Esileht Pereelu ja suhted Miks mu lapsed ei tee mulle kingitusi?

Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )

Teema: Miks mu lapsed ei tee mulle kingitusi?

Postitas:

Natuke ekstreemsem näide ka, nimelt on mu kasuisa asjade armastaja. Alati, kui koju lähen, pean talle midagi viima (kasvõi shokolaadi), sest ema ütleb, et ta on nagu väike laps, et teda rõõmustavad kingitused. Niks ei võiks teda rõõmustada, et ma üle pika aja neile kulla lähen? Ma ei salli temasuguseid (ma ei ütle, et sina selline oled) asjade armastajaid.

Võib-olla ei ole su kasuisa otseselt “asjade armastaja”, aga talle on oluline, et ka teda kuidagi meeles peetakse … st et külla lähed ju eelkõige oma emale, aga siis tunneb tema ka end tähtsana:) St et ta ei tahagi otseselt midagi materiaalset, aga midagi saades tunneb rõõmu, et teda ka personaalselt meeles peetud on.

Mul isa naine on samasugune:)

Aga miks ei võiks ta end tähtsana tunda läbi selle, et ma kulutan neile külla minemise (edasi-tagasi) peale 100+ eurot ning sõltuvalt transpordivahendist 8-12h ning tõesti iga kord ei ole meeles enne poest läbi hüpata, et talle midagi osta. Ta omistab asjadele liiga suurt tähtsust ja see on teda vähemalt viimased 20a saatnud, samas vaimus on ta ka mu venda kasvatanud.

Näide. Viisin emale tagantjärgi sunnipaevakingi. Karbis oli mitmeid erinevaid asju ning ema siis võttis ühe neist, ulatas mulle tagasi, ning ütles, et annaksin kasuisale, sest “tal on siis hea meel”. Minu meelest ei ole see normaalne.

Ükskõik kellele teisele külla minnes viin neile alati rõõmuga kommikarbi vms, aga kuna kasuisa (mitte tema JA ema, teda peab eraldi meeles pidama) puhul on see kohustus, siis ma ei näe selles mingit rõõmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 22:57; 28.02 09:01; 01.03 10:38; 01.03 13:26; 20.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sünnipäevale minek, siis mina küll ämmale kaarti ei joonista. Lastel olen palunud seda teha. Ma ei ole väga kunstiandeline. Kas pole tobe, kui 40aastane joonistab 60aastasele kaardi?

Tegelikult pidasingi silmas seda, et kas oled lasknud lastel kaarte teha, mitte seda, et sa ise, vildikad peos, lillekesi paberile kritseldaksid:)

Tänapäeva lastel on vist üldse rohkem arusaam, et kingitusi ostetakse, mitte ei tehta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 00:36; 28.02 15:33; 28.02 15:36; 01.03 10:48; 01.03 10:53; 01.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näide. Viisin emale tagantjärgi sunnipaevakingi. Karbis oli mitmeid erinevaid asju ning ema siis võttis ühe neist, ulatas mulle tagasi, ning ütles, et annaksin kasuisale, sest “tal on siis hea meel”. Minu meelest ei ole see normaalne

Ma ei tunne su kasuisa ega tea teie omavahelisi suhteid, aga seda lõiku lugedes tuli lihtsalt mõte, et su ema vist väga hoolib oma mehest. Võib tunduda ebanormaalne, aga samas omamoodi armas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 00:36; 28.02 15:33; 28.02 15:36; 01.03 10:48; 01.03 10:53; 01.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd on mul poeg, kes väga ei hooli teistele meelehea tegemisest. Isegi kui ütleb, et tahan sulle osta oma raha eest kingi, siis on selleks üllatusmuna (enesekasupüüdlik….või auto vms). Olen ka rääkinud, et kõige parem kink on ikka, kui sa ise meisterdad midagi…

Mina ise ei ole eriline meisterdaja ega ole seetõttu ka enda lastele isetehtud kinke propageerinud. Küll aga olen alati rääkinud, et kingitus peab olema personaalne ja kingi saajale ka rõõmu tegema – nt et 6-aastasele Rasmusele kingime mänguauto, mitte pastaka ja patsikummid ning et vanaisale viime sefiiritordi ja pudeli viskit, mitte limonaadi ja beebiporgandeid:) Ja sellise “kasvatustöö” tulemusena sain tol ajal 1.klassis käivalt uhkusest pakatavalt pojalt sünnipäevaks kenas kinkekotis karbi tampoone …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 00:36; 28.02 15:33; 28.02 15:36; 01.03 10:48; 01.03 10:53; 01.03 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kellele teisele külla minnes viin neile alati rõõmuga kommikarbi vms, aga kuna kasuisa (mitte tema JA ema, teda peab eraldi meeles pidama) puhul on see kohustus, siis ma ei näe selles mingit rõõmu.

Ja sinu ema on seal kahe vahel ja mõtleb, et oleks ometi küll ükski kord tütre külaskäigust puhas rõõm ilma sellega kaasnevate mossitamisteta. Tavaliselt on nii, et kuna kasuisaks olemine (ja kasutütreks olemine) on väga hell teema, siis personaalse tähelepanuta jäänuna on selge, et õhtu on rikutud, mees tusane ja torisev. See, et tema kasutütar temast tegelikult ei hooli, on talle valus ning personaalne kingitus, personaalselt temale suunatud meelespidamine leevendab seda tunnet, tekitab tunde, et äkki, äkki siiski kasutütar tunnustab seda vaeva, mis tema kasvatamisega on nähtud. Kui aga ema palub mingi meelespidamist tähistava kingi anda kasuisale, siis toriseb jälle tütar. Ehk siis su ema on lõhkise küna ees: tee mis tahad lapse külaskäik tekitab ühelt või teiselt poolt negatiivseid emotsioone. Milleks see kõik?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 08:14; 28.02 09:28; 01.03 12:21; 01.03 12:33; 01.03 13:41; 02.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah huvitav mõtteaine. Olen isegi selle üle vahel mõelnud. Ise tegin alati emale-vanaemale ise kingitusi, koristasin või tegin süüa, et üllatust valmistada. Minu lapsed pole aga seda kunagi teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah huvitav mõtteaine. Olen isegi selle üle vahel mõelnud. Ise tegin alati emale-vanaemale ise kingitusi, koristasin või tegin süüa, et üllatust valmistada. Minu lapsed pole aga seda kunagi teinud.

Vanasti kasvatatigi lapsi, ka sind nii, et teise meelespidamist tähtsustati ja sellele kulutati aega. Sa lihtsalt ei mäleta seda, et su enda vanemad suunasid sind sel viisil teisi inimesi märkama. Oma emale hea meele valmistamine oli tol ajal õpetustes väga tähtsal kohal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 08:14; 28.02 09:28; 01.03 12:21; 01.03 12:33; 01.03 13:41; 02.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kellele teisele külla minnes viin neile alati rõõmuga kommikarbi vms, aga kuna kasuisa (mitte tema JA ema, teda peab eraldi meeles pidama) puhul on see kohustus, siis ma ei näe selles mingit rõõmu.

Ja sinu ema on seal kahe vahel ja mõtleb, et oleks ometi küll ükski kord tütre külaskäigust puhas rõõm ilma sellega kaasnevate mossitamisteta. Tavaliselt on nii, et kuna kasuisaks olemine (ja kasutütreks olemine) on väga hell teema, siis personaalse tähelepanuta jäänuna on selge, et õhtu on rikutud, mees tusane ja torisev. See, et tema kasutütar temast tegelikult ei hooli, on talle valus ning personaalne kingitus, personaalselt temale suunatud meelespidamine leevendab seda tunnet, tekitab tunde, et äkki, äkki siiski kasutütar tunnustab seda vaeva, mis tema kasvatamisega on nähtud. Kui aga ema palub mingi meelespidamist tähistava kingi anda kasuisale, siis toriseb jälle tütar. Ehk siis su ema on lõhkise küna ees: tee mis tahad lapse külaskäik tekitab ühelt või teiselt poolt negatiivseid emotsioone. Milleks see kõik?

Sina tead muidugi täpselt, kuidas meil elu on või ei ole, selgeltnägija-kägu. Istu, kaks.

On lihtsalt üks inimene, kes omistab asjadele tähenduse, mida neil pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 22:57; 28.02 09:01; 01.03 10:38; 01.03 13:26; 20.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina tead muidugi täpselt, kuidas meil elu on või ei ole, selgeltnägija-kägu. Istu, kaks.

On lihtsalt üks inimene, kes omistab asjadele tähenduse, mida neil pole.

Ei, ma ei ütlegi, et kindlasti nii on. Lihtsalt fantaseerisin, mida ema selle kõige keskel tunda võib. Seda seepärast, et ise olen parasjagu analoogses tobedas olukorras. Mees ei salli, kui mu vanemad teevad meile kalleid kingitusi (näeb seda justkui eteheitena), vanemad tahavad aga muuta oma laste elu paremaks. Kui mina ütlen, et me kingitusi ei taha, siis solvuvad vanemad. Kui võtan kingi vastu, solvub mees. Ja mina istugu seal kahe vahel ja ei saa rõõmu tunda kummagagi suhtlemisest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 08:14; 28.02 09:28; 01.03 12:21; 01.03 12:33; 01.03 13:41; 02.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ei salli, kui mu vanemad teevad meile kalleid kingitusi (näeb seda justkui etteheitena)

Tuleb mees suunata endaga tegelema ja oma kompleksist lahti saama.
Eestlaste suur häda on selles, et kogu aeg taotakse pähe, et ei tohi kellelegi võlgu jääda… aga me kõik oleme kellelegi ühel või teisel viisil võlgu. Iga väikest liigutust ei saa rahasse (asjadesse) arvestada.
Elu seisnebki selles, et tehakse üksteisele kingitusi – rahalisi, esemelisi, ajalisi, energeetilisi… õpi neid nägema, hindama ja ise tegema, vastukinke ootamata. Elu läheb kergemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 19:32; 01.03 23:22;
To report this post you need to login first.

Ükskõik kellele teisele külla minnes viin neile alati rõõmuga kommikarbi vms, aga kuna kasuisa (mitte tema JA ema, teda peab eraldi meeles pidama) puhul on see kohustus, siis ma ei näe selles mingit rõõmu.

Ja sinu ema on seal kahe vahel ja mõtleb, et oleks ometi küll ükski kord tütre külaskäigust puhas rõõm ilma sellega kaasnevate mossitamisteta. Tavaliselt on nii, et kuna kasuisaks olemine (ja kasutütreks olemine) on väga hell teema, siis personaalse tähelepanuta jäänuna on selge, et õhtu on rikutud, mees tusane ja torisev. See, et tema kasutütar temast tegelikult ei hooli, on talle valus ning personaalne kingitus, personaalselt temale suunatud meelespidamine leevendab seda tunnet, tekitab tunde, et äkki, äkki siiski kasutütar tunnustab seda vaeva, mis tema kasvatamisega on nähtud. Kui aga ema palub mingi meelespidamist tähistava kingi anda kasuisale, siis toriseb jälle tütar. Ehk siis su ema on lõhkise küna ees: tee mis tahad lapse külaskäik tekitab ühelt või teiselt poolt negatiivseid emotsioone. Milleks see kõik?

Sina tead muidugi täpselt, kuidas meil elu on või ei ole, selgeltnägija-kägu. Istu, kaks.

On lihtsalt üks inimene, kes omistab asjadele tähenduse, mida neil pole.

Ka mina loen siin, et jube targad on mõned, kes asjast midagi ei tea. Proovin siis ise ka tark olla. Su ema jaoks on su kasuisa (ehk tema uus mees) palju olulisem inimene kui sina ehk oma tütar. Jah sellised naised on olemas, kelle jaoks lapsed on mingi tüütu paratamatus, aga mees on kõige tähtsam asi maailmas, ilma meheta jäämine oleks maailma lõpp. Kasuisa on vastik vingats, kes ei suuda leppida asjaoluga, et su emal on olnud ka teisi mehi (sinu isa) ja siis ta mossitabki alati kui sina külas käid, sest sa oled ju selle teise mehega saadud, teise armastuse vili. Ema proovib olukorda siluda sellega, et on nõus oma kalli tütre poolt tehtud kingi ära andma, peaasi et kasuisa ikka natukenegi rõõmustaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 11:22; 02.03 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina loen siin, et jube targad on mõned, kes asjast midagi ei tea. Proovin siis ise ka tark olla. Su ema jaoks on su kasuisa (ehk tema uus mees) palju olulisem inimene kui sina ehk oma tütar. Jah sellised naised on olemas, kelle jaoks lapsed on mingi tüütu paratamatus, aga mees on kõige tähtsam asi maailmas, ilma meheta jäämine oleks maailma lõpp. Kasuisa on vastik vingats, kes ei suuda leppida asjaoluga, et su emal on olnud ka teisi mehi (sinu isa) ja siis ta mossitabki alati kui sina külas käid, sest sa oled ju selle teise mehega saadud, teise armastuse vili. Ema proovib olukorda siluda sellega, et on nõus oma kalli tütre poolt tehtud kingi ära andma, peaasi et kasuisa ikka natukenegi rõõmustaks.

Küll võib raske olla lähisuhteid luua ja säilitada, kui eeldad teiselt alati võimalikest variantidest halvimat võimalikku motivatsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.02 08:14; 28.02 09:28; 01.03 12:21; 01.03 12:33; 01.03 13:41; 02.03 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näide. Viisin emale tagantjärgi sunnipaevakingi. Karbis oli mitmeid erinevaid asju ning ema siis võttis ühe neist, ulatas mulle tagasi, ning ütles, et annaksin kasuisale, sest “tal on siis hea meel”. Minu meelest ei ole see normaalne

Ma ei tunne su kasuisa ega tea teie omavahelisi suhteid, aga seda lõiku lugedes tuli lihtsalt mõte, et su ema vist väga hoolib oma mehest. Võib tunduda ebanormaalne, aga samas omamoodi armas.

Ma pakun omapoolse teooria välja. Mu lastel on kasuisa, kes nende peale palju oma raha kulutab. Alati neile reisidelt midagi kaasa toob. Nendega kinos käib jne. Ja samuti eeldab, et mu lapsed talle sünnipäevadeks-jõuludeks kingitusi-kaarte teevad. Ma kujutan ette, et kui kunagi aastate pärast lapsed meil külas hakkavad käima, siis hakkan ma käituma nii nagu su ema. Et lasen tema jaoks neil midagi personaalset kaasa võtta, et kasuisal oleks tunne, et talle ollakse tänulikud kogu selle aja-vaeva-rahakulu pärast, mida ta nende kasvatamisse panustab vabatahtlikult. Et ta poleks nagu kasuisa, vaid pigem tunnustataks kui päris isa. Lastel on ka päris isa, kuid too arvab, et mida vähem panustada, seda suurem kasum on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastan sinu algselt küsimusele, teemaalgataja. Jagan väga liigutavat kogemust oma 7-aastase pojaga.

Ta on muidu selline üsna vaoshoitud loomuga ja väga oma tundeid ei väljenda, vähemalt võrreldes paar aastat noorema õega. Ta käib praegu esimeses klassis. Septembris oli koolis sügislaat ja tal oli kaasas paar eurot, et midagi sealt laadalt osta. Ja olin väga liigutatud, et ta tõi sealt laadalt igaühele midagi 🙂 Ja nüüd äsja vastlalaadaga oli sama lugu – mul ei olnud mitte mingisuguseid ootusi ja arvasin, et poeg ostab sealt endale vastlakukli ja sööb selle sealsamas ära. Aga ei, tuli jälle laadalt ja igale pereliikmele oli väike kingitus. Erakordselt liigutav oli, mulle olid esimesel korral kõrvarõngad ja teisel korral kaelaehe.
Ma olin pisarateni liigutatud ja näha oli, et poeg oli minu reaktsioonist samuti väga liigutatud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mhh, kui aus olla, pole kunagi sellise teema peale isegi mõelnud. Mul isiklikult küll puudub igasugune vajadus, et lapsed mulle oma taskuraha eest midagi ostaks või kingiks. Vanem laps kulutab kogu oma taskuraha enda tarbeks ja ostab siis nö minu antud taskuraha eest sünnipäevaks midagi väikest.
Väiksemad lapsed joonistavad ja meisterdavad oma oskuste piires ja teevad nö emmele kingitusi. Head meelt teeb ju ainuüksi see, kui väike poeg tahab üle kõige emmele kalli teha:) Nii kaugele ma aga küll ette mõelda ei oska, kui lapsed suured ja käivad juba ise tööl. No pole mul küll kingitusi vaja, usun et teen ikka ise lastele hääd meelt!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kus nüüd on läinud spekuleerimiseks. Seal polegi midagi rohkemat, kui minu kasuisa armastus asjade ja raha vastu. Kogu armastuse saab alati ainult asjadesse panna. Minu peale ta märkimisväärseid summasid kulutanud ei ole mitte kunagi ja seda ma talle pahaks ei pane. Kingid tegid ema ja isa, oma rahade eest. Tema valis endale pagasiga naise, mina teda meie koju ei kutsunud. Ausalt soovin, et mind oleks üles kasvatanud keegi teine.

See, et mina asju ega raha ei hinda ning väärtustan elus teisi asju, on tema meelest imelik. Võimalik, et see on nõukogude ajast pärit mõtlemine. Ma ei tea. Igatahes on nad endale säärase suhtumisega korralikult käru keeranud, sest minu lapsepõlvekodu on koht, kus käin paar korda aastas ja siis tõesti võtan end kokku, et olla selline tütar, keda nad koju ootavad. Nendega koos elatud aastatega omandasin piisavalt hea naitlemisoskuse, et milleski muus peale kinkide unustamise minu vastumeelsus ei väljendu.

Minu meelest on lihtsalt äärmiselt totter, et küpses eas mees vajab enda tähtsana tundmiseks kingitusi.

Ma saan aru, et teil on kogemusi toredate, hoolivateja tähelepanelike kasuisadega, aga minu oma seda ei ole. Täiesti tüüpiline 90ndate kaak, kelle suhtumises siiani suurt midagi muutund pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 22:57; 28.02 09:01; 01.03 10:38; 01.03 13:26; 20.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on väga erinevad. Üks tahab kallistada ja kinkis mulle naistepäevaks oma viimase taskuraha eest väikese kommipaki. Teine ei öelnud hommikul teregi (15a). Mõtlen, et kas pubekad peavadki sellised olema või olen kuskil kasvatusega mööda pannud.
Niisama kaardikesi pole mulle kumbki meisterdanud, aga suvelilli olen mõned üksikud korrad saanud. Ma ise ei oska neile kinkidele erilist väärtust omistada, eks seetõttu saangi neid üliharva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lausa keelanud taskuraha minule kinkideks kulutada, kuid olen alati rõõmu tundnud just joonistustest, kaardikestest, meisterdustest ja kõigest muust isetehtust! Pikalt välislähetusestl tagasi tulles ootas mind ees nii koomiksisari 12-aastaselt kui ka paberist korvike ja ümbrikutäis joonistusi 8-aastaselt. Seega ma pärs hästi teemaalgatajast aru ei saagi – kas laps ei osta sulle kinke või ei tee sulle kinke? Ehk on võimalik, et sa ei hinda lihtsalt neid kinke (joonistusi, meisterdusi jm), mida sa lapselt saad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 31 kuni 48 (kokku 48 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks mu lapsed ei tee mulle kingitusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.