Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mida ei tohi rasedad süüa?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: mida ei tohi rasedad süüa?

Postitas:

mina olen kuulnud, et rasedad ei tohi süüa tuunikala, soolalõhet (toores), maksa (aga pasteeti?). kas siis kilu ja heeringat ka ei tohi süüa? feta-juustu? endal on hetkel hirmus kalaisu, kuid ei julge süüa.
milliseid toiduaineid veel ei tohi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul läheb 4 kuu ja olen põhimõtteliselt algusest alates kala söönud, sest liha ajab iiveldama ja kana ei isuta. Kala järgi suuur isu. Piiri olen pidanud tuunikalaga. Toorest lõhet sõin ükspäev lausa 6 saia. Põhiliselt söön heeringat, lesta, koha, räime-küll küpsetatult, praetult, sushi läheb hästi.
Juustutooted vaata et oleks pastöriseeritud, enamik meil poes müüdavaid fetasid ja mozarellasid on pastöriseeritud.
Maitseainetena ingver ja kaneel – neid tarbi väikses koguses.
Puuviljad pesta kuuma veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina algul ehmusin ka ära, kui netist lugedes oli terve posu toiduaineid mida süüa ei tohi (nt sinihallitusjuust, mida ma pmts vist paneks iga toidu sisse). Küsisin ämmakalt ja ämmakas ütles, et tohib muidugi. Et ega ju neid asju kilode kaupa sisse aeta. Ehk siis olen terve raseduse vältel ikkaski söönud seda mida tahan. Ka meeldib väga hommikuti külmsuitsu lõhe saia süüa!
Ja veel lihtsalt lisaks ka burxid ja pitsad ja magus jms, kui isu siis süüa ja mitte piitsutada end. Muidu võin juhtuda, et hiljem nö alla andes võib õgides rohkem liiga teha 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest kala nagu ka toorest muna (toores tainas), toorsuitsuliha, suitsukala, sushit, koorikloomi, idusid jms tuleks vältida. Phõhimõtteliselt tuleks kõik piima-, muna-, kala- ja lihatooted korralikult läbi kuumutada enne söömist. Lõhe ja ka mõne teise kala puhul on ka küpsetatuna see teema, et nad sisaldavad mingil määral raskemetalle ja elavhõbedat. Ürtidest ja maitseainetest ingver, lagrits, muskaat, sidrunhein. Jookidest toonikud, pastöriseerimata piim aga ka värskelt pressitud pastöriseerimata mahlad. Listeeriaoht on ka poes müüdavate lahtiste salatite puhul. Puuviljadest papaia (eriti pooltoorena), mida Sri Lankas tarvitatakse abordi esile kutsumiseks. Suured kogused ananassi võivad muuta emakakaela pehmemaks ning kutsuda esile enneaegse sünnituse. Viinamarjade puhul on probleemiks see, et nad on kemikaalidega töödeldud ja neid ei anna samamoodi puhtaks pesta nagu õunu jt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et hulluks ei maksa minna. Pasteedileibu söön küll aegajalt ja ka kuumsuitsu kala ja kõik ok 🙂 Toores kala pole sobilik ja haug, tuunikala võimaliku elavhõbedasisalduse tõttu (vähemalt nii olen lugenud). Ja pastöriseerimata piimatooted ka jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen toorest kala, liha ja muna ning pastöriseerimata piimatooteid vältinud, samuti piiranud kofeiini tarbimist (kohvi ei joo üldse). Samas mu ämmaemand ütles, et peale toorete ja pastöriseerimata asjade võib kõike mõõdukalt tarbida, sh nt tuunikala. Söön endiselt umbes korra nädalas tuunikalasalatit (mu lemmik), usun, et väikestes kogustes on see ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mida ei tohi rasedad süüa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.