Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks rasedana trennist loobutakse?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Miks rasedana trennist loobutakse?

Postitas:

Miks rasedana trennist loobutakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobutakse ilmselt ikka sellisest trennist, mis rasedatele ei sobi, või siis juhul, kui on riskirasedus ja füüsiline koormus on vastunäidustatud. Mina näiteks olen terve raseduse trenni teinud (praegu on käsil viimane raseduskuu), pole isegi koormust vähendanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen veel küll triibupüüdja rollis, kuid tõenäoliselt pean ka mina loobuma trennist, sest kahe esimese rasedusega paigaldati emakakaelale õmblu. 100% tõenäosusega saan selle kaunistuse ka kolmanda lapsega. Hetkel treenin jõusaalis ja korralike raskustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I trimestril võib enesetunne olla nii vilets ja unevajadus nii suur, et mingit trenni teha ei jaksa, saa ega taha. Lisaks mõnede trennide puhul hakkab ka suhteliselt kohe vastik surve. Mina näiteks saan pmst kõigepealt aru, et miskit toimub selle järgi, et jooksmisel oleks nagu keegi telliskivi põie peale pannud. Katsu sa siis jooksmas käia või jooksmisega seotud spordiala harrastada, kui kui raske ja kandiline telliskivi nagu kõhus oleks. Mõne nädala pärast tulevad muud kellad ja viled ka juurde, nagu eespool viidatud. Ma olen siis, kui enesetunne lubama hakkab rasedate trennidesse läinud ning kõndimine ka võimaluste piires kogu aeg “menüüs”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loobusin igasugusest trennist kuna esimesed 16 nädalat oli 95% ajast halb olla. Seejärel olen igapäevaselt maadelnud madala vererõhu, peapöörituse ja meeletu väsimusega. Nüüd 30 ndal nädal pikema distantsi (1 km) kõndimine võtab nii võhmale, et võimalusel väldin seda. Ootan pikisilmi aega, et saaks taas treenima hakata ja normaalse elurütmi juurde tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ratsutamisest loobusin ma raseduse ajal ilmselgetel põhjustel. Esimesed 10 nädalat oli enesetunne nii õudne, magasin ja öökisin. Sundisin ennast päevas vähemalt paar km jalutama. Nüüd on 2. trimester ning enesetunne juba täitsa hea. Teen tempokat kõndi ja üritan iga päev läbida vähemalt 4 km, ideaalis 7-10 km. Aeg-ajalt teen kodus jõu- ja kardiotrenni (jälgin loomulikult pulssi ja enesetunnet).

Miks ma seda teen? Soovin olla paremas vormis kui esimest last oodates – kuna siis oli võimalus pikutada esimesed 10 nädalat (ei olnud kodus mudilast ja koera, keda kantseldama peab), siis oli mu vorm nii kehv, et kukkusin 2. trimestril kiirkõndi tehes mitu korda kokku. Need kogemused olid nii jubedad, et jätsin pooleli ja lõpuks ma tõesti ei jaksanud isegi 2-3 km normaalses tempos läbida. Kaalutõus oli kusjuures mõõdukas – 12 kg (olen pikka kasvu).
Aga kui sellist kogemust ei oleks olnud, siis vaevalt et ma praegu nii usin oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobusin sellepärast, et kuni 20 nädalani ainult iiveldas 24/7 ja ajas oksele, süüa ei saanud eriti midagi. Peale seda oli vahel küll kehv olla aga siis hakkasin uuesti ennast liigutama, 8 km päevas liikumist oli miinimum, viimase pika jalutuskäigu tegin eelmine õhtu enne sünnitamist. Kuna ostsime korteri samal ajal, siis remont ja koristamine olidki juba trenni eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobusin, sest esimesed 12 nädalat oli katkemisoht, sealt edasi toonused kuni sünnituseni välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei loobunud, lihtsalt vähendasin koormust. Pulss läks liiga kõrgeks – 120-130. Samuti tekkisid vererõhuga probleemid – pidin ravimeid võtma hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka juba kahel korral selle raseduse jooksul füüsilise koormuse keeld peal olnud. Kõigepealt 7. nädalal kahtlase määrimise tõttu ja siis 11. nädalal korraliku verejooksu tõttu. Ujuda ka ei tohtinud. Muidu olen harjunud ikka jooksma ja kodus hantlitega jõutrenni tegema + kätekõverdused, plank jne. Kusjuures seda spordipiirangut oli väga raske taluda, palju raskem kui muid keelde, nagu saun ja seks nt 🙂 Nüüd 15. nädalal olen vaikselt jälle hakanud hantlitega treenima ja erinevaid harjutusi reitele ning tuharalihastele tegema ning tegin ka just natuke uurimistööd selles vallas, milliseid kõhulihase harjutusi soovitatakse rasedatele, et lihaste diastaasi vältida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise enda trennist (kiirkõnd) ei loobunud. Tegin veel sünnitustähtaja päevalgu üle 10ne km kõnnitiiru. Keha oli harjunud ning enamasti probleeme polnud, kuigi raseduse ajal läks vererõhk kõrgeks.
Kui mul oleks mõni väga aktiivne harrastus, kus on oht löökidele ja põrutustele (nt. motosport, ratsutamine, mitmed pallimängu alad, tennis jne), siis on vast kõigile selge, miks sellest loobuda tuleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei saanud eelmise raseduse ajal mingit kiirkõndigi (st minu jaoks normaalse kiirusega kõndi) teha, kõht tõmbus kohe kõvaks. Kusjuures seda probleemi ei olnud, et poleks jaksanud või nii, seetõttu unustasin ma selle koguaeg ära ja alles siis tuli meelde, kui olin sunnitud peatuma ja hingamisharjutusi tegema hakkama. Kõndida muidugi sain, aga pidin end teadlikult aeglaselt jalutama sundima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese trimestri lõpuni oli meeletu iiveldus, nõrkus, väsimus, mitte midagi ei jaksanud teha, isegi 5 min kõnd töölt bussipeatusse oli selline, nagu oleks raskused jala küljes. Suurema osa ajast olin pikali ja magasin. Seejärel tuli järgmine jama – veidigi kiirema kõnni või pingutuse peale tõmbus kõht pingesse. Vahepeal olin verejooksudega haiglas. No mis trenn? Palju olulisem oli rasedus lõpuni kanda.

Teise rasedusega oli umbes samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osad loobuvad enesetunde tõttu (kui ikka kõht valutab koguaeg või iiveldab, siis raske trenni teha), teised arsti soovitusel (riskirasedus), kolmandad kuna trennistiil ei sobi (a la maadlus, poks) ja kolmandad lihtsalt kardavad ja hoiduvad kõigest ja teevad siia teemasid stiilis “sõin pooltoorest kana, mis ma nüüd tegema pean?”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks rasedana trennist loobutakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.