Esileht Sünnitus Miks õmmeldakse ilma tuimestuseta?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Miks õmmeldakse ilma tuimestuseta?

Postitas:

Ise veel sünnitanud ei ole, aga soovin end selle teemaga varakult kurssi viia. Sünnituslugusid lugedes on silma jäänud, et pärast sünnitust aset leidev õmblemine on vahel isegi valusam kui sünnitus ise. Aga miks seda siis tuimestusega ei tehta? Võiks ju kasvõi mingit tuimestava toimega aerosooli kasutada. Ei saa ju lähtuda sellest, et kui sünnitusvalud juba nagunii üle elatud, siis mis see väike torkimine ikka teeb…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õmmeldi küll tuimestusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]… Võiks ju kasvõi mingit tuimestava toimega aerosooli kasutada. Ei saa ju lähtuda sellest, et kui sünnitusvalud juba nagunii üle elatud, siis mis see väike torkimine ikka teeb… [/tsitaat]
Kasutataksegi seda. Aga vähemalt minul ei mõjunud see küll kuhugile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 sünnitust, 2x õmmeldud lahkliha tuimestusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kasutati tuimestust, aga see ei mõjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kasutati ka tuimestust (tehti süst + sprei) aga ei mõjunud. Päris karmid rebendid olid kah. Päris nii hull ei olnud kui synnitus aga kuna laps on selleks hetkeks juba käes ja tahaks ainult last nautida ja puhata siis see 40 min. valusat õmblemist oli päris karm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin sünnituse ajal epiduraali, enne õmblemist anti viimane doos siis seda ja lasti kaks korda tuimestavat spreid ka. Ei tundnud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne õmblemist tehti tuimestav süst. Õmblemise käigus tundsin ühes kohas küll valu – ämmaemand seletas, et kuna oli tekkinud hematoom, siis see võib natuke valu teha ja kuskil tupe juurest ei pidavat saama tuimestust teha, seega tuli natuke kannatada. Samas, õpetas ämmaemand uff-uff-uff hingamist valu ajal, mis aitas 🙂 Nii et, nagu ä. jutust aru sain, ei saagi igalepoole tuimestust süstida ja sprei mõju on tõesti individuaalne. Ehk ei oodata selle pihustamise järel piisavalt ja hakatakse kohe õmblemisega pihta, aga tuimestatud tunne tuleb alles aja möödudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kasutati spreid, mis ei mõjunud. Arutasime süsti varianti, aga kuna õmmelda polnud palju ja süst ise ka valus ju, jäi tegemata.

Minu arvates on küsimus selles, et pärast sünnitust on emotsioonid laes, siis hakkad märkama, tuled oma transist välja. Mina lausa lubasin endale viriseda õmblemise pärast. Sel hetkel tunned, et enam ennast kokku võtta ei ole vaja. Eks selle võrra ongi valusam. Tekib tunne, et misasja, ma ju sünnitasin juba, mida te veel piinate mind….

Sellist põhimõtet enam ei ole, et igal juhul ilma tuimestuseta. Küsi, arutage- lihtsalt see valik ei ole nii lai, nagu tundub. Ja mina usun ka seda, et õige ettevalmistuse korral ja hea ämmaka juhendamisel on rebendeid vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehti tuimestussüstid, mõjusid väga hästi, mitte midagi ei tundnud. Mõne nädala eest, Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aerosool tuimestus oli aga ei mõjunud, pisarad olid sellised et õmblemine oli hullem kui sünnitus ise!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmakas tegi süsti enne lapse sündi, plaanis vist lahklihalõiget, aga ei jõudnud. Süsti toime läks mul väga kiiresti mööda. Lasi tuimestavad spreid peale, aga see mulle küll ei mõjunud.
Sünnitus oli ok, aga õmblemine kohutavalt vastik, ebameeldiv ja väga valus kogemus. Kahjuks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 23:01; 29.01 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmakas tegi süsti enne lapse sündi, plaanis vist lahklihalõiget, aga ei jõudnud. Süsti toime läks mul väga kiiresti mööda. Lasi tuimestavad spreid peale, aga see mulle küll ei mõjunud.
Sünnitus oli ok, aga õmblemine kohutavalt vastik, ebameeldiv ja väga valus kogemus. Kahjuks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 23:01; 29.01 23:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutati tuimestust, vist oli sprei. Valus ei olnud. Aga õmblemisel tundsin sellegipoolest iga pistet. See tunne, et nõel läheb läbi ihu, oli pidevalt tunda. Ma arvan, et see võib paljude jaoks ka valutundena tunda olla. Mul oli lihtsalt äärmiselt vastik. Teiseks muidugi see aspekt, et \”ma ju pingutasin juba nii palju, mis te mind ikka torgite veel\”.

Üllatav oli ka see, et kuigi olid väiksed rebendid, siis õmblemine võttis siiski meeletult kaua aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasti tuimestavat spreid peale. Väga hästi mõjus. Oli tunda, et midagi tehakse, aga valusat küll midagi ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle lasti spreid, aga see ei mõjunud piiavalt hästi. Tegin häält ning selle peale pakuti süsti, mis tuimestas piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tundsin, kuidas nõel sisse läks ja niit pingule tõmmati. Kokku 8 õmblust. Pärast 14 tundi valutamist ja lahklihalõiget (ka seda oli tunda, kuidas arst kääridega raks-raks-raks lahti lõikas) oli see õmblemine kuidagi kökimöki 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teevad ikka küll tuimestuse mul olid esimese astme pisikesed rebendid ja tundsin ainult nööri sahinat nojah aga mul oli sünnitusel hingatud naerugaas ka lisaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 sünnitust
1. 2h traageldati emakakaela, tuppe ja välimisi rebendeid ja lõiget, ei mingit tuimestust…jõhker valu…pärast taheti veel joodiga üle valada, aga kuna olin päeva viimane sünnitaja, siis jood oli otsa saanud!
2. 1,5h traageldamist ilma tuimestuseta
3. epiduraaliga sünnitus, õmmeldi ka, aga vähe ja loomulikult ei tundnud
4. spreituimestus, ei mõjunud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

10a tagasi õmmeldi ilma tuimestuseta, aga ei tundnud ka midagi. Sünnitamise ajal tehtud lahklihalõige oli ka vaid kui kerge nõelatorge muude valude kõrval… Ju siis kogu sellest pikast ja raskest sünnitusest olin nii tuim juba…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti lahklihalõige, siis õmmeldi see kinni ja õmblemine ei olnud valus, mina ei tundnud midagi.
Kasutatakse üht külma spreid. Ei maksa seda õmblemist karta. Kui oled juba ära sünnitanud, siis õmblemine on selle juures väga väike osa.Lapsuke oli mul kõhupeal ja mul polnud aegagi muud mõelda, muudkui vaatasin uut ilmakodaniku, et muud asjad ununevad täitsa ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka kasutati mingit spreid, mis eriti ei toiminud. Valus oli, aga elab üle..õnneks oli mul beebi kõhupeal ja selletõttu oli tähelepanu ka mujal, muidu vist oleksin seal laual valust röökinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spreid kasutati ja tikiti päris pikalt. Oli kibe ja tüütu aga sünnitusvaludega võrrelda ikka ei tasu (samas selleks ajaks oli beebi minu kõhul, mul nägu naerul ja 2h presside valu juba meelest läinud ka).
Kokkuvõtvalt – tüütu aga mitte traagiline.

Väike mõttetera: Mu pool aastat varem sünnitanud sõbranna vastas minu esimese lapse sünnitamise eelse pärimise peale, et kui hull oli nii: Miks need naised ikka selle sünnituse enese pärast nii palju muretesevad? Muretsema peaks pigem selle pärast mis peale sünnitamist tuleb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Sünnitus Miks õmmeldakse ilma tuimestuseta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.