Esileht Koolilaps Mida teeksite teie?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Mida teeksite teie?

Postitas:

Mu noorem poeg on 10 aastane tagasihoidlik poiss. Selline hea laps, leebe ja sõbralik, nutikas on ta ka ja oskab näha rohkem kui räägib. Tundlik on ja vastuvõtlik ja nagu lapsed ikka tahaks ka endale sõpru.
Elame maal, kolisime siia mõne aasta eest ja kohalikku kooli läks poiss teisi tundmata, klassikaaslased on koos lasteaias käinud ja terve rühmaga koos mindi ka koos kooli. Paar uut last tuli veel, aga üldiselt elavad kõik üksteisele lähedal, korrusmajades või külas. Meie elame kaugemal, kedagi lähikonnas ei ela ja külla saavad lasped siis, kui eraldi tuua. Minu poega on kutsutud nii sünnipäevadele mängutuppa kui ka koju külla , olen alti teda viinud ja teinud kõik endast oleneva, et laps kateistega suhelda saab. Olen ka meie poole mõnda last toonud, kui lapsed on omavahel kokku leppinud ja teise lapse ema nõus on. Arvasin et asi tasakesi läheb selles suunas, et poiss võetakse täielikult kollektiivi vastu. Praegu on ta ikka klassipiltidel servas. Aga viimane kord juhtus nii, et poiss kes meil külas oli, oi telefoniga meie kodu filminud ja selle youtubesse üles pannud ja kõik nüüd arvustavad meie kodu ja narrivad poega. Meil on vana maja, muidugi on kaasaegne vannituba ja kõik mugavused aga ka puitraamis vanad aknad, tapeet seinal, mille ühte serva on kass värskelt rebinud, toanurgas on kassi liivakast. Muus osas on ehk isegi korras kõik, korralik nurgadiivan nahast, täispuidust mööbel, suur uus teler seinal, arvuti, süntesaator. ühesõnmaga tavaline keskmine eestase kodu, ma ei saa aru, mida on siin narrida, ise ei ole videot näinud ja ma ei saa aru, mida on siin narrida. Käisin paar korda toas poistele juua ja näkse viimas. Ma ei mäleta mis ma ütlesin ja kas sellega seoses andsin põhjuse millekski naeruväärseks. Ma ei tulnud selle peale et mind minu kodus filmitakse ja seda avalikult üles pannakse. Võibolla polegi seal midagi erilist, ma küll ei mäletaks et ma imelikult riides või kummaliselt oleks käitunud, maha ka ei kukkunud ega valanud midagi 🙂 ja nendega ei pahandanud ka aga ikkagi on nõme tunne. Ma ei tea isegi, kas peaks sellest filmimisest teise poisi emale rääkima. Äkki meie laps tähtsustas seda üle aga võibolla teda narritaksegi koolis lihtsalt ta ei ole tahtnud sellest varem rääkida. Eile lihtsalt ütles et kõik narrivad ja ma ei saanud ühtegi sõbrakaarti.
Hing on haige, esimese hooga tahaks oma last kaitsta aga kuidas. Jõulise tegutsemisega võin kõik ära rikkuda hullemaks. Samas emana ma pean midagi tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

loomulikult pead selle teema teravalt üles võtma. see on pesuehtne kiusamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:07; 16.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaksin selle poisi vanematega ühendust. See ei ole normaalne, kui võras laps tuleb meile külla, filmib salaja meie kodu ja paneb pärast video netti üles. Mina ei näe siin isegi enam lastevahelist kiusamist. Mina võtaksin seda kui meie pere privaatsuse rikkumist. Võtaksin selle lapse vanematega ühendust ja selgitaksin sõbralikult, aga väga konkreetselt, miks selline käitumine on vale ja mis nende pojaga võib juhtuda, kui ta edaspidises elus nii käitub. Salaja võõras kodus filmimine on keelatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestlastel on kiusamine veres. Juba Lutsu Toots oli pesuehtne koolikiusaja. Tuleb harjuda või kolida välismaale. Isegi moslemid pole loomult nii õelad kui eestlased, kuigi esimesed kipuvad naisi kabistama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei läheks üldse vanematega rääkima vaid ajaks asju läbi politsei ja advokaatide. Kui pole lapsele osatud kombeid õpetada siis maksku selle eest kooliraha. MAakad peavad ka seadusi tundma ja nendest kinni pidama. Pealegi on siin kena võimalus moraalset kahju sisse nõuda. FIlmi avalikustamisega on seda tekitatud ja mida pikemalt s venitada asjale ametliku suuna andmisega seda vähem teenid.
Lisan veel, et kõigepealt tee politseisse avaldus lase neil fikseerida olukord, et video on üleval. Võta ühendus advokaadiga ja arutage asi läbi. Tema ütleb sulle täpselt palju on reaalselt võimalik selle asja pealt kätte saada ning alles siis võid selle poisi vanematele teatada, et oled teinud avalduse ja soovid kahjutasu. Politsei soovitab sul kindlasti kohe minna rääkima ja omavahel kokku leppima, aga tee seda alles siis, kui oled advokaadiga konsulteerinud. Muidu nad kaotavad oma pahateo jäljed ja jääd ikka lolliks. alla 10000 ära hakka üldse kokku leppima, kohus võib nagunii vähem määrata aga omavahel otse kokkuleppides võid suurema summa saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:22; 16.02 12:33; 16.02 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei läheks üldse vanematega rääkima vaid ajaks asju läbi politsei ja advokaatide. Kui pole lapsele osatud kombeid õpetada siis maksku selle eest kooliraha. MAakad peavad ka seadusi tundma ja nendest kinni pidama. Pealegi on siin kena võimalus moraalset kahju sisse nõuda. FIlmi avalikustamisega on seda tekitatud ja mida pikemalt s venitada asjale ametliku suuna andmisega seda vähem teenid.

Huvi pärast küsin mil viisil on moraalset kahju tekitatud? Kas seadusega on keelatud kellegi kodu filmimine ja selle materjali üles riputamine? Võib-olla ongi, ma tõesti lihtsalt küsin, ei ole kursis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

lisaks võib selline avalik video olla turvarisk teie kodule – pättidel hea ära vaadata objekt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:07; 16.02 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei läheks üldse vanematega rääkima vaid ajaks asju läbi politsei ja advokaatide. Kui pole lapsele osatud kombeid õpetada siis maksku selle eest kooliraha. MAakad peavad ka seadusi tundma ja nendest kinni pidama. Pealegi on siin kena võimalus moraalset kahju sisse nõuda. FIlmi avalikustamisega on seda tekitatud ja mida pikemalt s venitada asjale ametliku suuna andmisega seda vähem teenid.

Huvi pärast küsin mil viisil on moraalset kahju tekitatud? Kas seadusega on keelatud kellegi kodu filmimine ja selle materjali üles riputamine? Võib-olla ongi, ma tõesti lihtsalt küsin, ei ole kursis.

Ilma omaniku loata ja selle avalikustamine on keelatud jah.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:22; 16.02 12:33; 16.02 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil klassijuhataja on?

Kui on asjalik ja südamega tööd tegev, kes lahendab ka koolikiusamise juhtumeid, siis pöörduksin tema poole.
Meil on selline klassijuhataja, kes tegeleb kiusamisjuhtumitega väga põhjalikult.

Kui ei, siis pöörduksin nii klassijuhataja kui ka laste vanemate poole.
Video laseksin kohe eemaldada. Läheksin räägiksin ka ise poistega. See oli lubamatu tegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

v-o seal maakohas inimesed veel tõesti ei tea, et ilma loata ei tohigi midagi üles riputada.
nii et kui lähed vanematega rääkima, siis varu kannatust ka selle selgitamiseks ja parem oleks, kui oleks selline seadus kirjalikult ette näidata neile ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast küsin mil viisil on moraalset kahju tekitatud? Kas seadusega on keelatud kellegi kodu filmimine ja selle materjali üles riputamine? Võib-olla ongi, ma tõesti lihtsalt küsin, ei ole kursis.

Ilma omaniku loata on see täiesti keelatud, kui see on siiski juhtunud teadmatusest, tuleb video koduomaniku või elanike esimesel nõudmisel kohe maha võtta ja kustutada.
Sama käib fotograafide kohta – nn modelli õigused on siin kaugelt üle fotograafi õigustest. Isikupuutumatuse teema.

Teemaalgataja saab selles keskkonnas, kuhu see video on üles pandud, nõuda, et see ära kustutataks, kuna on sobimatu ja rikub tema õigust privaatsusele. Nt juutuubis video all on nupp “Rohkem”, selle all on nupp Teata ja sellele vajutades avanevad muud võimalused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast küsin mil viisil on moraalset kahju tekitatud? Kas seadusega on keelatud kellegi kodu filmimine ja selle materjali üles riputamine? Võib-olla ongi, ma tõesti lihtsalt küsin, ei ole kursis.

Ilma omaniku loata on see täiesti keelatud, kui see on siiski juhtunud teadmatusest, tuleb video koduomaniku või elanike esimesel nõudmisel kohe maha võtta ja kustutada.
Sama käib fotograafide kohta – nn modelli õigused on siin kaugelt üle fotograafi õigustest. Isikupuutumatuse teema.

Teemaalgataja saab selles keskkonnas, kuhu see video on üles pandud, nõuda, et see ära kustutataks, kuna on sobimatu ja rikub tema õigust privaatsusele. Nt juutuubis video all on nupp “Rohkem”, selle all on nupp Teata ja sellele vajutades avanevad muud võimalused.

Seaduse mitte tundmine ei vabasta vastutusest. Enne on vaja politseisse avaldus teha ja ära fikseerida, et video on avalikus kohas ülesse laetud ilmarahvale vaatamiseks ja seda ilma kannatanu loata. Enne seadusesilma sekkumiseta ära teata ega kliki kuskil nupul ega uksekellal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:22; 16.02 12:33; 16.02 15:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Vaata ise seda videot, poeg sul ilmselt teab, mis otsisõnadega selle Youtubest üles leiab.
2. Seejärel filmi oma telefoniga seda videot, et tõestada, et see on olemas. Sest kui sa ilma tõestuseta lähed filminud lapse vanematega õiendama, siis nad eitavad kogu asja ja lasevad pojal video lihtsalt ära kustutada.
3. Kui sul on tõestusmaterjal olemas, otsi välja seadusepügal, mis kéelab sellised asjad.
4. Relvastatuna nende kahe asjaga, video videoga ja seadusega, lähed ja räägid selle teise poisi vanematega.
5. Sõltuvalt nende reaktsioonist, vaataks, kas teataks asjast ka kooli ja politseile või mitte. Kui vanemad saavad aru, kui nõmeda tembuga nende poeg hakkama sai, karistavad poega ja sinu perelt paluvad andeks, siis jätaks asja sinnapaika. Kui aga hakkavad ülbitsema või lihtsalt ei saa aru, mis siis halba on, siis annaks asjale ametliku käigu. Kool + politsei.
6. Kui teise lapse vanemad ei saa aru, milles probleem, siis võta oma nutitelefon välja ja küsi: Kui probleemi pole, kas ma siis võin kohe ka teie kodu filmida? Ja hakkagi filmima. Kollaste triipudega vetsupotti, poriseid kummikuid esikus, tolmurulle ahju taga, pesemata taldrikuid kraanikausis jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see teema tuleb koolis klassijuhataja tunnis koos sotsiaalpedakoogiga läbi arutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Kas seadusega on keelatud kellegi kodu filmimine ja selle materjali üles riputamine? Võib-olla ongi, ma tõesti lihtsalt küsin, ei ole kursis. …

No aga andke oma aadress ja eks keegi ikka tuleb kohale ja filmib / pildistab teie elamise üle iga rakursi alt ja teeme siis siia Perekooli uue teema!
Tõsiselt rääkides: email kooli juhtkonnale, karm email!
Kui soovite lapse elu rikkuda: siis igal juhul avaldus politseile.
Muu juhus: saatke filminud poisi vanematele pakkumine, palju sellise video netis hoidmine maksab, näiteks 500.- nädal ja maksud nende kanda!

Loodetavasti olete teinud kõik kuvatõmmised ja alla laadinud ka video(d)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teeks kohe skandaali.

Selle skandaali korraldamisega oleksin ettevaatlik. Esiteks ei pruugi selline käitumine kõigile sobida. Kuigi saab end üles kruttida ja last kaitstes läbi tule minna. Praegu on nii, et last on koolis juba kiusatud. Tegelda tuleb mitte ainult selle poisi vaid kogu klassiga. Räägiksin näost näkku poisi ja tema vanematega. Räägiksin klassijuhatajaga ja organiseeriksin noorsoopolitseiniku klassi sel teemal rääkima.
Kui sa lähed ja lihtsalt räägid (ükskõik kas hea või kurjaga) selle poisiga, siis võib alata uus kiusamislaine. Tahan öelda, et sa võid oma käitumisega pojale käkki keerata. Parem, kui tolle poisiga tegelevad seadusesilmad, nagu ka soovitati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olulisem probleem kui see avalikustatud video, on minu arvates see kas sinu õrnahingelist last kiusatakse või mitte. See tuleks esmajoones välja selgitada ja püüda vajadusel olukorda kooli kaasabil parandada.

Teiseks torkas mulle sinu postitusest silma mingisugune enesesüüdistamise noot. Ei ole ühe nagamanni asi kuidas sa omas kodus riides oled, mida ütled, või kas pillad serveerimisel midagi maha. See on sinu kodu ja sa elad seal niiviisi nagu endale meeldib.

Mina saadaksin e-kirja korraga nii poisi vanematele kui klassijuhatajale. Kirjalikult on seaduse nõudeid ja video olemasolu lihtsam tõendada ja liigsed emotsioonid ei sega sinu seisukoha selgitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun reageeri kindlasti! su laps on seda väärt!

mu jaoks on siin kaks teemat, mis vajavad lahendamist:
1) video – see on sobimatu käitumine ja tegu ja see video tuleb paluda eemaldada. võta ühendust lapse vanematega ja räägi neile, mis toimub. kui sealtkaudu pole reageeringut, siis võid paluda otse Youtube’l see eemaldada. ms peaks olema ka programmijuppe, mille abil saad endale selle video arvutisse salvestada. parim oleks see, kui poisi vanemad mõistavad olukorda ja lasevad lapsel endal selle maha võtta
2) klassis toimuv – see, et kellegi kodu filmimise põhjal toimub narrimine, on absurd. pigem on see otsitud põhjus.. või siis see, millest laps sulle rääkida julges.
siin peaks sekkuma kool (sest asi toimub koolis). kuidas klassijuhatajaga klapp on? kas koolis on sotsiaalpedagoog? äkki on liitutud KiVa (http://www.kivaprogram.net/estonia) või ToRe programmidega? kui koolis sotsiaalpedagoogi pole, siis ehk õnnestub koostöös mõne asutusega keegi paluda klassile asju selgitama? Igatahes tuleks teha tööd ka kiusajatega ja selgitada, miks nende teguviis on väga väga vale.
kuidas klassis ühisüritustega on? klassi ühtsuse mõttes on väga hea, kui tehakse asju koos – käiakse matkal, teatris jmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teiseks torkas mulle sinu postitusest silma mingisugune enesesüüdistamise noot. Ei ole ühe nagamanni asi kuidas sa omas kodus riides oled, mida ütled, või kas pillad serveerimisel midagi maha. See on sinu kodu ja sa elad seal niiviisi nagu endale meeldib.

Mulle samuti. Mitte ainult riided ja serveerimine, vaid ka elamise kirjeldus, et

vana maja, muidugi on kaasaegne vannituba ja kõik mugavused aga ka puitraamis vanad aknad, tapeet seinal, mille ühte serva on kass värskelt rebinud, toanurgas on kassi liivakast. Muus osas on ehk isegi korras kõik, korralik nurgadiivan nahast, täispuidust mööbel, suur uus teler seinal, arvuti, süntesaator.

Sa nagu õigustaksid ennast. Et kui oleks olnud mitte värskelt rebitud, vaid juba kolm aastat rebitud tapeet, kas siis oleks nagamannidel olnud õigus mõnitada, kui nad on su külalislahkust tarvitanud? Su poeg paistab olevat sama tundlik ja kerge enesesüüdistaja, nagu sa isegi ja julmurid kasutavad selliseid natuure eneserahuldamiseks ära. Sa näed seda siin perekooliski, kui alatud, halastamatud ja rumalad võivad olla täiskasvanud inimesed, mis nende lastestki enamat tahta.
Nad tahtsid ja tahavad mõnitada, see on peamine, mitte see, nagu oleks sinu elamisel või riietel midagi viga. Pakun, et su poega tõesti kiusatakse juba ammu ja nüüd leiti lihtsalt veel üks asi. Ennast või poega süüdistada pole sul vaja. Ilmselt aitaks tõesti natuke see seadusega ähvardamine. Kui on nooremapoolsed lapsed, võib see isegi kiusamisele piiri panna.

Tunnen lapsele tõesti väga kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline kaak või kõik need nagamannid, kes asjaga seotud on, need tuleks esmalt poja sõpruskonnast välja arvata ja neid enam külla mingil juhul lubada. See on ikka küll väga alatu, youtubei kellegi kodust video teha ja mõnitamiseks üles laadida.
Ja sina ei peaks küll oma pead vaevama selle pärast, kui palju midagi rebitud oli või kui sirge seljaga sa neile midagi serveerisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on koht, kus tuleb nüüd selg sirgu ajada ja kindlasti võtta ühendust lapse vanematega. Mina teeksin kõigepealt katset sõbralikult, aga kindlalt lähenedes. Kui see ei toimi, läheks kooli ja politsei tasandile. Kindlasti võiks emotsioonid proovida välja jätta nii palju, kui vähegi võimalik. Sul on igati õigus nõuda selle video eemaldamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pojal oli u samas vanuses narrimisega probleeme ja olin loomulikult ka väga mures. Meil aitas see, et rääkisin klassijuhatajaga(ehkki laps seda keelas) ja see toimis. Õpetaja ütles, et oskab siis rohkem tähele panna ja võtab teema narrimisest/kiusamisest jutuks. Usun, et saate murest lahti. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav, et keegi pole kuulnud veebikonstaablist. Peale poisi vanemate on tema esimene, kellega tuleks nõu pidada, FBs näiteks Maarja Punak.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:40; 16.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, ma üldse ei usu seda teemaalgatust. ei usu, et 10-aastane filmib, paneb youtube’i ja klassikaaslased mõnitavad selle video põhjal. need kolm asja pole eluliselt usutavad.
võib-olla juhtus midagi muud ja teemaalgataja proovib sündmuste käiku muuta, et ära ei tuntaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, ma üldse ei usu seda teemaalgatust. ei usu, et 10-aastane filmib, paneb youtube’i ja klassikaaslased mõnitavad selle video põhjal. need kolm asja pole eluliselt usutavad.
võib-olla juhtus midagi muud ja teemaalgataja proovib sündmuste käiku muuta, et ära ei tuntaks.

ilmselt on jutt normintellektiga lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 20:40; 16.02 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vabandust, ma üldse ei usu seda teemaalgatust. ei usu, et 10-aastane filmib, paneb youtube’i ja klassikaaslased mõnitavad selle video põhjal. need kolm asja pole eluliselt usutavad.
võib-olla juhtus midagi muud ja teemaalgataja proovib sündmuste käiku muuta, et ära ei tuntaks.

Tänapäeva lapsed on julmad ja see lugu tundub usutav. Nutitelefonid näpus tehakse ikka igasuguseid pättuseid ja laetakse pilte ning videosid üles eesmärgiga kiusata teist last.

Esiteks tuleb üles leida see video ja tõesti ise see salvestada filmides, muidu tekib olukord, et süüdistate, aga tõendid puuduvad. Edasi tuleks pöörduda klassijuhataja ja vanemate poole. Kuna video nägid koolis klassikaaslased, seega tuleb ka seal olukord lahendada, ainult lapsevanematega suhtlemisest ei piisa. Kindlasti tuleb reageerida, sest kui ei reageeri, ega siis ei muutu ju midagi paremaks. Jah, reageerides võib ka olukord muutuda halvemaks ja sellisel juhul kaaluda kolimist ja kooli vahetamist. Oma laps sattus kiusamise ohvriks ja lõpuks aitas ainult keskkonna vahetamine, sest kiusajate vanemad karistasid lapsi kuid lapsed seda rohkem kiusasid edasi suurest vihast. Samas kui ei oleks probleemi tõstatanud, siis oleks asi jätkunud ja see oleks lapsele lõpuks trauma tekitanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teeks kohe skandaali. Mu enda lapsel juhtus ükskord nii, et mingi sõber tal oli tema pildi postitanud facebooki ja mõnitas pildi all. Ma läksin viha täis. Nõudsin lapse käest selle sõbra numbri välja. Siis peale seda sõbrale kõne, kellel palusin anda vanemale telefon. Ja siis vanemale rääkisin, et poiss toppind pildi jne. Kohe peale seda oli pilt kadunud ja rohkem selle lapsega probleeme ei olnud. Mina sellist jama küll ei lase toimuda. Lendan kasvõi ukse taha sõimama, kui vaja.

asja saan ka rahulikult ja normaalselt ajada, mitte skandaalitsedes ja sõimates.
Asja nii ei jätaks, salvestaks selle filmimise ja räägiks koolis nii õpetajaga. Veel parem on oleks seda kogu klassiga arutada.
Kas kool on ühinenud kiusamisvaba kooli -liikumisega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas oled endas mingile selgusele jõudnud? Kuidas plaanid olukorda sekkuda?

Mina võtaks ilmselt esimese asjana ühendust kooliga ja sealtkaudu edasi ka lapsevanematega.
Kuna ka teised lapsed kommenteerivad klippi, siis tuleks selgitustööd teha terves klassis ja siin saab abiks olla ainult kool. Loodetavasti nad peavad seda vajalikuks. Oma kooliajast mäletan, et kui keegi tegi mingi suurema käki, siis klassijuhatajatunnis said igaks juhuks kõik õpetust.

Seda teemat lugedes läks mul eile tuju täiesti ära, aga tänan sind jagamast, sest see on jälle mingi asi, mida kodus oma lastega läbi arutada. Poleks sellise asja peale tulnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Kõigepeal väga suur tänu kõigile. Sain mõtlemisainet.
Ei hakanud asja suure käraga ajama, rääkisin eile klassijuhatajaga ja sotsiaalpedagoogiga.
Videot ei leidnud ja ma ei saagi aru, mis seal tegelikult peal oli. Maale elama tulles peab arvestama, et kõik on kõigega ja kõigiga seotud, maakodu nii lihtsalt ei müü ja teisi koolivõimalusi praktiliselt ei ole. Pealegi kool on meil hea ja niipalju kui kooli üritustelt ja sünnipäevadelt olen näinud, on lapsed pärit valdavalt tervetest korralikest peredest. Aga eks lapsed “õpivad” ka väljastpoolt oma klassi, 10 aastased on aktiivsed youtube kasutajad ja nende inglise keele oskus on ka juba selline, et kõigest mis kuulsad “käkikeerajad” youtuberid välja pakuvad, haaratakse kinni.
Rääkisin pojaga eile päris palju sellest, mis on nali ja mis on selline nali mis teeb haiget. Ma näen siin ka seda, et kuna meie poeg on kodus praegu ainuke laps, tema suur vend õde on juba kõrgkoolis ja nemad käivad kodus külas, ning loomulikult väikevenda ei kiusa, siis peredes, kus rohkem lapsi, käib selline sõbralik aasimine norimine kiusamine kodus igapäevaselt ja need lapsed suudavad koolis paremini hakkama saada. Meie laps pole sellise asjaga harjunud, ta pole kodus pidanud teistega arvestama, koolis aga nii ei saa.
Kool on kiusamisvaba kooli programmiga algusest peale olnud seotud ja klassijuhataja sõnul on neil klassis keskmisest kõrgema õiglustundega tüdrukud, kes kõik väiksemadki probleemid käivad ja räägivad ära.
Mulle hakkab tunduma, et meie laps on asja veidi võimendanud, sest just tol päeval oli ta klassivenna peale millegipärast solvunud ja püüdis asja enda kasuks keerata ja viha pärast rääkis asja huvitavamaks. Igatahes oli tal endal ka piinlik ja ei tahtnud sellest üldse enam midagi rääkida, sotsiaalpedagoogile ehk räägib rohkem. Video, mis meie kodus detsembris, koolivaheajal tehti oli olnud hoopis selline “pimedas toas üks põlev küünal ja palju hirmutavat juttu hääli juurde” Selles valguses ei olnud toimunu sugugi taoline, nagu see esmapilgul mulle tundus ja paar unetut ööd tekitas. Narrimise seosest selle videoga ma aru pole veel saanud, lähen homme pojaga suusatama ja püüan rohkem infot saada, ta pean ennast ühelt poolt väga suureks ja ei taha halbu asju rääkida. Õhtul, koolikotti inspekteerides midagi imelikku küll silma ei hakanud. Kindlasti ei unusta ma seda ära, jälgin tähelepanelikult kuidas edasi asjad arenevad, teise poisi emaga räägin ka, samuti klassijuhataja ja sotsiaalpedagoogiga. Ja oma lapse luban sinna perre külla ilma telefonita. Ma pole sugugi kindel, kas ta mitte oma peas ei jõua lahenduseni, et teeb ise tagasi. Oma mängimisest on ta videosid juba esimesest klassist peale teinud, seni olen suutnud talle selgeks teha, et mitte midagi ei ole vaja internetti üles riputada ja oleme ka rääkinud miks see ei ole hea.
Mis varastesse puutub, siis meie aias on õpetatud tiibeti mastif, me isegi ei lukusta maja ega autode uksi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil klassijuhataja on?

Kui on asjalik ja südamega tööd tegev, kes lahendab ka koolikiusamise juhtumeid, siis pöörduksin tema poole.
Meil on selline klassijuhataja, kes tegeleb kiusamisjuhtumitega väga põhjalikult.

Kui ei, siis pöörduksin nii klassijuhataja kui ka laste vanemate poole.
Video laseksin kohe eemaldada. Läheksin räägiksin ka ise poistega. See oli lubamatu tegu.

Jätke ükskord need klassijuhatajad rahule! Ei saa olla nii, et eraelulisi asju peab klassijuahataja klattima hakkama. Klassijuhataja asi on klattida asju koolimaja seinte vahel, mitte seda, mis toimub peale tunde kellegi kodus või nädalavahetusel tänaval. See ei kuulu klassijuhataja tööülesannete hulka. Maxima müüja ei lähe ka kell 1 öösel sulle piima müüma, kui sul piim otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Mida teeksite teie?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.