Esileht Pereelu ja suhted Mida olete elult õppinud?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: Mida olete elult õppinud?

Postitas:

Tean, et kõik lollused tuleb üldjuhul ise läbi teha ning teiste, vanemate ja kogenumate jutud sageli kõrvust mööda lähevad, aga tahaksin kuulda teie mõtteid elust.
Mida elu on õpetanud või teile näidanud, mis on see elutarkus, mida tahaksite jagada?
Ise olen saanud elult õppetunni sõprussuhete teemal, näen neid nüüd hoopis teise pilguga ja võtan edasises elus arvesse.
Lühidalt oli minu õppetund see, et tegelikult sa ei pruugi teada, mis su kõige lähedama sõbra sees toimub ja te võite asju näha hoopis erinevalt ning mõnel kummalisel juhuslikul hetkel lööb see välja ja varem purunematu sõprus võib piraka löögi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:44; 16.02 16:07; 16.02 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik võib sekundiga pöördumatult muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik lollused tuleb üldjuhul ise läbi teha

Mina olen juhindunud sellest, et tark õpib teiste vigadest ja loll enda omadestki mitte. On selles mõttes paika pidanud, et teatud asju pole olnud vaja järgi proovida, kuna olen selle kogemuse juba muude kanalite (raamatute, filmide, teatrietenduste, teiste inimeste lugude) kaudu n-ö kergemas variandis kätte saanud. (Lugedes, vaadates koged tegelaste tundeid, olukordi, nendega juhtuvad peaaegu oma nahal läbi, kuid “ohutumalt” – kogemus on aga täiesti lemas.) Paari asja olen proovinud (mitte küll proovimise pärast, aga olukord on ärgitanud) ja saanud aru, et ongi nii, nagu muudest kanalitest võis oleada (st too teiste kanalite kaudu saadu tuleb meelde) – ja see on suuremad “lollused” ära hoidnud.

Kõige selgemalt on kohale jõudnud üks asi: elus ei ole MITTE MIDAGI enesestmõistetavat. Inimesed võivad saada ühest ja samas sõnast väga erinevalt aru ning sageli on arusaamatuste põhjuseks just see, et eeldatakse vaikimisi, et arusaamad on ühised. (Ei puuduta üksnes paarisuhteid, vaid ka vanemate ja laste, sõprade, kolleegide vahelisi suhteid.) Kriisihetkedel tulevad need välja, kusjuures keegi ei käitu “valesti”, lihtsalt ootused olid ekslikud ja see, mis ühe poole jaoks on enesestmõistetav, on märk või signaal, ei pruugi seda teise jaoks olla.uhul.

Seetõttu teeb mind väga ettevaatlikuks levinud arvamus, et “me mõistame teineteist sõnadeta”. Mõnikord on see tõesti tõsi, aga teinekord võib väga puusse panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda olen õppinud, et loota, tõeliselt toetuda, saab ainult ja ainult ühele inimesele – iseendale.
Ja, et teised pole siin selleks, et minu elu paremaks teha. Ja kolmas asi, iga tegemine on jätkusuutlik siis kui tegemine naudingut ja rõõmu valmistab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Et kõik on enda kätes. Kõlab nagu klišee. eks ta ongi. Eelpool on seda lahti ka seletatud.

2. Et me oleme üksi. Isegi siis, kui oleme kellegagi koos. Sellega on natuke keerulisem filosoofia – mulle lihtsalt tundub, et inimesed jätavad mõnikord mõned asjad armastuse pärast tegemata või siis teevad armastuse pärast selliseid asju, mida muidu ei teeks võib-olla. Et kellegagi koos olemine on nagu kursilt kõrvale kaldumine. Äkki ei peaks.
Mitte et ma ei armastaks armastust või ei sooviks partnerlust. Loomulikult soovin ja tahan ja olen tänulik, kui keegi minuga koos sammuks. Minul on jäänud elus mulje, et tugevad tüübid sammuvad ainult oma teed ja neid saadetakse – kauem või vähem aega. Mina eelistaksin olla see tugev tüüp, mitte see, kes kõnnib sihitult ühe-teise-kolmandaga kaasas ja siis vahepeal justkui eksinud on…

3. Kuidas olla tänulik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mis siis juhtus sul lähedase sõbraga? Läksite tülli, keegi kuritarvitas sõprust või pettis?
Kõike rumalusi ise küll läbi teha on veel suurem rumalus.
Kodust ja vanematelt võiksid inimesed kaasa saada vaated elule, hinnangute andmise -ja analüüsioskuse, elementaarsed eetikanormid. Kindlasti kujunevad need ka edasi elu käigus. Seda mõjutavad lisaks inimesed sinu ümber, tegevused, mida teed jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:12; 16.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ma pole 500eurine, et peaksin kõigile meeldima.
2. Unistused on tasuta ja mõni isegi täitub, kui piisavalt uskuda.
3. Olen tänulik kõige eest, mis minu elus hästi on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära kunagi küsi midagi, kui pole valmis ausat vastust kuulma. Näiteks “kas sa armastad mind?” või “ega sa mind ei peta?”

lisaks siia, et ära nuhi, kui pole valmis ebameeldiva infoga peale hakkama ja tagajärgedega tegelema. mõtle valmis plaan juhuks, kui leiad nuhkides infot, mis šokeerib ja lõhub senise maailmapildi, tapab austuse selle vastu, kelle järel nuhid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et lolliga pole mõtet vaielda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära iial ütle iial. Nii, kui seda ütled, tabab sind üllatus. Kui pole olnud teatud olukordades, pole mõtet kommenteerida, sest tegelikult ei tea sa, kuidas käitud, kui asi käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et miski siin elus ei ole kindel. Kellegi peale ei tohi 100% loota ja uskuda.Kõige hullem pauk minu jaoks ongi just see, et enda pere ja lähedaste peale ka loota ei saa, ega uskuda, sest nemad teevadki kõige rohkem haiget. Tegelikult päris koledad asjad, mida küll teada ei tahaks, ega neist midagi õppida. Ma ilmselt sisimas olen elanud nagu muinasjutus, kus ikka pole üksi ja saab arvestanud ,et inimesed teineteisest hoolivad, arvestavad teineteisega jne. Igasugused artiklid ka muudkui sellised, et mõtle vaid endale ja tee seda, mida sa ise tahad jne. Suisa vihale ajab, et ma olen elanud rohkem nii, et olengi teistele mõelnud (oma perele ja sugulastele), mis on minu arust küll normaalne ja nii peabki, et lähedased hoiavad omavahel kokku jne , aga reaalsus on hoopis vastupidine. Minule ei viitsi küll väga keegi mõelda, ega minuga arvestada. Sellised inimesed olen hakanud oma elus elimineerima. Nii on lihtsam, kui pidevalt “peksa saada”. Üldiselt võib vist öelda, et ma olen siinses maailmas pettunud. Minu maailm on hoopis teistsugune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:44; 16.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et elus juhtub kõike, koguni ilmvõimatuid asju. Kiiresti tuleb ainult kirpe püüda, muidu on alati mõni hetk aega mõelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:54; 08.03 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lilleke pasameres?

Vastupidi. Juba lapsest saati selgeks tehtud, et pask lillemeres. Pole selline, nagu olema peaks ja kõigile meeldiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:44; 16.02 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on elu õpetanud, et mingis otsuses kahe vahel olles või mõne elulise tulevikuküsimuse pärast ei pea ennast haigeks mõtlema. Üldiselt on kõikide suuremate otsuste puhul miski õigel hetkel õige suuna kätte andnud. Ja selle eest olen ma tänulik ning usaldan seda miskit ka edaspidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et tuleb usaldada oma sisetunnet ja südant. Kui sisetunne ütleb, et asi on mäda, siis ta ongi.
Kui armastad kedagi, siis näita seda välja.
Inimesed ei oska mõtteid lugeda ja saavad asjadest väga erinevalt aru. Tuleb omavahel suhelda.
Tee teistele seda, mida sa tahad, et sinule tehakse.
Et inimesed on üldjuhul head. Halbade inimeste eest hoiatab sisetunne (kui oskad teda kuulata ja kuulda võtad).
Häid asju ei tohi võtta iseenesest mõistetavalt. Märka seda, kui sinuga ollakse hea.
Ela nii, et klaas oleks pigem pooltäis kui pooltühi.
Raha ainuüksi ei tee õnnelikuks.
Kõigile pole vaja meeldida ja on normaalne, kui ei meeldigi – mulle ka kõik inimesed ei meeldi.
Ma olen selline nagu ma olen, võtke või jätke.
Mitte kunagi ei tohi majanduslikult oma sildu täielikult põletada. Igas olukorras tuleb saada majanduslikult ise toime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Klaas olgu pigem pool-täis kui pool-tühi, sest kergem on olla rõõmus kui kurb ja vingus.

On mõttetu unistada millestki ning selle nimel mitte midagi ette võtta.

Inetust pardipojast ei saa üldjuhul kaunist luike, kuid kaunil luigel ei pruugi mitte elus väga hästi minna. Ka inetul pardipojal võib olla ilus elu, armastav abikaasa ja toredad lapsed.

Inimese pereelu üle otsustada vaid välise põhjal ei saa. Facebooki kaunis pildiseerija või viisakas käitumine avalikus kohas ei näita veel õnnelikku perekonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda olen oppinud, et teistele pole vaja olla meele järele, pole motet.
Et igas päevas peab nägema midagi head.
Ja et oppetykid, mida selles elus ära ei opi, kordad järgmises uuesti.
Liiga hea pole vaja olla, saad kindlasti peksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mis siis juhtus sul lähedase sõbraga? Läksite tülli, keegi kuritarvitas sõprust või pettis?
Kõike rumalusi ise küll läbi teha on veel suurem rumalus.
Kodust ja vanematelt võiksid inimesed kaasa saada vaated elule, hinnangute andmise -ja analüüsioskuse, elementaarsed eetikanormid. Kindlasti kujunevad need ka edasi elu käigus. Seda mõjutavad lisaks inimesed sinu ümber, tegevused, mida teed jms.

Selleks, et kõik minu kogemusest aru saaksid, peaksin pikalt juhtumi lahti kirjutama ning see tähendaks mitmete äratuntavate detailide avaldamist, mida ei soovi teha.
Aga tänan kõiki oma mõtteid jagamast, neid on huvitav lugeda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:44; 16.02 16:07; 16.02 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee teistele seda, mida sa tahad, et sinule tehakse.

Ei – tee teisele seda, mida tema tahab, et talle tehtaks.
Sest see, mis sulle meeldib, ei pruugi teisele meeldida.
Kõige raskem õppetükk on olnud see, et: see, mida inimesed väidavad end tahtvat ja tegelikult tahavad, on sageli kaks iseasja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu õppetund on see, et isegi tõeline armastus ei ole kõikvõimas ja armastus ei ole kõige tugevam ja määravam tunne. Kõige võimsam, otsustava kaaluga tunne (inimsuhetes) on kohusetunne. Millegipärast on paljudes luuletustes ja lauludes jne selline õhkamine, et ‘armastus võidab kõik’ vms, aga armastus ei võida kohusetunnet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 19:06; 19.02 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vanasõnad on lihtsalt hämmastavalt tõesed.
1. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – selle reha otsa olen palju astunud. Nüüd kõrges vanuses oskan teinekord suud kinni ka hoida.
2. Kõik pole kuld, mis hiilgab – ka selle reha otsas käidud. Eriti kehtib inimeste kohta, kes esmapilgul toredad tunduvad. Harva on esmamulje õige ja seda enam ei tähtsustagi.
3. Ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus valmis – oi, kui valus reha see on. Teate, ärge sinna parem astuge.
4. Meega meelitab rohkem kärbseid kui äädikaga – jajaa, vananedes jääb seda reha vähemaks, sest põhjendamatult kõrge enesehinnang kombineerituna noorusrumalusega hakkab kaduma. Head kombed ja kavalus on ülitähtsad.
5. Enda silmas palki ei näe, teise silmas pindu küll – no on ikka vastikud inimesed niisugused.
6. Ja põhiline – tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha. No see on ju lausa uskumatult triviaalne, aga jummel kui õige.
Neid asju on kindlasti veel. Ega need vanad eestlased olid ühed targad inimesed. Aina vaata ja imesta.
No ja see ka, et vananemine on kohutavalt ebameeldiv, kuid sellega kaasnev elutarkus on ikka lausa hindamatu väärtusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:20; 16.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vanasõnad on lihtsalt hämmastavalt tõesed.
1. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – selle reha otsa olen palju astunud. Nüüd kõrges vanuses oskan teinekord suud kinni ka hoida.
2. Kõik pole kuld, mis hiilgab – ka selle reha otsas käidud. Eriti kehtib inimeste kohta, kes esmapilgul toredad tunduvad. Harva on esmamulje õige ja seda enam ei tähtsustagi.
3. Ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus valmis – oi, kui valus reha see on. Teate, ärge sinna parem astuge.
4. Meega meelitab rohkem kärbseid kui äädikaga – jajaa, vananedes jääb seda reha vähemaks, sest põhjendamatult kõrge enesehinnang kombineerituna noorusrumalusega hakkab kaduma. Head kombed ja kavalus on ülitähtsad.
5. Enda silmas palki ei näe, teise silmas pindu küll – no on ikka vastikud inimesed niisugused.
6. Ja põhiline – tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha. No see on ju lausa uskumatult triviaalne, aga jummel kui õige.
Neid asju on kindlasti veel. Ega need vanad eestlased olid ühed targad inimesed. Aina vaata ja imesta.
No ja see ka, et vananemine on kohutavalt ebameeldiv, kuid sellega kaasnev elutarkus on ikka lausa hindamatu väärtusega.

Seda need vanasõnasunnikud on jah. Olen ka tasapisi aastatega veendunud, et mitte ilmaasjata pole neist vanasõnad saanud. Selle kohta kehtib järgmine vanasõna – tarkus tuleb tasapisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, oma lähedaisema sõbra võid kaotada teda pettes või tema usaldust kuritarvitades, nn talle nuga selga löödes. Siis ongi sõprus läbi ja põhjused on üsna loogilised ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:12; 16.02 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vanasõnad on lihtsalt hämmastavalt tõesed.
1. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – selle reha otsa olen palju astunud. Nüüd kõrges vanuses oskan teinekord suud kinni ka hoida.
2. Kõik pole kuld, mis hiilgab – ka selle reha otsas käidud. Eriti kehtib inimeste kohta, kes esmapilgul toredad tunduvad. Harva on esmamulje õige ja seda enam ei tähtsustagi.
3. Ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus valmis – oi, kui valus reha see on. Teate, ärge sinna parem astuge.
4. Meega meelitab rohkem kärbseid kui äädikaga – jajaa, vananedes jääb seda reha vähemaks, sest põhjendamatult kõrge enesehinnang kombineerituna noorusrumalusega hakkab kaduma. Head kombed ja kavalus on ülitähtsad.
5. Enda silmas palki ei näe, teise silmas pindu küll – no on ikka vastikud inimesed niisugused.
6. Ja põhiline – tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha. No see on ju lausa uskumatult triviaalne, aga jummel kui õige.
Neid asju on kindlasti veel. Ega need vanad eestlased olid ühed targad inimesed. Aina vaata ja imesta.
No ja see ka, et vananemine on kohutavalt ebameeldiv, kuid sellega kaasnev elutarkus on ikka lausa hindamatu väärtusega.

Väärt mõtted!
Üks küsimus selle vaikimise kohta. Kas suu kinni hoidmine on hea pigem rumalamaks seltskonnas? Küsin seepärast, et olen kogenud juhuseid, kus suu kinnihoidmine pärast iseendale kätte maksab – näiteks selle näol, et ise siis kannatama pean. Kas kannatamine on mõttekas? Kui jah, siis millises olukorras?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 17:44; 16.02 16:07; 16.02 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rääkimine hõbe, vaikime kuld.
vastukaaluks on sellised rahvalikud väljendid, nagu suupeale kukkunud või suu vett täis, või ei sõna suust ega peeru persest. (vabandus, aga vanarahvas oli vist ropu suuga).
vanasõnadega on nii, et neid on igaks elujuhtumiks, vastavalt sellele millest tõde on vaja öelda.
kumb on õigem, kas see et julge hundi rind on rasvane või parem karta, kui kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vanasõnad on lihtsalt hämmastavalt tõesed.
1. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – selle reha otsa olen palju astunud. Nüüd kõrges vanuses oskan teinekord suud kinni ka hoida.
2. Kõik pole kuld, mis hiilgab – ka selle reha otsas käidud. Eriti kehtib inimeste kohta, kes esmapilgul toredad tunduvad. Harva on esmamulje õige ja seda enam ei tähtsustagi.
3. Ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus valmis – oi, kui valus reha see on. Teate, ärge sinna parem astuge.
4. Meega meelitab rohkem kärbseid kui äädikaga – jajaa, vananedes jääb seda reha vähemaks, sest põhjendamatult kõrge enesehinnang kombineerituna noorusrumalusega hakkab kaduma. Head kombed ja kavalus on ülitähtsad.
5. Enda silmas palki ei näe, teise silmas pindu küll – no on ikka vastikud inimesed niisugused.
6. Ja põhiline – tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha. No see on ju lausa uskumatult triviaalne, aga jummel kui õige.
Neid asju on kindlasti veel. Ega need vanad eestlased olid ühed targad inimesed. Aina vaata ja imesta.
No ja see ka, et vananemine on kohutavalt ebameeldiv, kuid sellega kaasnev elutarkus on ikka lausa hindamatu väärtusega.

No vanasõnadega pidavat ju nõnda olema, et kusagil on olemas ka nn. rahvatarkus, mis need omakorda kummutab 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:04; 17.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et vanasõnad on lihtsalt hämmastavalt tõesed.
1. Rääkimine hõbe, vaikimine kuld – selle reha otsa olen palju astunud. Nüüd kõrges vanuses oskan teinekord suud kinni ka hoida.
2. Kõik pole kuld, mis hiilgab – ka selle reha otsas käidud. Eriti kehtib inimeste kohta, kes esmapilgul toredad tunduvad. Harva on esmamulje õige ja seda enam ei tähtsustagi.
3. Ära sülita vanasse kaevu enne, kui uus valmis – oi, kui valus reha see on. Teate, ärge sinna parem astuge.
4. Meega meelitab rohkem kärbseid kui äädikaga – jajaa, vananedes jääb seda reha vähemaks, sest põhjendamatult kõrge enesehinnang kombineerituna noorusrumalusega hakkab kaduma. Head kombed ja kavalus on ülitähtsad.
5. Enda silmas palki ei näe, teise silmas pindu küll – no on ikka vastikud inimesed niisugused.
6. Ja põhiline – tahad sõbrast lahti saada, laena talle raha. No see on ju lausa uskumatult triviaalne, aga jummel kui õige.
Neid asju on kindlasti veel. Ega need vanad eestlased olid ühed targad inimesed. Aina vaata ja imesta.
No ja see ka, et vananemine on kohutavalt ebameeldiv, kuid sellega kaasnev elutarkus on ikka lausa hindamatu väärtusega.

Väärt mõtted!
Üks küsimus selle vaikimise kohta. Kas suu kinni hoidmine on hea pigem rumalamaks seltskonnas? Küsin seepärast, et olen kogenud juhuseid, kus suu kinnihoidmine pärast iseendale kätte maksab – näiteks selle näol, et ise siis kannatama pean. Kas kannatamine on mõttekas? Kui jah, siis millises olukorras?

Ma ei ütleks, et just rumalamas seltskonnas peaks suu kinni hoidma. Pigem rohkem analüüsida, kus, kellele ja mida üldse tasub rääkida. Kui enda põhimõtte, vajaduse või seisukoha kaitsmiseks peab sõna võtma, tuleb seda teha. Kui see aga pole oluline, siis milleks asjatult vaielda või targutada. Pigem tuleb elukogemusega see, et oskadki sõltuvalt seltskonnast leida sobivaid jututeemasid, sh nii endast targemas kui rumalamas seltskonnas.
Toon näiteid ka. Noorena oli minu maailm must ja valge ning lisaks armastasin kohutavalt vaielda. Nui neljaks pidi mulle õigus jääma. Nüüd olen aru saanud, et loll õiguse tagaajamine ebaolulistel teemadel on mõttetu ja heade suhete nimel on tasub teinekord pigem suu kinni hoida ja kaasa noogutada. Ei pea pidevalt maailma muutma, eriti kui lisaks mustale ja valgele on ka palju halle toone.
Samuti tasub suu pigem kinni hoida teemadel, mida ei valda. Pigem siis rohkem kuulata ja küsida, kui rumalusi lahmima hakata. Just on siin ka see külmale maale asjade võtmise teema ja lausa valus ning solvav on lugeda ühe kaaskodaniku lausrumalaid mõtteavaldusi, kuidas tema küll ennast öösel küüditada ei laseks ja üleüldse ei lubaks mingeid võõraid koju sissegi. Ausalt, teate, pigem ära räägi sellist jama.
Või siis oma eraelu avalikustamine pooltuttavatele ja töökaaslastele. Muidugi võib seda teha, aga ei maksa unustada, et inimesi ei saa alati usaldada ja kunagi ei tea, kes seda infot halvasti kasutada võib. Ei pruugi, töökaaslased võivad olla ka sinu parimad sõbrad, aga tihti tasub teatud asju mitte kõigile pläkutada.
No ja siis on sellised taktitunde küsimused. Näiteks jälle üks PK ammune teema, kuidas minia kirus, et mehe suguvõsa on matslikud ja harimatud, ei loe nad tarka kirjandust, Sirpi ei telli ja joovad lamava mehe veini. Õudus! Ja loomulikult pidi ta siis ühisüritustel omaenese tarkuse ja hea maitsega hiilgama. Viisakas inimene joob selle veinipokaali ära või loobub taktitundeliselt, kui ikka üldse sisse ei lähe, aga ei hakka kõva häälega võõrustajate halba veinimaitset kiruma, eks. Sirpi loeb kodus.
Ehk siis neid olukordi ikka on, kus suu kinnihoidmine annab kokkuvõttes parema tulemuse. Küll aga tuleb vajadusel enda eest seista, või ka teiste, nõrgemate, eest. Kui ikka liiga tehakse või on vaja ei öelda, tuleb suu lahti teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:20; 16.02 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks armastasin kohutavalt vaielda. Nui neljaks pidi mulle õigus jääma.

Minu jaoks on vaidlemine üha enam teekond millegi teada saamiseks ehk siis: vaieldes ei pruugi ma üldse kasutada oma veendumusi vaidluspartneri väidete kummutamiseks, pigem teen seda selleks, et ta suudaks enda omi kaitsta või neist loobuda – mitte minu omade kasuks, vaid ehk hoopis vaidluse käigus tekkivate uute ideede kasuks.
Vaielda olukorras, kus teine teab Tõde, on absoluutselt mõttetu, sest mina Tõde ei tea, küll aga on mul sellest oma arusaam. Ja lihtsalt Tõega lajatamine sea ei muuda. Ehk siis, kui Tõekuulutamiseks läheb, lõpetan jutu või lihtsalt ütlen: ja-jah.

Veel üks asi, mis elu käigus on selgeks saanud, kuigi ei suuda lati järgida: enne ühist tegutsemist tuleb vastastikused soovid, huvid ja võimalued selgeks teha. Pole vahet, kas tegu on tööalase projekti või mõne intiimsema tegevusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära ole liiga hea. Ükskõik, millises suhtes, olgu see sõprus- armastus- või töösuhtes. Ütle kohe, kui hakkab ebamugav, ja ma ei pea siin silmas vingumist. Ära lase endast üle sõita. Mul on selliseid kogemusi palju, ilmselt mu mõttetult madala enesehinnangu tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 00:15; 17.02 19:53; 20.02 22:56; 09.03 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võib küll väga hea inimene olla. Mu parim sõbranna suri neli aastat tagasi, ta oli meeletult hea inimene, tegi iga päev väikesi heategusi 🙂 Müstika. Igatsen ta järele. Tahaks ise ka selline olla, vähemalt proovin 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 23:04; 17.02 12:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida olete elult õppinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.