Esileht Pereelu ja suhted mehe käitumine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: mehe käitumine

Postitas:

oleme abielus 5 aastat, koos 7a. lapsi on 3.
ma tunnen, et olen õnnetu temaga aga laste pärast pean vastu.
mu mees on ülihea isa lastele aga meievahelises suhtes halb abikaasa( vähemalt mina tunnen nii).
ma olen selle 7 aasta jooksul kaotanud kõik sõbrannad kuna talle nad ei meeldinud.
ma olen lõpetanud oma hobidega tegelemise, kuna mul pole aega lihtsalt ( tema tegeleb enda omadega loomulikult edasi)
ka karjäärist võin vist 3 lapsega ainult und näha.
ma tunnen ,et olen omadega ummikus. mu elu on tyhi- ainult pidev laste kantseldamine hommikust õhtuni.
Meie kodu on minu oma ( mees kolis sisse kui kokku hakkasime elama). Olen proovinud lahku minna temaga, aga lõpuks annan ikka järele- lubab mesimagusalt, et ta muutub aga ei muutu. või siis lubab end ära tappa- manipuleerib. rahaliselt ei ole võimalik ju mul kuskile mujale hakata kolima .

mida? kuidas?
enne seda suhet arvasin end olevat tugev naine- see mees on aga mind märkamatult tallaaluseks muutnud. füüsiliselt ta ei ole vägivaldne aga vaimselt küll. mind sõimatakse litsiks kui poodi lähen, või olen tund- kaks kauem väljas kui algselt arvasin.

usun, et mul on ka depressioon. ma ei tea kuidas edasi. üksi. ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohoh, et lausa lits kui poodi lähed…

Kuidas sa saad sellise mehe kohta öelda, et ta on lastele ülihea isa?

Su mees on tüüpiline vägivallatseja, seda näitab juba ainuüksi fakt, et sa oled ajapikku võõrandunud oma sõbrannadest. See on vägivallatseja üks esimesi samme, isoleerida oma ohver.

Helista naiste abiliinile esimese sammuna. Saad olukorda kirjeldada, äkki antakse ka nõu, mida edasi teha. Lapsed ilmselt käivad lasteaias?

Mina soovitaksin sul ametlikult abielulahutus algatada, vanad sõbrannad üles otsida, kellelegi lähedasele oma muret kurta. Muidugi, eestlased on imelikud, mõni võib-olla soovitabki laste nimel koos edasi elada, aga sa vast hakkad juba taipama, et selle mehega sa koos elada ei saa.

Tugitelefoni number on 1492

http://www.naisteliin.ee/index.php?id=115

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravige oma suhet, see mis lahutuse korral 3 lapsega järgneb, on kordi-kordi hullem. Tulge mõistusele ja tegelege oma probleemidega, spetsialiste on hulgi teid aitama.

Täiesti arusaamatuks jääb esimese vastaja seisukoht. Sõbrad tihtipeale kaovadki tasapisi, kui elad pereelu kolme (!) lapse ja mehega. Lihtsalt eluprioriteedid muutuvad. Vaimseks vägivallaks nimetatakse viimasel ajal igasugust rahulolematust ja rutiini. Sellega devalveeritakse tõelist vägivalda ja tehakse karuteene päris kannatajatele. Ükski mees ei nimeta niisama oma kaaslast litsiks, äkki oled siiski sellele põhjuse andnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravige oma suhet, see mis lahutuse korral 3 lapsega järgneb, on kordi-kordi hullem. Tulge mõistusele ja tegelege oma probleemidega, spetsialiste on hulgi teid aitama.
Täiesti arusaamatuks jääb esimese vastaja seisukoht. Sõbrad tihtipeale kaovadki tasapisi, kui elad pereelu kolme (!) lapse ja mehega. Lihtsalt eluprioriteedid muutuvad. Vaimseks vägivallaks nimetatakse viimasel ajal igasugust rahulolematust ja rutiini. Sellega devalveeritakse tõelist vägivalda ja tehakse karuteene päris kannatajatele. Ükski mees ei nimeta niisama oma kaaslast litsiks, äkki oled siiski sellele põhjuse andnud?

Oled vist päris rumal inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene küsimus, miks oli vaja saada lühikese tutvuse järel kiiresti kolm last? 7-aastase tutvuse sees kolm last, väga kiiresti ja tihedalt tegite need lapsed. Miks said lapsed mehega, keda sa veel eriti hästi ei tundnud? Miks said nad mehega, kes sind õnnelikuks ei tee? Sa ometi ei taha väita, et pärast esimese või teise lapse sündi mees oli teistsugune, kui praegu?
Teiseks, perekooli klassikaline küsimus: milles seisneb sellise mehe puhul hea isa olemine? Suisa “ülihea isa”? Kas võib järeldada, et Eesti naised on lati nii madalale lasknud, et ülihea isa olemiseks piisab, kui mees on lapse valmis teinud ja lapse emaga (veel) koos elab?
Kolmandaks ei saa tarvitada vaimset vägivalda isiku kallal, kes on ise sisemiselt piisavalt tugev. Kui enesekindlat naist sõimata litsiks, siis ta mitte ei arva, et ta seda ongi, vaid teeb hoopis järeldused ütleja kohta. Aga muuta läbi perekooli seesmiselt tugevamaks nõrka isikut ei ole vist eriti võimalik. Ma võin sulle ju anda juhiseid, kuidas käituda, kui mees sulle midagi halvasti ütleb. Näiteks naerda selle peale ja öelda, et ise ka usud või, mida räägid? Võta parem Manni ja vannita ta ära, mul on veel muud tegemist. Ja ole homme varakult kodus, me läheme Triinuga kinno. Mina teeks seda, aga sina ilmselt minestad õudusest selle kujutluspildi peale, sest sa kardad oma meest. Siit järgmine küsimus: miks sa elad koos inimesega, keda sa kardad? Oled sa masohhist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen selle 7 aasta jooksul kaotanud kõik sõbrannad kuna talle nad ei meeldinud.

Täitsa ise kaotasid, mis sest, et mehe meeleheaks. Nüüd mine ja otsi sõbrannad jälle üles – mees võib ju iriseda, see on juba tema probleem.

ma olen lõpetanud oma hobidega tegelemise, kuna mul pole aega lihtsalt

Täitsa ise lõpetasid, mis siis, et mehe meeleheaks. Nüüd jagage mehega vaba aeg ära, sina saad aega oma hobide jaoks, ja mees hoiab samal ajal lapsi ja jäta mehele ka pool aega (varasemaga arvestades pole see küll õiglane, aga targem on otsida tasakaalu, kui ülekompensatsiooni) tema hobide jaoks.

mind sõimatakse litsiks kui poodi lähen, või olen tund- kaks kauem väljas kui algselt arvasin.

Seda ei anna tasakaalustada, või siis ainult nii, kui teed ise samamoodi. Sõima meest litsiks, kui ta poodi või hobitama läheb. Ja kui pahandab selle peale, siis küsi ilmsüütult, aga sina mind ju võid sõimata, milles vahe nüüd?
Nojah, aga see pole elu ega midagi. Sõimajast ma läheks lahku. Ähvardagu ennast ära tappa – mul suva. Sind ennast tapab ta ju sõnadega iga kord, kui sõimab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 13:07; 26.04 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolme väikelapsega, kellest siis vanim on 5-6, ongi elu pidev lastekantseldamine, ööpäev läbi ja 7 päeva nädalas, va poes ja trenniskäimised. Läbi põleda on väga kerge, eriti kui vanematevahelised suhted pole head ja toetavad. Kas sa ausalt arvad, et üksinda on kergem? Mis siis et minagi meelekibeduse hoos vahepeal mõtlen, et kui ta praegu ei aita, eks ta siis kui lahku läheme ja lapsed osa aega tema juures on, siis saan mina selle “oma aja” lõpuks vist! Aga tegelikult ei ole ma valmis lahku minema. Kui sina oled, selle pead sa endale selgeks mõtlema, kas su otsus on lõplik ja eman midagi päästa ei anna, kas üksinda on tõepoolest toredam ja kergem kui kahekesi? Või oled lihtsalt väsinud ja tüdinud.
Selles, et sa oma sõbrannadest ilma oled jäänud, ei ole mees küll ainuisikuliselt süüdi, sest ega tema ei pea neid suhteid hoidma, need on sinu vastutus. Kui talle ei meeldi sõbranna, so what?! Ega tema ei pea sõbrannaga suhtlema.
(ka kolme väikelapse ema, vahel väga väsinud ja tülpinud).
Litsiks sõimamine kustutaks ka üsna esimese korraga minus igasuguse tahtmise seda suhet hoida. Kui on hea isa (missugune hea isa kutsub oma laste ema litsiks???), siis saab ta hea isa ka olla ilma mulle kehv mees olemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinnamaani mõtlesin, et on midagi, mida päästa, aga kui selle litsiks sõimamise kohani ja enesetapuga ähvardamiseni jõudsin, siis kardan, et sul on vaja väljastpoolt abi ja mulle see suhe päästmist väärt ei tundu. Mis mõttes inimene ütleb lits mulle ja ma pean selle inimesega koos elama, tema heaks majapidamistöid tegema, magama sellise inimesega? Väga võigas. Ja enesetapuähvardusi ma ei salli üldse. Väga vastik on sellise inimese läheduses olla, kes sellega ähvardab. Ma saan aru, et inimesel on masendushood vahel ja valguskiirt ei paista, aga kui nüüd mina pean kõik oma otsused ümber tegema, sest muidu see inimene tapab end ära, siis no nii ei saa ka ju elada. Nii et mõistlikud soovitused on neil, kes soovitavad leida hobid, leida sõbrad, mehe nimel mitte ohverdada. Samas me ei tunne su meest, milleks ta võimeline on, on ta ka füüsiliseks vägivallaks võimeline? Igasugu ebastabiilseid isikuid on, enesetapuga ähvardajad ei pruugi olla päris ohutud ka kaasinimestele. Ma konsulteeriks professionaalidega tõesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma alustaksin ka sellest ikka, et kõigepealt leiaksin ennast üles. Helista sõbrannadele, mine välja. Mees on seega fakti ees, et sina puhkad. Leia üles oma hobid. Enam sul ju pole päris tittesid. Ma ikka imestan, et ma käisin lausa surfamas oma imiku kõrvalt. Sõbranna oli ka kaasas, koramööda sai lapsi valvatud. kõike saab teha, kui tahad. Lõpuks kui avastad, et oledki kogu oma elu elanud mehe heaks või nimel, siis oled ikka ise süüdi. Kui mees lepib sellega, et sa tahad ka elada, siis prooviksin suhet ikka parandada. Kolme lapsega uut suhet alustada on ka üsna keeruline. Tundub, et oled nagu see kodukana tüüpi, sest kõigest oled ju loobunud.
Ei saa lasta tekkida olukorral, kus mees ei luba hobidega tegeleda või ei luba sõbrannadega völja minna. See on tõesti vägivald. Eriti kui põhjendust ei ole. Kas tahad olla suss või iseseisev inimene, kes vastutab ise oma õnne eest – see on juba sinu valik. Lastele muide õpetad siis ka edasi, et naine olgu kodus suss….tütred õpivad siis sussiks olemist ja pojad laiamist ja ülbamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 7 a koos ja 3 last, siis noorim on üsna titt veel ja vanemad pole ka teab mis suured. Ei käi veel kooliski. See ongi raske aeg. Kui mees sellise lastekarja kõrvalt oma hobidega tegeleb, siis on sellevõrra ju ema koormus suurem.

Oma vaba aeg ja inimõigused tuleb ise välja nõuda, aga mida selle sõimamisega teha, seda ma küll ei tea. Ei paista, nagu oleks see normaalne suhe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.04 13:07; 26.04 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millised on hea isa tunnused??
midajakuipalju ta lastega koosteeb,
mida neile õpetab( et ema ei oska sõpru valida)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted mehe käitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.