Esileht Koolilaps Miina Härma – kas hea valik?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Miina Härma – kas hea valik?

Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 22:04; 13.06 23:18; 15.06 23:24; 21.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärikate lastega kokkupuuteid pole. Vähemalt põhikooli osas nad silma ei torka.
Asjade kultust pole samuti tähele pannud, edukultusega pole kokku puutunud.
Laps on õnnelik ja rahul, sest lapsed on toredad, klassi tase on ühtlane ja klassisisest kiusamist ei ole. Minu lapsel on ka suurepärane klassijuhataja.

Õppetöö on väga lihtne ja kodutöid pole. Seepärast soovitan soojalt panna laps lisaks muusikakooli või kunstikooli või trenni, koolis pakutavast jääb talle ilmselgelt väheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

Samad mõtted olid mul. Laps läheb sel aastal MHG esimesse klassi. Enda last ei drillinud, eelkoolis ei käinud ja MHG polnud eesmärk, kui sisse poleks saanud, siis no big deal, oleks piirkonnakooli läinud.
Kui ühed tuttavad küsisid, et kuhu kooli laps läheb, siis pööritati silmi, et tahate, et laps hulluks õpib, narkootikumid, suitsiidid jne nagu oleks tegu mingi kriminaalkooliga.

Tean küll, et paljudel äri-eliit-ettevõtjate võsukesed käivad seal, mismoodi nad sisse ” said ” see pole minu asi:)

Tutvumispäeval jäi hea mulje, vanemad olid väga positiivsed ja nagu räägiti kogukonnast, siis see kindlasti saavutatakse. Natuke muretsen ikka, et klassis tugevad isiksused ja andekad/targad lapsed koos, kas minu laps ikka saab hakkama, aga klassijuhataja tundus väga kihvt, seega usaldan teda. Kui juba sinna sisse saadud, ju siis olid lastel tulemused head ja saavad hakkama:)

Asjade kulutus, ma ei tea, me peres pigem kasvatatakse vähem tarbima, et mida vähem asju tarbitakse, seda õnnelikum inimene on.
Edukultus – see vist tiba MHG kohta käib küll, eks vilistlased ja õpilased ise uhked oma kooli üle, iseenesest see ju tore.

/ka ettevõtja, aga mitte ärikas:D/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

Samad mõtted olid mul. Laps läheb sel aastal MHG esimesse klassi. Enda last ei drillinud, eelkoolis ei käinud ja MHG polnud eesmärk, kui sisse poleks saanud, siis no big deal, oleks piirkonnakooli läinud.
Kui ühed tuttavad küsisid, et kuhu kooli laps läheb, siis pööritati silmi, et tahate, et laps hulluks õpib, narkootikumid, suitsiidid jne nagu oleks tegu mingi kriminaalkooliga.

Tean küll, et paljudel äri-eliit-ettevõtjate võsukesed käivad seal, mismoodi nad sisse ” said ” see pole minu asi:)

Tutvumispäeval jäi hea mulje, vanemad olid väga positiivsed ja nagu räägiti kogukonnast, siis see kindlasti saavutatakse. Natuke muretsen ikka, et klassis tugevad isiksused ja andekad/targad lapsed koos, kas minu laps ikka saab hakkama, aga klassijuhataja tundus väga kihvt, seega usaldan teda. Kui juba sinna sisse saadud, ju siis olid lastel tulemused head ja saavad hakkama:)

Asjade kulutus, ma ei tea, me peres pigem kasvatatakse vähem tarbima, et mida vähem asju tarbitakse, seda õnnelikum inimene on.
Edukultus – see vist tiba MHG kohta käib küll, eks vilistlased ja õpilased ise uhked oma kooli üle, iseenesest see ju tore.

/ka ettevõtja, aga mitte ärikas:D/

Ma loodan, et Su laps läheb b klassi 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 22:04; 13.06 23:18; 15.06 23:24; 21.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

ma ei tea oma laste klassis yhtegi ärikat. tean õpetajaid, arste, töötuid, kirjanike, teadustöötajaid.
mulle meeldib, et võimekamaid lapsi märgatakse ja neile suudetakse lisa pakkuda tunni raames.
ka ei ole algklasside osas õppimist kodus kui võrrelda teiste Tartu koolidega. Kohati mind isegi see nats häirib aga kui nad jõuavad kõik thtud tunnis, siis on ok.
Kiusamist on igas koolis ja nyyd oleneb vanematest kui kõvasti ja kui koheselt reageerida. muide, kõik vanemad ei suuda uskuda,et nende ninnu-nännu teistele lastele halvasti ytleb.
ei tasu ka karta õhtust vahetusts,sets Tartus on olemas hommikused trennid ja huviringid ja mida suurem on nõudlus, seda rohkem on ka tegijad huvitatud teenuse pakkumisest.

Narkotson see sigas koolis ja see on puhtalt vanemate rida oma lapsegaanud asjast rääkida.
Suitsiidis-2 tk yhel aastal ja need ka juba koduõppele saadetud.
+ samal ajal kolmas , kes oli hoopis endine Tamme Gymnaasiumi laps-.
enne linnalegendide kuulamist leidke lapsed, kes antud koolis reaalselt õpivad.

minu arvates ei sobi sellese kooli nõrga närvikavaga lapsed, kelle seisund läheb selles lärmis ja tempos lihtsalt keerulisemaks. kahjuks mõned vanemad ei saa aru, et nad piinavad oma last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps õpib MHG kolmandas klassis.

Vanemad on toredad, nii mõnegagi suhtleme ka väljapool kooli. Jah, nende seas on arste, linnavalitsuse töötajaid ja ka muudel aladel edukaid inimesi…aga no olgem ausad, kus koolis neid ei oleks 🙂

Asjadekultust ei ole meie klassis täheldanud. Jah, spinnerid said kiirelt hitiks ja igaühel oli neid kohe vaja, kuid näiteks telefonimark ja -mudel nüüd küll kedagi ei huvita.

Koostöö klassijuhatajaga on minu jaoks OK, kiusamist ei ole.

Ma ei tea, mida sa täpsemalt edukultuse all silmas pead, kuid mulle väga meeldib see, et õppimine on terves klassis au sees ja uhkust tuntakse, kui õpetajalt hea hinnangu või kiituse saab.

Ühesõnaga, laps on rahul, koolis käib suurima rõõmuga ja seetõttu olen ka mina rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MHG-ga on nii, et mõnele lapsele/perele ta sobib ja mõnele ei sobi. See ei sõltu isegi lapse andekusest või tublidusest – küllap aga sõltub nii klassi kokku sattuvast seltskonnast kui ka õpetajate komplektist. Meie kogemused selle kooliga pole väga head olnud, aga tean ka mitmeid MHG lapsevanemaid, kes üsnagi rahul on.
Mis puutub nn asjade-kultusesse ja “rikkurite” seltskonda, siis klassikomplektid on suured ja igasse klassi satub kokku väga erineva koduse taustaga lapsi. Mingi selline “tõusiklik” punt võib klassi ju tekkida, aga märksa rohkem on ikkagi lapsi, kes on pärit pigem vaimsete huvidega ja ülikooliga seotud peredest.

Ma väga loodan, et teemaalgataja laps saab MHG-st positiivse koolikogemuse ja te jääte oma koolivaliku otsusega rahule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 13:49; 22.06 12:55; 24.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tunduvad need eelarvamused vananenud – 90ndatel, kui ise koolis käisin, oli sealne kontingent tõesti teisest maailmast, tüdrukud juba 10-selt brändi- ja Vogue’iusku jne. Narkootikumid jõudsid ka sinna kuidagi varem. Praegu ei ole vahet, eks palju oleneb ka klassijuhatajast ja -komplektist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib küll päris palju tuttavate lapsi selles koolis. On neid, kes on rahul ja neid kes pole. Nagu iga kooliga ilmselt. Ei ole sisseostetud lapsed, see tundub rohkem linnalegend. Täitsa normaalsed lapsed ja vanemad 😀 Õppetöö nende jutu järgi küll lihtne pole!
Palju oleneb klassijuhatajast. Nx ühes klassis paar aastat tagasi toimus inglise keele õpe nii, et lapsed pidid hunnik sõnu igaks korraks pähe õppima tähestikulises järjekorras. Ei mingit seost teemaga ega muud sarnast. Laps nuttis ja õppis. Sama pere suuremal lapsel oli aga suurepärane inglise keele õppe metoodika. Eks seal on andekaid ja vähemandekaid. Kui laps on andekas ja lahtise peaga, siis igal juhul tasuks panna. Kui natuke kõvema peaga keskmik, siis võid lapsele karuteene teha, sest jätad ta ilma eduelamusest, kuna pool klassi on kindlasti ülekeskmise tublid.
Hea uudis on muidugi see, et nüüd on päris pikka aega kujundlik hindamine, mis peaks ka stressi vähendama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

Samad mõtted olid mul. Laps läheb sel aastal MHG esimesse klassi. Enda last ei drillinud, eelkoolis ei käinud ja MHG polnud eesmärk, kui sisse poleks saanud, siis no big deal, oleks piirkonnakooli läinud.
Kui ühed tuttavad küsisid, et kuhu kooli laps läheb, siis pööritati silmi, et tahate, et laps hulluks õpib, narkootikumid, suitsiidid jne nagu oleks tegu mingi kriminaalkooliga.

Tean küll, et paljudel äri-eliit-ettevõtjate võsukesed käivad seal, mismoodi nad sisse ” said ” see pole minu asi:)

Tutvumispäeval jäi hea mulje, vanemad olid väga positiivsed ja nagu räägiti kogukonnast, siis see kindlasti saavutatakse. Natuke muretsen ikka, et klassis tugevad isiksused ja andekad/targad lapsed koos, kas minu laps ikka saab hakkama, aga klassijuhataja tundus väga kihvt, seega usaldan teda. Kui juba sinna sisse saadud, ju siis olid lastel tulemused head ja saavad hakkama:)

Asjade kulutus, ma ei tea, me peres pigem kasvatatakse vähem tarbima, et mida vähem asju tarbitakse, seda õnnelikum inimene on.
Edukultus – see vist tiba MHG kohta käib küll, eks vilistlased ja õpilased ise uhked oma kooli üle, iseenesest see ju tore.

/ka ettevõtja, aga mitte ärikas:D/

Ma loodan, et Su laps läheb b klassi ????

Kas see on iroonia või mis selles head/halba on, et B klassi?:)

Võib-olla ta mõtles, et tundusite toreda inimesena ja oleks tore, kui teie laps läheks samuti b klassi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gerli Padari tütar käib seal.
Usun, et nõrga närvokavaga lapsel oleks raske
Amanda on aga töörügaja. Sellistel läheb hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps sai Miina Härmasse sisse ja katsete päeval jäi väga hea mulje kooli juhtimisest, õppemetoodikast. Kuna ma palju selle kooli kohta ei tea, siis lähtusin sisetundest ja paneme lapse sinna.

Nüüd aga olen kuulnud siit-sealt erinevat tagasisidet selle kooli kohta. Nt et on ärikate lapsed, et on ülemõistuse edukultus ja asjade kultus.

Millised on teie kogemused, kelle lapsed seal käivad? Kiusamist on? Kas sisekliima ja koostöö õpetajate ja ka lapsevanematega on hea? Kas laps on seal õnnelik ja rahul?

Samad mõtted olid mul. Laps läheb sel aastal MHG esimesse klassi. Enda last ei drillinud, eelkoolis ei käinud ja MHG polnud eesmärk, kui sisse poleks saanud, siis no big deal, oleks piirkonnakooli läinud.
Kui ühed tuttavad küsisid, et kuhu kooli laps läheb, siis pööritati silmi, et tahate, et laps hulluks õpib, narkootikumid, suitsiidid jne nagu oleks tegu mingi kriminaalkooliga.

Tean küll, et paljudel äri-eliit-ettevõtjate võsukesed käivad seal, mismoodi nad sisse ” said ” see pole minu asi:)

Tutvumispäeval jäi hea mulje, vanemad olid väga positiivsed ja nagu räägiti kogukonnast, siis see kindlasti saavutatakse. Natuke muretsen ikka, et klassis tugevad isiksused ja andekad/targad lapsed koos, kas minu laps ikka saab hakkama, aga klassijuhataja tundus väga kihvt, seega usaldan teda. Kui juba sinna sisse saadud, ju siis olid lastel tulemused head ja saavad hakkama:)

Asjade kulutus, ma ei tea, me peres pigem kasvatatakse vähem tarbima, et mida vähem asju tarbitakse, seda õnnelikum inimene on.
Edukultus – see vist tiba MHG kohta käib küll, eks vilistlased ja õpilased ise uhked oma kooli üle, iseenesest see ju tore.

/ka ettevõtja, aga mitte ärikas:D/

Ma loodan, et Su laps läheb b klassi ????

Kas see on iroonia või mis selles head/halba on, et B klassi?:)

Ei, ma ei mõelnud mdiagi halba. Vastupidi — ma loodan, et minu laps, kes läheb b klassi satub Sinu lapsega kokku, sest meil väärtushinnangud klapivad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 22:04; 13.06 23:18; 15.06 23:24; 21.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsed härmas. üks gümnaasiumis, teine põhikoolis
minu jaoks parim kool tartus, lastele ka väga meeldib. kiusamisest pole kuulnud, mingid pisikesed naginad vahel ikka on, aga eks neid ole igal pool. mingit süsteemset kiusamist kui sellist pole, mhg on ju kiva-kool.
narkootikumidest pole kuulnud. kindlasti on tarbijaid, aga pigem väljaspool kooli.
asjade kultust pole täheldanud, pigem hinnatakse õppimist.
mullused suitsiidid ei olnud seotud õppimisega, pigem koduste probleemidega
kooli ja kodu koostöö on hea. õpetajad on toetavad ning pakuvad andekamatele lisavõimalusi. kui kellelgi probleeme, siis leitakse ka neile lahendus.
see, et koolis käib edukate (äri)inimeste lapsi, on mu meelest loomulik. edukaks saamiseks on vaja mingit x-faktorit ja aju, eks selle eduka vanema laps on ka veidi ajupotentsiaali pärinud ning seetõttu tegi katsed edukalt, mitte ei osteta talle kohta. paljude rikaste ja ilusate lapsed pole sinna sisse saanud.
mhg-d kiruvad ja silmi pööritavad miskipärast enamasti need, kelle lapsed seal koolis ei käi (sisse ei saanud) 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 18:12; 23.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg sõbranna, kelle lapsed seal käivad, rääkis, et mitu last seal koolis olla end eelmisel aastal ära tapnud. Et liiga suur edukultus ja tamp. Mul paneks see fakt küll häirekella helisema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg sõbranna, kelle lapsed seal käivad, rääkis, et mitu last seal koolis olla end eelmisel aastal ära tapnud. Et liiga suur edukultus ja tamp. Mul paneks see fakt küll häirekella helisema.

Mingit tampi seal küll eriti pole, algklassides oli eriti vähe kodutöid. Kui, siis ehk võõrkeelte õpe on intensiivsem kui mujal ja nendel lastel, kellel keeled kergesti ei tule, võib olla kohati veidi raskem.
Edukultus on võibolla veidi tõesti, aga mina leian, et see ei ole kuidagi põhjustatud koolipoolsest tegevusest, vaid pigem laste endi isiksuseomadustest. Mulle tundub, et sinna kooli satubki keskmisest rohkem selliseid perfektsionistlike joontega lapsi, kes tahavad kõike maksimaalselt hästi teha ja kõiges parimad olla. Minu laps oli selline igatahes juba enne kooli ja näib, et paljud tema klassikaaslased samuti. Jah, võibolla oleks nii mõnelgi neist parem piirkonnakoolis parimate hulgas särada, ma ise igatahes koolivaliku ajal mõtlesin sellel teemal päris palju. Aga kokkuvõttes olen rahul ja tundub, et laps ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg sõbranna, kelle lapsed seal käivad, rääkis, et mitu last seal koolis olla end eelmisel aastal ära tapnud. Et liiga suur edukultus ja tamp. Mul paneks see fakt küll häirekella helisema.

See on väga meelevaldne põhjendus vabasurmale.
Ka Katoliku koolis on seda juhtunud ja veel teisteski ja ühes maakoolis ka ühe aasta jooksul 2 juhtumit. Need on olnud siiski kodu, st perega seotud teemad, mitte suure koormuse tõttu juhtunud. See on nii lai teema, et sellist ühest järeldust, et Miina Härma põhjustab suitsiidi, on väga vale teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 22:04; 13.06 23:18; 15.06 23:24; 21.06 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gerli Padari tütar käib seal.
Usun, et nõrga närvokavaga lapsel oleks raske
Amanda on aga töörügaja. Sellistel läheb hästi.

Minul käib üks lastest piirkonnakoolis, teine katsetega koolis. Ja enda kogemustel on täpselt vastupidi- just nimelt piirkonnakool on tugeva närvikavaga laste jaoks, katsetega koolis õpivad pigem n.ö õrnemad, sellised vaimsemate huvidega lapsed. Ning mis puutub väidetavasse koledasse töörügamisse, siis tööd tuleb rügada igal pool. Ei ole üldse nii, et vot kus piirkonnakoolis toimub alles vägev “lapsepõlve nautimine”, sellal kui pahas katsekoolis tapetakse lapsed tööga ära.

Kohati tundub mulle, et piirkonnakoolis on kuiva tuupimist isegi tunduvalt rohkem. Liiga tihti tuleb piirkonnakooli laps koju nii, et tal pole aimugi õpitavast materjalist ja siis pean mina hilja õhtul hakkama temale seda seletama. Laps räägib, et tundi ei toimunud, kuna paar kraadet segasid tundi. Seevastu katsetega koolis on klass ühtlasem, õpetaja saab oma võhma kulutada rohkem aine seletamisele, mitte ei pea paari diagnoosiga tegelast poole tunnist taltsutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartut ja Tallinnat ei saa väga hästi võrrelda ei katsetega koolide ega ka piirkonnakoolide osas. Tallinnas on andekatel lastel ja nende vanematel ka suurem valik, sõltuvalt sellest, mis kellelegi sobib. Tartu valikud (neile, kes soovivad lapsele tavaprogrammi järgset haridust) on MHG, TERA, Katoliku või piirkonnakoolid. Ja MHG on ainuke, mis selekteerib lapsi üldandekuse ja kooliks ettevalmistuse taseme põhjal ning nimekirjast kõige “elitaarsema” mainega.
Mina ei arva, et Tartus ükski kool otseselt halb oleks – igast koolist võib jõuda nii olümpiaadi esikolmikusse kui heasse gümnaasiumisse. Iga laps (ka väga tark ja andekas laps) võib ennast igas Tartu koolis hästi tunda. Samuti võib juhtuda igas koolis (ka MHG-s) et esineb tagasilööke – olgu nende põhjuseks siis kiusamine, liigne koolistress või miski muu – kas seda päriselt juhtub, seda ei saa kusagil ette ennustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 13:49; 22.06 12:55; 24.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aeg sõbranna, kelle lapsed seal käivad, rääkis, et mitu last seal koolis olla end eelmisel aastal ära tapnud. Et liiga suur edukultus ja tamp. Mul paneks see fakt küll häirekella helisema.

fakt??? sõbranna võttis oma lapsed ikka ruttu sealt koledast koolist ära? need mitu last olid tegelikult kaks last, aga mitu kõlab ju koledamalt, onju.
kas su sõbranna tundis neid lapsi või nende vanemaid ning teadis nende laste tausta? vaevalt küll.
mina teadsin üht neist lastest ning tema oli selline endassetõmbunud ja kurvameelne laps juba lasteaias. mõni inimene on nõrgema närvikavaga ning kui kodus on probleemid jms, siis mingil hetkel laps murdubki.
see, kui lapsel on vanem, kes sunnib teda rohkemaks kui võimeid on, pole ju ometi kooli süü. sama näeb ka spordivõistlustel, kus mõni vanem sõimab, kui laps 2. koha saab, et miks ta nii aeglaselt jooksis ja esimeseks ei tulnud. kas siis on ka treener või spordiala süüdi?
mõni noor tapab end ära õnnetu armastuse pärast – kas ka kool süüdi?
mõni mängib vaalamängu – kas jälle kooli süüdi?
mhg laseb igal õppida oma võimete järgi. kes tahab, saab lisaõpet. kes väga õppida üldse ei taha, see venibki omas tempos. ma ei saa aru, mis pagana koolipoolsest edukultusest ja tambist mhg puhul kogu aeg räägitakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 18:12; 23.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis tervita oma kuulujutu sõbrannat, et miskipärast oli tegu MHG gümnaasiumi osasse tulijatega, kes olid eriõppel juba eelnevate käitumiste, nõrga närvikava / haiguse või õnnetu armastuse tõttu. Palju oli neid teiste koolide lapsi, kes viimastel aastatel suitsiididega seostada? Üks oli lausa usklik noor. Võid nüüd oma häirekella peas edasi kadestada – kõlistada.

Paistab et sa siiski ei tea ka rohkem kui kuulujutte. Fakt (ja mitte kuulujutt) on see, et üks neist kahest oli MHG-s algusest peale käinud ja ei olnud veel gümnaasiumis. Päris tavaline laps ta tõepoolest ei olnud. Siiski, kas selles loos oli ka koolil oma roll või mitte, selle kohta ei julgeks mina ei ühte- ega teistpidist väidet siin kindlalt öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 13:49; 22.06 12:55; 24.06 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gerli Padari tütar käib seal.
Usun, et nõrga närvokavaga lapsel oleks raske
Amanda on aga töörügaja. Sellistel läheb hästi.

Kust sina tead, kui suur töörügaja kellegi laps on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Miina Härma – kas hea valik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.