Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks tööandjad üldse ei vasta enam tööle kandideerijatele

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Miks tööandjad üldse ei vasta enam tööle kandideerijatele

Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Kui oma oo-üütamise kõrvalt nii palju aega üle jääb, siis pole see ilmselt klientidega liigselt koormatud. Ehk teisisõnu – nõrga käibega.

Mis asi on kaheksa viiendikku töötamine? Või pidasid kellaaegu kuidagi omaloomingulises vormis silmas? Sel juhul tuleks tõesti pikk päev – oma 21 tundi!

Muidugi on mõistlik ennast väärtustada, aga kas alati on asi just teistes? Äkki oled sina see “väiklane kolleeg”? Suhtumine ümbritsevasse seda juba igaljuhul näitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 07:29; 10.04 07:37; 10.04 22:03; 14.04 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Kui oma oo-üütamise kõrvalt nii palju aega üle jääb, siis pole see ilmselt klientidega liigselt koormatud. Ehk teisisõnu – nõrga käibega.

Mis asi on kaheksa viiendikku töötamine? Või pidasid kellaaegu kuidagi omaloomingulises vormis silmas? Sel juhul tuleks tõesti pikk päev – oma 21 tundi!

Muidugi on mõistlik ennast väärtustada, aga kas alati on asi just teistes? Äkki oled sina see “väiklane kolleeg”? Suhtumine ümbritsevasse seda juba igaljuhul näitab.

8 tundi viiel päeval nädalas (analoog 24/7), nagu see kõige tavalisem töövorm praegu on, isegi seadus räägib 40-tunnisest töönädalast. Kui sa seda ära ei tabanud, pole ime, et su peake mingeid imelikke “fantaasiaid” välja mõtleb. Minu eesmärk pole kunagi olnud end haigeks või halvemal juhul surnuks töötada, vaid teenida täpselt niipalju, et probleemivabalt ära elada. Praegu, kus lapsed on peaaegu täiskasvanu ikka jõudnud, ei kulu mul kodus enam eriti millelegi aega, seega väike tööots kusagil mujal ei ei tapaks. Las tööd vihuvad need, kes muud moodi ennast elatada ei oska või kellele Rolexi kella randmel kandmine oluline on. Ei saa aru, miks peaks punnitama, kui saab ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Ilmselt on siis tööandjad targemad, kui arvad, ja saavad aru, et sa neid lihtsalt spämmid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Ilmselt on siis tööandjad targemad, kui arvad, ja saavad aru, et sa neid lihtsalt spämmid.

Nagu ma kirjutasin, olen ma päris mitu konkurssi võitnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel just töötajat otsimas.

Toon näite “CV”-st

“Tere. Oln 23 aastane. Varem töötanud Maximas, seal pikad tööpäevad ja palk väike. Sooviksin saada tööd.”

Vot siis…

Ja taolisi CV-sid on päris palju.

Ei otsi klienditeenindajat, vaid andmesisestajat.

Mida sellisele vastata? Ja kui nt 20 sellist kirja tuleb – kuskil 200 kirja seast – siis andke andeks, et viitsi vastata.

Leian endale sobiva töötaja. Ja elame edasi. Kui siiski nt. kuu jooksul vastust ei tule, siis mine oma eluga edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katseaeg peab ette teatama 2 nädalad. Varem polnud viga, sest vaid 2päeva.

2 nädalat on ideaalne ju!

Miks ei sobi 2 nädalat etteteatamist, et minna paremale tööle? Vaevalt, et täna valitakse ning homme peab tööle hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Kui oma oo-üütamise kõrvalt nii palju aega üle jääb, siis pole see ilmselt klientidega liigselt koormatud. Ehk teisisõnu – nõrga käibega.

Mis asi on kaheksa viiendikku töötamine? Või pidasid kellaaegu kuidagi omaloomingulises vormis silmas? Sel juhul tuleks tõesti pikk päev – oma 21 tundi!

Muidugi on mõistlik ennast väärtustada, aga kas alati on asi just teistes? Äkki oled sina see “väiklane kolleeg”? Suhtumine ümbritsevasse seda juba igaljuhul näitab.

8 tundi viiel päeval nädalas (analoog 24/7), nagu see kõige tavalisem töövorm praegu on, isegi seadus räägib 40-tunnisest töönädalast. Kui sa seda ära ei tabanud, pole ime, et su peake mingeid imelikke “fantaasiaid” välja mõtleb. Minu eesmärk pole kunagi olnud end haigeks või halvemal juhul surnuks töötada, vaid teenida täpselt niipalju, et probleemivabalt ära elada. Praegu, kus lapsed on peaaegu täiskasvanu ikka jõudnud, ei kulu mul kodus enam eriti millelegi aega, seega väike tööots kusagil mujal ei ei tapaks. Las tööd vihuvad need, kes muud moodi ennast elatada ei oska või kellele Rolexi kella randmel kandmine oluline on. Ei saa aru, miks peaks punnitama, kui saab ilma.

Sinu jaoks on 40-tunnine töönädal punnitamine? 8 tundi päevas ülejõukäiv? Mina igatahes jaksan, sest töö tõesti meeldib. Normaalseks peetaksegi 8+8+8 -tunnist ööpäeva, ehk 8 tundi tööd, 8 tundi vaba aega ja samapalju uneaega. Kui sulle see ülejõu käib, siis muidugi pead midagi kergema koormusega valima.

Minu peake pole lihtsalt niisugust tööaja kirjeldamise moodust näinud. Enamasti suudetakse ikka 8-17 välja kirjutada.

Miks sa halvustad Rolexikandjaid? Kui sille ei meeldi/ ei suuda võimaldada, siis ära arva, et kellelegi teisele pole see jõukohane/ meelepärane.
Sinu üleolevast jutust jääb vägisi mulje, et vaid sina oskad õigesti elada, “punnitamata” töötada. Usu, see ei ole nii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 07:29; 10.04 07:37; 10.04 22:03; 14.04 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katseaeg peab ette teatama 2 nädalad. Varem polnud viga, sest vaid 2päeva.

2 nädalat on ideaalne ju!

Miks ei sobi 2 nädalat etteteatamist, et minna paremale tööle? Vaevalt, et täna valitakse ning homme peab tööle hakkama.

Kui töösoovijaid valitakse siis tavaliselt koheselt(2p jooksul) järgneb töövestlus ja proovipäev. Kuidas saab seda koraldada töötav inimene?! Lisaks hea kohale tööotsijaid on palju ja tööandjal on suht kiire ka … Nii, et kes on ees see on ka võidumees. ;(
Muidu, neid tööotsijaid kes otsivad endale paremat on kahtlased, sest on risk, et uues kohas ta pole rahul ja uuesti ei otsi endale paremat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.04 16:44; 07.04 15:30; 11.04 09:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes “enam” ei vasta? Millal siis vastatud on? Ma ülikooliaegse tööotsimise aegadest mäletan igatahes sedasama, et kui kümneid CV-sid saata ja vabadele ametikohtadele kandideerida, siis 20% äraütlevaid vastuseid oli isegi hea tulemus. 80% oligi vaikus see märguanne, et vist ei sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töösoovijaid valitakse siis tavaliselt koheselt(2p jooksul) järgneb töövestlus ja proovipäev. Kuidas saab seda koraldada töötav inimene?! Lisaks hea kohale tööotsijaid on palju ja tööandjal on suht kiire ka … Nii, et kes on ees see on ka võidumees. ;(

Kui meie firma on töötajat otsinud, siis oleme sobiva kandidaadi leidmisel oodanud isegi kuu-kaks. Ega kiiruse tõttu ei hakka vähemsobiva peale panustama. Proovipäev kestab tavaliselt pool tööpäeva, kui vaja, saab ikka teiselt töölt selle vabaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovipäevad minu teada ebaseaduslikud. Tööle lubamine (proovipäev) võrdub töölepingu sõlmimisega. Ainus erand on proovipäevad läbi töötukassa. Aga et selleks vaja võtta teiselt töökohalt pool päeva vabaks, et proovipäevale tulla, siis töötu inimesega tegemist ei saa olla.

No siis on ju kõik ok, kui proovipäev ebaseaduslik, polegi vaja teisest kohast pool päeva vabaks võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kandideerinud Eesti Meediasse, mis on väga suur firma — ei mingit vastust, ei Ad ega Od. Ja väiksematesse firmadesse ning täpselt sama lugu.
Kui vanasti kandideerisin, siis vähemalt midagi vastati. Nüüd aga on krooniliselt igal pool täielik vaikus, nagu musta auku.
Halvad kombed kipuvad ikka süvenema ja levima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 14:10; 06.04 14:55; 13.04 11:43; 13.04 11:51; 16.04 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel just töötajat otsimas.

Toon näite “CV”-st

“Tere. Oln 23 aastane. Varem töötanud Maximas, seal pikad tööpäevad ja palk väike. Sooviksin saada tööd.”

Vot siis…

Ja taolisi CV-sid on päris palju.

Ei otsi klienditeenindajat, vaid andmesisestajat.

Mida sellisele vastata? Ja kui nt 20 sellist kirja tuleb – kuskil 200 kirja seast – siis andke andeks, et viitsi vastata.

Leian endale sobiva töötaja. Ja elame edasi. Kui siiski nt. kuu jooksul vastust ei tule, siis mine oma eluga edasi.

Tüüpiline ülbe keskmine ülemus. Sellistega ei jää tõesti muud üle kui torusiil kapotile ja betoon summutisse. Siis teab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 14:10; 06.04 14:55; 13.04 11:43; 13.04 11:51; 16.04 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kandideerinud Eesti Meediasse, mis on väga suur firma — ei mingit vastust, ei Ad ega Od. Ja väiksematesse firmadesse ning täpselt sama lugu.
Kui vanasti kandideerisin, siis vähemalt midagi vastati. Nüüd aga on krooniliselt igal pool täielik vaikus, nagu musta auku.
Halvad kombed kipuvad ikka süvenema ja levima.

Mind kutsuti Eesti Meediasse vestlusele küll ja kogu suhtlus oli väga positiivne, kuid peale vestlust ei olnud ei kippu ega kõppu. No olgu, eks ma oleks pidanud vast ka ise aru saama, et ei valitud, sest nad pakkusid väga tagasihodlikku palka, kuid mina soovisin oluliselt suuremat. Aga natukese aja pärast kutsuti jälle vestlusele, et kuna ma eelmisele kohale ei sobinud, siis pakuvad nüüd teist kohta. Ma siis mainisin, et minu palgasoovid olid oluliselt suuremad. Välja pakuti ühte vestluse aega, mis mulle ei sobinud, mistõttu personalispetsialist (väga positiivne suhtleja) lubas ühendust võtta, et uut aega pakkuda, kuid nüüd juba kaks kuud kulunud, kuid nagu ei ole. Kusjuures tegelikult ma kandideerisin selle viimase telefonivestluse ajal ühele teisele Eesti Meedia ametikohale, kuid sealt pole ka mingit tagasidet tulnud. Jälle, no täiesti mittesobiv värbamispoliitika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 09:26; 13.04 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel just töötajat otsimas.

Toon näite “CV”-st

“Tere. Oln 23 aastane. Varem töötanud Maximas, seal pikad tööpäevad ja palk väike. Sooviksin saada tööd.”

Vot siis…

Ja taolisi CV-sid on päris palju.

Ei otsi klienditeenindajat, vaid andmesisestajat.

Mida sellisele vastata? Ja kui nt 20 sellist kirja tuleb – kuskil 200 kirja seast – siis andke andeks, et viitsi vastata.

Leian endale sobiva töötaja. Ja elame edasi. Kui siiski nt. kuu jooksul vastust ei tule, siis mine oma eluga edasi.

Just. Inimene peab vaatama peeglisse, kui tööandjad ei vaevu talle vastama. Ainult see sunnib arenema. On muidugi võimalus, et inimene ei tule selle pealegi, et viga on temas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

??? Mis paneb teid arvama, et mul ei ole tööd? Mul on oma OÜ (n-ö konsultatsioonifirma), mis võimaldab mul selle kõrvalt veel ka kusagil palgatööd teha ja nagu kirjutasin, otsin siiski rahuldust pakkuvat tööd, kus ei pea 8/5 kohal olema. Ma olen järjepanu mitmelt töökohalt erinevatel põhjustel ise minema marssinud, sest ma ei ole nõus enam igasuguse tööga ja ei talu väiklaseid kolleege. Reaalsuses ei pea ma palgatööd tegema – see on rohkem praegu nagu sotsiaalne eksperiment, et saada ülevaade, mis tööturul tegelikult toimub. Väga võimalik, et keegi kusagil just pakub tööd, mis mulle sobiks, nii et saaksin palgatöö võtmisega oma sissetuleku nt kahekordistada.

Kui oma oo-üütamise kõrvalt nii palju aega üle jääb, siis pole see ilmselt klientidega liigselt koormatud. Ehk teisisõnu – nõrga käibega.

Mis asi on kaheksa viiendikku töötamine? Või pidasid kellaaegu kuidagi omaloomingulises vormis silmas? Sel juhul tuleks tõesti pikk päev – oma 21 tundi!

Muidugi on mõistlik ennast väärtustada, aga kas alati on asi just teistes? Äkki oled sina see “väiklane kolleeg”? Suhtumine ümbritsevasse seda juba igaljuhul näitab.

8 tundi viiel päeval nädalas (analoog 24/7), nagu see kõige tavalisem töövorm praegu on, isegi seadus räägib 40-tunnisest töönädalast. Kui sa seda ära ei tabanud, pole ime, et su peake mingeid imelikke “fantaasiaid” välja mõtleb. Minu eesmärk pole kunagi olnud end haigeks või halvemal juhul surnuks töötada, vaid teenida täpselt niipalju, et probleemivabalt ära elada. Praegu, kus lapsed on peaaegu täiskasvanu ikka jõudnud, ei kulu mul kodus enam eriti millelegi aega, seega väike tööots kusagil mujal ei ei tapaks. Las tööd vihuvad need, kes muud moodi ennast elatada ei oska või kellele Rolexi kella randmel kandmine oluline on. Ei saa aru, miks peaks punnitama, kui saab ilma.

Sinu jaoks on 40-tunnine töönädal punnitamine? 8 tundi päevas ülejõukäiv? Mina igatahes jaksan, sest töö tõesti meeldib. Normaalseks peetaksegi 8+8+8 -tunnist ööpäeva, ehk 8 tundi tööd, 8 tundi vaba aega ja samapalju uneaega. Kui sulle see ülejõu käib, siis muidugi pead midagi kergema koormusega valima.

Minu peake pole lihtsalt niisugust tööaja kirjeldamise moodust näinud. Enamasti suudetakse ikka 8-17 välja kirjutada.

Miks sa halvustad Rolexikandjaid? Kui sille ei meeldi/ ei suuda võimaldada, siis ära arva, et kellelegi teisele pole see jõukohane/ meelepärane.
Sinu üleolevast jutust jääb vägisi mulje, et vaid sina oskad õigesti elada, “punnitamata” töötada. Usu, see ei ole nii.

Kohe näha, et sul pole ei abikaasat ega lapsi, mis sind koju tõmbaks. Vastasel juhul tuleb sügavalt kahelda sinu võimes lähedasi armastada, kui sa valid perega aja veetmise asemel 8-tunnise tööpäeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasel juhul tuleb sügavalt kahelda sinu võimes lähedasi armastada, kui sa valid perega aja veetmise asemel 8-tunnise tööpäeva.

Mis aega sa perega veedad, kui mees tööl ning lapsed koolis/lasteaias? Ongi paras tööl käia, vaba aeg töö tegemiseks ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad standardvastuse Wordi valmis, kopid, võtad postkasti lahti, otsingusse paned märksõna (näiteks, kui otsitakse sekretäri, siis reeglina on kandideerijate kirja teema “sekretär”) ja selle märksõnaga kirjadele pasted selle kirja, v.a. neile, kes pääsesid edasi (nende nimekiri on sul igaks juhuks kõrval). Palju see aega võtab?

See ei pruugi olla ka väga hea mõte. Näiteks mina kandideerisin ühte ministeeriumisse, mul oli erialane kõrgharidus TÜ-st, töökogemusi antud valdkonnas üle 10 aasta. Vastuseks sain, et lähtuvalt teie haridusest ja töökogemusest ei osutunud te kahjuks valituks. No ma saan aru, kui selline kiri saata inimesele, kellel tõepoolest pole nõutud haridust ja töökogemust, aga mina tundsin end küll napakalt seda lugedes. Eriti, kui arvestada, et osakonnas, kuhu kandideerisin, polnud peale osakonnajuhataja kellelgi teisel erialast kõrgharidust. Nii et natuke võiks siiski vaadata, mida kandidaatidele vastata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutad standardvastuse Wordi valmis, kopid, võtad postkasti lahti, otsingusse paned märksõna (näiteks, kui otsitakse sekretäri, siis reeglina on kandideerijate kirja teema “sekretär”) ja selle märksõnaga kirjadele pasted selle kirja, v.a. neile, kes pääsesid edasi (nende nimekiri on sul igaks juhuks kõrval). Palju see aega võtab?

See ei pruugi olla ka väga hea mõte. Näiteks mina kandideerisin ühte ministeeriumisse, mul oli erialane kõrgharidus TÜ-st, töökogemusi antud valdkonnas üle 10 aasta. Vastuseks sain, et lähtuvalt teie haridusest ja töökogemusest ei osutunud te kahjuks valituks. No ma saan aru, kui selline kiri saata inimesele, kellel tõepoolest pole nõutud haridust ja töökogemust, aga mina tundsin end küll napakalt seda lugedes. Eriti, kui arvestada, et osakonnas, kuhu kandideerisin, polnud peale osakonnajuhataja kellelgi teisel erialast kõrgharidust. Nii et natuke võiks siiski vaadata, mida kandidaatidele vastata.

Miks sina end napakalt tundsid? Napakad olid ikka need, kes taolise tagasiside andsid. Olekski ju väga nadi selliste napakate hulka tööle minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastasel juhul tuleb sügavalt kahelda sinu võimes lähedasi armastada, kui sa valid perega aja veetmise asemel 8-tunnise tööpäeva.

Mis aega sa perega veedad, kui mees tööl ning lapsed koolis/lasteaias? Ongi paras tööl käia, vaba aeg töö tegemiseks ju.

Sul tõesti pole lapsi, vastasel korral sa teaks, et isegi suured lapsed ei ole kunagi kella 6ni õhtul koolis. Ja kui kitsa silmaringiga peab olema inimene, kes eeldab, et kõik mehed istuvad 8-tunnisel palgatööl?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe näha, et sul pole ei abikaasat ega lapsi, mis sind koju tõmbaks. Vastasel juhul tuleb sügavalt kahelda sinu võimes lähedasi armastada, kui sa valid perega aja veetmise asemel 8-tunnise tööpäeva.

Alustuseks – õpi tsiteerima, mitte pikki ja ebaolulisi vestluseid kaasa lohistama.

Teiseks – sinu arusaamistmööda kõik 8 (ja rohkema) tunniga töötajadvon lastetud, vallalised? Kuule, konsultatsioonifirma boss – kutsu ennast ka konsultatsioonile ja anna omale nõu veidi lahtisemate silmadega elu tundma õppida. Lihtsalt soovitus.
Jätkuks – mul on pere ja taevale tänu, et neist keegi invaliid ei ole, et mina, kui üks pereliige ei pea kogu aeg “perega aega veetma”. Tunnen ennast lausa kõikvõimsana – jõuan tööl käia, kodus toimetada, sportida, puhata, pakutavat kultuuri ja kirjandust tarbida jne. 8h päevas meeldivat tööd teha liigitaksin samuti meeldiva alla. Sinust hakkab tõsiselt hale – igavlev vanem proua, keda keegi kuskile ei võta, aga kes on oma “väärtustes” sedavõrd veendunud, et on pime kaaskodanike suhtes, kes jaksavad ja tahavad tööd teha. Perekoolikad kusaks kohe “oled kibestunud ja kade!”, kuigi popim veel on suhtuda “ainult ori töötab, normaalsed inimesed peesutavad palmi all ja veedavad perega 24/7 ninapidi koos”. Ma ei tea, pean ikka ennast veel elujõuliseks ja hakkamasaavaks. Vbl kah vanemas eas hakkan ohkima ja halvustama neid, kes tööl käia jaksavad/ tahavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.04 07:29; 10.04 07:37; 10.04 22:03; 14.04 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat tagasi oli ka see teema üleval ja siis rõhutasid Töötukassa jms. tööspetsialistid, et viisakas suhtlemine on firmale enesele parem, ülbe suhtlemine mõjub mainele kahjuks jne. Aga nüüd on asjad hoopis hullemaks läinud, kuigi kogu aeg rõhutatakse, et tööjõupuudus jne. Miks firmad niimoodi käituvad? Kas see veidi idiootne pole või? Või läheb neil hoopis liiga hästi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.04 14:10; 06.04 14:55; 13.04 11:43; 13.04 11:51; 16.04 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tõesti pole lapsi, vastasel korral sa teaks, et isegi suured lapsed ei ole kunagi kella 6ni õhtul koolis. Ja kui kitsa silmaringiga peab olema inimene, kes eeldab, et kõik mehed istuvad 8-tunnisel palgatööl?

Ja arvad, et su mees ja lapsed ei taha üldse oma aega, vaid on jube vaimustuses, et sa koguaeg nendega koos oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tõesti pole lapsi, vastasel korral sa teaks, et isegi suured lapsed ei ole kunagi kella 6ni õhtul koolis. Ja kui kitsa silmaringiga peab olema inimene, kes eeldab, et kõik mehed istuvad 8-tunnisel palgatööl?

Ja arvad, et su mees ja lapsed ei taha üldse oma aega, vaid on jube vaimustuses, et sa koguaeg nendega koos oled?

Nad saavad seda piisavalt, kui ma mitu korda nädalas oma hobiga tegelen ja hobiga seonduvalt vahel ka nädalavahetuseti ära olen. Sul vist hobisid ka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.04 13:52; 06.04 14:20; 06.04 14:30; 06.04 22:09; 09.04 22:37; 10.04 16:46; 10.04 18:58; 13.04 14:15; 13.04 14:24; 13.04 22:06; 13.04 22:09; 17.04 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nad saavad seda piisavalt, kui ma mitu korda nädalas oma hobiga tegelen ja hobiga seonduvalt vahel ka nädalavahetuseti ära olen. Sul vist hobisid ka pole.

Hobiks on vaid trenn mul tõesti. Ma ei saa aru, miks sa nii halvustav inimene oled? “Las tööd vihuvad need, kes muud moodi ennast elatada ei oska või kellele Rolexi kella randmel kandmine oluline on”-mida juttu! Ma ei viitsiks mitte tööl käia. Samas, ka mina, nagu ka sina, seda tegema ei peaks, kuna teenin igakuiselt vähemalt 4000.- rantjeena. Ometi tööl on arendav, tore ja lõbus ning 6-7h päevas 1000.-+teiste hüvede eest mul mööda külge küll maha ei jookse. Mida teha kodus päevad läbi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 07.04 15:33; 10.04 19:22; 12.04 10:02; 12.04 19:15; 13.04 14:44; 16.04 13:03; 17.04 19:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul tõesti pole lapsi, vastasel korral sa teaks, et isegi suured lapsed ei ole kunagi kella 6ni õhtul koolis. Ja kui kitsa silmaringiga peab olema inimene, kes eeldab, et kõik mehed istuvad 8-tunnisel palgatööl?

Said hiljuti OÜ tehtud ja nüüd oled superkunn? Lase natuke õhku välja, lõhki võid minna nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selle kohta üks tore nali vanast ajast personalitöötajalt – sel ajal polnud veel meiliadresse ja mobiile ning telefonegi polnud kõigil kodudes. Ainuke asi, mis oli, oli postiga saatmine. Aga kui oli vaja inimestele teatada, et tööle tulla või ära öelda (seda ka tehti kõigile), siis oli põhiline point see, et polnud seda postiaadressigi CV -le lisatud. Nii, et vaadake ka oma head CV -d üle, ehk on sealt kontaktandmed puudu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:06; 19.04 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel just töötajat otsimas.

Toon näite “CV”-st

“Tere. Oln 23 aastane. Varem töötanud Maximas, seal pikad tööpäevad ja palk väike. Sooviksin saada tööd.”

Vot siis…

Ja taolisi CV-sid on päris palju.

Selline suhtumine näitab, et pead ennast paremaks inimeseks, kui teised. Mina loeksin sellisest CV-st välja seda, et inimene ilmselt ei räägi väga hästi eesti keelt (on ilmselt teisest rahvusest), aga arvaksin, et ta võib samas olla väga töökas. Andmesisestajaks väga sageli ei pea olema head keeleoskust, aga ilmselt jah täpsus on oluline, mille tõttu sellise CV jätaksin küll ilmselt kõrvale, aga viisakas oleks siiski vastata. Elementaarne lugupidamine teise inimese vastu. Mõnikord ei anna CV mingit pilti tegelikult sellest, mis inimesega tegu on ja mõni kirjaviga võib rikkuda üldpildi. Mina näiteks töötan sellisel ametikohal, et kui ma sinna kandideeriksin, siis visataks minu CV kohe prügikasti, samas ollakse minuga väga rahul ja olen töötanud juba aastaid samas firmas. Aga ilmselt juba huvi pärast hakkan ilmselt mingi aasta pärast ka CV-sid saatma ja vaatama, kuidas tööturul tööd leida on. Sellepärast on huvitav lugeda, mille järgi personalitöötajaid oma valikuid tegelikult teevad.

Ei otsi klienditeenindajat, vaid andmesisestajat.

Mida sellisele vastata? Ja kui nt 20 sellist kirja tuleb – kuskil 200 kirja seast – siis andke andeks, et viitsi vastata.

Leian endale sobiva töötaja. Ja elame edasi. Kui siiski nt. kuu jooksul vastust ei tule, siis mine oma eluga edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.04 15:06; 19.04 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudes töökuulutustes on kirjas, et “võtame ühendust ainult sobivate kandidaatidega”. Sellega teeb tööandja oma elu lihtsamaks ja kandideerija lihtsalt peab leppima sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks tööandjad üldse ei vasta enam tööle kandideerijatele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.