha. Las käib perearstil ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:21; 18.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurguvähk ja kopsuvähk ka näiteks ajavad köhatama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurrguvähiga pigem ei läheks sealt kurgust enam midagi alla, näiteks toit…kopsuvähiga pole ka köhimine just nüüd esmasümptom..ega siis kohe ei pea vähk olema, tavaliselt tuleb see vähk siis, kui tervis kõige paremas korras ja kuskilt miskit ei valuta…miks muidu öeldakse, et vähil polegi enne kaebusi kui viimane staadium. Soovitan siiski refluksi ja allergiate suhtes pöörduda perekale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 16:21; 18.01 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pikk köha on sageli ainus kopsuvähi sümptom. Aga köhatamine viitaks nagu pigem allergiale. Pigem jälgi, millal ta köhatab – kas peale sööki (nt. piima joomist) või siis, kui istub mõne toataime läheduses või hommikul peale pea padjalt tõstmist jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, teatavad südemahaigused panevad ka köhatama! NT: http://www.itk.ee/upload/files/Patsiendi-infomaterjal/ITK458_Sudamepuudulikkus.pdf
Nii et kindlasti arstile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina srvaks ka, et ehk tikid.
Kas ta täitsa läkastab köhida hetkeks või lihtsalt köhatab niiöelda kurgu puhastamiseks.
Kas mees trenni teeb? Selline asi nagu spordisstma on ka olemas. Mul nees hakkas trennis käima ja nii kui trennipäev oli, oli köha platsis ja tal oli raske sügavalt sisse-välja hingata. Raskustunne rinnas.
Praegu tal aega ei ole trenni minna ja probleem ka kadus koos trenniga.

Köha kindlasti kuiv ja tundub vähemalt selline nagu kurgus kratsiks vms. Mees trenni otseselt ei tee, kuid töö on väga füüsiline ja tolmune.. Loodan ise vähemalt, et see tuleb kuivast õhust ja sisse hingatud tolmust vms. Aga proovin ta ikka arstile ka saata..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:54; 19.01 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

perearst las saadab kopsuarstile. täiesti võimalik, et köha on tolmusest tööst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Adenoide ja kurgumandleid kontrollida. Turses adenoid ajab köhatama, samuti kerge kurgumandlipõletik, millega võib muidu täitsa harjunud olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on suur mure mehe tervise pärast. Mees köhib ja köhatab päeva jooksul kümneid kordi. Päris kokku lugenud ei ole aga no normaalne see minu arust pole.
Vanust pea 30, meeletus ülekaalus pole, ei ole ka suitsetaja.
Ise arvab, et pole tal miskit viga ja arstile pöörduda ei taha.
Mis võib seda köhimist põhjustada? On see normaalne? Kas lihtsalt kuiv õhk või mõni tõsisem haigus? Peaks ta ikka arstile näitamas käima ennast? Olen mures lihtsalt..

Minu emal on sama asi. Lapsena juba kuulsin wc-s istudes, kui tema alumiste korruste treppides tuli. WC oli teispool trepikoja seina. Keegi teine sedasi ei köhata. Mõni aasta tagasi(35a hiljem) kolis maale elama, oma lapsepõlvekoju. Ja hakkas mingi aeg tagasi rääkima, et ta avastas, et ta enam ei köhata. Ja tõesti – ta ei köhata enam. Samas need 35 aastat linnas ei olnud tal häda midagi. Lihtsalt koguaeg oli üks käh ja käh. Tal tõesti ei olnud midagi häda.
Et kui tal nüüd ka oli allergia, siis ei olnud see suurem asi allergia. Mingeid tagajärgi või õhtu ei paistnud olevat. Kui oli stress, siis ma pole kuulnud, et stress köhatamisega väljenduks ja 35 aastat püsiks muutumatuna.
See jutt oli lihtsalt müra tekitamise mõttes. Sinu mehe kohta ei oska midagi öelda muidugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia võib ka olla selline pikalt ja köhimise/köhatamise tasemel. Meil töö juures köhivad rohkem kui pooled mehed sellist kuiva köha terve talve. Oma jutu järgi on aga nad kõik terved kui purikad ja viimane köhatus on alati nende arvates ainus kord päevas üldse. Tegelikult asi ruumide õhus lendlevas väga erineva päritoluga tolmus ja keskkütte perioodis. Ruumide põrandad ja kõik muud horisontaalsed pinnad on sodi täis ja kõik see sodi aastatepikkuse tomkukihi all. Meestekambale ei seleta kuidagi, et koristage oma tolmu koguv laga ja tolm üksord ära.

Kui mõni neist meestest peks ka arsti juurde sattuma, siis oma töökeskkonda kirjeldaksid nad puhta kontorina. Põrandat peseb seal koristaja aga seda vaba põrandapinda, mis märgpuhastust saab on väga vähe.

Pikaajaline köha kurnab organismi ja võib olla üks vähi tõenäosuse suurendaja. Mina prooviks ikka köha põhjuse välja selgitada ja asja välja ravida või siis köha põhjustavat keskkonda vältida.

Osad ehitusmaterjalid ise ja osad materjalid valesti paigaldades võivad ka põhjustada allergiat. Näiteks Lähte koolis oli nii. Lõpuks selgitati välja, et põhimõtteliselt ei lastud betoonil korrlikult ära kuivada ja paigaldati veel seest niiske betooni peale põrandakatteliim ja põrandakate. Tulemuseks hakkasid need kihid niiskuse tõttu mingit reaktsiooni andma, mis põhjustas lastel hingamisraskusi.

Selleks, et spordiastma tekkiks peab ikka päris tõsiselt palju treeningtunde tegema niiskes ja jahedas kliimas. Treeningul ahmib sportlane kiiresti ja palju külma õhku sisse ja organismil on bronhide ahenemine kaitsereaktsiooniks sellise järjekindla lolluse vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa seleta talle, et sellised pidevköhatajad kurnavad peale iseenda organismi ka teisi inimesi enda ümber., jube tüütud on sellised pidevalt köhatajad. Mingu arsti juurde ja tehku selgeks, mis neil viga on

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina olin pidevalt ärritunud kurguga ja rögaga hädas oma paar aastat. Hooti oli ja siis kadus jälle ära ja siis tuli tagasi. Möödunud aasta novembris tuli kohe eriti tigedalt, eladagi ei saanud enam. Kõige hullem oli tööl, kodus oli palju parem ja nädalavahetused olid päris head. Töötan tavalises kontoris. Köha ja röga kogunemine kurku oli ärritus, mis tekkis kolleegi e-sigaretist. See selgus lihtsalt olukorda jälgides. Kui kolleeg oli haigena kodus hakkas parem, kui ta tööl olles kontoris e-sigaretti suitsetas, köhatasin ikka ja jälle. Nüüd ta seda kontoris enam ei kasuta ja ärritus ning kogunev röga on minevik.Enam ei köhi päevast päeva.

Pika jutu lõpetuseks, tasub kindlasti mõelda, mis viimasel ajal on ümbritsevas keskkonnas muutunud, äkki on tõesti allergiaga tegemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja mees küll rohkem kui poole noorem, aga minu isa köhatas ka mitmeid aastaid, enne kui diagnoositi südamepuudulikkus, sai ravimid peale ja enam ei köhata. Aga see on vist ikka pigem vanemate inimeste haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Mees köhib/köhatab koguaeg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.