Esileht Ilu ja tervis Menopausi aegne päevade ära jäämine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Menopausi aegne päevade ära jäämine

Postitas:

Ootaks selles eas naiste kogemusi, kuidas teil päevad on lõppenud. Endal vanust 50 ja nüüd on nii, et päevade oletataval ajal ainult määrib natuke, see kestab üle nädala. Nii on nüüd 2 kuul olnud. Aasta tagasi olid väga vererohked menstruatsioonid, siis käisin ka arstil ja tehti emaka puhastus. Selle järgselt olid päevad normaalsed. Aga kui nüüd ainult määrib, kas nii hakkavadki lõppema ja enam korralikke päevi ei tule. Tean küll, et see on individuaalne, aga kel kogemusi võiks vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kõik individuaalne. Minul käis kuni 50-nda sünnipäevani kui kellavärk ja siis paari kuu päevast enam päevi polnud ja ei tulnudki. Mingit määrimist ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 43 ja ka päevade paiku ainult määrib mingi 5 päeva ja mul veel vaskspiraal sees ,eelmine aasta mais tehtud pap test oli korras aga nii noorelt ei saa ju ometi menopaus hakata või saab ? Kevadel saan 44

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska seda isegi öelda, kuna mirenaga mul niikuinii õigeid päevi polnud. 52-aastaselt lasin spiraali eemaldada, pärast seda mõne aja möödudes nädalapäevad määris ja pärast pole midagi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on juba 3 korda päevad pikemalt ära jäänud ja siis uuesti tavapäraselt pihta hakanud ja edasi käinud. Isegi vereprooviga kinnitatud diagnoos on kaks korda pandud, et on kliimaks, aga jälle on päevad uuesti hakanud.
olen 47 ja mul on kilpnäärmega probleeme.
teemaalgatajal soovitan siiski arsti juurde minna,et kindlust saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka 50 ning oletatavate päevade ajal tunnen pisut valulikku pingetunnet alakõhus ning vähest määrimist. Ka juba paar kuud. Võtan paar viimast aastat arsti ettekirjutusel HAR tablette Novofem. Need on aidanud tsükli korras hoida.Olen ühe munasarjaga ja arvan, et päris hästi menopausini välja vedanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid eluaeg võrdlemisi korrapäratud (tsükkel varieerus 24st kuni 36 päevani, keskmine oli 27-29 päeva), keskmise verejooksuga päevad (2 päeva veritses + 2-3 päeva määris kergelt). Valusad. Mingeid hormoonpreparaate pole kunagi tarvitanud. Vähehaaval, vanuses 48, jäi veritsus ja valulikkus vähemaks, tekkisid kerged kuumahood. Siis kadus igasugune määrimine, kuumahood kestsid ka mingi max pool aastat. Praegu 51, päevad unustuses, kuigi mõnikord pakitseb alakõhus ja selline ovulatsiooniaegne tundlikkus kehas esineb ka iga paari kuu tagant. teatud temperatuuritundlikkus ja kuumalaine käib aeg-ajalt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen veel 49. viimane aasta on aeg-ajalt tsükkel kõikunud, päevad lühenenud 3-4 päeva ainult ja 2-3 päev hästi vererohked. sel kuul aga on üldse vahele jäänud. äkki olengi nüüd vaevast lahti saanud? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 51 a. Umb 2 a. pole päevi üldse olnud. Enne seda kõikusid päevade vahed paar aastat kuudepikkuste vahedega, nii kahest kuust kuni kuue kuuni. Kõige totakam oli, et pool aastat polnud olnud ja siis tütre pulmapäeva hommikul õnnistati. Oma noorima lapse sünnitasin 35. aastaselt ja siis juba enne seda ütles naistearst, et mul on tulemas varajane kliimaks. Lapse sünd lükkas selle edasi natuke. Aga nii oli mu emal ja ka vanaemal. Enne juubeli pidamist olid ka nemad juba “vanad naised”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanus 46,5 ja viimase aasta jooksul päevad hakanud hilinema, või siis jäänud vahele.Vererohkus viimasel ajal vähenenud, võrreldes varsemaga aga suuri uputusi õnneks kunagi kogenud pole. Aga huvitav on see, et oletatataval päevade ajal tunnen kõhu ja seljavalu, lõhnade tundlikkus ja iiveldus suureneb ja siis kui need ärajäänud päevad peaks läbi olema,siis on mööduvad kõik tundemärgid.
Seksiisu ja lähedusevajadus on endine ja kuivusega ka probleeme pole. Rasestumisvastaseid vahendeid ei kasuta, kuna siis kui veel soovisin lapsi juurde, ütles laporoskoopia läbi viinud arst, et munajuhad olid põletikus ja umbes ning tuli ühelt poolt eemaldada.Olen terve elu elanud ilma rasestumisvast. vahenditeta ja nooremana kalendermeetodist kinni pidanud, või siis muud kaitset kasutanud. Mõned hõiskavad, et küll on hea, kui see kõik lõpeb aga mul on küll kuidagi kahju, et paremad naiselikkuse aastad lõppema hakkavad. Kardan eelkõige kiiremaid muutusi siis välimuses ja tervises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina 48. Eelmisel kevadel hakkasid kuumahood ja unehäired mis kestsid umbes pool aastat. Päevad jäid korra vahele ja kõikusid nädal-kolm siia-sinna. Kord olid vererohked, kord vähesed. Siis oli üle poole aasta rahu majas ja kõik tiksus vanaviisi. Nüüd hakkavad jälle kuumahood pihta aga oluliselt vaiksemana kui aasta tagasi. Eelmisel kevadel sai viimast korda naistearstil käidud kes ütles vereproovi põhjal, et muutused on jah umbes poole peal. Nüüd on paaril viimasel korral päevad kestnud ainult 3-4 päeva (muidu olid julgelt nädal) aga pärast jääb veel nädalakeseks määrima. Kas peaks uuesti arsti juurde jooksma või käib see asja juurde? Naistearst ütles, et piisab kui paari aasta tagant kontrollis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Menopausi aegne päevade ära jäämine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.