Esileht Väikelaps miks on lapse mustaks saamine maailmalõpp?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: miks on lapse mustaks saamine maailmalõpp?

Postitas:

Alles ükspäev hüüdis üks lapsevanem oma mängukale jooksvale lapsele, et ära end mustaks tee!
Kasvataja ütles, et nad täna õue ei hakkanud minema, et sellise ilmaga lapsed määrivad end äkki ära.
Liigagi tihti on kuulda lauset a la vaata milline sa välja näed.

Milleks on pesumasinad ja miks peab pidevalt lapsega pragama nii tühiste asjade pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah – ostame vett-, lund ja porihülgavad riided ja jalanõud, et nendega mõnusalt autos istuda 🙂

Aga tegelikult sõltub ju olukorrast – kui lähen lapsega teatrisse, siis ma tõesti ei taha, et ta end mustaks teeb. Isegi kui ta pole viigipükstes vaid talvepükstega. Ei taha ju porisena teatriuksest sisse astuda ja siis poriseid / märgi riideid seal riidehoiu tädile näppu anda. Samuti olen lapsel keelanud end märjaks või mustaks teha, kui pärat kõndimist ootab ees takso-, rongi- või bussisõit. Siis peaks mingi istmekile kaasa võtma. Nagu saunas need pepualused 😀

Kui on õue mindud eesmärgiga mängida ja möllata, siis on muidugi piiranguid vähem, aga ikka kõhuli muda sisse ei tahaks last lubada ega pahkluuni porilompi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:19; 19.02 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole vist kunagi mustaks saanud riiete pärast riielnud. Lapsi on mul 2 ja üks on diagnoosiga hüpik. Lasteaias olen seletanud et nende riietega võib mängida. Lasteaed on lähedal ka muidugi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest emad tahavad riideid hiljem ära müüa. Mina sain sellest ka hiljuti aru ühe sõbranna puhul, kes lapsel kuskile astuda ei lubanud ega mürada väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polegi maailma lõpp, minu arust tuleb paljudel see “ära end mustaks tee” kuidagi automaatselt. Nii on neile öeldud, kui nad lapsed olid, ja nii ütlevad nad enda lastele, samas kui nende inimestega rääkida, siis on nad tegelikult seda meelt, et laps võiks õues ronida-mängida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma seda “ära end mustaks tee” lauset mäletan juba oma lapsepõlvest kui õue minnes ema seda alati mainis. Samas sellel aja kontekstis saan isegi emast aru, sest suuri üleriideid oli ju tol ajal ikka päris keeruline pesta-kuivatada, eriti sügisel ja talvel.

Mina olen lapsel keelanud tõesti nt poriloiku hüppamise, kui oleme minhi teise eesmärgiga ki õues mängimine välja tulnud. Nt läheme autoga külla. Käime enne poest läbi ja poe ees on hiljuti sadanud vihmast mõnusad poriloigud. Lapsel on aga hele seelik, jalas heledad sukkpüksid ja mitte-veekindlas k/s kingad. Siis olen küll keelanud sellesse loiku hüppamise.

Kui aga olla õues mängimise-meelelahutuse eesmärgil ja seljas on vastavad riided, ei keela küll mustakssaamist. Kusjuures selle talve algul just ostsin lapsele uue kombeka lasteaeda. Kui oli pawr päeva sellega lasteaias käinud, siis tuli murelik rühma õpetaja uurima, et kas see on ikka ok, kui nad mu lapsel niimoodi uue kombekaga õues mürada ja nt põlvili lörtsise muru peal mängida lubavad. Ütlesin, et loomulikult on see ok ja selleks see kombekas ongi, et vabalt mängida õues saaks. Seepeale õpetaja selgitas, et eelmises lennus oli tal olnud mitme vanemaga suur pahanrus ja vanemad olid ette heitnud, et panevad lapsele uue kombeka selga ning õhtuks on see must….et kus on õpetaja silmad, et ta seda ei keela, et on ju näha, et kombe on uus ja sellele ei tohi mingit mustust ja kulumisjälgi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riielnud küll pole. Küll aga nö ohanud, kui laps end linna ainsasse poriloiku suudab kukutada ????

Ja kui lasteaiariietele on saanud mingi mulle arusaamatu aine pleki, mida välja ei saa pesus, siis olen küll õnnetu – see tähendab uue pluusi ostmist. Siis olen rohkem õpetajate peale pahane, et milleks ma selle käsitööpõlle olen siis viinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda ajast loomulikult mäletan, et selle motoriseeritud pesukausiga Riga või üldse pesukausis oli palituid ja karupükse päris raske pesta, riideid ei olnud palju ja neid polnud ju saadagi, et nt saapaid leotada. Aga nüüd? Mina ei keela aeleda, kui õues oleme, selleks ongi trööbakombed. Täna olid nad tõsiselt poole sääreni lombis, viskasid vahel ennast sinna kõhuli. Hiljem läksid kombed pessu, sest need olid sõna otseses mõttes korpas juba eilsest 😛 kombed on 4-5 tundi hiljem juba kuivad.
Aga samas võiksid nad ju ka aru saada, kuna võib lompi plärstuga visata ja kuna mitte, et elueaeg ei ole ainult trööbariided ja kuidas viisakamates riietes ikka käituda tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepeale õpetaja selgitas, et eelmises lennus oli tal olnud mitme vanemaga suur pahanrus ja vanemad olid ette heitnud, et panevad lapsele uue kombeka selga ning õhtuks on see must….et kus on õpetaja silmad, et ta seda ei keela, et on ju näha, et kombe on uus ja sellele ei tohi mingit mustust ja kulumisjälgi tulla.

Muidu ei saa pärast kombekat maha müüa lausega “nagu uus”. Peab kulumisjäljed ka kirja panema ja siis hinda alla tõmbama. Jama värk 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:19; 19.02 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et kahel põhjusel, mis siin juba toodud: edasimüük ja enda lapsepõlve kasvatus.

Ise riideid müüa ei viitsi, õnneks on sugulastega riideringlus, need ei aja hullunult “nagu uut” taga. Korra püüdsin oma edasi müüa: tee 100 pilti, mõõda ja kirjelda kõik sise/välipikkused, vasta 100-le küsimusele kasutatuse kohta, siis hakkab hull tingimine ja lõpuks loobutakse. Puhh! Annan parem edasi inimestele, kellest tean, et vajavad ja kasutavad ja vajadusel tagstavad meie noorima jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just hiljuti jäi ühes saates meelde siit lapsena lahkunud väliseestlane, kes ütles endal õnneliku lapsepõlve olevat olnud, sest ta tohtis riided mustaks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist ekstreemne näide selles osas, et ma just soodustan seda igal pool pahkluuni lombis lodistamist. Aga näiteks eile rääkisin lastele, et nüüd siit lasteaiast läheme poodi uusi sandaale ostma (väikeseks jäänud) ja ärge end uuesti märjaks tehke. Aga 300m jooksul teel lasteaiauksest autoni, otsustasid lapsed lombiga kaetud ja porilombis lõppeval jääl kõhuli liugu lasta. Seejärel olin sunnitud need porist tilkuvad tegelased autosse lubama, mispeale läksid mustaks ka autotoolid ja põrandamatid, ning kõige lõpuks veetsime mitu tundi poode mööda kammides neis samades mudastes riietes, sest keset talve selgus, et ei müüdagi sobivat nr. sandaale. Nii, et ma saan aru küll, miks keelatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, miks minu lapse rühmas kasvatajad väga halva ilmaga õue ei taha minna. Kui ainult seenevihma sajab, siis on ok – vihmariided on ilmselt kõigil olemas. Aga mingi eriti porise ilmaga tekib 20-24 komplekti märgi ja poriseid väliriideid. Rühmas pesumasinat ja kuivatit pole – pole isegi kuivatuskappigi. Need riided pannakse lihtsalt laste kappidesse rippuma, kus nad siis vaikselt tilguvad. Ja umbes 3,5 tunni pärast peaksid need jälle selgapanemiseks kõlblikud olema (siis hakkavad vanemad lastele järgi tulema). Niiskete riietega läbi linna koju kõndida on ka jama ju (meie läheme 30min jalgsi koju). Osad sõidavad muidugi autoga, suurlinnades elavad pered saavad kasutada ka ühistransporti (jällegi, kes tahaks pärast istuda istmele, mille on eelmine istuja poriseks teinud. Mina oma porist last sülle võtma küll ei hakka, pärast endal ka riided mustad).
Olen kuulnud, et osades lasteaedades on kuivatuskapid – pori roogitakse riietelt maha ja märjad esemed saab kappi kuivama panna. Väga hea lahendus, aga ilmselt on need kapid kallid ja kõik lasteaiad ei jaksa neid igasse rühma osta.
Koduõues mütates on hoopis teine lugu. Kui määribki ennast ära, siis riided pesumasinasse ja puhas komplekt selga, järgmisel päeval on pestud asjad kuivad ja taas kandmiskõlblikud.
Ma ostsin eelmisel aastal ka uue heledates toonides komplekti. Vanaema pidas seda väga ebapraktiliseks, sest laps määrivat ju end kohe ära. Nõukaajal polnud võimalust iga päev üleriideid pesta (mäletan, et minu kombet/jopet pesti tõesti vaid 3-4x aastas). Selgitasin küll, et tänapäeval on paljudes kodudes pesumasinad ning üleriideid pestaksegi tihedamini – materjalid on teised: kannatavad väga hästi masinpesu ning kuivavad kiiresti (pärast tsentrifuugimist ongi juba poolkuivad).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka öelnud mõnikord lapsele, et ärgu ennast ära määrigu. Samas vahel jällegi olen lasknud tal rahus möllata, nagu tuju on. Arvan, et ühtviisi halb on pidev keelamine ja ka see, et last kunagi ei keelata.

Kohati tundub, et emad kes lausa kiitlevad sellega, kuidas soosivad lapse porilombis lamasklemist, tahavad lihtsalt ülikalli kombe ostuks kulutatud rahale katet saada. Veenda ennast ja teisi, et suur rahasumma ei ole tuulde lennanud, näe kui hea kombe, laps lamab tundide kaupa jaanuarikuises porilombis ja on ikka igalt poolt soe ja kuiv!

Minu lastel on olnud väga erinevaid üleriideid, nii kalleid, odavaid kui täitsa vanu ja kingiks saaduid. Ütleks, et tegelikult lähevad ka kallid üleriided pidevalt lombis leotatuna lõpuks rõskeks. Kui laps on päeval õues möllanud ja tahan temaga tunni aja pärast näiteks teatrisse minema hakata, siis ei kutsu vannitoa nööril tahenev kombe uuesti selga panema. Mõtlen siis praeguste ilmadega.

Vanasti oli lapse puhtus ema hoolikuse ja hoolimise kõige nähtavam tõend. Alati, kui sugulased või tuttavad tahtsid öelda midagi kiitvat ema kohta, siis mainisid ikka, “laps on tal ilusti puhtakene!”. Ja vastupidi – sarvis juuksed ning roheline tatirida mööda plekilist pluusi oli külarahva jaoks vägagi negatiivne tõend ükskõiksest emast ja põhjustas palju tagaselja rääkimist.

Alati tuleb ette olukordi, kus laps võiks siiski olla puhas. Väikelapsel on hirmus kerge end ära määrida, millegagi kokku mäkerdada jne. Piisab näiteks sellest, kui kolmeaastasele palaval päeval autos pulmapeole sõites shokolaaditahvel pihku pista 🙂 Nojah, kägude arvates ei tohi ju üldsegi lasta ennast mingite sõprade-sugulaste arvamusest häirida ja kõrvuni shokolaadiga kokkumääritud suu on nii ilmatuma vahva ja loomulik. Aga lihtsalt… no iseendale ei paku suurimat naudingut pärast pulmapiltide pealt pruunitriibulist suukest ja samasugust algselt valget suvekleidikest eluaegselt imetleda.

Ning lõpuks me kasvatame lapsi tulevikku silmas pidades. Kasvatades üles inimese, keda ei ole õpetatud puhtust pidama, võib tekkida tal probleeme koolis, tööl, oma peret looma hakates ja mujalgi. Äkki tema kaaslane on ökoeluviisi pooldaja ega pea õigeks iga jumala päev pesumasinat-kuivatit lakkamatult huugamas hoida? Ja äkki suureks kasvanud laps ise ei viitsi, ning siis käibki ringi räpasena? Tema on nii harjunud, sest ema ei ole õpetanud puhtust pidama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba sellist sellist sihipärast soperdamist-et läheb ja viskab end pori sisse kõhuli eesmärgiga sopaseks saada. Mängimine, mille käigus riided määrduvad, on ok. Eks see piir ole vahel õhuke seal vahel muidugi. Samamoodi pole ma väikelapseeas lubanud toitu pähe määrida või mööda kööki laiali loopida.

Lasteaias on korralikud vettpidavad riided-saapad ja nende määrdumine mind ei kõiguta. Las mängivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on alati v6inud ennast 6ues vabalt tunda. 6iged riided selga ja las möllavad. Ka koolis, kus vahetundides ja pikapäevarühmas ollakse iga ilmaga 6ues. Oi, milline mudakoll vahel koolist koju saabub :). Ja mis siis? Lapi ja dushiga üle ja hommikuks riided jälle kuivad.Lasteaias on nad igasuguse ilmaga 6ues (elame Norras) ja mida rohkem kallab (meil pidevalt sajab), seda lahedam lastel 6ues on. Saavad kasvatajatelt veel n6udepesuvahendit vahu tegemiseks ja möllavad vees nii mis kole. V6i räästa all. M6ned emmed siin minestaks, kui kuuleks, mida k6ike meil lapsed 6ues teevad :). Samuti matkatakse iga ilmaga ja tehakse seal ka süüa. Sel nädalal t6mbasid lasteaia taha metsa presendi üles ja need, kes tahtsid, s6id ka 6ues, sest nad ei tahtnud tuppa minna.
Loomulikult, kui on teatrisse v6i külla minek, on teised lood, siis ei tehta ennast mustaks. Aga mu lapsed saavad 6ues vabalt möllata, nii et neil pole pähegi tulnud, et sellistes situatsioonides ja “valedes” riietes ennast mustaks tegema hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapsel on hirmus kerge end ära määrida, millegagi kokku mäkerdada jne. Piisab näiteks sellest, kui kolmeaastasele palaval päeval autos pulmapeole sõites shokolaaditahvel pihku pista

Piisab jah, pärast on pool autot täis oksendatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka öelnud mõnikord lapsele, et ärgu ennast ära määrigu. Samas vahel jällegi olen lasknud tal rahus möllata, nagu tuju on. Arvan, et ühtviisi halb on pidev keelamine ja ka see, et last kunagi ei keelata.

Kohati tundub, et emad kes lausa kiitlevad sellega, kuidas soosivad lapse porilombis lamasklemist, tahavad lihtsalt ülikalli kombe ostuks kulutatud rahale katet saada. Veenda ennast ja teisi, et suur rahasumma ei ole tuulde lennanud, näe kui hea kombe, laps lamab tundide kaupa jaanuarikuises porilombis ja on ikka igalt poolt soe ja kuiv!

Minu lastel on olnud väga erinevaid üleriideid, nii kalleid, odavaid kui täitsa vanu ja kingiks saaduid. Ütleks, et tegelikult lähevad ka kallid üleriided pidevalt lombis leotatuna lõpuks rõskeks. Kui laps on päeval õues möllanud ja tahan temaga tunni aja pärast näiteks teatrisse minema hakata, siis ei kutsu vannitoa nööril tahenev kombe uuesti selga panema. Mõtlen siis praeguste ilmadega.

Vanasti oli lapse puhtus ema hoolikuse ja hoolimise kõige nähtavam tõend. Alati, kui sugulased või tuttavad tahtsid öelda midagi kiitvat ema kohta, siis mainisid ikka, “laps on tal ilusti puhtakene!”. Ja vastupidi – sarvis juuksed ning roheline tatirida mööda plekilist pluusi oli külarahva jaoks vägagi negatiivne tõend ükskõiksest emast ja põhjustas palju tagaselja rääkimist.

Alati tuleb ette olukordi, kus laps võiks siiski olla puhas. Väikelapsel on hirmus kerge end ära määrida, millegagi kokku mäkerdada jne. Piisab näiteks sellest, kui kolmeaastasele palaval päeval autos pulmapeole sõites shokolaaditahvel pihku pista ???? Nojah, kägude arvates ei tohi ju üldsegi lasta ennast mingite sõprade-sugulaste arvamusest häirida ja kõrvuni shokolaadiga kokkumääritud suu on nii ilmatuma vahva ja loomulik. Aga lihtsalt… no iseendale ei paku suurimat naudingut pärast pulmapiltide pealt pruunitriibulist suukest ja samasugust algselt valget suvekleidikest eluaegselt imetleda.

Ning lõpuks me kasvatame lapsi tulevikku silmas pidades. Kasvatades üles inimese, keda ei ole õpetatud puhtust pidama, võib tekkida tal probleeme koolis, tööl, oma peret looma hakates ja mujalgi. Äkki tema kaaslane on ökoeluviisi pooldaja ega pea õigeks iga jumala päev pesumasinat-kuivatit lakkamatult huugamas hoida? Ja äkki suureks kasvanud laps ise ei viitsi, ning siis käibki ringi räpasena? Tema on nii harjunud, sest ema ei ole õpetanud puhtust pidama.

Teatrisseminekuks on ju ikka teised üleriided.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need tänapäeva üleriided ei vaja kohe pesumasinas pesemist, kui nad poriseks saavad. Meil on novembri lõpus ostetud kombe, millega on lasteaias õues ka käidud, kui vähegi miinuskraadid on olnud, ja on piisanud märja lapiga puhastamisest. Samamoodi kummipüksid pühid pärast lapiga puhtaks. Kodus õues trööpamiseks on eraldi riided, mida ka enne kevadet ei kavatse pesta. Ja 5-aastasele poisile selliseid riideid ei kavatse hankida, millele määrimine kohe hukatuslikuks saab. Ei ole teda kunagi eriti keelanud seoses porilompide jmt-ga, mille tulemusel ta umbes kolmeaastaselt kaotas ise huvi lihtsalt nalja või kiusu pärast poris püherdamise vastu.
Aga autos šokolaadi või jäätist küll ei sööda. Ise ka ei söö, et oleks kindel reegel paigas. Ei maksa ise õnnetusi välja kutsuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:01; 22.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks sellepärast käib närvidele, et must laps määrib ära terve elamise. Valge diivani, valged seinad. Määrib ära autos toolid. Tehku end mustaks siis, kui suudab koju tulles ise riided seljast ära võtta, dushi tööle panna, end ära pesta, asjad masinasse visata. Muul juhul trööbates teeb ta vaid emale tööd juurde. Ja lisaks peak laps õppima ka puhtust hoidma, mitte nagu seapõrsas ringi käima koguaeg. Ja pealegi ei peaks vanemad lapsi lasteaiast otse pesumasinasse viima, mõni tahab näiteks minna külla või toidupoodigi. Imelik, et selliseid asju peab seletama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmaspäeval oli “tore” ilm, meeletud lombid, jää all, murul pori. Minu laps keeldus hommikul kummikutest, nõudis Kuomasid. Samuti keeldus kummistest kinnastest, mis hästi vett peavad. Kolmene. Lasteaiast tulles tahtis veidi õues mängida. Loomulikult lödistas lompides, kraapis lombis põlvili olles jäätükke veest ja plärtsis mõnuga. Ma keelasin, hoiatasin, et kuna ta ei pannud jalga kummikuid, siis varsti on jalad märjad. Või tema kuulas! Mõnda aega müdistas, siis teatas, et käed-jalad on märjad. Läksime koju (lasteaed on meil otse maja ees) ja selgus, et tõesti käed-jalad lirtsusid. Kombe pidas küll ilusti vastu. Siit õppetund – ema teab, mida selga panna. Vähemalt teisipäeva hommikul ei punninud vastu, kui jalanõusid valisime, hea seegi.
Eks igal asjal ole oma aeg ja koht.
Kadedaks teeb see Norra jutt. Kahjuks meil pole nii head elu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks sellepärast käib närvidele, et must laps määrib ära terve elamise. Valge diivani, valged seinad. Määrib ära autos toolid. Tehku end mustaks siis, kui suudab koju tulles ise riided seljast ära võtta, dushi tööle panna, end ära pesta, asjad masinasse visata. Muul juhul trööbates teeb ta vaid emale tööd juurde. Ja lisaks peak laps õppima ka puhtust hoidma, mitte nagu seapõrsas ringi käima koguaeg. Ja pealegi ei peaks vanemad lapsi lasteaiast otse pesumasinasse viima, mõni tahab näiteks minna külla või toidupoodigi. Imelik, et selliseid asju peab seletama.

Ikkagi peaks enda äramäärimist kartmata müramine olema lapse inimõigus! Loomulikult tuleb juba väikest last hakata õpetama, et ta poriste saabaste ja riietega ei torma tuppa valgele diivanile, vaid võtab esikus need ära ja paneb õigesse kohta (annab lapsevanema kätte). Kui kahepoolene veel ei suuda koju tulles ise lahti riietuda, ei pea talle sellepärast müramist keelama, vaid tuleb teda riietumisel aidata ja tasapisi ise hakkamasaamist õpetada. Autosse istumise olukorrad on teine asi, kui autoga kuskile sõita, kus müramiseks läheb, peaks olema võimalus ümber riietuda. Ja ka lasteaias on alati võimalus mitme komplekti õueriiete hoidmiseks, nii et kojuminekuks saab panna puhta. Oleks ikka jama küll, kui lapsed peaks meie poriste ilmadega toas istuma ainult sellepärast, et nad ei tohi riideid mustaks teha.
Lapsevanemale teeb muidugi tööd juurde, kui ta väikeste lastega tahab omada valget diivanit ja valgeid seinu, aga see on tema enda vaba valik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 10:01; 22.02 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub ju palju asjaoludest. Kui laps läheb ainult õue ja õueriided seljas, siis olen lasknud ka üsna vabalt möllata.
Kui näiteks ma olin viisakama (üle)riietusega (kuna olime palju ka peale lasteaeda õhtul kohe õues ja mina olin otse töölt tulnud), siis viitasin küll, et vaata milline sa välja näed, kui oli vaja põhjendada, miks minu vastu hõõrumist ma hetkel ei soovi.
Oma laps on juba ka suurem ning alati tõesti ei pea olema selline riietus, et kõik möllamised välja kannatab, kui otseselt sellisele riietusele vajadust ei ole ning laps nö tegutseb ka vastavalt. Siis võib juhtuda seda, et tõesti ühel hetkel laps ei taju ise, et nö tegevused hakkavad ületama eelnevalt kooskõlastatud liikumisi ning siis on vaja meenutada.
Kuna ilmaolud pole kiita ja nö mänguväljakul pikemaks ajaks tegevust napib, siis liigume me ka tegevuskohtadesse (muuseumisse, kinno jne) jalgsi ning möödaminnes käime ka mänguväljakutelt läbi ning siiski sihtkohas võiks üleriietus olla nii enamvähem (ma ei pöörita iga väksema poripleki või märjakssaamise pärast silmi).
Ise olen kokku puutunud sellega, et vanematel inimestel on ilmselt vanast ajast sisse juurdunud see teema, et kehvem riideid puhastada ja ehk ka kehvem korralike riideid saada. Oi kui palju võttis aega, et vanavanemad olid kõigepealt maal nõus lapselapsele neid korralike riideid õue minekuks selga panema (määrib, läheb katki, ikka mitu kihti vanemaid ja niiskust läbi laskvaid on mõistlikum) ning sealt edasi läks veel palju aega, et nad lasid lapselapsel selle riietusega vabalt õues olla. Oma põlvkonna inimestel võib see veel ka nö oma lapsepõlve kasvatusest alateadlikult tulla.
Kuna ise lapse riiete müügiga ei tegele vaid annan veel kasutuskõlblikud lihtsalt sõbrannade väiksematele lastele edasi, siis ilmselt tõesti ei mõtle ka sellele, et müügi jaoks peaks parem välja nägema, mida osad kindlasti teevad.
Lasteaias ei mindud sarnase “talvega” ka seepärast lasteaia hoovi õue mängima, et hoida lasteaia hoovi, et peale porisemat aega oleks seal vähemalt mingisugunegi muruala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias meil rühmades kuivatuskapid olemas ja õpetajad õnneks lubavad lastel mudas ja lompides püherdada kui neil soovi on. Ise ka ei keela lapsel lompides pätsida või mustaks saada. Pesumasin on olemas. Ja riideid kellelegi ei müü niikuinii, lähevad tuttavatele edasi. Vahel küll manitsen sopa sees möllamisega veidi tagasi hoidma aga seda vaid juhul kui see mudane laps tuleb pärast autosse panna või kuskile avalikku kohta minna (arstile vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps miks on lapse mustaks saamine maailmalõpp?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.