Esileht Kodunurk Miks liha küpsetades kokku tõmbab?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Miks liha küpsetades kokku tõmbab?

Postitas:

Küsimus sis pealkirjas.
Tahaks teada, millest see tuleb, sest see ei ole sugugi alati nii, kuigi omast arust teen ühtemoodi. Vahel tõmbab ikka päris kõvasti kokku, teine kord jälle üldse mitte. Kas seda kokku tõmbamist kuidagi ära ka saab hoida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 17:12; 09.08 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hautasin ahjus leeme sees, aga ikka väga tugevalt tõmbas kokku. Ei torkinud millegagi, tean, et seda ei tohi. Kas on äkki mingi vahe ka millal lind tapetud on? Vanarahvas rääkis kuu faasidest, aga ehk tahab ta mingi aeg seista enne küpsetamist? Mina olen paar tundi hiljem juba ahju pannud, äkki on liiga lühike aeg?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 17:12; 09.08 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hautasin ahjus leeme sees, aga ikka väga tugevalt tõmbas kokku. Ei torkinud millegagi, tean, et seda ei tohi. Kas on äkki mingi vahe ka millal lind tapetud on? Vanarahvas rääkis kuu faasidest, aga ehk tahab ta mingi aeg seista enne küpsetamist? Mina olen paar tundi hiljem juba ahju pannud, äkki on liiga lühike aeg?

Pigem sõltub, kas liha oli enne külmutatud ja kuidas (kui kiiresti) külmutatud.
Samuti loeb rasvasisaldus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanast ajast ju teada, et kuumtöötlemisel liha mass väheneb umbes kakskümmend protsenti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema tuletas Priit Aimla ühe veneaegse esinemise meelde, mis kõlas umbes nii: “Praadides tõmbub liha kokku, vorst paisub. Millest on tehtud vorst?”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on jah tavaline, et on olemas küpsemiskadu(ma kunagi töötasin kohal, kus tegelesin toiduanetetööstuses nende teemadega ja arvutasin iga toodangu kadusid muude asjade hulgas, ka jahtumiskadu on olemas, + muud kaod, mis kõik mingi tooraine töötlemisel tekivad, küpsemiskadu on suurim kadu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Miks liha küpsetades kokku tõmbab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.