Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida ma teen selle rahaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Mida ma teen selle rahaga?

Postitas:

Lugu on järgmine. Kogu elu olen elanud suhtelises vaesuses kuid hiljuti paranes majanduslik olukord märgatavalt. Ei, ma ei võitnud lotoga. Hoopis võtsin end kokku, läksin õppima (reaalala, mitte mingit pehmojama) sain tööle ja teenin hästi. Sektori kohta pole palk ilmselt kõrge kuid Eesti keskmisest igatahes üle. Nüüd on uus häda: vaatan masendusega kuidas Swedis arveldusarvel kontojääk suureneb. Masendusega seetõttu, et inflatsioon sööb pidevalt minu vaeva ja higiga teenitu väärtust. Ma saan väga hästi aru, et raha kogumine praeguses majandussituatsioonis on mõttetu kuid praegune majandus ei paku ka võimalusi kuidas eraisik saaks rahaga raha juurde teha.

Summa on hakanud kogunema kuna minu kulutused (pigem nende puudumine) erinevates sektorites on järgmised:

  • Eluase – on pärandus emalt (korter Mustamäel), kuulub mulle, ülalpidamiskulud on ääretult madalad
  • Toit – kui üldse midagi siis peaksin vähem sööma
  • Transport – kuna töötan kodus siis pole mul autot ju vaja. Ainuke koht kus autot (või vähemalt lube) vaja oleks on reisimine
  • Isikuhoolduskulud – ma pesen end ja ajan habet. Mida ma veel tegema pean?
  • Vaba aeg ja kultuur – kino (kinos – see maksab aga mitte eriti palju), TV-sarjad (torrentid), raamatud (on haruharv juhus kui ingliskeelset raamatut torrentiga tasuta ei saa)
  • Väljas söömine ja hotellid – sõpru eriti pole, hotelle kasutan ainult reisides
  • Mööbel ja sisustus – läheb midagi katki siis asendan. Viimane mida ostsin oli uus raamaturiiul
  • Riided ja jalanõud – kui ei ole brändipede ei saagi need ju suured olla
  • Alkohol ja tubakas – on oopium rahvale. Hoidke ka teie nendest eemale
  • Tervishoid – pole seni olnud vaja endal maksta
  • Side – Starman (sh. elekter) + Tele 2
  • Haridus – Eestis ju tasuta

Seega kaks küsimust:
Andke nõu kuidas üksi olles raha kulutada (seda ootan ma kõigilt, aga eriti huvitavad mind teiste üksi elavate hästi teenivate eestlaste kogemused).
Andke nõu investeerimisega alustamiseks (seda ootan ma vaid nendelt kes on ise (ja edukalt) investeerinud).

P.S. Kui te arvate, et ma peaksin oma raha vaestele andma siis kuulake järgnevat Eesti kirjandusklassikat https://arhiiv.err.ee/vaata/jarjejutt-jarjejutt-august-kitzberg-ratsep-ohk-ja-tema-onneloos-i-osa ja ärge parem kirjutage siia teemasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kulude nimekirjas puudub üks kuluartikkel – naine
kui see tekib, siis kaob ära mure, mida teha ülejääva rahaga, sest pigem hakkab puudu tulema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veab Sul, kui pappi nii palju, et midagi teha ei oska sellega . Kerge kadeduse ussike poeb hinge lausa. Ise teenin suht kasinalt, aga osa oma sääste olen ühisrahastusse pannud. Tegelenud olen sellega veel vähe aega, nii et tasuvust ei oska öelda. …samas mul on summad suht väiksed , nii et isegi kui midagi juurde ei teeni, pole ka hullu. Kui ma targem oleks, siis ilmselt püüaksin aktsiatesse investeerida. Isa ütleb, et osta kulda, sellel on alati väärtust 🙂 Võibolla on see ka hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter Mustamäel ei ole mingi elamine, kui inimesel raha on. Osta laenuga korralik elamine, maksad laenu ja pole muret, et inflatsioon su raha ärasööb. Täna laenatud raha on homme juba tunduvalt odavam.
Nii et kõigepealt korralik elamine ja siis ostad järgmise elamise, kuhu majutad üürilised. Siis hangid metsaga maad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta endale uus korter ja üüri mustaka korter välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu kulude nimekirjas puudub üks kuluartikkel – naine
kui see tekib, siis kaob ära mure, mida teha ülejääva rahaga, sest pigem hakkab puudu tulema

+ lapsed ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud Eesti suurte ettevõtete dividendiaktsaid, hetkel neid ca 13000 eest. Igal aastal ca 5% dividende + enamusel hinnad ka tõusnud. Dividendid investeerin uuesti ja panen veel juurde ka. Ongi mõttes niimoodi investeerida pikaajaliselt, pmst pensionini välja, ma arvan. Seejuures ei pea ka hetkel eriliselt kokku hoidma ega ennast millestki meeldivast ilma jätma. Mulle ei meeldiks selline olukord, et elu eest säästaks ja koonerdaks selle investeerimise nimel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:24; 15.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vaataks senise vähenõudliku elamise kriitilise pilguga üle. Kui korter on ema pärandus, siis tõenäoliselt vanemat tüüpi Mustamäe majas, üksi elades pole hullu, aga võiks ju maha müüa või välja üürida ja osta endale uuemasse avarama planeeringuga majja korteri. Kui lube veel pole, siis läheks autokooli, load on mu meelest väga oluline, isegi kui praegu töötad kodus ja väga ringi ei liigu, võib mingi aeg elu ja vajadused muutuda.

Kui tahaks oma arvele koguneva rahaga midagi ette võtta, siis investeeri. Võimalusi on, kasvõi kinnisvaraporjektide rahastamine. Kui suutsid reaalala õppida, siis suudad ka nendest tingimustest, lepingutest ja võimalustest end läbi närida.

Ausalt öelda, kui su palk on Eesti keskmisest üle, aga mitte midagi väga märkimisväärset, siis ega seda raha sul ju nagu raba ikka ei kogune, nii et see, et kui nüüd midagi arvel on (mida varem pole elus olnud), ei tähenda, et seda kohe kuhugi kulutama peaks. Mul on arvel kogu aeg summa, millest kogu perega saaks pool aastat ära elada (4-liikmeline pere), väikestviisi investeerin ka (pensionipõlvele mõeldes), lisaks on ostetud ka teine korter, mida välja üürin, aga samas tunnen end kindlalt, kui on ka kohe kättesaadav raha arvel olemas, kuna iial ei või teada, mis juhtuda võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öelda, kui su palk on Eesti keskmisest üle, aga mitte midagi väga märkimisväärset, siis ega seda raha sul ju nagu raba ikka ei kogune, nii et see, et kui nüüd midagi arvel on (mida varem pole elus olnud), ei tähenda, et seda kohe kuhugi kulutama peaks. Mul on arvel kogu aeg summa, millest kogu perega saaks pool aastat ära elada (4-liikmeline pere), väikestviisi investeerin ka (pensionipõlvele mõeldes), lisaks on ostetud ka teine korter, mida välja üürin, aga samas tunnen end kindlalt, kui on ka kohe kättesaadav raha arvel olemas, kuna iial ei või teada, mis juhtuda võib.

Just, mina unustasin oma investeerimispostitusse selle lisamata, et investeerimise kõrval peaks olema ka n- ö hädaabifond kontol. Ja üleüldse peaks arvestama, et investeeringu (aktsiad, ühisrahastus, laenud) võid ka kaotada… Kui see tähendaks elu kokkuvarisemist, siis ei tasu ka sel viisil investeerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:24; 15.04 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korter vanas paneelmajas?
Osta endale uus kodu. Mina müüksin ka vana kodu maha(kui on vanas paneelikas), ostaksin selle raha eest vähe asjalikuma väiksema korteri ja üüriksin välja. Oleneb muidugi kui suur see korter on ja palju saaksid.
Kui maha müües ei saaks uut head korterit, siis üüri lihtsalt välja. Üüritulu eest maksad osaliselt uue korteri laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine perekoolikas näebki kinnisvara, üürikorteri ostmist, kui peaaegu ainuvõimalikku investeerimise võimalust. Et piisab korterist ja üürilise jookseb igast ilmakaarest kokku. Üürnikul pole muud muret, kui üürilised vastu võtta ja võtmed kätte anda. Tegelikult kaasnevad üürile andmisega omad probleemid ja nii lihtne see pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 10:15; 17.04 10:29; 17.04 16:39; 19.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled, et käisid õppimas reaalala ja nüüd kurdad perekoolis, et ei oska raha KULUTADA?

Sa ei peagi raha kulutama, teenitud rahast kasutad niipalju kui elamiseks on vaja ja mis üle jääb, seda raha sa mitte ei kuluta, vaid hakkad kasvatama.

No ja kui pere lood, siis see raha kulub sul nagunii iseenesest rohkem, seega praegu panusta raha kasvatamisesse. Investeeri jms. Kui oled reaalala õppinud, siis vast peaks see sulle jõukohane olema. Alustada võib väikeste summadega, selleks ei pea kohe rahakott puuga seljas olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine perekoolikas näebki kinnisvara, üürikorteri ostmist, kui peaaegu ainuvõimalikku investeerimise võimalust. Et piisab korterist ja üürilise jookseb igast ilmakaarest kokku. Üürnikul pole muud muret, kui üürilised vastu võtta ja võtmed kätte anda. Tegelikult kaasnevad üürile andmisega omad probleemid ja nii lihtne see pole.

Nii hetkel siiski ongi.

Mis puudutab väärtpabereid, siis tuleb arvestada, et seda raha pole 24/7 alati olemas. Kui toimub krahh, siis tuleb aastaid oodata, et väärtus tagasi tõuseks. Eelmise krahhi ajal kukkus mu 150 000-ne portfell 30 000.- peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 13:06; 17.04 10:47; 19.04 09:52; 19.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu naudi elu ja reisi, kui tuleb naine ja lapsed siis on see raskem ning raha ka vähem. Samuti võid investeerida kinnisvarasse, kui uut korterit ei taha osta, siis nt krunt kuskile perspektiivikasse piirkonda kus kunagi elada tahaksid. Kui jooksvalt raha ikkagi üle jääb koguaeg, saad maja ka peale ehitada. Kui tulevane naine aga majas elada ei taha siis müüd maha ja ostad suurema korteri, või vahetad naise välja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitaks osta väärtpabereid. neid saab alati 3 pangapäeva jooksul realiseerida.
lisaks, erinevalt pangaarvel seisvast rahast, toodavad need dividende ja/või lisakasumit

ise ostsin kunagi sinu olukorras aktsiaid igas kvartalis väikeste summade kaupa.
hiljem kui abiellusin ja pere suurenes, müüsin osad neist suure kasumiga maha ning saadud summast piisas meie maja 15% omafinantseeringuks.
(aktsiate müük -> omafinantseering -> pangalaen -> maja ost -> kolimine -> korteri müümine-> ca poole majalaenu kohene tagastamine)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 09:54; 19.04 09:38; 19.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine perekoolikas näebki kinnisvara, üürikorteri ostmist, kui peaaegu ainuvõimalikku investeerimise võimalust. Et piisab korterist ja üürilise jookseb igast ilmakaarest kokku. Üürnikul pole muud muret, kui üürilised vastu võtta ja võtmed kätte anda. Tegelikult kaasnevad üürile andmisega omad probleemid ja nii lihtne see pole.

Nii hetkel siiski ongi.

Kui üürnikud vahetuvad tihti, siis see tähendab pidevat aja- ja närvikulu. Igale ühele ei sobi üürnike selekteerimine ja üürnike valimist maakleri kätte ei usaldata. Üüriturul on suur konkurents ja ainult kuulutuse üles panemisest ja raha vastuvõtmisest ei piisa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 10:15; 17.04 10:29; 17.04 16:39; 19.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui üürnikud vahetuvad tihti, siis see tähendab pidevat aja- ja närvikulu. Igale ühele ei sobi üürnike selekteerimine ja üürnike valimist maakleri kätte ei usaldata. Üüriturul on suur konkurents ja ainult kuulutuse üles panemisest ja raha vastuvõtmisest ei piisa.

Ma ei tea, kui tihti on tihti, aga mul alla 2 aasta ei ole eriti oldud. Paar korterit on juba 13 aastat järjest sees kusjuures. Mingeid maaklereid ei kasuta. Olen üürnikega väga osavõtlik ja vastutulelik.
Korterid lähevad minema päevaga, erandiks üks jube suur, mis võtab aega kuni 2 nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 13:06; 17.04 10:47; 19.04 09:52; 19.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmine perekoolikas näebki kinnisvara, üürikorteri ostmist, kui peaaegu ainuvõimalikku investeerimise võimalust. Et piisab korterist ja üürilise jookseb igast ilmakaarest kokku. Üürnikul pole muud muret, kui üürilised vastu võtta ja võtmed kätte anda. Tegelikult kaasnevad üürile andmisega omad probleemid ja nii lihtne see pole.

Nii hetkel siiski ongi.

Vahepeal räägiti palju kinnisvaramaksust. Pole ime, kui see Eestiski üks hetk ära tehakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 10:15; 17.04 10:29; 17.04 16:39; 19.04 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktsiatesse, väärtpaberitesse investeerimine on siiski risk, tuleb palju eeltööd teha (lugeda, koolituda jne), kindlem on osta uus korter ning praegune tõesti üürile anda (igal juhul riskivabam kui aktsiaportfell; üüritulust maksad uue korteri eest).
Load ja oma auto on siiski tulevikule mõeldes vajalikud. Hakka tegutsema, kodune töö võib ka lõppeda.
Naise leides on ikka mage küll, kui too sind sõidutama peab või tema õlul on laste sõidutamine, samal ajal kui mees siis koduskontoris tööd teeb. Ning rahalist varu võiks olla vähemalt poole aasta jagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Massaraksh, millal sulle viimati “Обитаемый остров” silme ette jäi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 00:46; 18.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi reisimas. Nii avardad silmaringi.
Otsi endale armuke ja vaheta neid pidevalt.
Osta kiire auto. Pane ennast hästi riidesse. Elatakse ainult üks kord.
Investeerida võiks ka muidugi. Näed, raha hakkab juba puudu tulema…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 07:25; 18.04 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi pole mõelnud soetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:31; 19.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi pole mõelnud soetada?

jajah, mehed saavad ju muidugi endale üksinda lapsi tekitada. Võrdsus kõiges.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 07:25; 18.04 18:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed, kes teavad sõna “Massaraks” tähendust, reeglina teemaalgataja stiilis teemasid ei tee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 00:46; 18.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah, mehed saavad ju muidugi endale üksinda lapsi tekitada. Võrdsus kõiges.

Aga pead sa siis nende kõige kaunimate naiste hulgast valima?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 09:31; 19.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aktsiatesse, väärtpaberitesse investeerimine on siiski risk, tuleb palju eeltööd teha (lugeda, koolituda jne), kindlem on osta uus korter ning praegune tõesti üürile anda (igal juhul riskivabam kui aktsiaportfell; üüritulust maksad uue korteri eest).
Load ja oma auto on siiski tulevikule mõeldes vajalikud. Hakka tegutsema, kodune töö võib ka lõppeda.
Naise leides on ikka mage küll, kui too sind sõidutama peab või tema õlul on laste sõidutamine, samal ajal kui mees siis koduskontoris tööd teeb. Ning rahalist varu võiks olla vähemalt poole aasta jagu.

pigem on just aktsiatega tegemine lihtsam ja vähest närvidekulu vajav tegevus: tegelen sellega ise, samuti tegutsevad börsil nii mu 80a ämm kui gümnaasiumis õppiv pesamuna. kogu asjaajamine käib vaid internetipanga kaudu /ka hilisem tulu deklareerimine on automaatne).
Aga kinnisvarast tulu saamiseks pead korteri muretsema, selle korda tegema, üürnikud leidma, üürnike muresid lahendama, vajadusel parandustöid tegema, pead igakuiselt kontrollima kas üür ja komm.maksud on makstud, võibolla lahendama ka naabrite kaebusi politseile sinu üürnike käitumise suhtes, kõige hullemal juhul pärast kulutama kohtute ja kohtutäiturite uksi, et üüri maksmata jäänud puuküürnikud oma korterist välja tõsta jne jne. selle jama kõrval on aktsiatehingud nagu kohalik ranna-puhkus ekstreemspordi kõrval

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 09:54; 19.04 09:38; 19.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/ka hilisem tulu deklareerimine on automaatne).

Kuidas automaatne? Ma pean küll deklaril ise tulud-kulud lisama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 13:06; 17.04 10:47; 19.04 09:52; 19.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/ka hilisem tulu deklareerimine on automaatne).

Kuidas automaatne? Ma pean küll deklaril ise tulud-kulud lisama.

ok, poolautomaatne, st müügi korral lähevad müügisummad deklaratsioonile täiesti ise. samuti siis, kui toimus aktsiakapitali vähendamine. ise on vaja kirjutada vaid soetusmaksumus.
ei teki üldse võimalustki, et võid mõne deklareerimisele kuuluva summa ära unustada 🙂
ma ei tea, mis panka sina kasutad, et sul see nii pole. endal väärtpabereid nii swedis kui danskes, abikaasal sebis, kõigist läheb see info otse maksuametisse ja sealt tuludeklaratsioonile

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 09:54; 19.04 09:38; 19.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok, poolautomaatne, st müügi korral lähevad müügisummad deklaratsioonile täiesti ise. samuti siis, kui toimus aktsiakapitali vähendamine. ise on vaja kirjutada vaid soetusmaksumus.
ei teki üldse võimalustki, et võid mõne deklareerimisele kuuluva summa ära unustada
ma ei tea, mis panka sina kasutad, et sul see nii pole. endal väärtpabereid nii swedis kui danskes, abikaasal sebis, kõigist läheb see info otse maksuametisse ja sealt tuludeklaratsioonile

Mitte-Eesti ettevõtetest saadud dividendid pean iga aasta algusest lõpuni ise täitma.
Müügisummad lähevad tõesti ise kirja.
Swed on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.04 13:06; 17.04 10:47; 19.04 09:52; 19.04 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen töötu väikese lapse ema. Sain töötukassast 100 eur toetust. Ka ei tea mida selle rahaga teha!;)
Sinu mure rahaga võtaks küll hea meelega vastu. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Mida ma teen selle rahaga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.