Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks paljud ettevõtted survestavad inimesi asukohaga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Miks paljud ettevõtted survestavad inimesi asukohaga?

Postitas:

Kas ja kui palju olete kokku puutunud ettevõtetega, kes soosivad kaugtööd? Tuttavate jutu põhjal tekitab hämmeldust, et miks paljud tööandjad (eriti paindlikku töökorraldust ja peresõbralikkust reklaamivad ettevõtted) survestavad inimesi kolima Tallinnasse, kuigi erinevad kommunikatsioonivahendid on olemas, töö on individuaalne, keskendumist nõudev ja ei eelda kohapeal olemist. Arusaamatuks jääb, miks keeldutakse kompromissidest, käia 1-2 korda nädalas kohapeal ning pannakse fakti ette, kas kolite Tallinnasse ja saate tööga pihta hakata või kui ei koli, siis tööd ei saa? Kas inimesed peavad uue töö tõttu hakkama iga kord kolima ja müüma maha oma korterid või majad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eesti ettevõtjate arusaam paindlikust töökorraldusest tähendab, et töötaja on paindlik. Paindlik tööaeg tähendab, et töötaja on igal ajal kättesaadav ja valmis tööd tegema. Kaugtöö tähendab, et sa ei pea küll kontoris viibima, kuid pead olema valmis 10-15 minuti jooksul sinna jõudma, kui ülemus(t)el tuleb idee koosolek korraldada. Keegi pikka aega Soomes elanud ja siis Eestisse tulnud tegelane kirjutas just hiljuti artikli sel teemal. Meie ettvõtjad ei armasta oma asju planeerida ja tahavad, et kõik juhtuks just sel hetkel, kui neil selleks sobiv aeg on. Seega alluvad peavad olema valmis hüppama, kui käsk tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeg-ajalt hüppab Perekooliski mõni Kägu esile, kes väidab, et “kas tänapäeval tõesti keegi veel 8-17 kontoris istub?! tänapäeval saab ju kodus arvutiga tööd teha äää!!” Tegelikult ei tea mina ka mitte ühtegi inimest, kes saaks reaalselt rahulikult ja omaenese valitud graafiku järgi kodus tööd teha. Eriti naeruväärne tundub see jutt töövõimereformi valguses, kus suure suuga räägiti, et igale puudega inimesele luuakse või leidub sobiv töökoht – ka neile, kes kodust välja ei saa kas füüsiliste või psüühiliste probleemide tõttu. Ja siis luuakse veel tuhandeid paindliku graafikuga ja osalise tööajaga töökohti jne. Naerukoht (kui asi nii traagiline ei oleks)!! Tegelikkuses tuleb osalise tööajaga kohti tikutulega taga ajada ja ka siis on need paras petukaup, ehk palka saad poole koha eest, aga tööülesanded on ikka täie koha eest ja loomulikult istud ka koha peal oma tunnid ära, mitte ei tööta kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tõesti nii, et tahetakse, et sa teeksid tööd kuskil ülemuse silma all, mingis idiootlikus avatud kontoris, kus töö edeneb palju visamalt, mürataust on suurem, kolleegide mula pigem takistab kui aitab töötegemisele kaasa. Isegi kui see töö on selline, et sa ei saa selle tegemisest kõrvale viilida ka kõige parema tahtmise juures, sest see on kohe näha, kas töö on tehtud või ei ole. Ikka käib kõva vaidlemine, et peaks ikka kontoris koha peal seda tööd tegema.

Mina olen vaielnud ja lõpuks kasutanud seda taktikat, et lihtsalt ilma vaidlemata lähen teen tööd kodust. Kohal käin vaid koosolekutel. Alguses suuliselt pole eriti kokku leppida saanud, kuid praktikas kui ma teen kodust, siis inimesed on siiski aru saanud, et töö tehtud saamise poole pealt pole erilist vahet, kas ma istun seal kuskil nurgas lauas või teen sama asja kodust.

Osadele meeldib kontoris tööl käia ja neil ei ole kodus nii häid töötamise tingimusi. Mul on kodus palju parem töökeskkond kui kontoris, eriti suur vahe on selles, et kontoris põleb pea kohal kogu aeg päevavalguslamp, mis sirab silma, kodus ma saan vähemalt päevasel ajal teha tööd loomulikus, aknast paistvas valguses. Kodus jääb ära ka peamurdmine, et mida süüa tohib või saab, et see kedagi teist kuidagi ei häiriks, muidugi on ka ajavõit, sest isegi kui kontor asub väga lähedal (minu tee kontorisse võtab 30 minutit), siis eelnev sättimine võtab ka veidi aega. Kodus ma veeren voodist välja teen kohvi ja olengi tööl. Eriti mõnus on see kodus töötamine kui ilm on kole ja ei tahaks nina välja pista.

Olen kodust töötanud vahelduva eduga alates aastast 2008. Vahepeal olen kaks korda töökohta vahetanud, mõlemal korral on alguses olnud selline vaidlemise periood, et kas ikka peab seal kontoris kohal istuma. Mõnda aega olen kontoris püüdnud tööd teha, asi on lõpuks ikka selline, et tööl toimub tehniliste asjade nokitsemine, aga kui on vaja mingeid ideid välja käia, siis sisuline töö on tulnud teha kodus. Ma ei suuda normaalselt keskenduda kui mu ümber inimesed pidevalt ringi liiguvad, keegi hõigub kedagi, telefonid helisevad, kontsad klõbisevad jms.

Ma elan Tallinnas, olen mõelnud maale kolimisele, kuid eriti ei julge. Sest siis peaks linna alles jääma ikkagi mingi eluase, et juhul kui on vaja töökohta vahetada, siis alguses on nagunii see periood, et hakkab jälle pihta see nõudmine, et oleksid ikka kontoris kohal.

Minu tööks on tõlkimine, toimetamine, reklaamtekstid, tekstide tellimine, meediamonitooring. Enamasti kõik sellised asjad, et kõik saab aetud meili teel, silmast silma suhtlemiseks hädavajadust ei ole, kunagi ei ole ka nii kiire, et peab helistama või kuskile kohale jooksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 13:28; 21.07 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastast 2006 teinud osaliselt tööd kodukontorist (või kust iganes ma parasjagu asun). Olen selle perioodi sees elanud 3x perega välismaal ning teinud samal ajal tööd Eesti firmale, kellel valdavalt Eesti kliendid. Pikim periood niimoodi välismaal elades ja mitte kordagi vahepeal reaalselt kontoris käies on olnud 2a 3k ja lühim 10k. Kõik koosolekud said Skype’i teel peetud. On olnud perioode, kus olen ise eelistanud mõnel päeval nädalas kontoris kohapeal käia, et kodusest rutiinist vaheldust saada (väikesed lapsed).
Ettevõtteid, kelle all töötanud, on selle aja jooksul olnud 3. Nüüdseks olen mitu aastat ettevõtja, aga klientideks on muuhulgas ka kaks ettevõtet kus varem töötanud olen. Tegutsen IT-valdkonnas ning seal on kaugtöö heade spetsialistide puhul pigem reegel kui erand. Kontorites, kus mina käin, on alati pooled lauad tühjad ning kui ka kontoris käiakse, siis suhteliselt vaba graafiku alusel. On näiteks neid, kes tulevad alles õhtul ja töötavad varahommikuni, kuna nad lihtsalt on ööinimesed ja neile meeldib see rahu mis kontoris öösel valitseb jne. Junioreid on vabalt võtta ja nemad ei saa selliseid hüvesid enne kui enda väärtust tõestanud on. Paljud neist ei oska iseseisvalt tööd teha ning on vaid kontorikeskkonnas produktiivsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid töökohti on küll, kus lastakse kodust tööd teha, aga vähe. Kahjuks on Eestis nii, et kolleegid, kes mingil põhjusel kodus töötada ei saa, hakkavad kullipilgul jälgima ja kaebama. Eks väike kadedus on hinges.

Ise töötan kodust, kui tahan, aga päris tihti eelistan siiski töö juurde minna, kuna mõnikord tahaks kellegagi näost-näkku rääkida. Lisaks saab lõuna ajal sooja toitu, kodus ainult endale ei viitsiks tegema hakata. Mu töökoht on õnneks kodule väga lähedal, kui pikemalt sõitma peaks, siis käiks ilmselt vähem.

Ülemus on mul üldse teises riigis ja ajatsoonis, nii et keegi kunagi kobisenud ei ole. Lepingus on mul siiski sellekohane punkt olemas, et võin teha tööd ükskõik kust ja ükskõik millal, peaasi, et tehtud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti naeruväärne tundub see jutt töövõimereformi valguses, kus suure suuga räägiti, et igale puudega inimesele luuakse või leidub sobiv töökoht – ka neile, kes kodust välja ei saa kas füüsiliste või psüühiliste probleemide tõttu. Ja siis luuakse veel tuhandeid paindliku graafikuga ja osalise tööajaga töökohti jne. Naerukoht (kui asi nii traagiline ei oleks)!!

Väga õige tähelepanek. Pidevalt rõhutatakse, et saab ka teha kodus tööd ja ei peagi kuhugi minema. Reaalselt on selliseid töökohti ääretult vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga palju sõltub siiski ametist.
äkki oskaks teemaalgataja mulle seletada, kuidas lastesõime õpetaja saaks oma tööd teha kagtöö korras? või trammijuht? või hambaarst?

Jutt käiski ametitest, kus töö on individuaalne, keskendumist nõudev ja ei eelda kohapeal olemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt käiski ametitest, kus töö on individuaalne, keskendumist nõudev ja ei eelda kohapeal olemist.

Aga maksa endale ise palka ka, kui sa kõike nii hästi tead ja oskad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks ta peaks valima selle, kellest kollektiivi liiget kunagi ei saa, kellega kontakteerumiseks peab hakkama meilima või helistama, keda ootamatule välknõupidamisele kutsuda ei saa

Tänapäeval on kollektiivid mitmesajaliikmelised, inimesed vahetuvad kiiremini kui nende nime jõuad meelde jätta ja mingeid välknõupidamisi ei toimu nagunii, kui just mingit suurema katastroofi ei teki, aga viimase puhul ujuvad oma urgudest välja ka need, kes kodus töötavad.

Ega siis kodus töötamine ei tähenda seda, et sa kolleegidega üldse ei kohtu. Paljud käivad kontoris vähemalt korra nädalas ja kodustöötaja on nagunii skype kaudu kaasinimestega pidevas kontaktis. Meil käis nagunii pool elu Skype kaudu, isegi siis kui olime kontoris kohal, sest kontorihoone on lihtsalt nii suur, kahes majas, mitmel korrusel inimesed laiali, lihtsam ja kiirem on skype vahendusel asi ära arutada, kui hakata kuskile teise majja, teisele korrusele jooksma, vaatama, kas inimene on üldse parasjagu kohal. Jah, isegi kontoris töötav inimene ei pruugi kogu aeg oma laua taga istuda. Ikka tuleb ette, et on vaja meilida ja helistada ja ei saagi kohe välkkoosolekut pidada, sest teine on vbla hoopis teises linnaski seoses tööga.

Ärka üles oma vanamoodsast maailmast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.07 13:28; 21.07 00:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll kindel, et selle põhjuseks on tööandja soov inimesi kontrollida, nagu teemaalgataja väidab.

Minu kogemus kaugtöö ja kodutööga on selline, et esiteks sobib see suhteliselt vähestele ametikohtadele (iseseisev töö, minimaalselt koosolekuid).
Teiseks sobib see suhteliselt vähestele töötajatele. Selles pole vist midagi üllatavalt, aga paljude inimeste kodud ei sobi iseseisvaks töötamiseks (liiga palju segavaid tegureid) ja nad eelistavad tööd teha ikkagi teistsuguses atmosfääris (kontorisse tulemine aitab töölainele häälestuda). Kolmandaks, nagu eespool juba kirjutati, on memode ja meilidega väga keeruline edasi anda kogu seda informatsiooni, mis tegelikult liigub organisatsioonis sees, ka väljaspool koosolekuruume ja pehmemas, mitteformaalses vormis.
Neljandaks on iga töökoha juures oluline kuuluvus- ja tiimitunde tekitamine. Töötaja tahab kuhugi (organisatsiooni, meeskonda) kuuluda ja juhtkonnale on tähtis, et valitseks hea koostöö ja tiimitunne. Seda on pea võimatu tekitada kui suur osa inimesi töötab kodust ja näost-näkku näevad harva.

Kaugtöö sobib minu meelest kas siis ajutiselt (nt. suvel töötan maakodust) või selliste projektipõhiste tööde puhul, kus inimene tuleb organisatsiooni mingiks kindlaks lühemaks perioodiks (nt. 1 aasta) ja tema töine suhtlusring piirdub mõne inimesega.
Ja üldiselt tundub, et see kaugtöö on töötajate silmis kuidagi üle idealiseeritud. Kui seda võimalust ei ole, siis tahetakse seda saada, aga tegelikult ei suuda ega taha paljud neist soovijatest tegeliklt tõhusalt kodust töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldiselt tundub, et see kaugtöö on töötajate silmis kuidagi üle idealiseeritud. Kui seda võimalust ei ole, siis tahetakse seda saada, aga tegelikult ei suuda ega taha paljud neist soovijatest tegeliklt tõhusalt kodust töötada.

Ma olen sellega täitsa nõus. Minu sõprusringkonnas saavad enamus kodus töötada, sh ma ise. Hoolimata sellest käiakse 95% juhtudel siiski tööl. Peamiseks põhjuseks on minu hinnangul see, et kodus pole lihtsalt nii mugav tööd teha. Näiteks:
1) paljud elavad 2-toalises korteris, mis tähendab, et tööd tuleb teha köögi laua taga ja läpakaga. Ei ole mugav.
2) töövahendite puudus. Nt mul pole kodus erialast kirjandust, mida töö tegemiseks vaja läheks. Paljud sõbrannad töötavad korraga 2 arvuti ekraaniga, siis läheb töö kiiremini. Keegi ei hakka koju 2 monitori ostma, seda enam, et paljudel pole kodus nende jaoks ruumi.
3) paljud kasutavad tööks mingit majandustarkvara. Iseenesest saaks seda kasutada ka kodust kaugligipääsu kaudu, kuid üks mu sõbranna on öelnud, et kuigi tal on korralik arvuti, siis kõik tööks kasutatavad programmid tõmbavad arvuti nii uimaseks, et see ei tasu ära.
4) mõnel inimesel pole kodus töötamiseks piisavalt distsipliini, kuigi alguses oldi veendunud, et sellega probleeme pole.

Mu küsiks neilt, kes sooviksid kodus töötada, et kas te olete mõelnud sellele, kuidas see reaalselt toimiks? Kui nt oma kabinetti pole ja lapsed tulevad kell 14.00 koolist, siis kus see töö tegemine täpsemalt toimuks jne.

Ma olen suht veendunud, et päris paljud loobuksid kodus töötamise võimalusest. Eriti just need, kellel pole tööle pikk maa minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin. Mul on lausa kolm kuvarit.

Silmi on sul ju ikka kaks ja üks aju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 16:04; 22.07 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodutöö võimaldamine ei olegi ettevõttele vajalik, välja arvatud ehk mõned juhud, mil on võimalik kontorikuludelt kokku hoida (meil näiteks põhimõtteliselt kontorit ei olegi). Valdavalt on tegemist siiski töötajate soovile vastu tulemisega. Ja sõltub väga palju nii valdkonnast, ettevõttest, tööst kui töötajast, kas ettevõte on valmis ja huvitatud sellist võimalust pakkuma.
Loomulikult on lihtsam tööd korraldada nii, et inimesed on iga päev 9-17 kontoris kohal, aga vahel ei jää muud valikut. Mina näiteks jääksin kõigist töötajatest ilma, kui nõuaksin kohaolekut.
Ei saa ka ühte patta panna täielikku kaugtööd ja seda, et inimesed võivad paaril päeval nädalas kodus töötada. Esimesel on kõik need puudused, mida siin eelkõnelejad välja toovad, teise võimaldamine ei muuda küll inimesi võõraks ega takista töötegemist. Enamuse valdkondade ja tööde puhul neid põhjendatud ootamatuid füüsilisi koosolekuid siiski ei ole. St tehakse muidugi, aga saaks vabalt ka kas ilma või üle skaibi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll kindel, et selle põhjuseks on tööandja soov inimesi kontrollida, nagu teemaalgataja väidab. Teiseks sobib see suhteliselt vähestele töötajatele. Paljude inimeste kodud ei sobi iseseisvaks töötamiseks (liiga palju segavaid tegureid). Kolmandaks, nagu eespool juba kirjutati, on memode ja meilidega väga keeruline edasi anda kogu seda informatsiooni, mis tegelikult liigub organisatsioonis sees, ka väljaspool koosolekuruume ja pehmemas, mitteformaalses vormis. Neljandaks on iga töökoha juures oluline kuuluvus- ja tiimitunde tekitamine.

Vaidlen vastu. Esiteks, pole otseselt väitnud, et kaugtöö mittesoosimise puhul soovib tööandja ilmtingimata omada kontrolli töötaja üle. Põhjuseid võib olla mitmeid, osad on siin teemas ka välja toodud. Teiseks, kaugtööd võimaldavate ametite puhul peaks olema valikuvõimalus, kas suurem osa ajast töötada kodus või kontoris. Kui ilmneb, et töötajale kodus töötamine ikkagi ei sobi ja tulemused pole head, siis saab sellest omavahel rääkida ja leida lahendus. Kolmandaks, keegi tõi siin välja, et paljudel on 2-toalised korterid ja vähe ruumi. Töökohale lähedal elavad inimesed võivad soovi korral käia kohapeal. Jutt käis eelkõige nende inimeste survestamisest, kes on head spetsialistid, saaksid ja suudaksid teha kodus rahulikult tööd, kuid ainuke miinus on see, et elavad kaugel ning ei taha kolida Tallinnasse, nt. 2-toalisse üürikorterisse või kulutada igapäevaselt aega ja raha transpordile. Kolmandaks, hea tahtmise korral saab väga edukalt edastada tööks vajalikku informatsiooni, kõik on kinni tahtmises. Kui kolleegidel pole tööalaselt klappi, siis isegi kui nad istuvad ühes ruumis ja ühe laua taga, ei teki ikkagi mõlemaid osapooli rahuldavat tulemust. Kaugtöö puhul võib taluvuspiir olla veidi suurem. Neljandaks, selleks ei pea igapäevaselt kontoris viibima, et tekitada kuuluvus- ja tiimitunne. Kompromiss oleks see, kui töötaja käib 1-2 korda nädalas kohapeal.
Kaugtöö puhul võib pigem juhtuda, et töö ja eraelu aetakse segamini ja tehakse ületunde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ja kui palju olete kokku puutunud ettevõtetega, kes soosivad kaugtööd? Tuttavate jutu põhjal tekitab hämmeldust, et miks paljud tööandjad (eriti paindlikku töökorraldust ja peresõbralikkust reklaamivad ettevõtted) survestavad inimesi kolima Tallinnasse, kuigi erinevad kommunikatsioonivahendid on olemas, töö on individuaalne, keskendumist nõudev ja ei eelda kohapeal olemist. Arusaamatuks jääb, miks keeldutakse kompromissidest, käia 1-2 korda nädalas kohapeal ning pannakse fakti ette, kas kolite Tallinnasse ja saate tööga pihta hakata või kui ei koli, siis tööd ei saa? Kas inimesed peavad uue töö tõttu hakkama iga kord kolima ja müüma maha oma korterid või majad?

ma ei saa siiani aru, miks suured It firmad,omades kontoreid mitmes linnas, peavad vajalikuks fyysilise kohalolekuga koosolekuid.
Teatud ametikohtade puhulon mugav,kui kolleeg on läheduses nõupidamiseks, sest tegelt chati suhtlus võtab nats rohkem aega.

aga kui ei meeldi Tallinna kolida, siis ei pea ju seda firmat valima. Vaba valik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on karjaloomad, seega on kontoris töötamine reeglina nende jaoks vajalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 16:04; 22.07 08:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teatud ametikohtade puhulon mugav,kui kolleeg on läheduses nõupidamiseks, sest tegelt chati suhtlus võtab nats rohkem aega.

aga kui ei meeldi Tallinna kolida, siis ei pea ju seda firmat valima. Vaba valik

Inimesed on karjaloomad, seega on kontoris töötamine reeglina nende jaoks vajalik.

Uuele töötajale on kõrvallauast küsimine kindlasti mugavam, kuid kuuldatavasti vanemad kolleegid väga ei taha, kui neid töö ajal ja ebasobival hetkel segatakse ja uute väljaõpetamine on pigem segav faktor, mis takistab neil oma tööülesannetele keskendumist. Chati puhul on vastamiseks veidi rohkem aega.

Ei peagi kolima, kuid mingil hetkel võib inimestel tekkida nördimus ja tulla piir ette, kui järjekordse tööpakkumise puhul saab takistuseks asukoht.

Kodus või kontoris töötamise sobivus sõltub ikkagi inimesest. Perekool on väike läbilõige ühiskonnast ja sarnaste teemade rohkuse põhjal võiks väita, et teistega ühes, eriti avatud ruumis töötamine on paljudele väsitav, ebamugav, häiriv ja suhted kolleegidega on keerulised ning iga kell eelistatakse töötada kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei tohiks segi ajada seda kui töötatakse ainult kodust ja võimalist teha nädalas paar päeva kodust tööd ja paar päeva kohal käia.
Näiteks müügiinimeste puhul võib kodust eemal töötamine olla palju mõttekam, kui nagunii tuleb palju ringi sõita, siis on hea kui saab valida kas sõidab vahepeal teise linna otsa kontorisse, võib vastab kiiretele meilidele pigem kodus ja siis sõidab kohe edasi järgmise kliendi juurde.
Samuti kõik tõlkimise ja näiteks ka värbamisega seotud tööd on täiesti kodust tehtavad.
Mina töötasin ühes välismaa firmas värbajana, kus mu töö sisuks oli pea päevad läbi intervjuude tegemine. Kuna mul on kodus omaette tuba selleks, siis polnud mingit mõtet sõita selleks ekstra linna, et seal klapid peas päev otsa skabikõnesid teha. Lisaks oli tööl avatud kontor, niiet neid kõnesid oleks siis pidanud tegema kuskil koosoleku ruumis, kust mind iga hetk välja võidi ajada…

Mina tegin kodus rohkem tööd kui kontoris, sest mind ei piiranud soov õhtul koju minna ja süüa. Kodus olles käisin korra köögis ja siis tegin rõõmsalt tööd edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et mitte ainult tööandjad, vaid ka paljud töötajad ise on arvamusel, et ametid, mis võimaldavad kaugtööd, peaksidki olema väheste privileeg või siis õigustatakse kontoris käimist, mitte kaugtöö võimaluste suurendamist. Sisuliselt soositakse sellega inimeste Tallinnasse koondumist ja äärealade tühjenemist ning ei mõelda, milliseks riigi olukord tulevikus võib kujuneda. Arengut ei saagi toimuda, kui olemasoleva olukorraga ollakse rahul ja muutusi ei peeta vajalikuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega sina eelistaksid võrdsete kandidaatide puhul neid, kes teevad kaugtööd teha ja jätaksid automaatselt kõrvale need kandidaadid, kes sooviksid sinu firmas iga päev võ vähemalt enamasti töökohale tulla. miks sa oma küla ja omakandi inimesi diskrimineerid

Töötaja oskused on olulised. Teatud ametikohtade puhul on tööjõupuudus. Kui uusi töötajaid oleks firmadel koheselt võtta, siis nad ei peaks välja kuulutama uued konkursid, mitme vooruga ja jätma parima kandidaadi kõrvale ainult asukoha pärast, vaid tuleks leida kompromiss.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga äkki see selle konkursi parim pole piisavalt hea? See on ju võimalik, eks. Olen korduvalt näinud konkursse, kuhu ei tule ühtegi tõeliselt sobivat kandidaati. Siis need konkursid põruvad ja kuulutatakse uus või pikendatakse tähtaega. Või hakatakse tegema headhuntingut. Alalõpmata juhtub nii IT konkurssidega näiteks ja inseneride omadega, isegi kui palk on väga hea.

osadel juhtudel on põhjuseks see, et esialgset valikut ei tee mitte vastava osakonna juhataja, vaid personalitöötaja.
nt osadel alla 30stel personalitöötajatel on kombeks koheselt tagasi lükata kõik sellised cv-d, mille omanikud pole tema meelest sünniaastalt piisavalt atraktiivsed, nt pooliku kõrgharidusega 30-35a poissmehel on oluliselt lihtsam valituks saada, kui koha jaoks sobivat haridust/kraadi ja töökogemust omaval keskealisel naisterahval või abielus pereisal, sest poissmehes näeb ta omale tuleviku jaoks võimalikku lantimisobjekti.
vahel lükatakse 45+ vanuses töötaja cv kõrvale lihtsalt sellepärast, et… tal pole FB kontot.
päris mitmed personalitibid teevcad suured silmad, kui näevad TPI inseneridiplomit – nad justkui ei tea, et TTÜ kandis TPI nime veel 1990ndatelgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga äkki see selle konkursi parim pole piisavalt hea?
Kas sinu meelest tuleks alati konkursi parim valik kehvade seast tööle võtta, ka siis, kui ta oskused pole kaugeltki soovitud tasemel?

Jutt käis eelkõige headest, kogemustega spetsialistidest ja paindlikku töökorraldust, peresõbralikkust reklaamivatest ettevõtetest. Näiteks, kui inimene valitakse mitme vooru põhjal välja, oskuste hindamiseks mõeldud ülesande lahenduse eest saab kiidusõnu ja tahetakse sõlmida töölepingut, siis järelikult on ta parim, vastasel juhul firma lepingut ei pakuks. Kui ilmnevad ootamatud asjaolud seoses kolimisega ja kompromissi ei leita, siis järelikult diskrimineeritakse ja survestatakse asukohaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis igasugused eritingimused esitab viisakas töölesoovija ikka kohe esimeses voorus, on see siis CV ja kaaskirja voor või kuidas iganes. Mitte ei lajata sel hetkel, kui töölepingut pakutakse, et ta on nõus kontorisse tulema kord nädalas.

Kes rääkis viimasel hetkel lajatamisest või erivajadustest? Tõin välja ühe näite ja kirjutasin, et kui ilmnevad ootamatud asjaolud seoses kolimisega ja kompromissi ei leita, siis järelikult diskrimineeritakse ja survestatakse asukohaga. Kui töötajal pole õigusi esitada soove, siis kuidas tööandja võib näiteks hakata üks hetk nõudma teise töötaja asendust või ületunde? Mõte seisneb selles, et olukorrad võivad muutuda ja ettenägematuid asjaolud elus ette tulla. Sa kaitsed täielikult tööandjat ja oled igasuguste muudatuste vastu. Töötajad olgu orjad ja kõigega nõus, sest tööandja käes on võim, kuna maksab palka? Millele sa õigupoolest vastu vaidled? Et inimesed koligu kõik Tallinnasse ja ärgu esitagu tööandjatele omapoolseid nägemusi ega küsimusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, miks tuleks kõigil kolida Tallinnasse, mina pole seda propageerinud. Mina elan maal, talus, sõidan tööle ligi 60 km ja tagasi sama palju tagasi. ma olen (hästi harva) kodukontoris.

Kuna suur osa töökohti (enamus riigiasutusi ja erafirmasid) on Tallinnas, siis ei jää inimestel midagi muud üle, kas kolida Tallinnasse, käia igapäevaselt tööl või võimaldatakse kaugtööd ja leitakse kompromiss, kus töötaja peab ainult 1-2 korda kohapeal olema. Miks sa oled harva kodukontoris? Miks osa töötajaid mängivad kangelast, ei pane oma soove maksma ja leiavad, et peabki olema võrdne kõigi tallinlastega? Seni, kuni kaugtöö võimalusi järjekindlalt ignoreeritakse, ei muutu ühiskonnas mitte midagi. Lõpuks ongi kaotajateks kõik maal elavad inimesed, kes juba praegu on maksumaksjatena ebavõrdses olukorras tallinlastega ja saavad tarbida kõige vähem avalikke teenuseid (nt väike meditsiini- ja haridusasutuste valik, kehvem teede olukord, suuremad sõidukulud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest ma ei taha olla rohkem kodus. Ma tahan olla vähem kodukontoris, kui ettevõte pakkus, sest ma õpin töökohal rohkem, suhtlen rohkem, arenen kiiremini ja minu “turuhind” tõuseb. Ma ei tea, kus sa elad, aga sinuga ma maaelu negatiivsetest külgedest olen nõus ainult meditsiiniteenustega. Järelikult oli kohe järgmine kandidaat, kelle oskused on piiiisut sinu omadest kehvemad (muidu oleks tema võitnud), aga muud firmale vajalikud küljed, näiteks võimekus olla kättesaadav, kaalusid selle üles. Mina kolisin mõni aeg tagasi Tallinnast ära ja ei tulnud selle pealegi, et tööandjalt nõuda, et nüüd hakka mulle sõidukompensatsiooni maksma või nüüd ma tulen tööle harvem. Ise kolisin – ise tegelen tagajärgedega – ise vastutan.

Esiteks, jutt ei käinud minust ja kas peab elama ise maal, et aru saada, mis ümberringi toimub? Keegi ei keela käia kontoris, kui töötajale nii sobib ja ta tahab sõita igapäevaselt tööle ja koju 120 km, kuid ma kirjutasin, et valikuvõimalusi üldse ei pakutagi või peab need suurte pingutustega välja kauplema. Kõik ei taha töötada kontoris, kui töö on individuaalne ja töötaja on kodus produktiivsem, siis miks seda keelata? Siin on mitmeid teemasid, kuidas inimesed kurdavad, et nad on stressis ja ootavad kannatamatult puhkust, sest nad on väsinud suurest kollektiivist, klatšist, draamatest või avatud ruumist. Äkki oskad vastata, miks siis paljud tahavad kodus töötada?
Mind paneb imestama vastuolu, et siinses teemas õigustatakse nii palju tööandjaid, et miks peab ettevõte tegema kompromisse oma firmakultuuris, et töötajale vastu tulla. Töötajad ei ole tööandjale orjad ja oma töötajatest hoolivad firmad teevadki kompromisse ja arvestavad nende soovidega, aga kahjuks kohtab mõistmist ja vastutulelikkust ettevõtete poolt harva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, jutt ei käinud minust ja kas peab elama ise maal, et aru saada, mis ümberringi toimub? Keegi ei keela käia kontoris, kui töötajale nii sobib ja ta tahab sõita igapäevaselt tööle ja koju 120 km, kuid ma kirjutasin, et valikuvõimalusi üldse ei pakutagi või peab need suurte pingutustega välja kauplema. Kõik ei taha töötada kontoris, kui töö on individuaalne ja töötaja on kodus produktiivsem, siis miks seda keelata? Siin on mitmeid teemasid, kuidas inimesed kurdavad, et nad on stressis ja ootavad kannatamatult puhkust, sest nad on väsinud suurest kollektiivist, klatšist, draamatest või avatud ruumist. Äkki oskad vastata, miks siis paljud tahavad kodus töötada?
Mind paneb imestama vastuolu, et siinses teemas õigustatakse nii palju tööandjaid, et miks peab ettevõte tegema kompromisse oma firmakultuuris, et töötajale vastu tulla. Töötajad ei ole tööandjale orjad ja oma töötajatest hoolivad firmad teevadki kompromisse ja arvestavad nende soovidega, aga kahjuks kohtab mõistmist ja vastutulelikkust ettevõtete poolt harva.

palun seleta mulle, kuidas sa kujutad ette, et võru elanik saaks töötada tallinnas trammijuhina nii, et ta reaalselt sinna kohale ei läheks? või saarlane kohtla-järve kaevanduses kodust väljumata?
siin ei ole probleem sellest, et “näe firma sunnib”, vaid sa ise oled lihtsalt loll, kui arvad, et igasugust tööd peab saama teha iga töötaja kodus.
ja sinu meelest peaks tallinna linnatranspordi AS olema oma töötajate suhtes nii vastutulelik, et peaks sellele võrus elavale trollijuhile sinna võrru, tema kodutänavale eraldi trolliliini paigaldama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palun seleta mulle, kuidas sa kujutad ette, et võru elanik saaks töötada tallinnas trammijuhina nii, et ta reaalselt sinna kohale ei läheks? või saarlane kohtla-järve kaevanduses kodust väljumata? siin ei ole probleem sellest, et “näe firma sunnib”, kui arvad, et igasugust tööd peab saama teha iga töötaja kodus.

Samas on küllalt firmasid, mis seda soosivad

Enne kommenteerimist ja nähvamist võiks ikka teema ja arvamused läbi lugeda, kuid kuna öeldud lause jäi esimesele lehele ja vastuseid on palju, siis veelkord, jutt ei käi üldse trammijuhtidest, ega kaevanduses töötajatest, vaid ametitest, kus töö on individuaalne, keskendumist nõudev ja ei eelda kohapeal olemist.

Tore, kui selliseid firmasid on ja juurde tekib. Teema ajendiks oli inimeste pidev kurtmine ümberringi, ka siinse foorumi põhjal jääb mulje, et kaugtööd tahetakse teha, kuid ettevõtted väga ei soosi. Pole siis vaja hädaldada, et ollakse stressis ja väsinud suurest kollektiivist, klatšist, nördinud kõrgest üürist või kinnisvara hindadest Tallinnas või avatud ruumist ja oodatakse kannatamatult puhkust või unistatakse kaugtööst. Kui kõik on ühiskonnas hästi, töö ja tööandjatega ollakse rahul siis jääb arusaamatuks, miks nii palju virisetakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 20.07 11:28; 20.07 16:00; 21.07 22:51; 22.07 09:41; 25.07 10:12; 25.07 22:16; 26.07 07:52; 27.07 16:22; 27.07 17:31; 27.07 20:11; 28.07 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei hakka koju 2 monitori ostma, seda enam, et paljudel pole kodus nende jaoks ruumi.

Veidralt kindel väide. Minu koduselt töölau(dade)lt leiab märkimisväärselt rohkem monitore

kuigi tal on korralik arvuti, siis kõik tööks kasutatavad programmid tõmbavad arvuti nii uimaseks, et see ei tasu ära.

Tööandja ei raatsiks iial kontorisse sama võimast arvutit osta kui mul kodus, peaks tunduvalt viletsamate töötingimustega hakkama saama.

Ise olen kaugtööline pea 15 aastat, IT. Kontorisse võiks asja olla pooleks päevaks ehk kord kvartalis, mis seal ikka töllerdada ja aega raisata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 01:26; 20.08 15:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et oleks tore, kui kaugtööd rohkem võimaldataks. Loomulikult mitte trammijuhil,vaid ikka elualadel, kus see teostatav. See aitaks mitmes mõttes kaasa regionaalarengule, töö- ja pereelu ühildamisele ning vähendaks kulusid transpordile (sh ökoloogiline jalajälg jms). Miks seda ei tehta? Mina arvan, et:
1. Kodus töötamise võimalus on suhteliselt uus asi. Ja uus asi on tihti ebamugav, hirmutekitav ning kahtlane. Tööandja on samuti inimene ja võib vabalt nii tunda. Eelkõige võib olla hirm kaotada kontrolli tööprotsesside üle.
2. Kodus töötamine nõuab keskmisest oluliselt kõrgemat enesedistsipliini. Kaugeltki kõik, kes sooviksid kodus töötada,ei sobi selleks. Nii tore ju, pesen vahepeal pesu, siis viin lapse trenni ja teen töötamise vahepeal perele õhtusöögi, mõeldakse. Tegelikkuses hakkavadki pereasjad tööaajadele sisse sõitma ja nõuab raudset kindlust, et piir paika panna. Nõrgema enesekehtestamisega isikutel (ja neid on palju), kannatab töö lõpuks ikka kuidagi (vead, tähtajad jne). Tean mitut,kes on kodutööga puntrasse joostes ikka kontorisse tagasi läinud. Eks see ebakindus ka häirib tööandjat.
3. Inimene on sotsiaalne olend. Enamik vajab hästi funktsioneerimiseks teisi kõrvale. Olen ka seda näinud, kuidas kodus töötav inimene ka õhtul pidžaamas ringi kõnnib, pea kammimata ja läppar tööasjadega telekalaual. Mind see ei häirigi, aga enamasti inimesed ise väsivad sellest ning tahavad töökollektiivi tagasi, et oleks põhjust rohkem enda eest hoolitseda. Pealegi ei saa kodust töötaja väga tihti kiitust: ülemust ega kliente ei näegi ja sugulased tuttavad pigem vähendavad inimese pingutusi. Teate ju küll “no sina ju tööl ei käi, saaksid ehk mul aidata seda, teist, kolmandat” või “nojaa, oleks mul sinu elu, tööl käima ei pea, mida sa teed üldse päevläbi”.
Kiitus ja tagasiside on motivatsiooni jaoks ülioluline,paraku kodus kipub seda nappima. Kui ülemus väga soodustab kodus töötamist, siis ta ehk teadlikult pingutab selles vallas, muul juhul oled nagu üksik hunt. Aga see rohkem lihtsalt näide,mõte selles, et kodustöötajal peab olema distsipliin ja paks nahk. Paljudel pole ja eks selle teadasaamine on tööandjale ikka väikse riskiga seotud – kui inimene ennast üle hindab, kannatab töö kvaliteet ja asutuse maine.
3. Siin kritiseeritakse ka nõudmist, et töötaja oleks kättesaadav. Tööandjale on see mugav ja turvaline. Lisaks võib kodustöötaja jääda ilma olulisest infost. Kollektiivis on infovaldamine alati parem. Kui ise midagi ei tea või oled unustanud, siis naaber nö võib hädast välja aidata. Probleem tekib just siis, kui sa ei tea, et sa midagi ei tea. Muidu ju võtaks telefoni ja küsiks, aga kui ei tea nt et reegel on muutunud vms, siis ei küsi ka. Meil kontoris ikka juhtunud, et näiteks räägid kliendiga, lepid midagi kokku, aga siis näed, et kolleeg hüppab ja vehib sul näo ees ning üritab end arusaadavaks teha. Tulebki välja, et näe krt, eelmisel nädalal olevat tulnud memo, et nii enam ei saa. Aitäh noh, sai ikka jamast päästetud. Seega koostöö kolleegidega on ikka kulla hinnaga. Ka ülemus võib nii arvata.
4. Kaugtöö tegemise võimalust peetakse privileegiks ja privileegi on väga raske kollektiivis rakendada vaid ühele. See tekitab päris palju meelepaha, et miks tema saab, aga mina mitte. Isegi, kui on hea põhjus (elad kaugemal nt), siis ikkagi teised võtavad isiklikult ja tahavad ka. Sellest võib tekkida päris korralik sõda ja motivatsioonikriis. Milleks peaks ülemus töökeskkonda sellist jama tahtma? Pigem ei tee erandit ja ongi kõik. Kui ei sobi, tulebki teine ettevõte vaadata. Keegi ei pea teistele vastu tulema, kui ta ei soovi. Ka tööandja mitte.
Ehk siis. Mina isiklikult usun, et kaugtöö populaarsus tööandjate hulgas hakkab kindlasti suurenema. Hakkamasaava töötaja puhul vähendab see ju ka tööandja kulusid (väiksemad kontoripinnad jms). Küll aga läheb ehk mõnevõrra aega, et uudsusega harjuda ja leida parim võimalus riskide hajutamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks paljud ettevõtted survestavad inimesi asukohaga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.