Esileht Imetamine Millal laps rinnast ise loobub?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Millal laps rinnast ise loobub?

Postitas:

Millised on teie kogemused, kes on pikalt imetanud? Mul on suurem laps 2a6k, väiksem 3k. Suurem ei näita mingeid loobumise märke, püüan küll pidevalt vähendada rinna andmist, aga tulemuseks on see, et ta saab ikka sama palju kui varem (see on siiski areng, sest kui tema tahtmise järgi teha, saaks ta iga tunni aja tagant). Mul muidugi kiiret pole, aga ta läheb sügisel lasteaeda ja siis oleks parem, kui ta saaks kasvõi ainult õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu päriselt saab 2a6k laps veel rinda? Mina oleks lõpetanud vanemale lapsele rinna andmise uue beebi sündmisega – oleks saanud põhjendada lapsele, et nüüd on tissid uue tita päralt ja sulle ei ole enam piima ja ostnud veel talle uue tassi vms sellist näiteks. Praegu aga lihtsalt lõpetagi päevapealt ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Oled fantastiline ema 🙂
Kui lapse rinnahuvi on suur ja väike kaaslane ka olemas, siis tõenäoliselt ta niipea rinnast ise ei loobuks. Tandemimetamise korral soovitavad nõustajad, et suurema lapse jaoks oleksid kindlamad piirid ja reeglid, erandid ainult vajaduse korral (näiteks haigus). Kogu imetamise rütm peaks käima väikese lapse järgi.
Sul on endal sobiv lahendus juba käes- suurem laps võiks saada rinda õhtuti. Kui võimalik, siis ole sel ajal ainult tema päralt, las olla teil need hetked kahekesi.
Muud söögikorrad võiks ära jätta suhteliselt korraga ka kiiresti. Laps on selles vanuses valmis aru saama seletustest ja suudab oodata õhtut. Leidke oma perele parimad lahendused, need ongi kõige õigemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kui ta sügisest on päeval lasteaias, siis ju saabki ainult õhtuti. Või jookseksid sa talle lasteaeda rinda andma, kui ta seda soovib?

Kas tal muidu söömine korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida rohkem sa tõrjud ja vastu punnid, seda rohkem laps rinda nõuab. Praegu on tal just see aeg, kui ta vajab kinnitust, et sa teda vähemalt sama palju ja isegi rohkem armastad kui pisikest. Ta ju näeb, et väiksem saab, kui küsib, miks siis tema ei peaks saama. Kui lasteaeda läheb, siis ei pruugi ka sellest abi olla. Vastupidi, kuivõrd ta võib tunda, et see lasteaed sind temast lahutada püüab, hakkab veel rohkemgi nõudma. Mina vist pigem ei teeks sellest üldse numbrit, pigem püüaks lapse kõhu muid häid jooke täis hoida (nt toidu kõrvale piima, ja magustoiduks smuutit peale), et see rind olekski rohkem lähedusvajaduse rahuldamiseks kui toidukord. Lisaks võid proovida tekitada ema-lapse aega olukordadena, kus sa oled ainult tema päralt, aga rinda suht keeruline anda – näiteks tekita “pesa” voodi, diivani või laua alla, kus te kahekesi saate peidus jutustamas käia.

Mul on tuttav, kes oma 1,5-aastast ei suutnud lutist võõrutada enne pisema sündi. Poiss saab suvel kolm ja endiselt läheb lutiga magama, sest väiksem ju tohib. Suur trall oli ka püksi kakamisega neil, sest suurem ei saanud aru, miks tema ei või püksi teha, kui väiksem tohib. Käis ise endale kakamiseks tite mähkmeid jalga panemas. Eks see pepu küürimise protseduur mingitmoodi tema tähelepanu- ja lähedusevajadust rahuldas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun, et 2. ja 3. eluaasta vahel on laps valmis ise rinnast loobuma. Teil on olukord raskendatud asjaoluga, et beebi majas ja suurem laps näeb väiksema imetamist peal. Ilmselt ise ta praegu ei loobu. Aga piirata teda saab küll, nagu ka eelpool soovitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Millal laps rinnast ise loobub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.