Esileht Ilu ja tervis Mida küll teha oma rasvaste juustega?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Mida küll teha oma rasvaste juustega?

Postitas:

Eile õhtul pesin, täna õhtuks juba selline võileib peas, et ma lihtsalt ei saa homme veel käia sellise peaga ringi. Iga päev peaks pesema, siis oleks ehk ok, aga ma olen nii väsinud juba sellest pidevast pesemisest.
Kõik rasvastele juustele mõeldud šampoonid on proovitud, mitte midagi ei aita.
Kuivshampoon paneb pea sügelema…
Mida teha, kas kellegil veel sellist probleemi? Lahendus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära pese. mida rohkem pesed seda rasvasem pea on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu muidu suhteliselt rasused juuksed (pean pesema ülepäeviti) püsivad puhtamad, kui olen kasutanud juukselakki. See hoiab juuksed kuivemana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese hommikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt pesengi iga päev. Viimasel ajal olen vaadanud, et tegelikult vist kannataks ka teise päeva ära nüüd, aga olen nii harjunud, et pesen ikka iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga äkki sul pole rasune, vaid kuiv nahk? Just nimelt naha järgi valitakse šampooni. Kui nahk on kuiv, kuivatad seda šampooniga veelgi, ja kompenseerimiseks hakkab see rasu juurde tootma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki käiks näiteks nahaarsti juures ära, nemad annavad põhjendatud informatsiooni, mitte ei püüa sulle oma kaupa või teenust pähe määrida.

Üks asi mida minu meisterjuuksur küll ütles, on see, et shampooni ei tohi otse pähe panna, vaid segada väike kogus shampooni mingis topsis juba varem veega ära ja seega pähe panna juba lahjendatult.

Mõtle järgi, kas sul palsamit üldse vaja on, seda pole vaja panna kui juuksed on terved ja kammitavad. Kui sul on pikad juuksed, siis pane aeg-ajalt 1-2 tilka nt argaaniaõli sõrmeotstele ja siis “kammi” juukseotsi sõrmedega. Sellest piisab, mingit palsamit polegi vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea pesemine rohkem kui 2x nädalas on liiast.

Järgi seda nõuannet kuu-kaks ja näed, et olukord paraneb märgatavalt.

Seda muidugi juhul, kui sul ei ole nahaprobleemi. Räãgi oma juuksuriga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 00:22; 24.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pea pesemine rohkem kui 2x nädalas on liiast.

Järgi seda nõuannet kuu-kaks ja näed, et olukord paraneb märgatavalt.

Seda muidugi juhul, kui sul ei ole nahaprobleemi. Räãgi oma juuksuriga.

Mina proovisin seda umbes 6 nädalat ja ei toiminud. Nahaprobleemi pole ja hädapärast kannatab ülepäeva pesta, kuid tore oleks muidugi kui saaks 2-3 korraga nädalas hakkama. Olude sunnil paar aastat tagasi pesin 1-2x nädalas (ei olnud haige, hullumeelne tööperiood oli, aga kodukontoris, nii et heitgaase jms polnudki), aga mitte mingit vahet polnud, juuksed muutusid mustaks ikka sama kiiresti kui varem.
Olen tähele pannud, et need, kes räägivad, et oh pole vaja nii sageli juukseid pesta, on kõik kas värvitud või keemiliselt lokitud juustega. Naturaalkarvalisi on üldse vähe, aga mina olen ja kõik naturaalkarvalised, keda tean, peaksid umbkaudu sama sageli juukseid pesema, et need puhtad oleksid.
Juuksuriga olen teemat korduvalt arutanud, koguni erinevate juuksuritega, aga midagi tarka ei oska nemadki pakkuda, küll on nad kinnitanud minu tähelepanekut, et värvitud/keemiliselt töödeldud juuksed ei lähe nii kiiresti rasuseks.

On muidugi sobivamaid šampoone ka, aga palju need ei aita ja sobiva peab igaüks endale ise leidma. Mina sain päris häid soovitusi Kaubamaja iluosakonna töötajatelt, üks nende soovitatud šampoon oligi mulle sobiv. Aga sedasama müüakse ka näiteks Prismas ja Rimis, nii et tuleb proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju oleneb muidugi juuksetüübist. Minul on väga pikad, paksud, lokkis ja värvimata juuksed ning üle kahe korra reeglina ei pese. Tavapärasem on kord nädalas. Aga minu õde sai niimoodi probleemist lahti. Mingi hetk oligi nii, et hommikul pesi ja õhtuks olid juuksed rasused. Meie ema, kes on 25 aastat juuksureid koolitanud ütles, et ta piirduks kaks kuud 1x nädalas ja probleem vähenes. Nüüd peseb kolmel päeval nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.07 00:22; 24.07 14:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kus kohas te töötate, kes siin neid katseperioode teevad nädalate ja kuude kaupa? Ma käin e-r tööl kontoris, lisaks välislähetused. Ma ei saa endale lubada musti juukseid ega mingeid katsetusi. Ja ei tahagi, enesetunne maksab ka midagi. Pesen pead hommikuti ning kui on olnud rabelemist täis päev objektil, siis enne õhtusööki veel korra.
Nädalavahetustel ja kodukontori päevadel teen küll juustele puhkepäevi, kuid hiljemalt teise päeva õhtul tahaks juba pead pesta. Juuksed on õhukesed ning kergvärviga värvitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul aitab föönitamine ühe päeva kauem juukseid puhtana hoida. Juuksur soovitas ka pärast föönitamist lokke teha, siis peaks veel aeglasemalt minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka suhteliselt rasused juuksed. Olen kasutanud eri aegadel eri tehnikaid.
– Kunagi oli selline süsteem, et õhtul pesin, järgmine päev lahtiste juustega, ülejärgmine päev hobusesaba(siis ei paistnud eriti välja, et juuksed enam päris puhtad polnud).
– Mõned aastad töötasin loomingulises ettevõttes, kus oli ok tööle tulla kell 11 ja korra või kaks nädalas võis ka kodukontori päevi teha. Siis pesin pead hommikul enne tööle minekut ja siis olid juuksed ka järgmisel päeval veel täitsa puhta moega.
– Samas ettevõttes jätsin kodukontori päevadeks pea pesemata, proovisin seda “pese harvem, et taastada juuste loomulik puhastumisvõime”. Aga minu meelest see ei mõjunud.
– Olen oma juuksed kõvasti keemiliselt töödelnud. Värvin neid juba peaaegu kakskümmend aastat ja iga 2-3 aasta tagant olen ka keemilised lokid teinud. Lokid mulle lihtsalt meeldivad ja hakkasin varakult halliks minema. Aga keemiliselt töödeldud juuksed on tõesti puhtamad ka.
– Tõenäoliselt muutuvad juuksed ka vanuse lisandudes kuivemaks. Õigemini peanahk siis, mitte juuksed.
Minu soovitused seega: kui võimalik, pese pead hommikuti. Värvi juukseid, või tee keemilised lokid. Looda, et kui vanemaks saad, väheneb peanaha rasueritus iseenesest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab ainult värvimine ja/või keemiline lokk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on keemiline lokk ja värvitud on ka – nagu pesin enne üle päeva, nii pesen ka praegu, mingit vahet ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese iga päev, kui raske see siis on? Enesetunne kaalub igal juhul selle raskuse üles.
Vali igapäevaseks pesuks mõeldud šampoon, mitte rasvaste juuste oma. Kasuta vahel juukseõli, pane muna pähe jne. Igapäevane pesu ei tee su juustele midagi, föönitamine on palju hullem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pese iga päev, kui raske see siis on? Enesetunne kaalub igal juhul selle raskuse üles.
Vali igapäevaseks pesuks mõeldud šampoon, mitte rasvaste juuste oma. Kasuta vahel juukseõli, pane muna pähe jne. Igapäevane pesu ei tee su juustele midagi, föönitamine on palju hullem.

Ei tee ka föönitamine midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 19:17; 03.08 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et kasutate mitte sobivat sampooni.
ise pesen ka igal õhtul pead, krepitan veel juukse põhja, et õhtuni juuksed pead ligi hoidma ei hakkaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle järgi, kas sul palsamit üldse vaja on, seda pole vaja panna kui juuksed on terved ja kammitavad. Kui sul on pikad juuksed, siis pane aeg-ajalt 1-2 tilka nt argaaniaõli sõrmeotstele ja siis “kammi” juukseotsi sõrmedega. Sellest piisab, mingit palsamit polegi vaja.

Kui on hea ja sobiv šampoon ja palsam, siis ei tekigi vajadust mingi õli järele. Kui sa selleks vajadust tunned, siis jätavad su pesuvahendid juuksed liiga kuivaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 19:17; 03.08 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et kasutate mitte sobivat sampooni.
ise pesen ka igal õhtul pead, krepitan veel juukse põhja, et õhtuni juuksed pead ligi hoidma ei hakkaks.

Ma olen sündinud rasvaste juustega ja see on minu sees, kes teab, kas geenid, hormoonid, häired ja selle vastu ei aita mingi shampoon. Mul pea higistab ja mu lastel on samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen sündinud rasvaste juustega ja see on minu sees, kes teab, kas geenid, hormoonid, häired ja selle vastu ei aita mingi shampoon. Mul pea higistab ja mu lastel on samamoodi.

Need on hormoonid, mingi meessuguhormoonide üleküllus. Rasedana nt on mul nahk täiesti punnivaba ja juukseid võingi vabalt pesta vaid kord nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina arvan, et kasutate mitte sobivat sampooni.
ise pesen ka igal õhtul pead, krepitan veel juukse põhja, et õhtuni juuksed pead ligi hoidma ei hakkaks.

Kas pead silmas neid minikreppe, mis pealmiste juuste alla peitu jäävad?
Kuidas juuste tervisele mõjunud on ja kas tõesti igal õhtul kasutad neid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka teismeeast saati iga päev juukseid pesnud – seda, kas juustevärvimine aitaks, pole proovinud.

Olen igapäevase pesemisega harjunud. Ei oskakski enam ilma juukseid pesemata olla, sest ikka jääb juustesse mingi toidulõhn vms, mida järgmisel päeval enam tunda ei tahaks. Ka särki, sokke ja pesu vahetan iga päev – ei ürita teha katseid, kas hakkaksid pikapeale vähem haisema, kui ainult korra nädalas vahetaks. 🙂

Natuke aitab see, kui pesta juukseid jaheda veega. Rasedus aitab ka, nagu juba eelpool mainiti. Eks suur osa iluvigadest on seotud hormoonidega – mõnel löövad raseduse ajal kõik vead välja, mõnel teisel (nt minul) on raseduse ajal just juuksed ja nahk kõige paremas korras. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Mida küll teha oma rasvaste juustega?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.