Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks nii vähesed emad kasutavad kandelinasid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Miks nii vähesed emad kasutavad kandelinasid?

Postitas:

Tänavapildis ikkagi väga vähe neid linasid näha. Kas on siis ebamugav? Raske siduda?
Miks nii vähesed emad kasutavad kandelinasid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe korra proovisin, aga ei olnud mugav (ilmselt siiski ei osanud õigest siduda, ehkki üritasin juhendit järgida) ja tundus liigne susserdamine see sidumine. mul babybjörni original ka, nii mina kui mees kasutame seda.

teine asi, mis teoorias tore, aga mulle isiklikult ei istunud, oli sünnitusjärgne korsett. lendas kohe nurka, ehkki raseduse ajal toetavat vööd olin palju kandnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:24; 18.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lõpuks kandelina endale ja lapsele ümber sain, olime mõlemad läbimärjad. Tüütu mässata ja lõpuks nii ema kui beebi pahurad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda lapsega sain sõbranna käest selle lina ja mõned korrad (näiteks kaubanduskeskuses käies) ka kasutasin, aga üldiselt polnud mul sellega kuskile minna.
Lapse magama sõitmiseks kasutasin käru (et saaksin lapse hiljem hoovi magama jätta ja ise koduseid toimetusi teha). Poes käia eelistasin autoga, laps turvahälliga ostukärus või ilma lapseta. Sest tassida käe otsas ära 4 inimese nädala toidukraam + tite mähkmed ning kanda samal ajal kaasas ka rinnale seotud imikut – no saab ka lihtsamalt.
Eks see sõltub elustiilist. Kui elaksin linnas ja kasutaksin ühistransporti, oleks lina kindlasti abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka kaalusin pikalt, et kas kandelina või hoopis ergobaby kott. Ja otsustasin, et ergobaby on minu jaoks. Laps sündis talvel, kui kotti ega lina nagunii kasutada ei saa ja kevadepoole oli laps täpselt nii suur, et sai rohkem liikuda ja lapse ilusti kotti. Väga lihtne laps sisse ja välja saada, minu seljale ka toetav ja mugav.

Lisaks veel see pluss, et koti paneb ka mu mees hea meelega selga, kui koos lähme kuskile, aga ausalt öeldes ei kujutaks ma ette, et ta mingit linasidumist selgeks oleks viitsinud õppida. Lina ka visuaalselt rohkem naiste teema. Seega, kott oli hea variant ja sellega oleme ikka palju käinud (laps nüüd 9,5 kuud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:17; 18.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oioioi Kägu babybjörni kotiga- viska see jubedus kohe heaga minema 🙁 Linakultuuri meil tõesti pole aga kandekotte märkab linnapildis üha enam ja enam. Ise kasutan ka kandekotti ja käru on täitsa unarusse jäänud. Kotiga nii palju lihtsam teha poetiirud, lihtsam liigelda rahvarohketes kohtades, pole takistuseks trepid, halb pinnas jne. Teen õhtuti rannas jalutuskäike, ei kujuta ette, et peaks käruga liivas sumama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ühe korra proovisin, aga ei olnud mugav (ilmselt siiski ei osanud õigest siduda, ehkki üritasin juhendit järgida) ja tundus liigne susserdamine see sidumine. mul babybjörni original ka, nii mina kui mees kasutame seda.

teine asi, mis teoorias tore, aga mulle isiklikult ei istunud, oli sünnitusjärgne korsett. lendas kohe nurka, ehkki raseduse ajal toetavat vööd olin palju kandnud.

No et leidub ikka neid, kes kõikidest normaalsetest kandekottidest just selle kõige jubedama (Babybjörn) peavad valima. MILLE põhjal te valite, täitsa huvitab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin lina esimese lapsega ca 10 a tagasi. Siis oli see nagu moevärk natuke. Teisega võtsin kasutusele Manduca kandekoti ja oi kui palju mugavam oli sellega. Kui lina on lõpuks ümber seotud, on sellega ka ok, aga mässamist on palju, ja kui siis laps on vaja korraks välja võtta ja tagasi panna – no kõik see on tõesti palju mugavam kotiga. Üks kägu siin mainis, et talvel ei saa kotiga kanda? Miks ei saa? Mina kandsin nii linas kui kotis ka talvel – bussiga kuskile minna ikka palju mugavam nii, kui rasket vankrit bussi tarida. Babybjörn pole ja kuigi ergonoomiline, eriti kui nägu ees last kantakse, aga Manduca, Ergobaby ja neid on veel, mis väga mugavad nii kandjale kui beebile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebookis on lapsekandmisgrupp! Liituge, seal kogenumad kandjad annavad nõu kuidas ja mis ja mida 🙂 Sain isegi palju abi sealt. Lina olgu alates 6-9kg kootud ja kott ergonoomiline! need babybjörnid ja seda tüüpi kotid andke lapsele mängimiseks või visake minema. Lapsele ei ole hea ja endal jube ebamugav kui lapse kaal suureneb

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 09:15; 18.09 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin lina esimese lapsega ca 10 a tagasi. Siis oli see nagu moevärk natuke. Teisega võtsin kasutusele Manduca kandekoti ja oi kui palju mugavam oli sellega. Kui lina on lõpuks ümber seotud, on sellega ka ok, aga mässamist on palju, ja kui siis laps on vaja korraks välja võtta ja tagasi panna – no kõik see on tõesti palju mugavam kotiga. Üks kägu siin mainis, et talvel ei saa kotiga kanda? Miks ei saa? Mina kandsin nii linas kui kotis ka talvel – bussiga kuskile minna ikka palju mugavam nii, kui rasket vankrit bussi tarida. Babybjörn pole ja kuigi ergonoomiline, eriti kui nägu ees last kantakse, aga Manduca, Ergobaby ja neid on veel, mis väga mugavad nii kandjale kui beebile.

Ei, tähendab kindlasti saab talvel, aga minul oli talvel lihtsalt päris vastsündinu, pisikese kaaluga ka veel, ilmselt oleks tal seal kotis lihtsalt külm. Seetõttu ei ostnud ma ka beebisisu ja selleta algul ei tohigi. Spetsiaalseid riideid oleks ka vaja olnud endale. Aga kevadepoole oli juba puhas rõõm, on siiani 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 18:17; 18.08 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see kriminaal Babybjörniga. Ei ole tõesti aru saanud, et see nii õudne oleks, ainult prügikasti paras.
Pole liitunud FB lapsekandmisgrupiga, kärugrupiga, imetamisgrupiga (lisaks imetamisnõudstaja visiitidele), püreegrupiga, kombinesioonigrupiga, magamisgrupiga ja ärkamisgrupiga ning, nagu näha, on osades valdkondades uurimistöö nõrgaks jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.08 15:24; 18.08 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin kunagi oma sõbrannalt ka, kui ta beebiga oli, et miks sa pole kandelina kasutama hakanud, et suvel ju hea sellega vahest ringi käia ja mugavam ka. Sõbranna vastas, et ta ei julge sellega koperdada, kuna ta kardab, et kukub vms ja komistab ja laps saab haiget.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel emal ja lapsel palju riideid, ebamugav Suvel hakkab emal palav 😀 Nt suvel on käru võimalik sättida nii, et laps jääb varju, kandelinas on ta aga samapalju varjus/päikese käes kui ema. Lisaks kui peres on veel väikelapsi, siis igapäevaselt mugavam ikka käru, et kui vaja ka teise lapsega tegeled,a sisi ei pea koguaeg koos beebiga kükitama/kummardama või tõstma suuremat last kuskilt ära, samal ajal beebi kõhul….

Need kandelina don küll väga head päris pisikestega linnas käies, aga veel parem on selliste 2-3-4kuustega võimalikutl vähe kuskil kesklinnas, kaubanduskeskuses käia. Võibolla neid nii vähe kohtabki, et keda raksuse poolest jaksaks pikemalt kanda, nendega nii palju veel ei käida, ja kellega võiks juba rohkem käia, need on raskemad…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 15:23; 18.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see kriminaal Babybjörniga. Ei ole tõesti aru saanud, et see nii õudne oleks, ainult prügikasti paras.
Pole liitunud FB lapsekandmisgrupiga, kärugrupiga, imetamisgrupiga (lisaks imetamisnõudstaja visiitidele), püreegrupiga, kombinesioonigrupiga, magamisgrupiga ja ärkamisgrupiga ning, nagu näha, on osades valdkondades uurimistöö nõrgaks jäänud.

Aga seda ikak tead, et last käimistooli ei panda, hüppekiike jne,kuni laps ise ei kõnni? 😀 Babybjorn on lapse selgroole väga halb, selletõttu seda ei soovitata. laps konkreetselt ripub seal kotis, aga peaks istuma. Pepu peal, mitte oma noku otsas rippuma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 15:23; 18.08 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talvel emal ja lapsel palju riideid, ebamugav

Talvel oli lina puhul (või konkreetselt minul Manduca koti puhul) just vähem riideid vaja: lapsele jalga villased papud, kätte õhukesed kindad, pähe soe ilmastikukindel müts ja kaela Lenne villane kaelus, pikem osa seljal. Niimoodi läks ta kotti ja siis tõmbasin endale selga suure-laia mantli, mis ulatus meile mõlemale ümber. Kui poodi või kuhugi mujale siseruumi oli vaja minna, võtsin mantlinööbid lahti või mantli üldse seljast ja lapsel mütsi peast ja oligi jälle paras riietus.
Üks kommentaar talve kohta siiski küll: mõistlik oleks kasutada jäänaelu vms, sest kukkuda koos lapsega kindlasti ei tahaks.
Et mina kasutasin kõhukotti küll. Kui aga küsimus oli selles, miks just konkreetselt lina ei kasutata, siis mulle tundus Manduca kott mugavam kasutada. Esimese lapsega proovisin rõngaslina ka, aga see ei läinud kohe üldse: alguses ei tahtnud laps selles olla, aga hiljem, kui tema juba nõus oli, kippus minul õlg tema raskuse all ära surema. Manducaga seda probleemi polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen ka kõhukotile, mis firmasi te siis soovitaks, või millist mudeleid? Kas on ka midagi mis alates vastsündinule sobiv?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin mõlema lapsega nii kandelina, kõhukotti kui ka rõngaslina. Jube mässamine, selleks ajaks, kui väiksema linasse sain, oli suurem juba kõrval hullumas. Ja kõige hullem oli, et lapsed kannatasid linas olla max 10 min, siis hakkas vigin ja nihelemine pihta, näha oli, et lapsel oli ebamugav ja ega mulgi mõnus ei olnud. Magama ei jäänud kumbki laps kõhukotis või kandelinas kordagi.

Teise lapsega üritasin ikka pikemalt, kuna olin lugenud soovitusi, kui mõnus ikka on väikese vanusevahega lastega toimetada, kui väiksem on linas või kõhukotis, siis on käed suurema jaoks vabad jne. Minul ei toiminud see küll kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse sündides suurlinnas elades oli jah hea panna laia mantli alla linasse, aga teise lapse sündides elasime väikeses hõreda liiklusega kohas ja ma naersin naabritega, et ma saan meist ainukesena meie kandis kindlal sammul astuda – kahe käega vankrisangast kõvasti kinni hoides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 16:23; 10.10 14:32; 11.10 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud. Mulle ei meeldi linadega mässamine.
Manduca kõhukott oli neist kõige mugavam, laiade õlarihmadega, aga pikemal käimisel hakkas ikkagi lapse raskus õlgadele vajuma. Minul hakkas pea veidi ringi käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 20:54; 23.08 10:44;
To report this post you need to login first.

Minu arvates põhipõhjus on see, et ei õpita kandlelina sidumist selgeks. See ei tule päris esimese korraga ja tegelikult oleks vaja ka kas kogenud linataja või nõustaja pilku.
Jõudsin kandelinani alles kolmanda lapega ja vist alles 7. kord oli see, kui lapse sain hästi sisse. Kui proovid ainult ühe korra, siis kandelina eelised lihtsalt sinu jaoks ei selgugi. Võid teha kogu aeg ka ühte ja sama viga, ise ei teagi. Ka siduseid saab vahetada, neid on erinevaid.
Ka vanemate lastega olin kõhukoti kasutaja, lapsekandmisega harjunud. Ja noorimaga töötas ideaalselt pika lina ja Bondolino koti kombinatsioon. Kõhukott oli hea suusatamas käies, sai kiirelt ühe vanema küljest teise külge.
Minu kolmas laps oli 24/7 nuttev beebi. Kandelina oli hädavajadus. Ilma noorema lapse kandmisvahendita ei oleks saanud ka vanema lapsega mitte kuskil käia. Enamasti emadel seda hädavajadust pole ja lina sidumist ei viitsi keegi õppida. Millest on kahju. Hea kõhukott või lina teeb elu beebiga ikka väga mõnusaks. Nüüd on Babybjörnil ka natuke parem, laia jalgevahega kott olemas (ei tea, miks seda küll üle 20 aasta ootama pidi?). Head kotid on Manduca, Ergobaby, Bondolino, aga tegelikult vastsündinule neist ükski väga hea ei ole. Soovitaks vastsündinule pikka trikoolina (mitte rõngaslina, mis algaja jaoks on üsna kapriisne). Kõhukotti tellides ei tasu innustuda sõnast “ergonoomiline”, praegu müüakse selle loosungaga netis igasugust saasta. hea kõhukott hoiab lapse jalad “konnaasendis” ja näoga väljapoole sellega kanda ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.08 23:16; 11.10 00:27; 11.10 12:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates põhipõhjus on see, et ei õpita kandlelina sidumist selgeks. See ei tule päris esimese korraga ja tegelikult oleks vaja ka kas kogenud linataja või nõustaja pilku.
Jõudsin kandelinani alles kolmanda lapega ja vist alles 7. kord oli see, kui lapse sain hästi sisse. Kui proovid ainult ühe korra, siis kandelina eelised lihtsalt sinu jaoks ei selgugi. Võid teha kogu aeg ka ühte ja sama viga, ise ei teagi. Ka siduseid saab vahetada, neid on erinevaid.
Ka vanemate lastega olin kõhukoti kasutaja, lapsekandmisega harjunud. Ja noorimaga töötas ideaalselt pika lina ja Bondolino koti kombinatsioon. Kõhukott oli hea suusatamas käies, sai kiirelt ühe vanema küljest teise külge.
Minu kolmas laps oli 24/7 nuttev beebi. Kandelina oli hädavajadus. Ilma noorema lapse kandmisvahendita ei oleks saanud ka vanema lapsega mitte kuskil käia. Enamasti emadel seda hädavajadust pole ja lina sidumist ei viitsi keegi õppida. Millest on kahju. Hea kõhukott või lina teeb elu beebiga ikka väga mõnusaks. Nüüd on Babybjörnil ka natuke parem, laia jalgevahega kott olemas (ei tea, miks seda küll üle 20 aasta ootama pidi?). Head kotid on Manduca, Ergobaby, Bondolino, aga tegelikult vastsündinule neist ükski väga hea ei ole. Soovitaks vastsündinule pikka trikoolina (mitte rõngaslina, mis algaja jaoks on üsna kapriisne). Kõhukotti tellides ei tasu innustuda sõnast “ergonoomiline”, praegu müüakse selle loosungaga netis igasugust saasta. hea kõhukott hoiab lapse jalad “konnaasendis” ja näoga väljapoole sellega kanda ei saa.

Just selles ongi asi…et on vaja õpetusi lugeda, palju kordi proovida, isegi mõnel koolitusel käia….ja siis sa paned oma lapse sinna sisse ja ta tahab seal olla ainult 10 min…:)
Ja nagu ise enne mainisin, siis ma isiklikult väga ei talu, kui mu ümber midagi seotud on.
Aga see muidugi ainult minu probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 20:54; 23.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen ka kõhukotile, mis firmasi te siis soovitaks, või millist mudeleid? Kas on ka midagi mis alates vastsündinule sobiv?

Soovitan manduca, ergobaby, bondolino, liliputi, amazonas smart carrier. Need kõik kindlalt ergonoomilised.
Babybjörnil on nüüd küll ka laia jalgevahega kott, aga seljapaneel on ikka liiga jäik, nii et seda ka ei soovita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.08 14:51; 12.10 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin mõlema lapse beebieas väga palju kandelina, aga tänaval ma sellega eriti ei käinud. Kuna lapsed magasid kärus väga hästi, siis mul polnud mingit mõtet iseenda selga koormata magava lapse linas tassimisega. Kodus panin küll last linasse, kui ta ainult süles oli nõus olema ning samuti kasutasin lina lapse magamauinutamiseks pea igapäevaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olemas nii rõngaskandelina, kõhukott kui kärud.
Kõige mugavam on siiski käru. Kandelinaga oli nagu eelpool keegi mainis, et tükk aega pusimist ja möllamist, ning lõpuks olime lapsega mõlemad märjad. Teistel kordadel jälle on laps kuidagi ebamugavalt seal sees ja mind ennast häirib väga see rippuv riideuosa mida kuhugi peita ei saa, Töllerdab ja on kole. 🙂
Kui vaja bussiga liigelda, siis on kõhukott mugavam meie jaoks- saab ruttu lapse sisse panna ilma suurema mässamiseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin kandelina igapäevaselt kõigi kolme lapse puhul. Ei kujutaks elu ilma selleta ette. Aga mina käisin igal pool, kuhu vankriga oli võimatu pääseda. (Mets, maastik, kitsad poed, suusarajal, jne). Minul võttis lina peale panek paar sekundit Linnaliinibussis ma ei võtnudki last kandelinast välja, milleks? Kandelina võttis palju tihedamalt ja mugavamalt lapse minu külge, sai siduda nii, et laps ulatus tissi imema, sai panna nii, et talvel ulatus lapse nina minu krae august veidi välja. Sai metsas marju korjates lapse hoopis selga siduda, suurema lapse puusale siduda. Külas v. mõnel üritusel olles oli laps seal ülimalt rahulik. Kui magama jäi võtsin kandelina seljast ja panin lapsele tekiks peale. Pesin-koorisin kartuleid, siis oli laps linas hoopis näoga kartulite poole ja püüdis neid kätte saada, tal oli põnev, ei hakanud jonnima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus oli küll tänavapildi kohta, aga mina kasutasin trikotaažist kandelina pidevalt just kodus esimestel kuudel, sest laps lihtsalt ei maganud mujal kui kaisus või süles. Proovitud sai küll teda oma hälli panna, aga ta tõesti lihtsalt ei maganud seal.
Muide, on olemas nõustajad, kes linasidumise nipid selgeks õpetavad. Kui nippe tead, siis on linaga toimetamine imelihtne. Ja just vastsündinul on trikotaažlina oluliselt parem kui mis tahes kõhukott: võtab täpselt väikese keha kuju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lina ei meeldi ja tundub palju mässamist, siis ergonoomiline kott on ikka super abimees!
Ergonoomilised kandekotid on näiteks: Manduca,Bondolino, Liliputi, SmartCarrier, Tula, LennyLamb, Wompat, Boba jne.
Pikale linale on veel lisaks ruutlinad ja rõngaslinad ???? tasub ikka asja uurida ja proovida!
Babybjörn koti kandjatele soovitan uurida MIKS see kott halb on, kui ise ikka peale vaadates üldse aru ei saa!
Kitsas põhi ja tugev seljapaneel ei ole lapse arengule hea! Ja need augud käte jaoks?? laps ei saa ju vabalt liigutadagi seal????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.08 09:15; 18.09 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see kriminaal Babybjörniga. Ei ole tõesti aru saanud, et see nii õudne oleks, ainult prügikasti paras.
Pole liitunud FB lapsekandmisgrupiga, kärugrupiga, imetamisgrupiga (lisaks imetamisnõudstaja visiitidele), püreegrupiga, kombinesioonigrupiga, magamisgrupiga ja ärkamisgrupiga ning, nagu näha, on osades valdkondades uurimistöö nõrgaks jäänud.

hahahaa, saite nüüd kõik ja nii pika ja peenega veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid lina ja kandekoti fännid, kas te ka ise teate, kui küürakad te välja näete oma lapsi kandes? Kas mugavus on olulisem, kui teie enda rühiprobleemid? Linnapildis olen näinud tõesti vaid üksikuid emasid, kes last kandes normaalsed välja näevad, ilmselt hoiavad ennast trenniga vormis ja lihased on piisavalt tugevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid lina ja kandekoti fännid, kas te ka ise teate, kui küürakad te välja näete oma lapsi kandes? Kas mugavus on olulisem, kui teie enda rühiprobleemid? Linnapildis olen näinud tõesti vaid üksikuid emasid, kes last kandes normaalsed välja näevad, ilmselt hoiavad ennast trenniga vormis ja lihased on piisavalt tugevad.

Meil hakkab isa kandma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks nii vähesed emad kasutavad kandelinasid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.