Esileht Pereelu ja suhted Mida olete elult õppinud?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Mida olete elult õppinud?

Postitas:

Minu arvates võib küll väga hea inimene olla. Mu parim sõbranna suri neli aastat tagasi, ta oli meeletult hea inimene, tegi iga päev väikesi heategusi Müstika. Igatsen ta järele. Tahaks ise ka selline olla, vähemalt proovin

Ja-jah. Ma ei rääkinud sellest. Ma rääkisin endast üle sõita laskmisest, sest tehakse pidevalt väikseid ja esiti nagu nähtamatuid järeleandmisi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 00:15; 17.02 19:53; 20.02 22:56; 09.03 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õppinud, et ei tasu uskuda vanasõna: Kus suitsu, seal tuld! Seda siis kuulujuttude ja klatśi kontekstis. Vabalt võib olla paks must suits ja mitte sädemekestki…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

*eelarvamused rikkuvad suhteid, st. tee inimeste kohta ise järeldusi, mitte ära kuula teisi.
*Kunagi pole asjad nii nagu nad esilagu paistavad
* et objektiivset tõde on raske välja selgitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen õppinud kahte asja: ei ole vaja nii palju muretseda ja kõik mis on juhtunud, tuleb lihtsalt seljataha jätta ja unustada. Ei ole mõtet vaagida, analüüsida, kanda endaga kaasas mingeid taakasid. Kõik see on iseenda raiskamine mille eest keegi medalit ei anna ja ainult hoiab kinni. Nii kaua kui elad, on veel kõik ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

What Susie says of Sally says more of Susie than of Sally.

Minu poolt tõlgituna oleks see väga kohmakalt kõlanud, loodan, et mõte jõuab kohale.

Mari jutt Manni kohta, räägib Marist rohkem kui Mannist.

(Vabandust, keelepede minus kargas esile.. Kes suudab ja soovib, siis täiustused tõlkele on teretulnud 🙂 )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 17:17; 09.03 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen õppinud, et 100% usaldada saan ainult iseennast. Minu ümber on palju toredaid inimesi, keda ma austan, usaldan ja armastan, aga mitte kunagi ei pane ma end olukorda, kus mingiski osas ainult teistele lootma pean.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

What Susie says of Sally says more of Susie than of Sally.

Minu poolt tõlgituna oleks see väga kohmakalt kõlanud, loodan, et mõte jõuab kohale.

Mari jutt Manni kohta, räägib Marist rohkem kui Mannist.

(Vabandust, keelepede minus kargas esile.. Kes suudab ja soovib, siis täiustused tõlkele on teretulnud ???? )

Kui nimetad ennast keelepedeks, võiksid ikka komade kasutamist ka osata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 19:06; 19.02 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

What Susie says of Sally says more of Susie than of Sally.

Minu poolt tõlgituna oleks see väga kohmakalt kõlanud, loodan, et mõte jõuab kohale.

Mari jutt Manni kohta, räägib Marist rohkem kui Mannist.

(Vabandust, keelepede minus kargas esile.. Kes suudab ja soovib, siis täiustused tõlkele on teretulnud ???? )

Keelepede,
tõlgitud lauses: “Mari jutt Manni kohta, räägib Marist rohkem kui Mannist”, koma on üleliigne.

Tervitades, “Emakeele-huviline”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik muutub, miski pole igavene. Ka meie ise. Praegused noored saavad keskealisteks ja pärast seda vanaks. Seepärast paneb praeguste noorte naiste üleolek vananevate sookaaslaste suhtes mind alati muigama.

Südame häält, kellel ta on, tasub uskuda ja selle järgi juhinduda.

Suurem osa inimestest on kummalised, naljakad, kiiksudega, omamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks on omast kohast ohmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et oma õnne ei tasu teiste kätesse usaldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain üks hetk aru, et see kas ma olen õnnelik, on mu enda teha ja keegi teine mind õnnelikuks ei tee. Sain aru, et kui ma mõtlen kogu aeg sellele, kui närune kõik on ja kuidas minu jaoks miskit säravat siin elus pole, siis nii ongi. Ühel päeval lapsevankriga kärutades hakkasin siis mõtlema et mis on hästi, no oli ikka päris palju ju, ise terve, käed-jalad otsas ja mõistus töötab, lapsega kõik hästi, kodu ka olemas ja mees ka ok. Nii ma siis iga päev mõtlesin neile asjadele mis hästi, siis hakkasin ühel päeval unistama, et kuidas ma tahan, et mu elu läheks. No need olid muidugi ilusad unistused ja üsna üle võlli, aga teate mis, need unistused hakkasid tasapisi täituma. Nüüd ongi nii, et ma olen väga tänulik kõige eest mis mu elus on ja olen õnnelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Ka see läheb mööda…Olgu halb või ülimalt hea aeg.
2. Sa võid muuta oma meelt – ikka kardinaalselt, ka teised inimesed teevad seda, kardinaalselt. Sa ei saa muutumatusega arvestada ja sa ei tea muutusi ette, ka oma meele puhul mitte.
3. Vaatad – sulle tundub nii, vaata uuesti – otsusta (või vaata veel uuesti), aga arvesta, et see, mis sulle tundub, ei pruugi olla see, mis ta sulle tundub.

Sellised siis.
Armastus võidab kõik – vahel harva on saanud selle ilmutuse tõdejaks või pigem kõrvaltvaatajaks ja tõdejaks olla.
Ilusaim ilmutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võib küll väga hea inimene olla. Mu parim sõbranna suri neli aastat tagasi, ta oli meeletult hea inimene, tegi iga päev väikesi heategusi Müstika. Igatsen ta järele. Tahaks ise ka selline olla, vähemalt proovin

Ja-jah. Ma ei rääkinud sellest. Ma rääkisin endast üle sõita laskmisest, sest tehakse pidevalt väikseid ja esiti nagu nähtamatuid järeleandmisi.

Miks sa seda siis headuseks nimetad? See ju pigem “loll saab kirikus ka peksa”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:31; 20.02 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vastukaaluks on sellised rahvalikud väljendid, nagu suupeale kukkunud või suu vett täis, või ei sõna suust ega peeru persest. (vabandus, aga vanarahvas oli vist ropu suuga).

Selle kohta on ka ilusam väljend olemas, ma olen kuulnud “ei tulnud piuksu eest ega tagant”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 22:31; 20.02 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võib küll väga hea inimene olla. Mu parim sõbranna suri neli aastat tagasi, ta oli meeletult hea inimene, tegi iga päev väikesi heategusi Müstika. Igatsen ta järele. Tahaks ise ka selline olla, vähemalt proovin

Ja-jah. Ma ei rääkinud sellest. Ma rääkisin endast üle sõita laskmisest, sest tehakse pidevalt väikseid ja esiti nagu nähtamatuid järeleandmisi.

Miks sa seda siis headuseks nimetad? See ju pigem “loll saab kirikus ka peksa”.

Jah, nii ongi. Ei oska õigel ajal ei öelda. Mu elukaaslane ütleb aegajalt, et olen liiga hea, annan liiga palju andeks jne. Olengi suhtluses loll, midagi pole teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 00:15; 17.02 19:53; 20.02 22:56; 09.03 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa saad kõike, mida sa soovid endale!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Et elus ei ole mitte midagi kindlat, no mitte midagi. Vaid hetkega võib kõik pöörduda, kõige lähedasemast inimesest saab võõras, sõbrast vaenlane jne. Päris elu. Kõik, mis ühel hetkel tundus vankumatu, võib puruneda ja sa ei saa mitte midagi teha kui vaid leppida ja lasta minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et eetikal ja moraalil pole vähimatki mõtet, kuna nende väärtustamine ei anna sulle elus mitte midagi juurde, pigem vaesestab elu. Seda, et elu peab olema fun ehk elada tuleb võimalikult mugavalt ja kergelt, sest pidev muretsemine hakkab tervisele ja sellest pole kasu. Seda, et teiste arvamusega arvestamine on üks jaburamaid pidureid. Seda, et ideaalseid inimesi pole olemas ja inimesed jaotuvad tarkadeks ja lollideks ning see vahe tuleb kiiresti teadvustada, et mitte liialt väsitada end nende lollidega pikalt suheldes.
Seda, et ma olen sündinud küünik ja et mul pole vähimatki soovi olla kuidagi teistsugune, sest elu on ka küünikuna imeline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 17:28; 13.03 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen veendunud, et elus valitseb tasakaal.

näen, et need, kes on aususe ja heatahtlikkuse/vastutulelikkuse peale kõrge kaarega lasknud, neil hakkab mujal valdkondades varem või hiljem viltu vedama. näiteks üks mees, kes petab ärialaselt, varastab, ülbitseb, otsib seadustes erandeid, millega ausatel/ärielus kogenematumatel nahka üle kõrvade tõmmata. samas ta kodune elu on hullumaja, pidev rahapuudus, naine kahtlustab armukest (on ka), kodu on panditud jumal teab mitmenda ettevõtte tagatiseks, pereliikmetelt on võetud laene, mis kõik vajavad tagasimaksmist, maksuamet on seljas, ärikeeld jne.

niisamuti näen, et ühel tõesti rikkal perel, kes kasvatas oma lastest ülevalt alla vaatavad ülbikud (tänu emme-issi rahakotile), on lapselapsed puudega. see osa, kuidas rikkus saadi ja kelle arvelt, on muidugi sel perel ilmselt tänaseks unustatud…

viimane tõekspidamine, millel tundub minu arust alust olevat, on see, et “mida soovid teistele, selle saad endale”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida pole siin nimetatud:
1) Üksi iseseisev olemine on tunduvalt lihtsam kui lähedaste sõpradega iseseisev olemine. Kui sul lähedasi sõpru pole, siis ei saa aru, miks inimesed räägivad, et ei oska otsustada ja hoolivad teiste arvamusest. Kui sul on lähedased sõbrad, siis nende arvamusest mittehoolimine on palju keerulisem.

Kui lõpetasin keskkooli, ei olnud mul lähedasi sõpru, kes oleks samal alal andekad ning keda intellektuaalselt kuulaks. Ma ei saanud aru, miks teised kuulasid oma sõpru ja tuttavaid ülikooli valikul. Üksi on väga lihtne öelda, et olen iseseisev ja ei kuula teisi.

Sama asi on inimeste vigadega. Kui vaidled täiesti lolli ja vägivaldse inimesega, siis võid ta lihtsalt halvaks lahterdada. Kui vaidled mõne sõbraga, kellel on muidu ideaalne iseloom ja sarnased vaated, kuid mingi tema mõte on täiesti vastuvõetamatu, on väga raske tema vigu näha.

2) Noored inimesed pole peaaegu kunagi koledad. Endavanuste seas võid end koledaks pidada, sest oled pisut alla keskmise, aga keskealised ja vanemad inimesed näevad sind noore ja ilusana. Sinu välimus ei lähe kunagi paremaks, kui 20ndate keskel. Vähemalt pole kunagi enam nii palju potentsiaali – isegi, kui arvestad kaalulangetuse, ilukirurgia jmsga. Lapsed koolis narrivad üksteist rohkem staatuse kui välise ilu alusel.

3) Vastassoole meeldimises oleneb rohkem su iseloomust, pilgust, lähenemisest, füüsilisest aktiivsusest, avatud olemisest kui välimusest. Ka naiste puhul.

4) Inimeste öeldu ja tehtu on subjektiivne. Kõik ei proovi igal võimalikul hetkel sinu poolt parimaks peetud ideaali poole. Mis inimestele kõige rohkem meeldib või mis on populaarne, ei ole objektiivselt parim või mõttekam. Enamik vestlust on juhuslik, ajaviite pärast ja teemaga suvaline kaasaminemine, mitte ettevalmistatud mõttekas kõne või üksteise ületrumpamine.

5) Ütle kohe välja, kui miski sind häirib, aga mitte süüdistaval moel, vaid tunne siirast huvi, miks teine nii ütles või tegi. Et inimesed saavad sõnadest erinevalt aru, küsi täpsustavaid küsimusi.

6) Boyfriend/mees ei muuda sind ega tee õnnelikuks üheski teises valdkonnas peale suhte. See ei tee laisast töökat, pahatahtlikust head, ei pane paremini õppima ega armastama iseennast, oskama üksi aega veeta, klaverit mängima, ei anna sulle sõpru kui sul neid varem polnud ning ei tee sinust kedagi teist.

7) Kui tahad kaalust alla võtta, siis pead arvestama, et aktiivne elustiil ja teadlik söömine peab muutuma sinu elu osaks, mitte pole ajutine dieet. Sulle peab see meeldima hakkama, pead sellega harjuma. Sama on iga teise asjaga, usinalt õppimine või millegi harjutamine peab muutuma su elustiili osaks ning sa ei saa mõne aja pärast samasuguse elu juurde tagasi pöörduda ning oodata tulemusi. Seetõttu ei tohiks muutus olla spurt, vaid maraton.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 05:14; 13.03 06:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et enda elu tasub elada nii, et kellelegi haiget ei tee.
Tuleb hinnata iga hetke ja enda lähedasi, sest keegi ei tea palju aega on antud.
Ei tasu ärrituda mõttetute asjade pärast.
Austa teisi, ole viisakas ja sõbralik, siis ollakse seda ka sinuvastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik muutub, miski pole igavene. Ka meie ise. Praegused noored saavad keskealisteks ja pärast seda vanaks. Seepärast paneb praeguste noorte naiste üleolek vananevate sookaaslaste suhtes mind alati muigama.

Südame häält, kellel ta on, tasub uskuda ja selle järgi juhinduda.

Suurem osa inimestest on kummalised, naljakad, kiiksudega, omamoodi.

“Mõnusa inimese all mõistame tavaliselt natuke napakat ja kõigi oludega kohanevat kaaskodanikku”. Kahjuks ei tea selle fraasi autorit aga õige on ta ikka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:54; 08.03 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda, et ma olen sündinud küünik ja et mul pole vähimatki soovi olla kuidagi teistsugune, sest elu on ka küünikuna imeline.

Ainult küünikute dementsusrisk on mitu korda suurem mitteküünikutest
http://edition.cnn.com/2014/05/28/health/cynical-dementia/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tunded ja mõistus ütlevad erinevaid asju, lähtu mõistusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Boyfriend/mees ei muuda sind

Muudab, ja kuidas veel! Paneb huvituma asjadest, mille vastu varem pole huvi tundnud (võib-olla mitte kauaks, aga vähemalt niipalju, et mingilgi määral jagad matsu), paneb õppima uusi asju ja vaatama ennast teise pilguga.

Sinu välimus ei lähe kunagi paremaks, kui 20ndate keskel.

Ma arvan, et praegu, pisut üle 50sena, olen ma kenam kui kunagi varem. Jah, mu nägu pole nii sile, aga isegi pilte vaadates ma pean end praegu ilusamaks kui 20ndate keskel. Figuur on enam-vähem sama (panin hiljuti selga kleidi, mis sai tehtud ajaks, mil oli hilisteismeline – polnud probleemi – istus isegi paremini kui toona). Noored on kenad väga üldises mõttes, aga inimesed muutuvad keskealistena ka välimuselt ilusamaks, isegi kui võtavad juurde või mõni korts näkku tuleb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kus näed ebaõiglust, seal astu nõrgema kaitseks välja. Ei ole nii, et “ta ise laseb endaga nii teha”. Victim shaming on vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.02 00:15; 17.02 19:53; 20.02 22:56; 09.03 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Boyfriend/mees ei muuda sind

Muudab, ja kuidas veel! Paneb huvituma asjadest, mille vastu varem pole huvi tundnud (võib-olla mitte kauaks, aga vähemalt niipalju, et mingilgi määral jagad matsu), paneb õppima uusi asju ja vaatama ennast teise pilguga.

Sinu välimus ei lähe kunagi paremaks, kui 20ndate keskel.

Ma arvan, et praegu, pisut üle 50sena, olen ma kenam kui kunagi varem. Jah, mu nägu pole nii sile, aga isegi pilte vaadates ma pean end praegu ilusamaks kui 20ndate keskel. Figuur on enam-vähem sama (panin hiljuti selga kleidi, mis sai tehtud ajaks, mil oli hilisteismeline – polnud probleemi – istus isegi paremini kui toona). Noored on kenad väga üldises mõttes, aga inimesed muutuvad keskealistena ka välimuselt ilusamaks, isegi kui võtavad juurde või mõni korts näkku tuleb.

Õujee, enesekiitus. Su lötakad tissid on ka sama kujuga või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 00:29; 09.03 02:07; 09.03 11:15; 09.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su lötakad tissid on ka sama kujuga või?

On küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 15.02 18:06; 16.02 18:54; 16.02 23:55; 20.02 03:42; 08.03 20:47; 09.03 01:48; 09.03 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su lötakad tissid on ka sama kujuga või?

On küll.

vale või enesepettus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.03 00:29; 09.03 02:07; 09.03 11:15; 09.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )


Esileht Pereelu ja suhted Mida olete elult õppinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.