Esileht Koolilaps Mida teeksite teie?

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Mida teeksite teie?

Postitas:

Kui last KOOLIS kiusatakse, siis see pole eraeluline kooliväline probleem! Või pead silmas, kui kiusamine toimub bussipeatuses peale kooli, siis see on kooliväline ja klassijuhataja ei peaks sellega tegelema? Ma nii ei arva. Lapsed on väikesed ja selles vanuses alles õpitakse käitumist. Kui keegi praegu ei sekku, siis hiljem on see juba oluliselt raskem. Ja klassijuhataja on algklassides rohkem kui lihtsalt üks kord nädalas toimuva tunni õpetaja – ta annab pea igat tundi ning on lastega pidevas kontaktis. Igal juhul peab sellest olema klassijuhataja kursis. Ma ei kujutaks ettegi, et ma midagi sellist jätaks näiteks meie klassijuhatajale rääkimata – ta lausa ise küsib selliseid asju arendusvestluste ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil klassijuhataja on?

Kui on asjalik ja südamega tööd tegev, kes lahendab ka koolikiusamise juhtumeid, siis pöörduksin tema poole.
Meil on selline klassijuhataja, kes tegeleb kiusamisjuhtumitega väga põhjalikult.

Kui ei, siis pöörduksin nii klassijuhataja kui ka laste vanemate poole.
Video laseksin kohe eemaldada. Läheksin räägiksin ka ise poistega. See oli lubamatu tegu.

Jätke ükskord need klassijuhatajad rahule! Ei saa olla nii, et eraelulisi asju peab klassijuahataja klattima hakkama. Klassijuhataja asi on klattida asju koolimaja seinte vahel, mitte seda, mis toimub peale tunde kellegi kodus või nädalavahetusel tänaval. See ei kuulu klassijuhataja tööülesannete hulka. Maxima müüja ei lähe ka kell 1 öösel sulle piima müüma, kui sul piim otsas.

Mõneti võib sul isegi õigus olla. Samas, tavaliselt lastevahelised suhted on sarnased nii koolis kui ka koolivälisel ajal. Kui üks laps kiusab teist koolis, siis võib arvata, et sama toimub väljaspool koolimaja, kui lapsed omavahel kokku puutuvad. Õpetaja kohus on tagada, et klassis valitseks hea sisekliima. Ja kui õpetaja suudab lastevahelised suhted koolis head hoida, siis võib loota, et ka väljaspool kooli on lastel omavahel sõbralikud suhted. Eriti just algklassides on klassijuhatajal väga suur roll, et õpilasi omavahel liita. Ja märgata, kui keegi jääb tõrjutuks või on lausa kiusatud. Algklassi lapsi on üsna lihtne suunata ning nendes õiget suhtumist ja hoiakuid kujundada.

Kui minu poeg läks I klassi, siis paralleelklassist paar poissi kiusasid teda bussipeatuses, kui mu laps bussi ootas. Asi läks isegi nii hulluks, et laps ootas ja valvas, et need poisid läheksid enne bussi peale ära. Ja alles siis julges minna järgmise bussiga koju. Mis ma oleksin siis pidanud tegema? Minema lapsele ise kooli vastu või luurama bussipeatuses, et pahade poistega arveid klaarida? Loomulikult andsin kooli teada ja see probleem oli KOHE lahendatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on noorema lapse klassijuhatajaga vedanud ja tema on igati seda meelt, et klassi lapsed on sõbrad ja tahab ka teada kiusamistest ja narrimisest. Siine kägu 17:02, 22.02 on äkki ise kaklassijuhataja. Mu sõbranna rääkis, et käis lapsevanemana klassiekskursioonil laevareisil Piirissaarele lastega kaasas ja klassijuhataja läks rahulikult laeva sisse 1 korrusele, samas kui enamus klassi lastest kõlkusid üleval laevatekil ja seeolukord oli kaugel turvalisest. Õnneks olid lapsevanemtest paar tükki kaasas, kes siis sekkusid ja vähemalt keegi ei kukkunud üle parda. Klassijuhataja oli õlgu kehitanud ja arvanud et 10 aastased on piisavalt suured ja tema ei pea neil kogu aeg sabas jooksma. Ma ei tea, äkki ongi tänapäeva noorte õpetajate koolitus selline. Õnneks meil on ikka vanakooli klassijuhataja. Ma väga looden, et nägin esimese hooga tonti suuremana kui see oli. Samas ei saa milleski kindel olla ja isegi hea kasvatuse saanud laps toredast kodust võib väga ettearvamatult käituda. Ma olen nüüd ise ka selle ülerohkem jäänud mõtlema, et mismoodi minu poeg külas käitub, siis kui ta üksi seal käib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, klassijuhatajana, sekkuksin kindlasti. 10-aastased on kolmanda klassi lapsed. Just äsja tähistati Eesti koolides netiturvalisuse päeva. Samuti on just läbitud inimeseõpetuse programmis netikiusamise teema. Kolmanda klassi lapsed teavad vägagi hästi, et koolis ei filmita luba küsimata, niisamuti väljaspool kooli.
Muidugi tahaksin lapsevanemana silma sellele videole peale visata, aga ka seda nägemata tõstaksin lärmi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Koolilaps Mida teeksite teie?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.