Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mida tähendab “hea ämmaemand”?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: mida tähendab “hea ämmaemand”?

Postitas:

Just selline küsimus ongi. Ikka loen siit, et soovitage head ämmaemandat jne.

Mul 2. rasedus. Olen ämmaemanda juures, keda väga kiidetakse – juhuslikult sain temajuurde,endal eelistusi polnud. Kõik ütlevad, et “vau, said tema juurde”. Aga aru ma ei saa,mis sisi temas nii erilist on. Vastupidi isegi, mul sõbranna sama ÄE juures ja mõlemad oleme isegi natuke nurisenud, et kuidagi hajameelne jne. Ei saa öelda, et ta midagi rohkemat teeks kui “juhend” ette näeb, võibolla isegi vähem – nt peale 33. nädala visiiti määras järgmise visiidi alles 39. nädalaks, mis ju päris pikk vahe lõpus, ja nüüd oleks uue aja peaaegu 42. nädalask pannud, kui ma poleks öelnud, et ee, mul on tähtaeg 1,5nädala pärast 😀

Et mille poolest siis on üks ämmaemand parem kui teine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt enamusele meeldib selline ämmaemand, kes on absoluutselt iga naise jutuga nõus, ainult noogutab kõige peale, naeratab kohtlaselt ja ei jaga nõuandeid, mis võiksid kuidagi ebameeldivad olla (näiteks “ära joo raseduse ajal liitrite kaupa kohvi”, mis tundub kohvihoolikule ahistamisena). Kindlasti ei tohi tal olla oma arvamust ja peab iga naist väga kiitma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates peab hea ämmaemand oskama muresid kuulata ja haiglaslikke seisundeid märkama. Mul esimese rasedusega juhtus nii, et ämmakas ei suutnud preeklampsiat ära tunda (soovitas ülikõrge vererõhu puhul palderjanitilkasid võtta). Järgmiste rasedustega mind enam ämmakate juurde jälgimisele ei saadetudki, seega edaspidised kogemused puuduvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just selline küsimus ongi. Ikka loen siit, et soovitage head ämmaemandat jne.

Mul 2. rasedus. Olen ämmaemanda juures, keda väga kiidetakse – juhuslikult sain temajuurde,endal eelistusi polnud. Kõik ütlevad, et “vau, said tema juurde”. Aga aru ma ei saa,mis sisi temas nii erilist on. Vastupidi isegi, mul sõbranna sama ÄE juures ja mõlemad oleme isegi natuke nurisenud, et kuidagi hajameelne jne. Ei saa öelda, et ta midagi rohkemat teeks kui “juhend” ette näeb, võibolla isegi vähem – nt peale 33. nädala visiiti määras järgmise visiidi alles 39. nädalaks, mis ju päris pikk vahe lõpus, ja nüüd oleks uue aja peaaegu 42. nädalask pannud, kui ma poleks öelnud, et ee, mul on tähtaeg 1,5nädala pärast ????

Et mille poolest siis on üks ämmaemand parem kui teine?

Nagu minu ämmaemandast räägiksid 🙂 Tuttavad ka ahhetavad, et sain tema juurde. Aga ma ise küll nüüd nii vaimustuses pole. On hajameelne ja küsib igat asja mitu korda. Aga ega ma otseselt ei kurda ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka hea ämmakas see, kes selgitab piisavalt ning oskab anda kõigile küsimustele ammendavad vastused. Oskab ära tunda ja lahendada tekkida võivaid probleeme.
“Halb” ämmakas on minu jaoks näiteks see, kes töötab nn konveiermeetodil, ei süvene teemasse. Kes küsimuse või selgituse palumise peale pööritab silmi, sest vastus oli ju “ilmselge”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks last, aga kogemusi 4 ämmakaga, neist ühega küll põgusalt, aga kohe aru saada, et proff. Esimene oli samuti ülikiidetud, sõbranna veel soovitas, et nii hea ämmakas. No mina ei tea, istusin seal laua taga, näitas raamatust pilte ja küsis, kas küsimusi on. Siis kuulas südamelööke ja oligi kõik. Mille poolest ta siis hea oli? Teine oli muidu ok, aga viimased visiidid läksid suve algusse ja tal olid lapsed tööl kaasas, ehk siis kogu aur läks nende vait sundimisele. Vahepeale jäi siis veel põgus tutvus kolmandaga.
Viimase juures sain käia terve teise raseduse aja ja vot siis sain aru, et on küll häid ämmakaid olemas. Ausalt, ta oli super. Kuigi õpingud veel pooleli, aga omad lapsed olemas, seega kogemused olemas. Mis siis temas erilist oli? Ta mäletas su kohta pisiasju, meie lihtsaid jutuajamisi. Lähed kuu aega hiljem ja küsib, kas see probleem sai lahenduse ja kuidas kass elab. No jah, väiksed ja mõttetud asjad, aga soe tunne on. Kuna mul lõpus, kuskil 3kuud, oli probleemne rasedus, siis suhtlus oli tihe, lõpuks vestlesime lausa pühapäeval, laupäevaõhtuse meili peale helistas mulle. Teisipäeval sündis laps, asjaga oligi kiire. Käis mind veel paar tundi enne lapse sündi vaatamas ja nõustamas, kuigi tema ju sel korrusel üldse ei töötagi. Inimene lihtsalt suudab tööd südamega teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud 2 ämmaemandat…ütleks siis, et praegune on parem. Vihakn ninnu nãnnutamist. Mõtetut jutuajamist teema väliselt. Kôik peab olema selge ja konkreetne. Kuhu minna ja mis teste teha. Ise soovin ãra selgitada kohe alguses kõik probleemid ja rohkem neid nãmmutada ei viitsi. Samamoodi ei viitsi jutustada sellest kuidas minu teistel lastel läheb jne. Topsid kãtte-pissiproovi, saatekiri kãtte-uh-sse ja sellest piisab. Tore kui selliseid leidub. Kui endal tekib arusaamatu olukord, siis kõigepealt kasutan google-t ja kui sealt vastust ei saa, siis kûsin.Ämmakal ka hea, näeb, et olen ise viitsinud end liigutada, et vastust saada, siis pole ka silmade pööritamist. 75% asjadest on siiski netist kätte saadavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin teemas mõni teiste poolt vau efekti tekitanud super ämmakas, aga tegelikult mitte midagi erilist on Maila Teramees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on hea ämmarmand see, kes peab tõesti järge sinu rasedusel. Mäletab su kaebusi/vaevusi ja küsib nende kohta. Annab nõu. Vastab sinu küsimustele. Mul endal on selline ämmaemand kelle juurde läheks iga kord nagu esimest korda. Kogu raseduse kulg tuleb igal visiidil üle rääkida. Ise mingeid küsimusi ta ei küsi. on ainult kindlad tegevused: vererõhu mõõtmine, kaal, lapse südamelöögid, ekp mõõtmine ja proovi analüüside vaatamine. 15 min sisse ja välja. Tundub pisut kui liinitöö. Ometi elan väikses linnas ja ootasin pisut personaalsemat lähenemist. Juba ootan sünnitust, äkki järgmine kord saab parema arsti/ämmaemanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siin teemas mõni teiste poolt vau efekti tekitanud super ämmakas, aga tegelikult mitte midagi erilist on Maila Teramees?

Pigem Pärnpuu. Teramees laseb minul ka midagi vahele öelda ning siiani ei ole unustanud mu ultraheliaegu süsteemi sisse kanda. Mälu tundub tal märkimisväärselt parem. Kui kunagi veel peaks ämmakat vaja olema, püüan leida kellegi väga konkreetse ja vähelobiseva, kellegi, kes nt tutvub mu andmetega enne kui sisse kutsub. Lobisevat läheb vaja sünnitusel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine mida tähendab “hea ämmaemand”?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.