Esileht Hobinurk Mida teha Pihkvas ja Petseris

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Mida teha Pihkvas ja Petseris

Postitas:

Nädala pärast reisile minek ja uuriks ette, et mida põnevat nendes linnades teha on? Vaatamisväärsused saab vist netist kätte aga oskate kaubandusest midagi soovitada? Kuidas on hinnatase meiega võrreldes?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti külasta Pihkva 76. õhudessantdiviisi. Võib-olla satud mõne külapulma peale. Ostukeskustes pole vist midagi eriti teha. Viivad nad ju ise salaja sinna Eesti juustu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Irboska muuseum ja selle seto filiaal Radajal
Irboska kindus
Petseri looster
Petseri Varvara kirik, kus kohalik väga vana ja tore preester ka eesti keelt räägib
Pihkva Kreml

Vene tooted on poes odavad, kütus, toit ja viin on odavad. Euroopa tooted on väga kallid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Juust on kindlasti üks asju, mida Pihkvast-Petserist osta, täiesti tavalisest poest või ostukeskusest, hind on soodne, mu lapsed näiteks jumaldavad juustupatse ja need on Petserist ostes alati head. Kindlasti ostke jäätist. Samuti soovitan osta arbuusi, melonit, muid puuvilju, sööge kohe ära, maitse on imeline ja hoopis teine kui ostes Eestist. Astuge läbi turgudelt, saate kohe küsida, kust kraam pärit, enamasti Kesk-Aasiast.
Petserist mina olen ostnud ökokosmeetikat, sellest poest, mille ees on suurem bussipeatus, all on toidukaubad ja II korrus kosmeetika. Samuti lastele koolitarbeid, kunstitarbeid. Poes võib käia täitsa sihitult, poed on naljakad, erinevat sorti kaupu on kokku pandud. Hinnad on soodsad ja enamasti saab maksta kaardiga, vaja vaid kannatust varuda, mõnes kohas on vaja enne ostu teatada oma soovist kaardiga maksta. Ära võta šoppamist tõsiselt, rohkem selline hängimine. Käsitööhuvilistele on Petseris üks äge kanga-õmblustarvete pood.
Petseri kloostri servas vähemalt möödunud aastal oli kloostri enda majandatav söögikoht, huvitav külastada. Teisel pool kloostrit jälle Petseri linna muuseum, seal töötab väga Eesti-sõbralik rahvas. Petseris saab veel ka Lenini kuju näha.
Irboska võtke kindlasti plaani, Pihkva mulle endale väga muljet ei avaldanud, eks muidugi kremlis-kirikutes võib käia. Radaja muuseumis soovitaks käia, ega seal muidugi midagi erilist ei ole, aga huvitav on kohata tükikest Eestit keset Venemaad, kõrge niitmata heina sees, oranži telefoniputka kõrval. Kui olete oma transpordiga, siis võib-olla saate käia Mõlas (Malõ) – ei tea kas sinna kirikusse ilma eelkokkuleppeta sisse saaks, aga see muidu üks ägedamaid kohti, 2 poolega kirik (vene ja setu), kellatorn eraldi, kogu kupatus sügaval orus järve ääres, see ajalooline jutt oleks ka mega huvitav, kui keegi räägiks, aga turistidel ennetavalt seelikud-rätid ja mitte liiga sportikud riided meestel kohe kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pihkvast võiks sõita Mihhailovskojesse, Puskini mõisa. Väga ilus loodus ja imehead giidid. Jalutuskäigu kaugusel on Trigorskoje mõis, kus on samuti muuseum. Seal kohtas Puskin Anna Kerni, kellele on pühendatud luuletus Ma mäletan üht kaunist hetke…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Hobinurk Mida teha Pihkvas ja Petseris

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.